Jump to content
PirateClub.hu

Áttörés! Szenzációs az új nukleáris elem!


bikas
 Share

Recommended Posts

Egy amerikai cég egészen különleges mikroelemet fejlesztett ki, amely akár negyed századon át szolgáltathat áramot.

 

2145j54.jpg

Nukleáris elem - nem fél tőle senki?

 

A technológia (betavoltaics) már régóta ismert, de csak nemrég sikerült igazán hatékonnyá tennie a Widetronix nevű cégnek. A nukleáris elem lényege nem valamiféle maghasítás (fisszió), hanem az, hogy egy radioaktív gáz, például trícum által kibocsátott elektronok szilíciumba kerülnek, s így áram keletkezik.

 

Ezek az elemek egyelőre csak mikrowattnyi áram szolgáltatására képesek, úgyhogy egyhamar nem lehet velük laptopokban vagy iPhone-okban találkozni, de ezeknél kisebb készülékekben már alkalmazhatóak, és várhatóan 2011-től kereskedelmi forgalomba kerülnek.

 

STOP/Live Science

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Ez nem robbanásveszélyes? :o

 

Az atomerőmű is "csak" a gőz(túlnyomás) miatt az...

 

Már bocsi, de ha kereskedelmi forgalomba hozzák, akkor egy terrorista szervezet kirabol egy ilyen boltot és van jópár kiló radioaktív anyaguk. Erre senki sem gondolt, hogy talán nem kéne ennyire elterjeszteni?

 

De, sőt, a földben is van, úgy hívják, h Radon(Rádium) :D

Link to comment
Share on other sites

Én ettől nem félek.Szerintem jó ideig még hasonlóval sem lehet majd találkozni.Amúgy mivel az anyag sugárzást bocsát ki, valószínűleg azt szigetelni kell.Kérdés, hogy a szilícium elegendő-e erre.Ha nem, akkor amit nyernek a kis méreten, azt elveszítik a szigetelésen.

Más hozzászólással kapcsolatban: Ami zavar az atomenrgia használatában az nem az a veszély, hogy ledobja gőz tulnyomása a tetőt (páldául mint Csernobilban).Ami szerintem a nagyobb baj, az hogy mi lesz egy atomerőművel, miután feleslegessé válik... Ugyanis nem lehet csak úgy leállítani, mint mondjuk egy hőerőművet.Az a rohadtsok nukleáris hulladék zavar engem leginkább.Mivel a felezési idő miatt eszméletlen sok idő lesz, mire ezek lebomlanak...

 

(Mellesleg, azért kicsit erős volt ez az utóbbi hozzászólás. Erre az "az ilyen aggodalmaskodó..." kezdetű mondatra gondoltam, ha nem lenne világos esetleg...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...