Jump to content
PirateClub.hu

Lebegő, világító, ártalmatlan graffiti


Cross93
 Share

Recommended Posts

A graffiti alapvetően művészet. Pont. Persze nem az értelmetlen filctollfirkáklásra, hanem a művészien kivitelezett, sok-sok órányi munkát igénylő falfestményekre gondolok. A firkálás viszont most új felületet kaphat, méghozzá a levegőt!

 

Bár a fényfestészet már jó ideje létezik, Aissa Logerot összekapcsolta a fényfestészetet a graffitiből ismert tag-eléssel (kvázi: aláírás, firka).

4645481731.jpg

 

A formaterv adott volt, hiszen ha graffiti, akkor az eszköz nem lehet más csak festékszóró kanna, ám az hogy ezt plexiből tervezte meg ez a fiatalember, mindenképp kreativitásról árulkodik. A szórófej természetesen nem festéket, hanem egy LED segítségével fényt szór a világba, ráadásul a LED fej cserélhető, így a színekről sem kell lemondanunk.

 

7172869793.jpg

 

És a legszebb az egészben, hogy ha kifogy a „festék” (vagyis az áram), akkor sem kell konnektort keresnünk, vagy elemeket vennünk, hiszen a kanna felrázásával (ugyanúgy, mint a kínai piacon kapható felrázós zseblámpánál) áramot termelhetünk és firkálhatunk a levegőbe megint.

 

7771613991.jpg

 

Már csak egy megfelelő fényképezőgép, vagy videokamera kell, hogy megörökíthessük a lebegő firkákat.

 

Forrás: Tech.hu

Link to comment
Share on other sites

Elvileg csak elektromossággal működik, de nem tudom, h hogyan!

 

És jól mondtam! Dinamós szerkezet, és amikor rázod, akkor áram keletkezik benne! Azok a szórófejek cserélhetőek, úgy tűnik, mintha egy LED lámpa lenne! És az a két "drót" ia arra utal, h elektromosság van benne!

Link to comment
Share on other sites

ha élőben látod mikor egy ilyen képet készítenek, akkor te nem látod ezt a kék csíkot.

 

ugyanis úgy működik, hogy egy arra alkalmas videókamera előtt te "rajzolsz" egy ilyen szerkezettel.

te nem látod a művedet, csak nagyjából tudod hogy mégis hogy nézhet ki.

miután a kamera felvette ahogy előtte kalimpálsz, számítógépre kötöd és a felvett anyagból alkotja meg ezt a képet

 

nem értem mi ebben az újdonság... láttam már olyan videóklippet amiben ilyet is bemutatnak...

 

szerk.:

ebben a videóklippben 1:10-nél kezdve, majd folyamatosan van hasonló

http://www.youtube.com/watch?v=ZNJl8PqK_Dk

 

a különbség csupán annyi, hogy itt kék fényt használnak, a klippben pedig fehéret :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...