Jump to content
PirateClub.hu

szeretitek-e a sulit?


vfts96
 Share

Recommended Posts

Elég alap egy ember vagy, hallod-e. Akkor menj el kukásnak, vagy szorólapozz iskola helyett! Tudod az iskola azért van, hogy tanulj, ne legyél ilyen egyszerű ember, legyen egy kis alapműveltséged. Ha az a gondod, hogy neked próbálnak valamit átadni, és ezért ők köcsögök, akkor menj ki a nagy amerikába, tanulj meg normálisan deszkázni, ott talán ezzel a mentalitással jutsz valamire, aztán 35évesen kiöregedsz, mindenki elfelejt...amúgy arra kíváncsi lennék milyen jellegű intézménybe jársz...

Link to comment
Share on other sites

Elég alap egy ember vagy, hallod-e. Akkor menj el kukásnak, vagy szorólapozz iskola helyett! Tudod az iskola azért van, hogy tanulj, ne legyél ilyen egyszerű ember, legyen egy kis alapműveltséged. Ha az a gondod, hogy neked próbálnak valamit átadni, és ezért ők köcsögök, akkor menj ki a nagy amerikába, tanulj meg normálisan deszkázni, ott talán ezzel a mentalitással jutsz valamire, aztán 35évesen kiöregedsz, mindenki elfelejt...amúgy arra kíváncsi lennék milyen jellegű intézménybe jársz...

tom és ezért járok suliba hogy ilyen ne történjen! de megéri a sok szarság mert rendes állásod lesz!

Link to comment
Share on other sites

mondom hogy a sok sz....g ellenére megéri iskolába járni mert nem leszek wc pucoló vagy kukás vagy csöves!

És amúgy is jó tanuló vok.

És nem mindegyik tanár köcsög csak némelyik.

És ezt a témát azért hoztam létre hogy legyen vmi!

És azért annyira nem utálom a sulit csak egy kicsit!

És hogy kell témát törölni?

Link to comment
Share on other sites

én csak annyibol utálom a sulit, ogy egy csomó olyan dolgot kell tudni, amit nem azért kell tudnod mert hasznos, hanem mert kérdezik.(by Köhalmi Zoltán)

 

nah meg a korán kelés... meg busszal bejárni(távolságival) ahol a reggeli szájszag, kávé és cigi tökéletes elegyet alkot mások szájába akik 10 centire a fejemtöl nyomják bele az orromba.

 

számomra 2 pozitivum van a sulival kapcsolatba:

-Haverok

-Lesz rendes munkám.

Link to comment
Share on other sites

nah ez meg a másik. a legtöbb tarnálnál középsuliba így megy az óra:

bejön, jelentés, leadja szigoruan az anyagot, leirjuk, és vége. jó tény, hogy nem nyaralni megyünk suliba, de például most elég sok általános suliba meglesz változtatva az oktatás menete. például olyan lesz, hogy leveszik a táblákat, és laptoprol irásvetítövel egy ilyen speciális táblára fognak irni. és amit oda felír a gyerek azt a tanár a laptoprol letudja törölni. jó most lehetne kérdezni, hogy ez most mér olyan nagy szám. de szerintem mégis csak érdekesebb lesz így egy óra, + sokkal több mindenre jut majd idő. és az a baj, hogy a legtöbb tanár nem is törekszik arra, hogy egy óra érdekes legyen.

 

nekem általános iskolába a földrajz és honismeret tanárom az anno katonai navigátor volt. tehát el lehet azt mondani, hogy ismeri egész MO-t, és olyan történeteket mondott, hogy többet tanultunk azzal(mert anyaghoz kapcsolodott) mintha könyvböl, bemagolva tanultunk volna. és az a baj, hogy az ilyen tanárok "kihalóba" vannak. és én még mindig tartom azt amit az elözö hszembe irtam, hogy elég sokmindent nem azért kell tudni mert hasznos, hanem mert kérdezik. én elektronika és elektrotechnika szakra járok. most boccsásátok meg nekem, de én nem értem. nekünk mért kell nyelvtanbol tudni mondatot elemzni(alany, állitmány,tárgy,határoszó, jel). mert a matekot azt teljesen megértem, mivel elég sokat számolunk, csak azt nem értem, hogy ezt mér kell nekünk professzori szinten tudni? vagy oké, tnítsák, de akkor úgy tanítsák már nekünk, hogy vegyék figyelembe, hogy nekünk ez a büdös életbe nem fog kelleni. mert aki gimibe jár az oké, az tudja, de én egyszerüen nem tudom megérteni, hogy nekünk ebböl milyen hasznunk származik.

 

de amugy lehet csak én látom ezt az egészet rosszul, de... én szivesebben tanulnám a szakmámat(amit egész életem során hasznáűlni fogok) mint olyat amit miután kikerülök a sulibol már csak akkor hallok amikor a kis lurkó B) megkérdezi töllem, hogy ez és ez micsoda. szóval nekem ez a véleményem, valószinüleg ha idösebb leszek máshogy fogom látni, de most nem tudok más véleményen lenni, mert ebbe élek, látom, hogy mivan.

Link to comment
Share on other sites

Kezisokolom teljesen egyetértek veled! Én nem szeretem am a sulit és egyszer megkérdeztem a tanáromat h mért kel nekm megtanulni a fizikát mikor én soha a büdös életben nem fogom azt használni. ( Jó azért szebben fogalmaztam :D ) Azt mondta h majd lesz erre még szükséged. Na persze kiváncsi leszek én arra...

A Suli 3 dologra jó

Haverok

Csajok

Majd eccer lesz egy rendes munkahelyem

 

Üdv

O_o

Link to comment
Share on other sites

Fizikára mióta nem lesz szükséged? O.o Az egyértelmű, hogy a kémiába nem merülök bele annyira, mert sok hasznát nem látom. Viszont a fizika, a matek a nyelvek a legfontosabbak szerintem. Általánosban még persze, hogy mindent kell tanulni, de középiskolában szerintem az, ami a munkádhoz nem fog tartozni az fölösleges.

 

Én szeretem, vannak haverok, csajok, pihenhetek az órákon. Ami rossz, hogy reggelente és délután buszozni kell.

Link to comment
Share on other sites

Csatlakozom Kezicsokolom véleményéhez, olyanokat is megtanítanak, amire az életben semmi szükséged. Nem fogják tőled kérdezni munka közben hogy a 1 mól klórnak mekkora a tömege (35,5g). Engem azért valamennyire érdekel a kémia és kell is, de azért kezd már túl bonyolult lenni. Na mindegy, a lényeg lényegében, lényegébe lényegtelen. :)

Link to comment
Share on other sites

és véleményem szerint sokkal minőségibb lenne mondjuk egy asztalos munkája akkor hogyha nem kéne mellette irodalmat, fizikát, nyelvtant, törit, és még sorolhatnám mit tanulnia hanem tanulna mellette matekot, meg magát az asztalos szakmát és persze idegen nyelvet. nem azt mondom, hogy töröljék el a fent említett órákat, hanem, hogy csökkentsék azoknak a számát. és mondjuk a szakmályának az óraszámát pedig megemelnék. sokkal hatásosabb lenne, mintha olyan informáciokat kéne magához vennie amit a büdös életbe nem fog használni. és most lehetne nekem jönni azzal, hogy általános müveltség. tény, hogy kell az is, de én biztos vagyok benne, hogyha konyhabútorra van szükséged nem azt kérdezed meg tőle, hogy mikor és ki fedezte fel amerikát. épp az, hogy ő neki kell érteni ahoz, hogy hogy szerelje össze, ne vágja ferdén a fát és még sorolhatnám. de hogyha ilyen marhaságokra pazaroljuk az időt, hogy a mária siralom 4. versszakának 2. sorába hány mássalhangzó van és hány szótagbol áll akkor az a konyhabútor úgy fog kinézni mint az ökör hugyozás. meg én ha felcserélem a pozitivat meg a negatívat akkor dobhatod ki az adott cuccot a fenébe. de ebbe az esetbe természetesen tudnám, hogy az aluminium gyártás, hogy is müködik(vegyjelekkel együtt persze). és azis zavar, hogy olyanok döntenek az oktatásrol akiknek közük sincs hozzájuk, mert nem élnek együtt ezzel. és még a mi véleményünket se kérik ki, de erröl bövebben tudna mesélni a blink 182 az anthem part 2 ("Kids can't vote adults elect them").

 

 

Link to comment
Share on other sites

A "szakmunkásképzőkben" - állítólag már nem szabad így hívni - úgy tudom, hasonlóan van az oktatás. Felületesen tanítanak ott.

De aki még általános 6-7-ben van, az ne mondjon már véleményt ilyenről szerintem. Aki panaszkodik akkor, hogy sokat kell tanulni, az menjen kukásnak. Ott futhat a kukásautó után ;) Nem céloztam senkire.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...