Jump to content
PirateClub.hu

Szemüveg vs Kontaktlencse


Nicky066
 Share

  

120 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket használod?

    • Szemüveg
      51
    • Kontaktlencse
      27
    • Szerencsére egyiket sem :)
      28
    • Mindkett?
      14


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 10 months later...
  • 5 weeks later...

Én 10 évig szemcsis voltam, elég szar volt, h amikor sportolni akartál az izzadság miatt lefolyt a verejtékeddel a szemüveged, de annélkül meg nem látsz. Pl focinál... hopp, jön egy labda, azt reccs... Szal 10 év szemcsi után váltottam egy kényelmesebb módszerre, havi kontaktlecsó... Amúgy szerintetek az mennyire baj, ha a havit 2 hónapig hordom, illetve végig rajtam van??? Semmi bajom nincs, nem szúr így amikor berakom, tovább hordhatom... Este amikor fáradt vagyok akkor picit fárasztja a szemet, meg reggel amikor ki akarnám nyitni a szemem kb 1 percig nem engedelmeskedik xd De amúgy 1 éve már ezt csinálom. Későbbiek folyamán lehet ennek böjtje??? Köszi a választ, üdv!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Bárki tudna mondani kontaktlencséreárat?

Ha valaki váltott, annak milyen volt?

Nekem kb 23ezerre jön ki egy fél évre a lencse minden tartozékával együtt. Lágy lencsét használok, amit havonta cserélni kell. Ez kíméletes a szemnek, és az ára sem olyan vészes.

Link to comment
Share on other sites

Hát nekem most fél évre volt 14ezer azthiszem. Pontosan mit váltott? Szemüvegről lencsére? :D Mert az csak az elején kicsit kellemetlen mert a szemednek meg a reflexeidnek meg kell szoknia hogy állandóan a szemedben nyúlkálsz :D Amúgy hihetetlen élmény volt nekem először újra "rendesen", kristálytisztán látni.

10 éve szemüveges vagyok, és már 2 éve van kontaktlencsém. De szeretnék már egy műtétet. :)

Köszi a választ (neked is ToMmY). A műtéttel még talán egy kicsit érdemes várni és azt sem mind a két szemre, mert ha nem jó, akkor az majd' egy életre olyan marad ráadásul el is ronthatják/nem olyan lesz amilyennek akarod (családi tapasztalat)

 

Még annyi lenne, hogy feles cilinderrel lehet?

Link to comment
Share on other sites

Köszi a választ (neked is ToMmY). A műtéttel még talán egy kicsit érdemes várni és azt sem mind a két szemre, mert ha nem jó, akkor az majd' egy életre olyan marad ráadásul el is ronthatják/nem olyan lesz amilyennek akarod (családi tapasztalat)

 

Még annyi lenne, hogy feles cilinderrel lehet?

 

A műtétről nekem azt mondta az orvos, hogy érdemes várni vele addig, amíg már vélhetőleg nem romlik tovább a szemed. Persze ez függ attól, hogy mi okozza nálad a látásromlást. Igazából erről kérdezz meg egy szemészt, aki megvizsgál, aztán majd ő elmondja, hogy mi lenne a legjobb neked.

A második kérdést nem értem :$

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nekem idestova 10 éve van lencsém és azt kell, hogy mondjam, ha itthon nem rakom be a lencsét és szemüvegben vagyok nagyon elkezd zavarni egy idő után. Tehát én maximálisan kontaktlencse párti vagyok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...