Jump to content
PirateClub.hu

Ati Radeon X1950!


 Share

Recommended Posts

Helósztok!

 

Egy Asus Radeon X1950Pro vga kártyám van és az istenért sem tudom a memóriáját még 1mhz el se meghuzni mert fekete kép fagyás. olvasgattam elvileg az a baja hogy még nincs rá normális atitool se meg riva tuner se

 

a gpu mhz jét tom huzni de a raét ha hozzányulok már fagy.

 

Az lenne az én kérdésem hogy az én vga-m a szar vagy másnál is ien e?

 

Előre is thx!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nem akarlak elkeseríteni,de sztem ezt a kari nem engedi tuningolni(not supported on this CHIPSET)

lehet,hogy a táp nem bírja a tuningot,nemtom milyened van,de le kéne írnod mindent a gépedről...

ja,és lehet,hogy még az atittol nem szereti...,de azt már gyanusnak találom,h se atitool,se rivatuner nem bírja...

memory timing...->memória időzítések...én a helyedben nem nyúlnék hozzá...,de hát saját felelősség...

 

Link to comment
Share on other sites

Hát akkor leírom a gépemet:

 

Alaplap: MSI K8 Neo4-F

Proci: AMD A64 3200+

Vinyó: Samsung 80GB ATA

Vga: Asus Radeon x1950Pro

Hang kari: Creative Audigy SE 7.1

Táp: Chieftech 450W ATX2

Memória: 2x512Mb KingMax

 

Amúgy meg nem tom mert ProHardverben is tesztelték és ott tudták is húzni a ramokat is!

 

A gput-tudom de a ram hááát

Link to comment
Share on other sites

szentem frissitsd a drivert (7.3 a legújabb) meg az atitools (0.26 a legújabb)-t, ha nem javul, akkor esetleg a vga biossal érdemes babrálni :)

 

javitás:

 

All NVIDIA and ATI cards except for Radeon X1950 Pro are supported in this release.

 

még várni kell :mellow:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

ne vegyél ati-t

 

az atinak lejárt a szavatossága

 

haver most vett és ugyan annyit megy mint az én 7900gs-em és csupán 20000ft-tal olcsóbb az én karim

 

ha már van 66ezred akkor inkább nézz egy (mindenféleképp egy gforce-t) 7900gt vagy gtx-et mert sokkal jobban járnál

Link to comment
Share on other sites

Én inkább az ATI termékeit részesítem előnyben...

De "sajnos" be kell látni, h. a ma kereskedelmi forgalomban kapható játékok túlnyomó többségét az NV kártyák futtatják a gyorsabbam (8800GTX és Ultra modellekre gonolok).

De az X1950XTX-es ATI kártyáról bátran kijelnthető, h. a leggyorsbb egy GPU-val szerelt DX9-es kártya.

Érdemes e ilyen kártyát venni? szerintem már nem! Legalábbis nem ennyi pénzért.

A 8600GTS elég szerény teljesítményel rendelkezik (mégis a mai játékokhoz elég), a 8800GTS már jó választás lenne, de szerintem gyorsan elavul a 320MB-os memória miatt.

 

Link to comment
Share on other sites

x1950esek 40ezer körül vannak már mindenhol :) de nem, nem éri meg. sztem inkább várd meg a kövi generációs karikat, és akkor vegyél 800ast, mert akkor esni fog az ára.

 

különben szánalom amit most csinál mind az ati, mind az nv. a középkat karikat már az alsókategória felé nyomják, pl azzal hoy a memóriabusz a harmada (nv), és negyede (ati), mint a felsökatnak... ezzel ugye azt akarják elérni hogy mindenki a drága felsőkategóriát vegye...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...