Jump to content
PirateClub.hu

Star Wars vs Indiana Jones


cptjacksparrow
 Share

Melyik legendásabb szerinted?  

71 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Válassz!

    • Star Wars
      61
    • Indiana Jones
      10


Recommended Posts

Hali! A kérdés adott, a Star Wars jön be jobban, vagy az Indiana Jones? Nekem az IJ mostanság jobban bejön, de régen az SW tetszett jobban, ezért nem szavazok :D de összességében IJ.

 

A Ti segítségeteket kérném abban, hogy eldöntsem, az Indiana Jones vagy a Star Wars a kultikusabb.

Link to comment
Share on other sites

nos igen, de azért itt sem csak úgy 2 filmet hasonlítok össze, hiszen az SW-t és az IJ-t ugyanaz találta ki, néhol még a stáb is megegyezik, és "mindkettő előbb volt, mint a másik", ugyanis az Indy-t előbb találta ki Lucas, de előbb az SW született meg a filmvásznon :)

Link to comment
Share on other sites

Sztem nem lehet összehasonlítani a kettőt mivel a Star wars nem egy személyről szól, inkább egy történetet követ.

 

Míg az Indiana Jones egy emberről szól.

 

Ink Indiana Jones vs James Bond(007) lenne a jobb szavazás sztem.

 

igazából ha jól megnézzük, az SW is csak 1 emberről szól: Anakin Skywalker (Darth Vader)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg egyértelmű, hogy TELJESEN felesleges az egész. Nem is egy kategória... Kalandfilm és fantasy, grat.

 

az SW-t és az IJ-t ugyanaz csinálta,

 

Lucas és Spielberg szerinted ugyanaz? nézz utána pls... Egyébként a csillagok háborújából is csak az új reményt készítette egyedül Lucas bácsi is ( talán még a sithek bosszúját, de ebben nem vagyok biztos.) . Kéretik tájékozódni emberek.

Link to comment
Share on other sites

Javítottam, de alap, hogy arra gondoltam, hogy ki találta ki. de összelehet hasonlítani, ha nem is téma szerint. Mindkettő legenda, a kérdés az, hogy melyik nagyobb? Te amúgy szándékosan kötsz bele mindenbe, amiben egy apró hiba is van (pl az EszeveszetT kritikád, ami mondjuk teljesen jogos is volt pár szempontból, de fogalmazhattál volna finomabban is)? Na mindegy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Szerintem meg egyértelmű, hogy TELJESEN felesleges az egész. Nem is egy kategória... Kalandfilm és fantasy, grat.

Szerintem meg egyértelmü, hogy a Star Wars nem fantasy, hanem sci-fi, grat.

Link to comment
Share on other sites

"Szerintem meg egyértelmü, hogy a Star Wars nem fantasy, hanem sci-fi, grat. "

 

Gratulálok. sci-fi mert az űrben hangosan repkednek az űrhajók? Mert varázsolnak benne?

 

A Star Wars hangulat egy szóval leírható: űropera. Értsd jól: űrkorszak, hősök, jó és a rossz szembenállása, önfeláldozás, lovagok modern kardokkal (Eredetileg Lucas úgy tervezte, hogy a fénykard tucatfegyver, és vannak ábrázolások pajzsos-fénykardos rohamosztagosokról is pölö. De hálistennek nem ez lett) és a jó győz, de komoly áldozatok árán. A film maga pedig Anakin drámája, legalábbis Lucas saját bevallása szerint.

Ez nem sci-fi, nem fejlődik, például a világ 4000 év alatt alig fejlődött technikailag, csak a Köztársaság határai tágultak, meg a hajók gyorsabbak lettek.

 

Valódi sci-fi: 2001- űrodüsszeia, A majmok bolygója ( a régi).

 

Mind1, én szeretem mind2-t, a topik célja pedig nem az összehasonlítás, hanem az eldöntés ( minden alap nélkül persze... én konkrétan egyiket sem mondom jobbnak a másiknál, mert nincs mi alapján különbséget vagy sorrendet felállítani.)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...