Jump to content
PirateClub.hu

2009 LEGJOBB FILMJE ÉS SOROZATA!


t17t
 Share

MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB FILMJE ÉS SOROZATA? (TÖBB FILMRE/SOROZATRA IS LEHET SZAVAZNI! ABC SORRENDBEN VANNAK FELTÜNTETVE!)  

673 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB FILMJE? (TÖBB FILMRE IS LEHET SZAVAZNI! A FILMEK ABC SORRENDBEN VANNAK!)

    • 2012
      83
    • Avatar
      317
    • District 9
      73
    • Fast And Furious - Halálos iram
      53
    • Gamer - Játék a végs?kig
      26
    • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs - Jégkorszak 3.: A dínók hajnala
      60
    • Inglourious Basterds - Becstelen Brigantyk
      102
    • Knowing - Képlet
      64
    • Law Abiding Citizen - Törvénytisztel? polgár
      39
    • Public enemies - Közellenségek
      29
    • Star Trek
      63
    • ...
      7
    • Terminator: Salvation - Terminator: Megváltás
      59
    • The Hangover - Másnaposok
      215
    • The Twilight Saga: New Moon - Alkonyat: Újhold
      69
    • Transformers: The Revenge Of The Fallen - Transformers: A bukottak bosszúja
      108
    • Valkyrie - Valk?r
      28
    • Watchmen - Az ?rz?k
      44
    • X-Men Origins: Wolverine - X-Men kezdetek: Farkas
      96
    • Zombieland
      59
  2. 2. MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB SOROZATA? (TÖBB SOROZATRA IS LEHET SZAVAZNI! A SOROZATOK ABC SORRENDBEN VANNAK!)

    • 24
      45
    • Californication - Kaliforgia
      18
    • CSI: Crime Scene Investigation - CSI: A helyszínel?k
      35
    • CSI: Miami - CSI: Miami helyszínel?k
      69
    • Dexter
      45
    • FlashForward - A jöv? emlékei
      35
    • Heroes - H?sök
      76
    • House MD - Dr. House
      203
    • How I meet your mother - Így jártam anyátokkal
      88
    • Lost - Elt?ntek
      88
    • Mythbusters - Állítólag
      38
    • Prison Break - A szökés
      122
    • Scrubs - Dokik
      31
    • Showder Klub
      141
    • Stargate Universe - Csillagkapu
      47
    • Supernatural - Odaát
      77
    • The Big Bang Theory - Agymen?k
      26
    • The Vampire Diaries
      40
    • Two and a Half Men - Két pasi - meg egy kicsi
      57
    • V
      18


Recommended Posts

Na végre lzprince.... köszi, hogy egyetértesz velem a végén csak sikerült meggyőznöm! :lol:

 

" Azért, mert az imdb-n lévő első helyezettek egyáltalán nem azért vannak az első helyen, mert a többség 10 pontot adott rá, hanem azért, mert a hozzáértő tömeg adott rá nagy pontot - írod.

 

De mivel a "hozzáértő tömeg" is része a közönségnek, annak a közegnek akiknek a filmet készítik, így nem te, vagy én, vagy más valaki dönti el, hogy jó-e, vagy rossz-e a film, hanem ők: A KÖZÖNSÉG! És ha a közönség úgy dönt, hogy egy film rossz, nem tetszik nekik, nem mennek el rá a moziba, nem veszik meg dvd-én, vagy - itt esetünkben - nem töltik le, akkor magyarázhatod te azt nekik, hogy de hát ez a film csodálatos volt, ezt látni kell, meg ilyenek, ki fog rád hallgatni? A választ úgy is tudod.

 

Egyébként hálás köszönet ezért az imdb-s felvilágosításodért, jó pap is holtig tanul - szokták mondani. :)

 

Hát a Terminátor 4 minden volt, csak kultfilm nem. Ha mindenképpen be szeretnénk kategorizálni én inkább a "csalódás" kategóriájába sorolnám. A filmnél maradva, én inkább a T2-őt bálványoznám. Elég magasra tették vele a lécet. Kíváncsi vagyok elérik-e valaha is ugyanazt a színvonalat?! Legyünk optimisták, talán majd az 5. résszel, ismét James Cameronnal, de szerintem már Svarci nélkül. Talán.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

De mivel a "hozzáértő tömeg" is része a közönségnek, annak a közegnek akiknek a filmet készítik, így nem te, vagy én, vagy más valaki dönti el, hogy jó-e, vagy rossz-e a film, hanem ők: A KÖZÖNSÉG! És ha a közönség úgy dönt, hogy egy film rossz, nem tetszik nekik, nem mennek el rá a moziba, nem veszik meg dvd-én, vagy - itt esetünkben - nem töltik le, akkor magyarázhatod te azt nekik, hogy de hát ez a film csodálatos volt, ezt látni kell, meg ilyenek, ki fog rád hallgatni? A választ úgy is tudod.

 

újból írnom kell, mert előző riposztomból nem derült ki elég világosan, hogy mire célzok. Szóval, attól, hogy a hozzáértő tömeg jónak titulálja egy adott alkotást, az nem jelenti azt, hogy nekik készült. Persze, a rendezők próbálnak minél nagyobb réteget lefedni, de egy ilyen tipikus pop-corn mozinál, mint az Avatar, nem feltétlenül arra mentek rá, hogy minden kritikus dobja el érte az agyát, hanem azoknak szólt, akik csak szórakozni akarnak, ergó a többségnek (mert ezzel lehet a legtöbb pénzt kaszálni), akik nem nézik, hogy mennyire erősek a dialógok, mekkora egysorosok vannak benne, milyen profin van felépítve és milyen korrekt a történet, a nagytöbbség egyszerűen csak stand by aggyal akar beülni egy olyan mozira, aminek a pl. látványától lehidallanak (ezt az Avatartól megkapták simán). Természetesen a szakmabeliek elismerése is cél, és az imdb-n sincs rossz rátája, és én nem is mondtam rá, hogy szar, egyszerűen az idén volt nála jobb. Nyílván azokkal nem zsebeltek be annyit, mint az Avatarral. És napjainban kevés az olyan rendező, aki azért csinál valamit, hogy értéket teremtsen, és nem azért, mert abban nagyon nagy a haszon. Ezért is tisztelem Burtont, de ez már egy másik téma :D

Száz szónak is egy a vége, azért mert nagyon sok tömegkommunikáció hatása alatt álló embernek tetszik, nem jelenti azt, hogy jó is.

Link to comment
Share on other sites

én megnéztem az avatart tényleg jó film de mostanában főleg az elmúlt években annyi jó scifi jött ki hogy nehéz lenne választani pl totál nem vagyok biztos benne hogy nálam legyűrné-e a star trek-et , nálam az avatar kicsit pokahontasz story új környezetbe (jelen esetben a jövőbe) gyúrva ,mind emellett nagyon jó film volt és lekötött tényleg!

 

de viszont igazán jó vígjátékot már elég régóta nem láttam és mikor kijött a másnaposok ...hajjaj vagy 5ször megnéztem :D ez alapján én oda ítéltem a pontot.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a legkevesebb szavazatot filmek közül a ... fogja kapni. Nem is tudom mi akar lenni. Ez tényleg egy film lenne? És aki szavazott rá, az már látta? :rolleyes:

A leggyengébb sorozat a V. Szerintem.

 

én rá szavaztam... szerintem azt jelenti, hogy az általad preferált film nincs rajta a listán.

Link to comment
Share on other sites

Hát a Terminátor 4 minden volt, csak kultfilm nem. Ha mindenképpen be szeretnénk kategorizálni én inkább a "csalódás" kategóriájába sorolnám. A filmnél maradva, én inkább a T2-őt bálványoznám. Elég magasra tették vele a lécet. Kíváncsi vagyok elérik-e valaha is ugyanazt a színvonalat?! Legyünk optimisták, talán majd az 5. résszel, ismét James Cameronnal, de szerintem már Svarci nélkül. Talán.....

 

Én nem azt írtam hogy a T4 egy kultusz fílm hanem azt hogy maga a Terminátor az és ugye folytattam hogy nem volt olyan jó mint az 1 vagy a 2 de ha belegondolsz abban az időben a 80-as évek elején mekkora alkotás volt a T1?

 

Link to comment
Share on other sites

Én nem azt írtam hogy a T4 egy kultusz fílm hanem azt hogy maga a Terminátor az és ugye folytattam hogy nem volt olyan jó mint az 1 vagy a 2 de ha belegondolsz abban az időben a 80-as évek elején mekkora alkotás volt a T1?

 

tényleg fasza FILM-ek voltak csupa rövid "i"-vel és tényleg .....r a 4. rész ,de még az is kis "i"-s film :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ezeken a gondolatokon el lehetne civódni nagyon sokáig. Szinte minden hozzászólónak igaza van a saját szemszögéből. Viszont én is csak arra tudom mondani, hogy jó film, ami nekem bejön. Lehet az a kritikusok által agyondicsért szuperprodukció (címeket direkt nem írok, nehogy valakit megsértsek), ha csak ülök a moziban, és bambán bámulok. A "mamagésa" szavaival élve: "ez nem jött át!" Egyszóval ezért nehéz egy ilyen szavazás, mert szinte mindenkinek más és más a filmvilági érdeklődése. És húzhatjuk a témát a végtelenségig, de pont ez a szép benne, hogy nem vagyunk egyformák...

Link to comment
Share on other sites

Igaz, hogy csak szavazni ugrottam be a topikba, de a fenti hsz.-okat végignyálazva nem tudom megállni, hogy ne fűzzek hozzá én is néhány mondatot.

Kezdeném azzal, hogy kivénültem már jópár Pirateclub-hoz hasonló fórumról, koromról bővebben annyit, hogy gyerekként jelen voltam a Csillagok háborúja IV.-Egy új remény mozibemutatóján. (Ne kezdjetek el rögtön keresgélni az IMDb-n, ideírom a dátumot is: 1977 nyarán láttam)

Tehát nyugodtan hívhattok papának, ha kezétcsókolomoztok sem sértődök vérig. :D

Sok-sok év filmnézéses tapasztalatom után a fenti (és nem csak a fenti, hanem más topikba is írt) hozzászólásokból véleményem szerint az derül ki kristálytisztán, hogy a Movies topik (és általa a Pirateclub) nagyon sokat nyerne, ha a siteadmin moderátori rangra emelné Cesc18 és lzprince felhasználókat, na persze, ha az imént említett személyek ezt el is vállalják. Mérföldnyi távolságból látni, hogy ez a két ember a kisújjából rázza ki a filmkultúrát, profi szinten értenek a múvikhoz. Lehet, hogy a hsz.-om nem épp a témához illik, a modik, ha off-nak ítélik meg, úgy kérem töröljék.

Link to comment
Share on other sites

a siteadmin moderátori rangra emelné Cesc18 és lzprince felhasználókat, na persze, ha az imént említett személyek ezt el is vállalják. Mérföldnyi távolságból látni, hogy ez a két ember a kisújjából rázza ki a filmkultúrát, profi szinten értenek a múvikhoz.

 

Ezzel csak tudod mi a gond gufcsi? Hogy a moderátoroknak nem a filmkritikák írása/bemutatása a dolguk, hanem a rend fenntartása. A kettő nem tudom hol találkozik egymással, de biztosan kifejted majd nekem. ;) Ne érezz negatív fennhangot az írásom alapján, nem úgy gondoltam. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Teljesen egyetértek, a kettő csak érintőlegesen találkozik egymással.

Viszont azt tudom, hogy a pudding próbája az evés és két említett személy más fórumokon már töltött/tölt be hasonló szerepkört nagyon is profi módon.

Gondolom, mellékesen az nem gond, ha egy modi ért a filmekhez. ;) Így könnyebben rendet tud(na) tartani. Félre ne érts, semmi gondom a mostani modik munkájával, nagyon is teszik a dolgukat, de gondolom egy kis segítség néha nekik is jól jönne, hisz négy pár szem többet lát(na), mint kettő. :)

No de ne offoljuk szét a topikot, nem ezért nyították... :)

Módosította t17t
Ne idézd a közvetlenül előtted szólót! Javítva! t17t ;)
Link to comment
Share on other sites

Ezt én nem írtam volna. Vigyázat! Flame-háború! :D

 

Azért mégicsak megjegyzek pár dolgot. Hogy jön itt össze az Avatar és az ország? Keresek párhuzamot, de nem találok.

Ezzel a mondattal tudod mit mondtál? Azt, hogy James Cameron egy nagy semmit "teremtett". Pedig Cameron bácsika nem olyan ember aki kakit ad ki a keze közül. Elhiszem, hogy nem tetszik a film, de akkor érvekkel támaszd alá a nemtetszésed. Mert így ebből bizony flame lesz, mert jön a sok okos, és elkezd neked "ugatni"... Én csak higgadtan írtam le a helyzetet. :)

Szóval mi is ez a Magyarország-Avatar párhuzam? :D

Link to comment
Share on other sites

Azért mégicsak megjegyzek pár dolgot. Hogy jön itt össze az Avatar és az ország? Keresek párhuzamot, de nem találok.

 

Ha nagyon elvontak akarunk lenni, akkor bizony van értelme, tudniilllik a pirate MO egyik legnagyobb warez-fóruma, ezért reprezentatív (feltehetőleg) Magyarország fórumozóira, és azt kell mondjam, hogy az országban a fórum-látogatók egyike azon közösségeknek, akik hozzájuthatnak a legújabb filmeknek, ergó igen, itt tart az ország, hogy az Avatar a legjobb film :D

 

gufcsi: megtisztelsz, mint mindig, és hosszúra nyúló ismeretségünk végett nem papázlak le :) Viszont úgy látom az itteni modok végzik a dolguk, és természetesen ha segítség kellene segítenék...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nah jó nem bírom ki hogy egy-kettő mondatot ne karcoljak én is... szerintem nagyon nehéz azt megmondani hogy melyik volt a legjobb film, persze valakinek ez valakinek az tetszett a legjobban... DE ha megnézzük hogy az avatar 2 és fél órás film, senki nem mondhatja azt hogy hitvány munka lett az egész és semmi izgalom semmi látvány nincs benne... mert a két és fél óra tömény látvány, romantikával, akcióval tűzdelve, plusz még mondanivalója is van (nem egy olyan film amibe van egy ember aki leöli a fél világot egy pisztollyal és egy tárral...azért ilyet ne várjunk előre...)...és a filmzenéjére ki sem térek... azért nem sok olyan hosszú film van amit úgy néz végig az ember hogy végig csodálkozik és ámul... és ezzel nem azt akartam mondani hogy ez a legjobb film 2009-ben, de azért nem kell meglepődni hogy vezeti a szavazást hisz tényleg egy remekművet alkotott Cameron papa ... Ott a Becstelen Brigantyk... az is egy hatalmas film, de a kettőt nehéz összehasonlítani, teljesen más a műfajuk, ezért nehéz eldönteni hogy melyik a legjobb film... Ha nézem az imdb top 250-es listát egy rakat filmet kidobálnék az elejéről és mást tennék oda...de ez csak egyéni vélemény, a többség szerint még is azok a filmek azok amik oda valóak a top helyekre, tehát azok rossz filmek csak nem lehetnek... még ha nekem nem is tetszenek... Akinek nem jön be az avatar stílusú film az persze teljesen mást szeretne látni elöl, de azért a többség véleménye dönt... el kell fogadni... Nem feltétlenül az a legjobb film, itt már csak ismételni tudom magam, ha egy film ennyi szavazatot kap akkor az már biztos megérdemli hogy ott legyen a toppon...

 

Link to comment
Share on other sites

Szerinted nem lett az év filmje.

Sőt, sokan mások szerint sem.

De még többen vannak, akik szerint igen!

Az az állításod, hogy nem az év filmje, nem helytálló! Ha azt mondod, szerinted nem az év filmje, az már az.

 

Fogadd el, ez van. Más is elmondhatja véleményét róla, rajonghat érte, és a szemében lehet az év filmje. Az, hogy nálad, és másoknál nem így van, meglehet. Nem vagyunk egyformák.

 

Azonban olyan filmet még a közelmúltból sem tudok mondani, aminek ennyire szerethető a története, és ekkora vizuális orgiában részesít. Az más kérdés, hogy a címe nyugodtan elmegy egy Pocahontas "remake-nek" is.

És nálam sem ez a movie nyert! :P

Link to comment
Share on other sites

Cesc18, senki sem állította, hogy randa, gyenge, unalmas (stb.) film, egyszerűen nem lett az év filmje.

t17t, jó elgondolás.

 

lzprince, én sem állítottam azt hogy bárki is állította azt hogy randa. gyenge, unalmas (stb..) film...

Tőlem lehet az év filmje, szerintem megérdemli, de van másik olyan film is ami még megérdemelné...:)

Link to comment
Share on other sites

Szerinted nem lett az év filmje.

Sőt, sokan mások szerint sem.

De még többen vannak, akik szerint igen!

Az az állításod, hogy nem az év filmje, nem helytálló! Ha azt mondod, szerinted nem az év filmje, az már az.

 

Fogadd el, ez van. Más is elmondhatja véleményét róla, rajonghat érte, és a szemében lehet az év filmje. Az, hogy nálad, és másoknál nem így van, meglehet. Nem vagyunk egyformák.

 

Épp ez a lényeg, bucmac, hogy máshol, ahol NAGYOBB a filmkultúra, mint nálunk magyaroknál (tegyük fel, hogy egy országban élünk, pedig nem) totál nem az év filmje, és ez szomorú.

 

Azonban olyan filmet még a közelmúltból sem tudok mondani, aminek ennyire szerethető a története, és ekkora vizuális orgiában részesít. Az más kérdés, hogy a címe nyugodtan elmegy egy Pocahontas "remake-nek" is.

És nálam sem ez a movie nyert! :P

A története lapos és kiszámítható, bár tényleg embere válogatja, hogy mi szerethető, és ha igazi orgiában akarod részesíteni látószerved, akkor nézd meg a fele ennyire sem felkapott és kétszer ilyen ütős (pont azért mert nem annyi CGI) The Fall-t. Komolyan, végig nézve pár hsz-ed arra a következtetésre jutottam, hogy szereted az aranyos, romantikus szállal megtűzdelt, látványos alkotásokat, a The Fall kötelező. Ha láttad, akkor kapufa, előbbi mondatomat nyílvánítsd semmisnek.

Link to comment
Share on other sites

Eddig nem akartam belefolni ebbe témába, de már én sem bírom ki hogy ne írjak le pár sort.

 

 

de a kettőt nehéz összehasonlítani, teljesen más a műfajuk, ezért nehéz eldönteni hogy melyik a legjobb film

 

Teljesmértékben egyetértenék Cesc18-al. Már az elején is meg akartam írni hogy filmeket nem olyan egyszerű összehasonlítani abban az esteben ha a műfajuk különbözik (értem ezelatt hogy egy akció filmet vagy sci-fi-t nehezen tudnék összehasonlítani pl. egy vígjátékkal). Ezért nem értettem az elején azt a kis cívódást hogy melyik film mennyire jó vagy rossz (mert azért valljuk be volt ott egykis sárdobálás)...

 

Szerencse hogy több filmet is lehet jelölni, így nem is kell összehasonlítgatnom a nem egy műfajba tartozókat . Ezen a ponton igaza van t17t nek a szavazás tényleg teljesen más végeredményt adna ha csak 1 re lehetne szavazni. (De a döntés is sokkal nehezebb lenne. (legalábis nekem meg 1-2 itt felszólalónak biztosan) ;) )

 

lzprince is igaza van országunk filmkultúrális szintjéről árulkodik az hogy melyik filmek jutottak be és hogy melyik fog győzni. Viszont a bejutott filmek színvonalából azért lehetne a szvazók életkorára való következtetéseket is levonni. (Mert úgysejtem a azokban az országokban ahol NAGYOBB a filmkultúra, ott szélesebb az a korosztály aki ezeket a filmeket nézi illetve értékeli. Persze lehet ez a gondolat teljesen vakvágány de én szeretném azt hinni hogy igazam van valamilyen szinten, és csak idő kérdése és mi is ott díszelgün azon a "nagyobb" listán. Lehet itt nem sikerült a gondolataimat teljesen jól megfogalmaznom, de a lényeg remélem tapintható.)

Link to comment
Share on other sites

Na jó, akkor nézzük például Angliát! Igaz, hogy az "angol' elég érdekes egy nép - és még nagyon finoman fogalmaztam, - ne vessetek meg ezért a kijelentésemért - de talán feltételezhetjük Angliáról, hogy nagyobb a filmkultúrája, mint Magyarországnak. Az egyik piacvezető, havonta megjelenő, nemzetközi mozimagazinban olvastam a következőt:

 

"Az Alvin és a mókusok folytatása jobban érdekelte a briteket, mint James Cameron Avatar című szuperprodukciója. A 12 napja bemutatott Avatar premierhétvégéjén még 9 millió fontos bevételt hozott, ám a múlt hét végén, 3,8 millió fontos jegyeladással már csak a második helyre zuhant. A csúcson a most debütált Alvin és a Mókusok 2. váltotta, amelyre 5,3 millió fontért vásároltak jegyet a nézők."

 

Filmkultúra ide vagy oda, elgondolkodtató állítás az szent, bár én még személy szerint nem láttam a második részt... ( vajon miről maradtam le ) :D:o Mondjuk ez nem mérvadó, mert az angolok - nem bántani akarom őket - nagy részüknek pszichés eredetű, magatartásra, viselkedésre károsan ható, szerintem örökletes problémájuk van: hülyék, arrogánsak, ráadásul el vannak szállva maguktól. :P Tudom, mert kint élek lassan másfél éve... De nekik jobban tetszett a Mókusok 2. része az Avatarnál, őszintén szólva nem értem miért.

 

Nézzük mi a helyzet Amerikával: Az Egyesült Államokban és Kanadában még mindig a bevételi toplista élén áll a film.

 

Tizenhét nappal a premier után átlépte az egymilliárd dollárt az Avatar című filmből származó jegybevételek összege - közölte a szuperprodukciót gyártó 20th Century Fox filmstúdió vasárnap. Világviszonylatban természetesen. Az egymilliárdosok klubjába ötödikként lépett be az Avatar; az ugyancsak James Cameron rendezte Titanic (1997) mellett A Gyűrűk Ura - A király visszatér (2001, 1,13 milliárd dolláros összbevétel), A Karib-tenger kalózai: Holtak kincse (2006, 1,06 milliárd dollár) és A sötét lovag (2008, 1 milliárd körül).

 

És még nincs vége.... A világ legtöbbet jövedelmező filmje Cameron Titanic-ja 1,8 milliárd dollárral. A szakemberek már most legalább kétszer annyi bevételt jósolnak az Avatarnak!

 

És hogy tényleg egészen más dimenziókat nyitott-e a mű a filmgyártásban??? Tisztelt Hölgyeim, Uraim! Én igen is ki merem jelenteni, hogy érezzük magunkat szerencsésnek, hogy ebben a korban élünk, és testközelből lehettünk részesei annak, hogy mozi, a film, a következő szintre, egy új dimenzióba lépett!

Link to comment
Share on other sites

szerintem annyira felesleges az országok filmkultúráját ide hozni...akkor ahol most az avatar lett a 2009 legjobb filmje akkor azoknak az országoknak béna a filmkultúrájuk??... nem lehet az hogy egyszerűen jó film lett az avatar és megérdemli hogy legyen ahol van?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Látva itt a sok Avatarról szóló hsz-t, meg a sok véleményt, ellenvéleményt, megnézetm...

Nagyon -hogyismondjam- okádék film lett, de sokaknak ez tetszik...GRATULÁLOK...

Lehet hogy sokan azért erre szavaztak mert ez volt az utolsó "bemutatásra kerülő" és ezmiatt, vagy talán a sok reklámról, de szerintem volt sokkal, de sokkal jobb film is a múlt évben amire lehet hogy sokan nem emlékeznek annyira, pedig lehet akkor tetszett, csak most ez az avataros felkapás miatt elfelejtették...

Szerintem a legrosszabb film az Avatar lett...(lehet emiatt leszólni, hülyének tartani)

Sorozatra meg időm nem jutott nézni...De idén talán tudok :)

Link to comment
Share on other sites

szerintem annyira felesleges az országok filmkultúráját ide hozni...akkor ahol most az avatar lett a 2009 legjobb filmje akkor azoknak az országoknak béna a filmkultúrájuk??... nem lehet az hogy egyszerűen jó film lett az avatar és megérdemli hogy legyen ahol van?? :blink:

mintmár jópárszor leírtam, nem az volt az állítás, hogy rossz film. És igen, ott ahol 2009-ben a legjobb lett, ott a filmkultúra nem béna csak felszínes.

 

Azoknak akik meg a bevételt felhozzák csak azt tudom mondani, hogy jómagam is elgondolkodtam, hogy megteszek egy 150 km-es utat, plusz fizetek azért, hogy lássasm 3D-ben, és a lényeg ezen van (persze végül nem tette). Forradalmasította a CGI-t, megdöntött minden bevételi rekordot, ez tény, és itt ki is merül. Év filmje úgy sem lesz (volt), úgy ahogy a TDK sem volt legjobb film 2008-ban, mégis ő kaszált a legjobban.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...