Jump to content
PirateClub.hu

Ati Radeon X1950!


 Share

Recommended Posts

de akkor a nagyteljesítményű de agps csatolófelületű kártyák tulajdonképpen parasztvakítás?

mert ugye egy jobb proci nemmegy már nagyon olyan tokozású alaplapba amin még agps csatolófelület van, rosszabb procival meg nem használja ki a kártyát..

fevetődik a kérdés: hogy éri akkor ez meg a gyártónak?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem kell elmondani, hogy sok ember milyen véleménnyel van az Asrock-ról.

Már mondtam hogy ezt a gépet felesleges fejleszteni, úgyse gyorsulna a gyenge proci miatt.

Gondolj csak bele: vennél egy jónak mondható AGP-s Videókártyát, meg egy ócska alaplapot. Később talán akarnál bele venni egy jobb procit, de akkor már sehol nem fogsz olyat találni, amit támogat is, meg gyorsabb is. Itt elértél ahhoz a ponthoz, hogy már semmit nem tudsz fejleszteni (tehát teljesen új gép kell) és akkor mit érsz ezzel a kártyával? Dobhatod ki a kukába.

Link to comment
Share on other sites

ezért mondtam azt az alaplapot.

mert abba van agp meg pcie meg ddr1 ddr2 ramot is lehet bele rakni.

namost vennék egy ilyen szarabb alaplapot +egy normális pcies videókártyát. aztán később a ramjaimat recserélném ddr2-re, és mivel támogatja a dual core procit is akkor tudnék bele aztis venni.

végül jönne egy normális ddr2es pcie os alaplap.

így gondoltam

Link to comment
Share on other sites

Végülis meg lehet így is oldani, de én még mindig azt mondom, hogy ha egyszerre fejlesztenél mindent, jobban járnál.

Ezzel a VGA-val nem sokra mész (most). És ha nem részekbe, hanem egyszerre vennéd az egészet (később), akkor olcsóbban kijönnél belőle.

Link to comment
Share on other sites

Hi!

 

Kicsit hozzászólnék én is a témához.

 

Az egyik barátom pont ilyen kínban van.

Én azt ajánlottam Neki amit én tettem.

 

Add el a gépet, amíg még ér valamit és frissítsd fel a konfigod.

 

Nézd meg kedvenc boltod árlistáját és meglátod, hogy pl.: a DDR2 ram olcsóbb mint a sima DDR. (És gyorsabb is)

A PCI-E-s kártyák 4-5 ezressel olcsóbbak az AGP-s társaiknál.

3 GHz körüli procikból is nagy a választék, én egy Athlon64 X2-t vettem 3.8-ast majdnem olcsóbban, mint annak idején a 3 Gigás Barton magos Athlont.

Előbb vagy utóbb úgyis váltanod kell majd, azért a 6600GT nem egy rossz kártya, de mégsem örökéletű. (Most még jó ára van)

Most belenyomsz X összeget és egy éven belül használtként eladod az egészet.

Vagy eladod az egészet és X összeg plussz a gépért kapott pénzből csinos kis konfigot rakhatsz össze Magadnak.

 

Gondold meg...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A problémám a következő: szűz windows xp-re fölrakom a videókarimhoz (ATI X1950GT) adott drivert és nem jön be a win....szedtem le drivert az ATI oldaláról, az onnan szedett driverrel bejön a win de nincs 3D-m, amikor futtatom a tesztet kiírja h HRESULT = 0x80004005 (Általános hiba. Nemtudom van-e hozzá köze de a CCC sem jön be mert nemtalál valami file-t :\ már nagyn sok drivert kipróbáltam de egyik se jó

 

 

Módosította Silverr
Adj kifejezőb cimet a témáknak!
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, köszi h ennyit írtatok örülök h mennyi segítökész ember van, szval nincs integrált videókarim, sp2-es xp-m van és van .net framework 2.0 úgyhogy ezek kilőve, a régi drivert még nem próbáltam meg omegát sem, megpróbálom. Köszönöm! írok hogy mire jutottam

 

Húú ez az omega vagy mi talált vagy 80 hibát sajna csak 15-t javít ki mert aktiválni kéne :) 1.1-es drivert hol találok? :$

Link to comment
Share on other sites

Azért majd ha a gyári ATI driver-t is ki szeretnéd próbálni dobj fel egy .Net 2.0-t. Innen tudod letölteni:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=0856EACB-4362-4B0D-8EDD-AAB15C5E04F5&displaylang=en

Én csak Omega driver-t használok, sajnos a CCC nagyon lassú, éppen a dotnet miatt (nem véletlen nem használják).

Az már egy másik történet, h. az ATI-t mégis hogyan kényszerítette az MS ennek használatára...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Ez egy jó dolog, hogy sikerült megoldani a problémát, de megjegyezném, hogy anno nálam meg fordítva kellett eljárni, azaz az Omega driver-t kellett lecserélnem Catalyst-ra, hogy normálisan menjen egy játék. Na de ilyen az élet.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

van 2 sapphire x1950gt 512 cossfire bekötve és van 2gb2x kingmax ramom ehez egy 6000+ os x2 öm egy asrock xpers 200 lap és verem pontokban és a játékokban a 8800 szériáját 1000 pontal szoval még mindig ez a király kiforotabb mint a gyors kari a piacon teknika az nvidiátok nem

Link to comment
Share on other sites

Tény, hogy az ATi újabb technológiára épül (jó példa erre a memóriakezelő), csak sokat nem érsz vele ha a játékok gyártásához az nV-nek is köze van. 3DMarkban persze hogy vered az nV-t (nem hiába 2900XT-vel állítgatnak/tak rekordokat, az elvileg sokkal gyorsabb 8800-hoz képest), erre tökéletes az ATi (mint mondottam a fejlett technológia miatt).

 

Ui: Az mitől nagy szám, hogy 2 kártyával versz egyet? :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...