Jump to content
PirateClub.hu

Motorkerékpár gondok!


zulum
 Share

Recommended Posts

1. Hali van egy Rieju RR 50-es motorkerékpárom és olyan gondom lenne vele hogy a motor nem akar felpörögni pöcre beindul huzom a gázt és nem pörög egyszerűen fel :S Gyújtó gyertyát kicseréltem és a porlasztót is átnéztem már amennyire értek hozzá, utána egy percig prögött de mire indulhattam volna vele próba útra megint erőtlen lett (MEGOLDVA TANÁCSOK 2-9. HOZZÁSZÓLÁSOKBAN)

 

2. Sziasztok!

úgy gondoltam nem nyitok új témát hanem ide írom egybe az összes bajom így könnyebb annak is akinek hasonló gondjai vannak. Most olyankérdésem lenne hogy amikor esik az eső 4-ből 3 szor fulladozik a motor. Szóval megyek vígan az esőben egyszer csak mintha levettem volna a gyújtást leáll a motor. Félre húzódok várok kicsit próbálom berugni és egy 2 perc után indul is és ezt még töbször is eljátsza míg hazaérek. Gondolom valahol beázik vagy nem tudom, de hol és mit keressek a vezetékeken illetve mi a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Hát leírom részletesebben miután kipucoltam a porlasztót a szívókákat is összeraktam minden berúgtam( pöcre indult is ezzel nem is volt eddig se gond) gyönyörúen pörög üresben aztán elvittem az udvarban egy próbaútra úgy egy 20 métert mentem vele kert végében megfordultam( eddig még tökéletesen húz minden rendben) megfordultam vele jövök vissza hiába húzom a gázt nem pörög fel

és ezt 2x egymás után szóval ugyan ezt megcsináltam még1x

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Amennyiben "szép fekete volt" , akkor nagyon rossz helyzet, ui. túl sok benzint kap a motor, ezért nem megy terhelés alatt.

Lehetséges ok: nem zár rendesen a tűszelep, megoldás felcsiszolás, de inkább csere,

vagy rossz a benzin szint beállítása, megoldás a gyári nyitási/zárási értékek beállítása,

vagy a hidegindító rész hibája, megoldás megfelelő szakember keresése,

vagy alapjárati rész hibája, megoldás megfelelő szakember keresése,

vagy egyéb túldúsítási hiba, megoldás megfelelő szakember keresése,

esetleg mindez kiváltható egy porlasztó cserével.

/gondolom megfelelő gyertyát vásároltál/

 

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

úgylátszik a szivatóval van gond mert ugyanúgy pörög a motorha bennt van meg ha ki van szerelve és ha ki van szerelve teljesen olyan mintha fel lenne húzva

Nem tudja valaki mi annak a kis cuccnak a neve ami a szivató bowden végén van? ami a lezárást végzi?

 

Szerk:

Köszönöm szépen midnenkinek a segítséget a légszűrőn volt egy kis rész ami elzárta kiscsövecskét amin át nem juthatott elég levegő a porlasztóba.

Link to comment
Share on other sites

Most olyan kérdésem lenne hogy amikor esik az eső 4-ből 3 szor fulladozik a motor. Szóval megyek vígan az esőben egyszer csak mintha levettem volna a gyújtást leáll a motor. Félre húzódok várok kicsit próbálom berúgni és egy 2 perc után indul is és ezt még töbször is eljátsza míg hazaérek. Gondolom valahol beázik vagy nem tudom, de hol és mit keressek a vezetékeken illetve mi a megoldás?

 

Gondot hozzáadtam az első hozzászóláshoz is

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...