Jump to content
PirateClub.hu

Zöld képernyő


kbj1
 Share

Recommended Posts

Mitől van az hogy 2x lefagy a gép és zöld függőleges csíkok jelennek meg a monitoron?

 

http://www.atom.hu/szerviz.php

 

itt írják

Monitorok javítása

A TFT, LCD monitoroknál a hibát leggyakrabban a táp-inverter panel meghibásodása okozza. Ilyenkor nem szükséges komplett panelt cserélni, elég a hibás alkatrészt. Így az alkatrészköltség 1-2 ezer forint körül lehet. A vezérlőpanel hibák is sokszor javíthatók alkatrész cserével. Az LCD panel hibák sajnos legtöbbször nem javíthatók. Kábelhibás, és beállítással javítható monitoroknál csak 3000.- Ft + ÁFA-t kell fizetni, képátlótól függetlenül.

 

A TFT monitoroknál leggyakrabban előforduló táp-inverter hibák:

- Bekapcsoláskor teljesen fekete a képernyő.

- A képernyő sötét, illetve van kép, de nagyon halvány, nincs háttérvilágítás.

- Bekapcsoláskor egy pillanatra felvillan a kép, majd elsötétül. Ez ismétlődik ha ki-be kapcsolgatjuk.

- A monitoron egy ideig van kép, aztán pár perc, vagy pár óra után kikapcsol. Ha pihenni hagyjuk újra működik egy darabig.

- A monitor ki-be kapcsolgat. A power LED is ki-be kapcsol, a kép is felvillan-eltűnik.

 

A TFT monitorok gazdaságosan nem javítható hibái (LCD panel hibák):

- A képernyőn vizszintesen, vagy függőlegesen csíkok láthatóak. (Zöld Függőleges csikok jelennek meg)

- A képernyő egy részén nincs kép.

 

ezek szerint panel monitorban valami panel szarakodhat?

Módosította Dadus
Közvetlen link miatt szerkesztve /Tanuld már meg, hogy ez tilos/
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Most akkor hogy beidézted azt a sok szöveget az elején... elvitted abba a szervizbe, hogy csinálják meg? Ha nem, akkor próbáld ki másik monitorral is, hogy csinálja-e. Egyébként szerintem elég egyértelmű a hunyó kiléte, ha 2 vga-val is ugyanezt csinálja -.-

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Az elején még zöld függőleges csíkokról beszéltél... Nah én ez alapján biztosra vettem, hogy a videokártyád memóriahibás, de miután beraktad a képet monitorodról, hogy mindenhol zöld, hát nem is tudom... lehet talán a monitornak van baja...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...