Jump to content
PirateClub.hu

Intel GMA 4500


 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Egy nagy kérdéssel fordulok a nálam sokkal jobban hozzá értőkhöz...

Van ez az Intel GMA4500, ami ha jól veszem ki nem is egy videó-kártya, hanem 1 integrált alaplapra hegesztett izé.

A kérdés az lenne, hogy hogyan lehet egy kis powert kihúzni belőle. Van 1 Asus k50ij alatta, 4gb rammal, amiből (ha jól veszem ki ebből nyúl le magának??) 1695 mbot tudna használni, ehelyett használ 64et... Ha a biosban sem tudok neki többet kiosztani (most frissítettem a gyártó által kiadott legújabbra) és a driverben sincs ilyen beállítás akkor van még vmi 5letetek? oprendszer egyébként win7 (64bit a 4Gb ram miatt..)

Kicsit egyébként tudtam állítani a "driver memóriaigénye" menü alatt, de a "magas" beállítás is csak ezt a 64Mb-ot eredményezte.

Köszi a tanácsokat előre is!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

"4gb rammal, amiből 1695 mbot tudna használni"

 

Ezt mégis honnan veszed? Annyit tud magának elcsalni a rendszermemóból, amennyit a bios engedélyez. Ha ez 64, akkor 64-et.... Egyébként is, hiába tolnál alá közel 2 giga memóriát, gyorsabb nem lenne.

Link to comment
Share on other sites

Nyugi, nem hasraütés szerűen szültem ezt az adatot, az "Intel grafikus és multimédia vezérlőasztal" nevű programban (amiben ezt-azt állíthatok a videoval kapcsolatban) van egy "információs oldal" ahol szerepel többekközött a driver verziója, a directx verziója, stbstb sok ilyen okosság, és itten szerepel olyan h "minimum graphics memory:32Mb", "maximum graphics memory:1695Mb" , "graphics memory in use:58Mb" ... most épp 58... van amikor ez 64... de ez a max...

 

Kaptam olyan véleményt is,hogy a laptopok biosa direkt van lebutítva, hogy ne lehessen ezt állítani, az okát nem értem, de lehet h ez van...

 

A haveromnak asztali gépben van ez a chipset, ő tud állítani rajta a biosban(512ig)

 

azért köszi a tanácsokat!

 

mellékelek képet is...

 

post-1286649-1262011543_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

O.K. Közben utánnanéztem a kérdéses megjelenítőnek:

 

http://www.intel.com/support/graphics/sb/CS-029090.htm

 

Ezen az oldalon ír valami olyat hogy anyit használ a rendszermemóriábol amenyire szüksége van de csak az engedélyezett maximumig!

Csak én nem vágom a külföldit a google fordító meg elég értelmezhetetlen!

Módosította Dadus
Közvetlen link használata tilos! /jó lenne, ha mindenki elolvasná a Szabályzatot/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...