Jump to content
PirateClub.hu

Szemüveg vs Kontaktlencse


Nicky066
 Share

  

120 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te melyiket használod?

    • Szemüveg
      51
    • Kontaktlencse
      27
    • Szerencsére egyiket sem :)
      28
    • Mindkett?
      14


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A lencse akármilyen jónak is tűnik, sokkal rosszabb választás összességében mint a szemüveg. Egy idő után muszáj cserélni, ez típustól függően fél-egy év. A szemüveg sokkal tovább bírja, amennyiben a szükséges dioptria nem változik. Az én szemüvegem már 3 éves volt, és csak azért kellett cserélni, mert eltört meló közben, az új most 2 hetes. Ezenkívül sokaknak irritálhatja a szemét, és ezt nem lehet előre megjósolni. Valamint arányaiban drágább is. Szóval szemüveg mindenféleképp: kényelmes, és öltöztet is :)

Link to comment
Share on other sites

jobban utánanéztem, valóban nem kell már utókezelésre menni, régebben azonban így hirdették. Viszont a kezelés ára akkor is igencsak magas, és semmi biztosíték arra hogy 100%os lesz az eredmény. Inkább adok 3-4 évente 30 ropit a szemüvegre, mint 70 ezret a műtétre, aztán még 30-at egy fél dio-s szemüvegre...

Link to comment
Share on other sites

én is néztem már utánna szemműtétnek, 60-70k egy szemre, utánna folyamatosan csepegtetni kell bele és megmarad olyannak amien a műtét után lett, és már kb rutinműtétnek számít szal kicsi az esély hoyg nem sikerül. amúgy meg szerintem nem a pénzen van a hangsúly hanem azon hogy ha szemüveg van rajtad az sokszor zavaró, ha leveszed nem látsz rendesen, stb.

Link to comment
Share on other sites

Régebben szemüveg volt, de kb 2 hete kontaktlencsét használok, viszonylag olcsóbban kijövök így mint ha szemüveget vennék, már csak azért is, mert sajnos elég rosszul látok és speciális szemüveglencsét kell(ett) hordanom. Az sem utolsó tényező, hogy a mai szemüvegkeret-árak mellett az ember meggondolja hogy melyiket veszi/hordja...nekem a kontaktlencse folyadékkal együtt volt 10 ezer, egy sima szemüvegkeret ami jól is néz ki ott kezdődik hogy 10-15 ezer...

 

üdv:

 

G@bo

Link to comment
Share on other sites

kontaktlencse folyadékkal együtt volt 10 ezer

 

óóó, hogy nálunk nincs ilyen :S :D az én szemüvegem most 20 ropi volt, a keret ugye 15... akartam rá ilyen sötétedős réteget, mert az előző olyan volt, de akkor meg 45! lett volna... szóval ez most natúr. Jó lenne a lencse, de gépezéshez nem nagyon ajánlják, fárasztja a szemet, satöbbi.

 

@finep: sajnos sztem ez esetben igenis a pénzen van a hangsúly, ugyanis arra nem vállalnak garanciát, hogy teljesen elhagyhatom a szemüveget vagy sem. Mindenhol azt írják ( most még, régebben ez is más volt ) hogy nagy az esély arra hogy nem kell hordani többet. Az utánakövetkező dolgok csak mellékesek lennének nekem, nem igazán zavar, legalábbis nyáron, ha elkezdődik az egyetem, már bajosabb lehet. És ismétlem: nem tudom hogy a tb támogatja-e? Szívesen mennék, szó se róla, mert minden nő szerint szemüveg nélkül jobban festek, de hát ez van. Engem nem igazán zavar, mert naponta a törlésétől eltekintve egyszer veszem le, ha aludni megyek :D

Link to comment
Share on other sites

Én már lassan két éve kontaktlencsézek, és eléggé bejön. Sok szempontból kényelmesebb minta szemüveg, persze sok hátránya is van. De alapvetően kényelmesebb, és nagyon furcsa először hogy nem csak a keret széléig lát élesen az ember, hanem az egész látóterében :)

Link to comment
Share on other sites

én több mint 3 éve használok kontaktlencsét, és mikor megszokod, olyan érzés mintha nem lenne semmi baja a szemednek, nincs semmi zavaró az arcodon, pl álltalánosban focizás közben törtem el jópárszor a szemüvegem, mert szemüveg nélkül nemsokmindent láttam, a szemüveg meg igen törékeny.. gimnáziumban szinte soha nem zavar a kontaktlencse, csak akkor amikor már nagyon a végét járja és egyre kevesebb ideig tartja a nedvességét.

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

 

Gyuszi: a lencse folyadékkal azért volt 10 mert féléves lencse de még szerintem így is olcsóbban kijövök mint ha veszek egy szemcsit ...én is fényre sötétedőt akartam anno de az eléggé megdobja az árát.

 

Finep: a kontaktlencsét a tb nem támogatja a folyadékot igen..legalábbis amit én használok (Optifree) azt támogatja, mert TB nélkül lett volna majdnem 3500 egy fél literes...így lett tb-vel a fele. Gépezni is lehet vele, arra kell figyelni, legalábbis nekem a doki azt mondta h mindig tiszta legyen a lencse ha berakod és akkor nem fog annyira száradni, mivel ugye a szemedben lévő nedvesség segíti hogy ne száradjon ki. Ha meg mégis érzed hogy szárad akkor az ápolófolyadékból pár csepp a szemedbe vagy esetleg szemcsepp és máris nincs gond :)

 

üdv:

 

G@bo

Link to comment
Share on other sites

tudom, használni is szoktam műkönnyet, csak én havi lencsét használok és mikor a hónap vége felé közeledik akkor valahogy "nem olyan" mint eredetileg volt, ráragad a kezedre rögtön miután kiveszed a tartóból, ha beteszed akkor is szúr akárhogy igazítod meg ienek. amúgy nekem is mindig azt mondták hogy próbáljam tisztán tartani de mindig megfeledkezek róla hogy a fehérjét letöröljem róla :D

Link to comment
Share on other sites

nekem kontaktlencsém van. mondjuk szerintem sokkal drágább mint a szemüveg. nekem pl a szemüvegem kb 30 ezer ami úgy kb 2-3 évig jó. a kontaktlencse pedig havi 10 ezer. mondjuk ez olyan lencse amit nem kell kivenni csak havonta egyszer és így sokkal kényelmesebb mint a szemüveg.

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

 

Gyuszi: a lencse folyadékkal azért volt 10 mert féléves lencse de még szerintem így is olcsóbban kijövök mint ha veszek egy szemcsit ...én is fényre sötétedőt akartam anno de az eléggé megdobja az árát.

 

Finep: a kontaktlencsét a tb nem támogatja a folyadékot igen..legalábbis amit én használok (Optifree) azt támogatja, mert TB nélkül lett volna majdnem 3500 egy fél literes...így lett tb-vel a fele. Gépezni is lehet vele, arra kell figyelni, legalábbis nekem a doki azt mondta h mindig tiszta legyen a lencse ha berakod és akkor nem fog annyira száradni, mivel ugye a szemedben lévő nedvesség segíti hogy ne száradjon ki. Ha meg mégis érzed hogy szárad akkor az ápolófolyadékból pár csepp a szemedbe vagy esetleg szemcsepp és máris nincs gond :)

 

üdv:

 

G@bo

 

omg... akkor itthon (hmvhely) jól lehúz az optikus... mondjuk lencsét 4-5 évvel ezelőtt néztem, akkor még 40 volt a féléves, azért lett másodjára is szemüveg. A sötétedős lencse marha nagy találmány, csak ne lenne ennyire drága... a régebbi szemcsimben olyan van, pont akciós volt mikor csináltattam ( 3 éve), akkor mindössze 5 ropi volt a lencsepár. De ennek fényében, asszem majd rákérdezek hogy mennyibe kerül nálunk a lencse, és ha lesz zsém, kipróbálom azt is.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...