Jump to content
PirateClub.hu

2009 LEGJOBB FILMJE ÉS SOROZATA!


t17t
 Share

MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB FILMJE ÉS SOROZATA? (TÖBB FILMRE/SOROZATRA IS LEHET SZAVAZNI! ABC SORRENDBEN VANNAK FELTÜNTETVE!)  

673 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB FILMJE? (TÖBB FILMRE IS LEHET SZAVAZNI! A FILMEK ABC SORRENDBEN VANNAK!)

    • 2012
      83
    • Avatar
      317
    • District 9
      73
    • Fast And Furious - Halálos iram
      53
    • Gamer - Játék a végs?kig
      26
    • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs - Jégkorszak 3.: A dínók hajnala
      60
    • Inglourious Basterds - Becstelen Brigantyk
      102
    • Knowing - Képlet
      64
    • Law Abiding Citizen - Törvénytisztel? polgár
      39
    • Public enemies - Közellenségek
      29
    • Star Trek
      63
    • ...
      7
    • Terminator: Salvation - Terminator: Megváltás
      59
    • The Hangover - Másnaposok
      215
    • The Twilight Saga: New Moon - Alkonyat: Újhold
      69
    • Transformers: The Revenge Of The Fallen - Transformers: A bukottak bosszúja
      108
    • Valkyrie - Valk?r
      28
    • Watchmen - Az ?rz?k
      44
    • X-Men Origins: Wolverine - X-Men kezdetek: Farkas
      96
    • Zombieland
      59
  2. 2. MELYIK VOLT 2009 LEGJOBB SOROZATA? (TÖBB SOROZATRA IS LEHET SZAVAZNI! A SOROZATOK ABC SORRENDBEN VANNAK!)

    • 24
      45
    • Californication - Kaliforgia
      18
    • CSI: Crime Scene Investigation - CSI: A helyszínel?k
      35
    • CSI: Miami - CSI: Miami helyszínel?k
      69
    • Dexter
      45
    • FlashForward - A jöv? emlékei
      35
    • Heroes - H?sök
      76
    • House MD - Dr. House
      203
    • How I meet your mother - Így jártam anyátokkal
      88
    • Lost - Elt?ntek
      88
    • Mythbusters - Állítólag
      38
    • Prison Break - A szökés
      122
    • Scrubs - Dokik
      31
    • Showder Klub
      141
    • Stargate Universe - Csillagkapu
      47
    • Supernatural - Odaát
      77
    • The Big Bang Theory - Agymen?k
      26
    • The Vampire Diaries
      40
    • Two and a Half Men - Két pasi - meg egy kicsi
      57
    • V
      18


Recommended Posts

Melyik volt 2009 legjobb filmje és sorozata (évada)?



A PirateClub MOVIES fórumrésze keresi 2009 legjobb filmjét és sorozatát!

VÉGSŐ SZAVAZÁS - több filmre és sorozatra is lehet szavazni!!! + NYEREMÉNYJÁTÉK!!!



1, 2009 legjobb filmjére és sorozatára minden PirateClub fórumtag adhat le szavazatot, aki a téma megnyitásakor már regisztrálva volt a fórumon.

2, Szavazni itt a témában lehet az 1. hozzászólásban legkésőbb 2010. január 12. 20.59-ig! Több filmre is le lehet adni a szavazatot!

3, A NYEREMÉNYJÁTÉKHOZ hozzászólásban várjuk azt az egy filmet és sorozatot (tehát mindkettőt!), amelyik a legkevesebb szavazatot fogja kapni a szavazás végén szerintetek! Ugyanazon felhasználó névvel és/vagy IP-ről csak egyszer lehet hozzászólni a témához.

4, A hozzászólás csak a szavazáshoz/nyereményjátékhoz kapcsolódhat, s tartalmaznia kell az egy film és sorozat címét - tehát lehet nyugodtan kommentálni a dolgokat!

5, Aki nem a fentiek szerint írja a hozzászólását, az kizárásra kerül a nyereményjátékból! (Példa a helytelen szavazásra: csak filmet ír sorozatot nem; két hozzászólást ír; szabályzatba ütközik...)

6, A hozzászólások folyamatosan el lesznek rejtve, tehát nem kerülnek törlésre! Az elrejtésig meg lehet változtatni (szerkeszteni), utána erre már nincs lehetőség! Aki egyszer már írt hozzászólást, a hozzászólása elrejtése után ne írjon több hozzászólást!

7, Azok közül kerülnek ki a nyertesek (időrendben), akik eltalálják a végső szavazáson legutolsó filmet és sorozatot is az érvényes hozzászólásukban (tehát mindkettőt!)!

8, A NYEREMÉNYEK:

Első helyezett: a www.ndc.hu >>"Ha nem találtad meg amit keresel, nézd meg itt is?

2. helyezett: a www.ndc.hu >>"Ha nem találtad meg amit keresel, nézd meg itt is?

3. helyezett: a www.ndc.hu >>"Ha nem találtad meg amit keresel, nézd meg itt is?

4-10. helyezett: a www.ndc.hu >>"Ha nem találtad meg amit keresel, nézd meg itt is?

Az első három helyezett, amennyiben volt figyelmeztetése, warn-csökkentést kap!

9. A PirateClub fórum a szavazás részleteinek változtatásának és visszavonásának jogát fenntartja.


A filmekről és sorozatokról bővebb információt az alábbi helyeken találsz:

http://www.port.hu/pls/ci/cinema.index2
http://www.imdb.hu




Jó szavazást és nyereményjátékot mindenkinek: bakfan és t17t ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Amiket én jelöltem, 1 sem került be. Sejtettem, hogy ez lesz, pedig a Pandorum AKA. Halálhajó fényévekkel izgalmasabb és színvonalasabb, mint pl. egy Transformers 2. vagy Új Hold...annyi, hogy nagyobb volt körülöttük a felhajtás. A Watchmen szintén remek film volt, és mégis a Terminátor film alatt fog maradni, holott, mint látványban, mint értelemben, vonalvezetésben maga mögött hagyta...Ez a szomorú igazság, sosem értettem az emberek miért a mennyiséget, látványt helyezik az előtérbe, a minőség és a tartalom helyett... :(

 

Jah és sorozat...számomra az számít annek, amit rendeznek, vágnak, pénzt költenek rá. A Showder Club az én szememben, egy mára unalmassá vált, egyre kevesebb intelligenciát és humort közvetítő műsorblokk. Azért, mert időközönként van a tévében, nem nevezném így...

Link to comment
Share on other sites

Igen, az Avatar az első helyen és remélem ott is fog maradni. Tudod, ízlések és pofonok. Persze vannak egyéni nézetek is, de véleményem szerint egy film attól "jó", hogy a közönségnek tetszik. Mert a film nem "egyéneknek" két-három embernek készül, hanem a tömegnek. Fő célja hogy szórakoztassa, kikapcsolja őket! És ha a többség egy filmre azt mondja, hogy jó, mert lenyűgöz, szórakoztat, elvarázsol esetleg elgondolkodtat, akkor valószínűsíthető, hogy a film tényleg "jó". Mert a többség nem téved, mindig azt választja, ami a legjobb!

 

Egyébként tudom, akinek nem inge, nem veszi magára, megosztja az embereket Cameron eposza, vannak akik ámulnak, de ugyanakkor vannak akik fintorognak. Először a két húgommal mentünk el megnézni, 3 D-ben, nekik sem tetszett. Biztos valami romantikus "csavarokkal teli" tini vígjátékot vártak, vannak olyanok akiknek ez a műfaj jön be... :D

Link to comment
Share on other sites

Tévedés. Egy film attól jó, hogy neked tetszik. Ott van pl. ezen rendező előző filmje, alapban kizártnak tartom, hogy megnézzem. Egyszerűen nem érdekel. De, ott a Mary And Max, amire szintén szavaztam, több díjat is nyert, remek alkotás. Vagy pl. a 9. Ezeket sem látom sehol, pedig kenterbe verik, a kb. 3-4db poénnal megtűzdelt másnaposokat. Mindig vannak trendek, amit az emberek követnek és egy átlagos ember, ha azt mondják neki, hogy ez jó, akkor elhiszi, és ragaszkodik hozzá. Erre a legjobb példa a zene, hogy pl. a Tokio Hotel és társai léteznek, rajongók ezrei jár koncertjeikre, élteti őket a média.

 

Itt a Pandorum IMDB:

http://www.imdb.com/title/tt1188729/

7.0!!!

Nézzed meg a Megváltás, vagy a Transformers 2. pontjait.

 

Jah és itt a Mary and Max

http://www.imdb.com/title/tt0978762/

Többet kapott, mint a Másnaposok. De mivel nem adták a mozik(vagy feliratosan, sokakat ez is elborzaszt, mert jaj, olvasni kell) és nincsen minden warezen az első oldalon, nem töltik fel 300-an és nem nyer hatalmas díjakat, holott kisebb elismerést rengeteget besöpör, ezért nem is hallasz róluk. Jah, meg talán mert van mondanivalója, és egy Amerikai Pitén felnőtt tinédzser 20perc után azt mondja, hogy gagyi, mert nem vicces és gondolkodásra késztet...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Az Avatar azért áll első helyen, mert ez volt a 2009-es év utolsó nagy "dobása".

Jelenleg ezt nézik az emberek és ez maradt meg mindenki emlékezetében frissen.

Ahhoz hogy jó film szerintem nem fér kétség, de kíváncsi lennék arra, hogy mondjuk ez a film 2009-es év első felében kerül bemutatásra, akkor most hogy állna a szavazás !

Szerintem még a listán se lenne.............

( Vagy valahol az alján )

Link to comment
Share on other sites

Igen, az Avatar az első helyen és remélem ott is fog maradni. Tudod, ízlések és pofonok. Persze vannak egyéni nézetek is, de véleményem szerint egy film attól "jó", hogy a közönségnek tetszik. Mert a film nem "egyéneknek" két-három embernek készül, hanem a tömegnek. Fő célja hogy szórakoztassa, kikapcsolja őket! És ha a többség egy filmre azt mondja, hogy jó, mert lenyűgöz, szórakoztat, elvarázsol esetleg elgondolkodtat, akkor valószínűsíthető, hogy a film tényleg "jó". Mert a többség nem téved, mindig azt választja, ami a legjobb!

 

Ne vedd kérlek rossz néven, de most hülyeséget mondasz. Egy film attól jó, mert tömegeknek tetszik? Ugyanmár! Az a tömeg, aki bedőlt a hypenak és a páratlan képi világnak(a film tényleges erőssége) az azt mondja, hogy az év filmje. Mert ennyiből áll egy alkotás? Nem mondom, hogy rossz lett, de év filmje? NE essünk ekkora túlzásokba. Most is emelhetjük kalapunkat a tömegkommunikáció előtt.

 

Sziasztok !

 

Az Avatar azért áll első helyen, mert ez volt a 2009-es év utolsó nagy "dobása".

Jelenleg ezt nézik az emberek és ez maradt meg mindenki emlékezetében frissen.

Ahhoz hogy jó film szerintem nem fér kétség, de kíváncsi lennék arra, hogy mondjuk ez a film 2009-es év első felében kerül bemutatásra, akkor most hogy állna a szavazás !

Szerintem még a listán se lenne.............

( Vagy valahol az alján )

 

egyetértek.

Link to comment
Share on other sites

Na semmi sem áll jól azok közül, amikre szavaztam :(:P

Majd évekkel később kiderül, hogy ezek közül mi is volt igazán emlékezetes film, addig kár rinyálni.

 

De, ott a Mary And Max, amire szintén szavaztam, több díjat is nyert, remek alkotás. Vagy pl. a 9

A Mary and Max nem éppen a szélesebb közönséget célozta meg, éppezért nem is volt akkora siker. Egy remek alkotás, amit egyszer mindenki fölfedezhet magának. A 9, pedig sokaknak (nekem is) hatalmas csalódás volt, mert a sztorija egyszerű volt és a látványvilág sem lett annyira Burton-ös, mint vártuk. Ennek ellenére én is élveztem, de valahogy számomra egy szinten maradt az Avatar-ral, ami viszont bekerült ide...

Link to comment
Share on other sites

Én is az Avatarra szavaztam. Szerintem ekkora hype mellett csakis James Cameron mester filmje kerülhet ki győztesen. És ez így van rendjén. Nem tagadom engem is elvitt magával a nagy őrjöngés, és rohantam a moziba, amint eldördült a premier. És nem csalódtam.

Pedig engem nem lehet vádolni azzal, hogy csak a látványra bukom, hiszen imádom a gondolkodtatós műveket is. Donnie Darko, Truman Show stb.

Egy szó mint száz, az Avatar szvsz. nagyon megérdemli az első helyet, beleborzongok amikor arra gondolok, hogy mennyi pénzbe és legfőképp időbe került az animátoroknak elkészíteni ezt a teljesen új világot. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Egy szó mint száz, az Avatar szvsz. nagyon megérdemli az első helyet, beleborzongok amikor arra gondolok, hogy mennyi pénzbe és legfőképp időbe került az animátoroknak elkészíteni ezt a teljesen új világot. :)

 

és ettől jó, mert sok a munka benne?:D Vazz, a Stop the Thempo c. színházi előadás 3 széken játszódik és mégis akkorát üt, hogy napokig csak rá gondolsz...

Link to comment
Share on other sites

Nem, csak azt mondtam, hogy meg kéne becsülni az alkotók fáradozását, és nem lehúzni torrentről a kamosat, mert úgy semmi sem jön át.

Egyébként nekem erről a 3 széken játszódósról Lars Von Trier: Dogville alkotása jutott eszembe, ahol meg nem voltak falak, hanem a házaknak az alapja krétával volt körberajzolva (egy csarnokban vették fel az egész filmet). Csak egy tér volt, ott játszódott az egész történet, igaz hogy 3 órás, de jó szórakozás, legalábbis annak akit kicsit is vonz a művészfilmek világa. Érted a különbséget...:D

Link to comment
Share on other sites

2012 [ 19 ] Szavazat?

Na, kitöröltem a 10 soros leírt véleményem, talán túl kritikus voltam.

Épp most néztem meg a trailerjét, annyi jött le belőle, hogy a maja templomba elakarnak menni és megakarják akadályozni, hogy a hirtelen egyik napról a másikra globális természeti katasztrófákat megakadályozzák... Egyik napról a másikra városok rombolódnak le és egyéb természeti katasztrófák következnek be? Ez már fail... Ha nagyon elakarnánk kezdeni elemezni, az unreális effektekről lehetne egy "pár" sort írni...

 

Flóri Bá >>

Én már néztem 5.6 ratingos imdb-s filmet, de ez csak azután derült ki, miután megnéztem... És képzeld, szuper volt :) Neked tetszett a watchmen, én fél óránál tovább nem bírtam nézni, olyan unalmas volt. Kell hozzá egyfajta lelki világ, hogy élvezni tudd... Bár mint mondtam nem láttam belőle egy nagyon sokat, de nem tudom miért mondasz olyat, hogy effektileg a wáccsmenen többet dolgoztak, mint a Transformeren, vagy a terminátoron. Na, azért hülyeségeket ne dobáljunk. Én rendesen belemerültem a 3D modellezésbe és animálásba, szal tudom miről beszélek és h mennyi munka plusz pénz van azokban a filmekben. Na meg azt is tudni kell, hogy a legtöbb mozifilmet már úgy készítik, h tudják h az mozifilm lesz... Ezért is a tömegnek készítik, de nem minden esetben jelenti azt h média által sugárzott szennyhulladék... (Tudom h nem ezt mondtad, de azért legyünk tisztába vele)

 

t17t >>

Na, pedig direkt kerestem h évad vagy sorozat... Bocsi :)

Link to comment
Share on other sites

2012 [ 19 ] Szavazat?

Na, kitöröltem a 10 soros leírt véleményem, talán túl kritikus voltam.

Épp most néztem meg a trailerjét, annyi jött le belőle, hogy a maja templomba elakarnak menni és megakarják akadályozni, hogy a hirtelen egyik napról a másikra globális természeti katasztrófákat megakadályozzák... Egyik napról a másikra városok rombolódnak le és egyéb természeti katasztrófák következnek be? Ez már fail... Ha nagyon elakarnánk kezdeni elemezni, az unreális effektekről lehetne egy "pár" sort írni...

 

Nem valami nagy dobás a film, de hogy totál nem az, mint amit a trailerből következtettél, az is biztos.

 

Na meg azt is tudni kell, hogy a legtöbb mozifilmet már úgy készítik, h tudják h az mozifilm lesz... Ezért is a tömegnek készítik, de nem minden esetben jelenti azt h média által sugárzott szennyhulladék... (Tudom h nem ezt mondtad, de azért legyünk tisztába vele)

 

Ennek a mondatnak csak én nem értem az értelmét? Annyit leszűrtem, hogy ez most nagyon észosztás lett, de wrong, magyarázd már el nekem, légyszi. :D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem azt akarta mondani, hogy minden filmet a nagyközönségnek szánnak ami a moziba kerül, tehát nem szükséges a filmekhez nagy ész...:D Szerintem erre gondolt. Szerintem. :D

 

Wrong7: Mielőtt kritikát mondasz egy filmről, azelőtt jobb ha megnézed. Csak egy tipp. ;) Amúgy ez most komoly, hogy trailer alapján nyomod a szöveget az "unreális effektekről"? Moziban a hajam letetettem amikor még az emberek is hullottak a föld megnyílásakor. Meg a metró... Pf. :D

Link to comment
Share on other sites

Ha nem nézted végig a Watchmen-t, honnan tudod, hogy mennyi technikai effekt és megoldás volt benne. Amúgy két és fél órás film, nem fogják az elején ellőni a lényeget... Ne, haragudj, de eddig 2en is beszóltak az irásod miatt, nem akarok a 3. lenni. Egyszerűen, a véleményed egyezik a felhasználó neveddel. Igazat adok az előttem szólóknak!

Link to comment
Share on other sites

Flóri bá >>

A 2 srác nem akart oltani, te viszont igen :)

 

Darkerboy >>

Abban totál igazad van, hogy előbb meg kéne nézni a filmet, aztán tolni a dumát. Az "unreális" modellezett effektekről már nincs, gyorsan leszűrtem, hogy nem vettek be egy sok csillagászt/tudóst a filmbe. Jelen esetben a meteorokról és azok becsapódásairól beszéltem.

Link to comment
Share on other sites

Értem, így már mindjárt más. ;)

 

Szerintem Flóri Bá nem oltott senkit.

De akkor belefolyok én is a Watchmen vitába. :D Moziban láttam először. Totál untam, végigfészkelődtem az egész filmet. Nem értettem belőle semmit az égegyadta világon. Aztán itthon kijött a DVDRip angolul és valamilyen érdekes okból kifolyólag megnéztem újra. Letaglózott. Hihetetlen, de ami moziba full érdektelen volt és csak a jó csajt jegyeztem meg, az akkor a gép előtt magával ragadott. Mindent megértettem belőle, elolvastam utána a képregényt és tiszta lett minden. Utána kijött a rendezői változat, azt is magamévá tettem a maga 3 órájával, aztán meg szinkronosan is. A napokban ismét újranézem mert késztetést érzek arra, hogy ezt látnom kell. Nem az effektek miatt, hanem a jól felépített történet miatt (amit mondjuk a comicnak köszönhet). Tehát a Watchmen a maga nemében igenis jó film, igaz ez nem annak a rétegnek szól, akik Spiderman/Fantastic Four szintű megvalósítást várták.

 

T17t: Köszi, hogy használtad a polemizál szót, még nem ismertem eddig. :D Hála neked egy kifejezéssel gyarapodott a szókincsem. :D

Link to comment
Share on other sites

Nem hibáztatok senkit, hogy páran félreértettek: nem a szokványos módon "az egyénekre fókuszálva ill azok szemszögéből" közelítettem meg a kérdést, hanem globálisan, mindenkire (közönség=tömeg) vonatkozóan. (közgazdász hiba..) Persze, hogy az a jó film, ami neked, személy szerint neked tetszik, de! Ha most megkérdeznék akárkit, hogy a Remény Rabjai, A Keresztapa, A Gyűrűk Ura, vagy a Batman: Sötét Lovag jó film-e, mit válaszolnának??? Példának okáért nézzünk csak utána a imdb-n. Amikor majd félmillió néző legalább 10/9-es pontszámmal díjazta az egyébként a maga nemükben hiánypótló alkotásokat, akkor miről beszélünk, hogy jó-film, vagy rossz-film? Lehet hogy ebből a 400.000-500.000 emberből van 1 vagy kettő, akik 10 pontból csak 2-őt adtak, mert szerintük a film rossz. De ha rápillantunk a szavazat számlálóra, őszintén, mire következtethetünk? Hogy bizonyára jó filmnek tűnnek, legalábbis a közönség (= tömeg) jelentős hányada szerint. A filmkészítés (sajnos) ma már nem más, mint egy vállalkozás. A filmgyártó cégek, az alkotók, a producerek, a legtöbbet szeretnének belőle profitálni. És az hogy ez a vállalkozás eredményes lesz-e "sikeres" "izgalmas" "jó" film alakul-e ki belőle, azt soha sem az egyének, hanem mindig is a közönség (=tömeg) fogja eldönteni. (most a marketingbe, meg a média szerepére nem térnék ki)

 

Gondolat menetemet, így értettem...

 

mikikeee88: van benne igazság, amit mondasz.

 

lzprince: egyáltalán nem vettem rossz néven amit írtál. De egy valamire nagyon kíváncsi lennék: azon kívül, hogy folyton "rektorálod" mások véleményét, meg tudnád-e velünk osztani a sajátodat?! (azon felül persze, hogy most az enyémet fogod "rektorálni"? :P ) Szerintem nem csak én lennék rá kíváncsi.

Link to comment
Share on other sites

Ez tényleg igaz, hogy Hollywood ma már 80%-ban csak a szemetet szállítja. Sok embernek csak a látványt simán el lehet adni. A trailereket meg úgy össze tudják dobni, hogy még az is maga alá alá pisil aki már rég megfogadta, hogy nem veszi be az amerikaiak etetését. Ez van, el kell fogadni, ki kell kapcsolni az agyat, aztán majdcsak túléljük. :D 2010 végén is milyen szép szavazások lesznek, már előre elképzelem. Shrek 4, Harry Potter, Titánok Harca, Prince of Persia...huhh. :D

Link to comment
Share on other sites

Én az első helyezetre a 2012-őt tenném érdekes volt a fílm,volt "mondanivalója" és a látványvilág az egyszerűen fantasztikus ennyi látvány egy fílmbe gyúrva sztem nagyon nagy fílm.A másik az hogy nem is tom kinek a hsz-ét olvastam és meglepődtem hogy a watchment helyezné a terminátor elé,na én azt az aljának is az aljára tenném mégpedig azért mert ilyen nem volt hogy egy fílmen 2x elaludjak sztem ritka unalmas fílm története se volt neki értelmetlen se látvány az az egy rész volt jól megcsinálva mikor a sikátorba bunyóztak ennyi egy kalap ....-t se ér a fílm,viszont a terminátor az sztem egy kultuszfílm és a címében is több van mint a watchmen-nek az egész fílmjében,bár a T4 nem volt annyira jó mint a T1 vagy a T2 de jobb volt mint a watchmen.

Na az utcsó helyre a fílmekből én sztem a watchmen kerűl.

Sorozatok közül meg utolsó a LOST lesz mert sose lesz vége annak a sorozatnak agyon erőltetik egy forintot nem ér.

 

Ami meg sztem a legjobb sorozat azt ugye nem kell ideírnom :D az avatarom elárulja :D

Link to comment
Share on other sites

Nincs egy szinten a Watchmen a Pókemberrel és a Fantasztikus Négyessel az igaz.... Te nem értetted meg a mondanivalóját. ennyi... Attól még sokakat megfogott....

Darkerboy: Nem kell előre leírni a filmeket, lehetnek még jók. A Harry Potter az kifejezetten a rajongótáborának készül, csakúgy, mint a Twilight (mondhat, aki amit akar, az sem volt nézhetetlen). Sokaknak (nekem is) elég csak látniuk a vásznon az egyik kedvenc könyvüket és máris örülnek. A Shrek 4-el nem legetr mit kezdeni, lesz és kész... Viszont a Titánok Harca elég jónak ígérkezik, a mitikus szörnyek sokmindenkit vonzanak :)

 

És örülök, hogy bekerült a a lehetőségek közé a Watchmen is, bár azért a Moon-t és az (500) Days of Summer-t szívesebben látnám, bár ezek szerint nem sokakat fogott meg ez a két film, ha nem jutott át a rostán :(

Link to comment
Share on other sites

50 szavazat után megkoztátatom: Az emberek többségét könnyű befojásolna a piszok jó marketing-gel. Azért érdekelne, hányan magasztalnák így az egekbe, ha nem nyomatták volna orrba-szájba mindenkinek minden egyes utcasarkon....

Link to comment
Share on other sites

Nem hibáztatok senkit, hogy páran félreértettek: nem a szokványos módon "az egyénekre fókuszálva ill azok szemszögéből" közelítettem meg a kérdést, hanem globálisan, mindenkire (közönség=tömeg) vonatkozóan. (közgazdász hiba..) Persze, hogy az a jó film, ami neked, személy szerint neked tetszik, de! Ha most megkérdeznék akárkit, hogy a Remény Rabjai, A Keresztapa, A Gyűrűk Ura, vagy a Batman: Sötét Lovag jó film-e, mit válaszolnának??? Példának okáért nézzünk csak utána a imdb-n. Amikor majd félmillió néző legalább 10/9-es pontszámmal díjazta az egyébként a maga nemükben hiánypótló alkotásokat, akkor miről beszélünk, hogy jó-film, vagy rossz-film? Lehet hogy ebből a 400.000-500.000 emberből van 1 vagy kettő, akik 10 pontból csak 2-őt adtak, mert szerintük a film rossz. De ha rápillantunk a szavazat számlálóra, őszintén, mire következtethetünk? Hogy bizonyára jó filmnek tűnnek, legalábbis a közönség (= tömeg) jelentős hányada szerint. A filmkészítés (sajnos) ma már nem más, mint egy vállalkozás. A filmgyártó cégek, az alkotók, a producerek, a legtöbbet szeretnének belőle profitálni. És az hogy ez a vállalkozás eredményes lesz-e "sikeres" "izgalmas" "jó" film alakul-e ki belőle, azt soha sem az egyének, hanem mindig is a közönség (=tömeg) fogja eldönteni. (most a marketingbe, meg a média szerepére nem térnék ki)

 

Gondolat menetemet, így értettem...

 

A te szavaiddal élve újból rektorállak, és nagyon köszönöm, hogy az imdb-t hoztad fel példának, ugyanis akaratlanul is pont ezzel cáfoltad meg magad. Namármost mért mondom ezt? Azért, mert az imdb-n lévő első helyezettek egyáltalán nem azért vannak az első helyen, mert a többség 10 pontot adott rá, hanem azért, mert a hozzáértő tömeg adott rá nagy pontot. Ugyanis az imdb szavazatszűrője nem abból a szempontból állít valamilyen alkotást toplistára, hogy hányan szavaztak rá és hányan adtak rá rettentő nagy jegyet, hanem aszerint, hogy a rászavazott személyek mennyire szakmabeliek és az "eddigi imdb munkásságuk mi volt". Persze még van sok más okosság is, de ez az egyik, ezért nagyon profi a lista, és ezért nem kerülnek olyan szennyek az első helyek közé, mint pl. a Twilight, ami ha megnézel nagyon sok 10-est kapott (a szavazatok 21 %-a 10es), és mégis a végső jegy 5.8.

 

lzprince: egyáltalán nem vettem rossz néven amit írtál. De egy valamire nagyon kíváncsi lennék: azon kívül, hogy folyton "rektorálod" mások véleményét, meg tudnád-e velünk osztani a sajátodat?! (azon felül persze, hogy most az enyémet fogod "rektorálni"? :P ) Szerintem nem csak én lennék rá kíváncsi.

Nagyon szívesen megosztom a véleményem, csak kérd, hogy miről. Ha az én szavazataim érdekelnek, akkor elárulom, hogy a filmek listáján a Becstelen Bigatnykra ment a voksom és a ...-ra, mert nincs rajta a számomra legjobb alkotás a jelöltek között.

A sorozatoknál sincs rajta természetesen (Friday Night Lights), de a Kaliforgia és a The Big Bang Theory ott van, és idén ők voltak a nyerők FNL után.

 

Link to comment
Share on other sites

Elnézést,hogy belekontárkodom,de kevés feleslegesebb dolog van,mint ízlésről vitatkozni.Művész film,közönség film ,más-más szerepet kell ,hogy betöltsön,és ez így van rendjén.Arról nem beszélve,hogy gyakran fedik egymást.Aztán meg egyszer az egyiket kívánja az emberfia,máskor a másikat.Az ,hogy ezek közül melyikünknél melyikből lesz kult film,tényleg teljesen szubjektív.Sokszor megnézek én is olyan alkotásokat,amitől mások el vannak ájulva,és elcsodálkozom,mert rám nincsenek hatással,de ettől még nem tartom rossz ízlésűnek őket:csak másnak.Persze ugyanez meg van fordítva is,nem várom el,hogy az én kedvenceim mindenki kedvencei legyenek."Van bátorságom a rossz ízlésemhez"mondja Nietzsche.Ehhez tartom magam.További jó kvaterkázást...

Link to comment
Share on other sites

Én az első helyezetre a 2012-őt tenném érdekes volt a fílm,volt "mondanivalója" és a látványvilág az egyszerűen fantasztikus ennyi látvány egy fílmbe gyúrva sztem nagyon nagy fílm.A másik az hogy nem is tom kinek a hsz-ét olvastam és meglepődtem hogy a watchment helyezné a terminátor elé,na én azt az aljának is az aljára tenném mégpedig azért mert ilyen nem volt hogy egy fílmen 2x elaludjak sztem ritka unalmas fílm története se volt neki értelmetlen se látvány az az egy rész volt jól megcsinálva mikor a sikátorba bunyóztak ennyi egy kalap ....-t se ér a fílm,viszont a terminátor az sztem egy kultuszfílm és a címében is több van mint a watchmen-nek az egész fílmjében,bár a T4 nem volt annyira jó mint a T1 vagy a T2 de jobb volt mint a watchmen.

Na az utcsó helyre a fílmekből én sztem a watchmen kerűl.

 

a "film" minden esetben rövid "i"!!! Az, hogy a Terminator megváltást kultfilmként emlegeted szomorú. Vagy azt tükrözi, hogy nem láttál még kultfilmet, vagy azt, hogy még rettentő fiatal vagy. Mindkettőn lehet változtatni (utóbbiról a természet gondoskodik):D

 

Sorozatok közül meg utolsó a LOST lesz mert sose lesz vége annak a sorozatnak agyon erőltetik egy forintot nem ér.

 

Mondja ezt valaki egy Prison Break-es avatarral? :D Lostról is lejött már jópár rókabőr, de közelébe sem mehet a PB nevü szennyhez, aminek az első évada zseniális volt, a többi meg egy kalap [öncenzúra].

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...