Jump to content
PirateClub.hu

Avatar (extra változat)


hankock
 Share

Recommended Posts

"James Cameron ismét a világ királya lehet, ha kitart a hype a március 7-i Oscarig. A külföldi filmkritikusok mindenesetre zabálták az Avatart, így kaphatta meg a Legjobb drámai film és a Legjobb rendező díját is a kétmilliárd dollár felé közelítő monstrum!"

 

A Golden Globe nem igazi díj: a Hollywood Foreign Press Association tagjainak (kb 90 külföldi újságíró) szavazata alapján kerülnek ki a győztesek. A gond csak az, hogy ezek az újságírók nem hozzáértők, nem szakmai szempontok alapján szavaznak. Így minden évben történnek furcsaságok: 2008-ban a Vágy és vezeklés nyerte el a legjobb dráma díjat, miközben ott volt a mezőnyben a No country for old men és a Vérző olaj. Idén pedig az Avatar meg Downey Jr győzelme.

 

Egy film nem attól az év filmje mert sokan nézték meg, hanem legfőképp attól mert rengeteg embernek tetszett

 

Ja... ilyen alapon az év legjobb rendezője díjat meg adjuk oda annak, akinek a nevét a legtöbbször ütötték be a Google-ba.

Link to comment
Share on other sites

lzprince! az avatarod (ez most tényleg nem szóvicc :D ) és a hozzászólásaid alapján hasonló lehet a filmes izlésünk, de ezek szerint az Avatar és a Becstelen Brigantikban nem egyezik. A Brigantikat nagyon vártam, de az egyetlen pozitív élményem az a náci tiszt megformálása volt. Egyébként nagy csalódás. Az avatart mindenféle várakozás nélkül megnéztem, és tetszett. Amúgy a két film két külön világ nem is lehet őket egy lapon említeni.

 

Cameron pedig tud valamit, azt el kell ismerni mindenkinek, bár nem tud akkorát újítani mint pl.: Terminatorral, de csinált egy látványos filmet, kis elcsépelt sztorival, és el tudta adni...nem rosszul

Igen néhol én is úgy érzem h túl van lihegve, de ez csak Cameron bácsi és a marketing stáb érdeme ;)

Link to comment
Share on other sites

Draven a Brigantikos részen kívül szinte szórol szóra egyetértünk. Sőt még ott is részben, mert nekem is a német tiszt tetszett a legjobban, az ő jeleneteinél szó szerint libabőrös voltam. És igen, abban is egyetértek, hogy nem volt rossz film az Avatar, énsem úgy álltam fel mellőle, hogy bűnrossz, de durván túlértékelt. Nagyon durván.

Link to comment
Share on other sites

Akkor jó :D

Az igazat megvallva nem olvastam végig szóról szóra az össz hozzászólásodat, így tiszta a kép. Láttam h star wars-szal vontatok korábban párhuzamokat (őszintén szólva én nem tudok mit kezdeni a SW-szal :blink: ), de biztosra veszem h nem lesz kultfilm az Avatarból

Link to comment
Share on other sites

Az Avatarból akkor lesz kultfilm, ha készül hozzá még legalább 2 hasonló színvonalú folytatás. Amúgy valóban túlértékelt film. Minden évben van ilyen. Tavaly a Gettómilliomos járt hasonló cipőben.

Link to comment
Share on other sites

kicsit zavart, hogy egy Who Wants to Be a Millionaire? szintű műsor utolsó kérdése egy 1-4 osztályos anyagból volt. Ezt lehetett volna másképp alakítani, egy más történettel, de mivel ez egy romantikus mese volt, nem róttam fel neki.

Link to comment
Share on other sites

Mert az Avatar nem romantikus mese? :)

Mellesleg az erős túlzás, hogy a Slumdog színészei jobbak az Avatarban feltűnő arcoknál. Nem védem elvakultan a filmet, sőt azt hiszem elég erősen egyet is értünk, de úgy érzem ez az "utálat" elsősorban azért van benned mert ennyire túlértékelt lett!

Link to comment
Share on other sites

A kritikusok többségének igenis tetszik ez a film. Nekem is. Aki tud valami eredetibbet írni, olyanról, amelyről ezidáig még nem írt senki, gyerünk, itt a nagy lehetőség. Majd meglátjuk, hogy kinek mennyi klisé lesz a történetében. Az Avatart nem a története miatt "kell" szeretni, hanem a látvány miatt, még annél inkább a mondandója, üzenete által, és az érzelmek miatt, amelyeket sokakban kelt. Hiába klisés, hiába egyszerű a története, ez az erénye, mert így mindenki megértheti a mondanivalóját, ez mellett annyi utalás, mind politikai, mind történelmi, erkölcsi van benne, hogy rengeteg elemezni valót ad a nézőknek. A Star Warsnak sincs nagy története, azt a maga idejében is szörnyen klisésnek találták, mégis klasszikus lett belőle. Az Avatarnak is esélye van erre, ha másért nem fog emlékezni rá a jövő, azért biztosan, hogy visszacsalogatta az embereket a moziba. (Személy szerint én is megnézrem kétszer is, egyszer sima moziban, majd 3D-ben, pedig mindent innen töltök le)

 

azért szeritnem a sw messze van az avatartól...(és és föld... vagy inkább mint ide a pagazus ?:D) (lehet képileg nem... de történetileg, szeritnem igen.)

+ ha a 2 rész nek is ilyen lesz a története...

Ahogy írták sok ember csak a látvány miatt ment el rá. és nem azért mert "de jó film" az mellékes volt...

Link to comment
Share on other sites

Rendben van, megértettük, hogy szerinted nem az év filmje, de akkor szerinted mi érdemli ki ezt a címet?

De Te is értsd meg, hogy mi attól még szeretjük a "hibái", "sablonossága" ellenére is. Az Avatar egy egyszerű film egyszerű mondanivalóval, és talán pont ezért tetszik sokaknak, mert olyan egyszerű: minden korosztály képes megérteni a gyerekektől a nagyszülőkig. (Megnézettem a nagymamámmal. még soha nem áradozott ennyit egy filmről sem, annyira tetszett neki). A legegyszerűbb dolgok tudnak a leggyönyörűbbek lenni.

 

ergo nem kell gondolkodni ergo lehet manipulálni ergo.... gondoljátok oda nem folytatom :P

 

Gondolom a látvány miatt tetszett neki... (vagy mert még nem látott ilyent...)

 

"James Cameron ismét a világ királya lehet, ha kitart a hype a március 7-i Oscarig. A külföldi filmkritikusok mindenesetre zabálták az Avatart, így kaphatta meg a Legjobb drámai film és a Legjobb rendező díját is a kétmilliárd dollár felé közelítő monstrum!"

 

Egyébként nem tudom hogy már az oscar és nobel díjakban nincs -e valami más is az alkotói készségen kívül... a mérlegen amikor értékelik...

Link to comment
Share on other sites

Mert az Avatar nem romantikus mese? :)

Mellesleg az erős túlzás, hogy a Slumdog színészei jobbak az Avatarban feltűnő arcoknál. Nem védem elvakultan a filmet, sőt azt hiszem elég erősen egyet is értünk, de úgy érzem ez az "utálat" elsősorban azért van benned mert ennyire túlértékelt lett!

persze, hogy romantikus mese, de míg a Slumdognál egy kis gikszert kell nem t udomásul venni, addig az Avatarnál sablon-hegyeket.

Arcok? Komolyan Weaveren és Rodriguezen kívűl kit lehet coolnak venni valakit az Avatarban? Csak azt ne mond, hogy Sam Worthingtont, mert eldobom az agyam.

Utálat meg nincs az Avatar felé, egyáltalán nem utálom, csak tisztában vagyok, hogy hol a helye.

Link to comment
Share on other sites

Na, azért Michelle Rodriguez-t ne emlegessük egy lapon Weaver-el.

Viszont azt is meg kell hagyni, hogy Weaver sem brillírozott a filmben - habár ez nem az ő hibája, abban a szerepben nem is lehetett nagyot alakítani.

 

fojhqw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Worthington már szimpatikusabb volt mint a T4-ben, de kifejezetten nem bírom a srácot. A többiekkel viszont nem volt gond.

Tisztában vagy vele, hol a helye? Neked van számára egy hely, meg más számára is van, azon ne csodálkozz, hogy sikeres, mert minden korosztálynak szórakoztató lehet. Klisé és sablonhegyek, hát ez van, tény, hogy nem az eredetiség mestere, de én továbbra is bírom.

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk ha olyan története lett volna az Avatarnak mint mondjuk a Fűrésznek és még kevertek volna bele egy kis vígjátékot, plusz megmaradt volna ez a látvány is akkor lzprince ki lenne elégítve... Nem kicsit lenne elcseszve a film ha vmi bonyolult, fordulatokkal teli története lenne...szerintem pont ellett találva, meseszerű, romantikus... egy ilyen filmben a szereplők teljesítményéről beszélni???????????????? "civilben" alig alakítanak, és fullra nem is az a lényeg...mert itt a fő dolog a na'vik és az ő életük...

... hmm lehet rosszul látom a dolgot...

Link to comment
Share on other sites

nem arról van szó, hogy nem mentek jó irányba, hanem, hogy felületesen csinálták meg! A Gyűrűk Ura, a Csillagok Háborúja, a Csillagpor mért jó? Mert új világot teremtettek, de nem klisékre alapozva. Ez van, úgy ahogy állítod, hogy nem tudom elfogadni az Avatart világmegváltónak, az visszaüt rád is, mert te sem tudod elfogadni szépen becsomagolt sz@rnak (hopdinZ szavaival élve). És én ezt nem sajnálom Tőled, én is éltem rózsaszín buborékban, mikor még Van Dame és Segal minden filmje le tudott nyűgözni, de azóta jópár év eltelt, a látokörömet próbáltam minél jobban tágítani, és mostmár nem nyűgöz minden üres dolog, amit fényes papírral adnak el.

szerk.: " egy ilyen filmben a szereplők teljesítményéről beszélni????????????????" Urambocsá', hogy egy filmben, ahol színészek játszanak színészi teljesítményről beszélek.

Link to comment
Share on other sites

De egy ilyen filmet hogy lehet becsomagolt szarnak nevezni???? Itt volt az ÚjHold...az is rendesen reklámozva volt főleg úgy hogy már volt egy első része ami nem kicsit lett sikeres...nah és az ÚjHold mekkorát bukott már, ÉRDEKES az miért nem lett ennyire sztárolva a vetítés után?? gondolom azért mert egy szépen becsomagolt kaki (én még nem láttam a filmet)...

Valamiért csak nagy alkotás lett hogy ennyi mindenki zabálja, mint már írtam felesleges lett volna hozzá egy bonyolult történet .... és lehet írni hogy nagyon be lett reklámozva, de az még közel sem biztosíték arra hogy akkor az embereknek tetszeni fog, arra jó hogy a bevétel hatalmas legyen...

 

Persze lehet színészi teljesítményről beszélni, csak nem sok értelme van egy ilyen filmnél ahol alig vannak "civilben"...

 

Az én szemembe is van jobb film, nem állítom hogy ez a legjobb...

Link to comment
Share on other sites

miután végigolvastam az összes hozzászólást, reagálnék egy kicsit.

ezren elmondták már, hogy sablon történet, egyetértek, habár már ezt is túllihegik néhányan.

valaki itt volt kedves összehasonlítani a SW és az Avatar történetét, ami szerintem már viccbeillő, remélem érthető, miért.

aztán említetésre került, hogy imdb-n mennyien szavaztak rá - nos aki mindössze egy filmes oldal 150ezer szavazata alapján ítél "nagyon jó"-nak egy filmet, azt tudom szánni.

és ha már a nagy sikernél tartunk: persze, jó az, hogy minden korosztálynak szól és a nagy bevételi mutató is jelent valamit, de szerintem szomorú, hogy a közönség csak a látványra vevő, a gondolkodásra kevésbé.

most lehet mondani, hogy de a filmezés a kikapcsolódásról szól, nem a gondolkodásról, viszont valakinek pont az utóbbiból fakad az előbbi és az ilyen emberek egyre kevesebben vannak (remélem érthető, hogy ezzel mit akartam).

amúgy a filmet láttam, valamilyen szinten élveztem, "kikapcsolódtam" 2,5 órára, de ennyi.

láttam már szebb, komolyabb, jobban megindító filmet is.

 

amúgy.. :)

165027_nagy_100118_nagy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Miután annyian áradoztak róla, hétvégén rávettem magam és megnéztem :) Izgalomba nem hozott, de végignéztem.Újra viszont tuti, hogy nem nézném meg.Tényleg túl van értékelve.Film közben el kezdtem gondolkodni.Ez a téma nem túl amcsis.Mellesleg ezek a kék macskafilingű izék olyan ismerősek.Na meg az a növényzet.

Felmerült bennem az a lehetőség, hogy ezt a filmet csúnyán összelopkodták :D

Kék cicaszerű 4m magas lények voltak a Final Fantasy X -ben is(csak ő pl kigyúrtabb :D ):

3817264kimahri.jpg

Pandora fluoreszkáló, érintésre összehúzódó növényeiről meg a SW Felucia nevű bolygója jutott eszembe.(nem alegjobb kép)

felucia_game5.jpg

A lebegő szigetekről ne is beszéljünk, az sem újdonság.

A történet meg egyáltalán nem eredeti, tény hogy jó, csak már páran ellőtték ezt az emberek kicsinálják a bolygót témát. ( PL Final Fantasy 7 :) )

 

Szóval akkor nyújtott ez a film valami újat?

 

 

szerk.: áááááááá volt egyetlen egy dolog ami nagyon tetszett!az, hogy a navik közvetlen kapcsolatot tudtak teremteni az állatokkal, és a bolygóval, szinte eggyé váltak :) (arra gondolok amikor a farkukkal "csatlakoztak") Na az tetszett, és ha jól emlékszem, ilyesmit még semmi másban nem láttam.bár ez nem zárja ki a lehetőséget, hogy már ezt is ellőtték valahol máshol.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

JohnTerry nem értette miért nem eredeti az A megvalósítása, de gondolom jobb, ha ebben a topicban válaszolok. Igyekeztem képeket is találni, de nem mindegyikhez sikerült.

 

 

Elég sokat merítettek pl a Delgo című animációs filmből.

Avatar-vs-Delgo-1.jpg

 

Avatar-vs-Delgo2.jpg

 

 

Pandora eléggé emlékeztet a Star Wars Felucia bolygójára (lásd az előttem hozzászólót, ő tett be képet)

 

LOTR és a Matrixból is nyúltak dolgokat (pl lovasroham kivitelezése, illetve az AMP robotok)

article_rv_adam_05_01.jpg

 

Aztán azok a harci repülők... szinte ugyanúgy néznek ki, mint a Halo-s Hornet (videójáték).

hornet.jpg

 

 

A NaVik sem eredetiek (emberszabásúak, csak kékek, nagyobbak és van farkuk) ráadásul hasonló lényeket már láthattunk videójátékokban is (az előttem hozzászóló ehhez is tett be képet)

 

 

Jó, tudom... manapság már szinte lehetetlen egy egyedi világot elkészíteni, mert valami hasonló dolgot már tuti készítettek, szóval ez a legkisebb baj az Avatarral, de a lényeg: ne mondjunk már ilyet, hogy eredeti volt a megvalósítása, mert egyáltalán nem volt az!

Link to comment
Share on other sites

Hát én erről a filmről annyit mondanék, hogy tökéletes számomra. A látvány, a zene, a hangulat és habár a sztori nem a világ legelgondolkodtatóbbja (nem is az a lényeg benne), a film 10/10 nekem. 3× láttam moziban, 2× 2D és 1× Imax. És szerintem megérte. Szóval köszi Cameron, várom a Blurayt meg a csilivili DVD-t ;)!

Link to comment
Share on other sites

szerk.: áááááááá volt egyetlen egy dolog ami nagyon tetszett!az, hogy a navik közvetlen kapcsolatot tudtak teremteni az állatokkal, és a bolygóval, szinte eggyé váltak :) (arra gondolok amikor a farkukkal "csatlakoztak") Na az tetszett, és ha jól emlékszem, ilyesmit még semmi másban nem láttam.bár ez nem zárja ki a lehetőséget, hogy már ezt is ellőtték valahol máshol.

kollektív tudat, Isaac Asimov már elsütötte 1982-es Az alapítvány Pereme c. művében, ami ha nem tévedek, ezen alapszik

http://hu.wikipedia.org/wiki/Gaia-elm%C3%A9let

Link to comment
Share on other sites

Őszintén szólva én még nem láttam a filmet de nem is nagyon vágyok rá...én vhogy a star wars óta nem élvezek a látványra..

-hamár látványt akarok látni akkor kockulok...mert ott világot hoznak létre és nem cska átvágják az ember szemét-....sőt ez a film engem vhogy taszít...ez a nagy hírnév...meg a pletykák amik terjengnek róla...

 

Haverom nagy filmkritikus és msot nagyot lestem rajta...olyan szinten bevolt gerjedve ettől a langyi sztoritól h csak néztem...és ezt harsongta nekem hogy "ez a film megmutatja azt hogy nem a föld ellen kéne lennünk hanem vele,eggyesülni kell".

felhozta példának amikor a tolókocsis katona avatar mode ban legyőzi a nagy madarat...

Hát mondom ilyen jelenetet nem 1 filmben láttam már...

 

 

Ahogy a sztorit elolvastam rájöttem..ez a film lényegében jövőbeli farkasokkal táncoló...nyomorék Kevin costnerrel és kék indiánokkal...

 

 

Inkább dobjátok össze a párotokkal a mozijegyet..és vegyétek meg "A forrás" c. filmet...nagy felbontáson ...plazma tvn vagy jóó nagy képcsöves tévén..100x szebb mint ez a film ahoz képest hogy kis költségvetésből készült ja és 98% ban élőszereplős ...és ott olyan agymenés van hogy én 6x néztem meg és még minden végignézésnél mutat vmi újat....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...