Jump to content
PirateClub.hu

ki milyen alkoholt iszik?


benssz
 Share

Recommended Posts

én Fényt iszom :) veszprémi specialitás. vodka szódásszifonból+málnaszörp :D

erről már hallottam én is. biztos jó lehet, egyszer ki kell próbálni. :)

 

amúgy sör, bor.... szóval csak lightos piák, én inkább szívok.

bár, ha az öregnek van házipálinkája, azt azért eliszogatjuk :)

Link to comment
Share on other sites

fütyi mindig jöhet

martini 100%os naranccsal isteni

sörből csak a miller meg coronita

pálinka ínyenc embernek nem való:D egy pálinka létezik ami jó:áfonyapálinka....istenem édes mint a méz de 38%...bármit megadnék érte, csak sajna romániában tudtam eddig venni. Ha valaki tudna segíteni, hogy hol lehet venni Mo-on nagyon megköszönném:D

Link to comment
Share on other sites

Vörösbor (Egri Bikavér vagy Balaton Zweigelt)

Jó házi pálinka, ha jó (ló) nincs jó a (szamár) fütyülős is!

 

amúgy innen bármi, saját gyűjtemény az elején egy Pannonhalmi Apátság által palackozott 2005-ös Merlot látható nagy büszkeségem! Jó drága, ha megszületik a második gyerekem kicsavarom a hosszú nyakút :) már csak 7 hónap

 

A bárpultom

Link to comment
Share on other sites

Hát nekem a házipálinka az mindigis a legjobbak között lesz, de a likőröket is nagyon szeretem. :)

Link to comment
Share on other sites

Pálinkák közül minden félét megkósolok edigi lista:

szilva( semmi extra)

mézes szilva( kicsit jobb)

körte

mézes körte

cseresznye

bodza

csipkebogyó kökény

berkenye

sárgadinnye

görög dinnye

narancs

szőlő

törköly

ananász

birs

alma

kajszi

őszi

meggy

cigány meggy

bocsánat a listáért csak én nagyon pálinkás vagyok:) ha valami kimaradt akkor szóljatok:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

JÖHET BÁRMI, k i v é v e :

whisky(nemszeretem), házi pálinka(visszakívánkozik), martini(snassz)

 

szeretem viszont: bor vagy pezsgő (csakis édes), fütyi, jager, hubi, becherovka, gin, likőrök, tequila, izesített vodkák főleg, és végül sör(nem a kedvencem deh jólesik) jah és csakis a csapolt

 

keverve: energiaital pezsgő, gyümölcsleves cuccok, vodkalime

 

kb ennyi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pezsgő energiaitallal a jelenlegi kedvencem kb 60% pezsgő 40% energiaital arányban jó, szigorúan édespezsgővel, és elég olcsó berugás ha nem vagy sznob és nem red bull + törley kombinációt preferálod :D tescos pezsgő meg kick energiaital vagy kobra is pont ugyanolyan jó =D

 

persze vbk volt nagy kedvenc régen, igazi occsó dögborból, meg occsó dögkólából, annál rosszabbat keresve sem talál az ember =D

 

sör az csak nyáron, melegben, télen nem szeretem :D

 

vodkát whiskey-t és martinit akárhogyan keverve is , de utálom. vodka és martinit azért mert nagyon csúnyán beálltam tőlük nemegyszer, whiskey pedig sztem egyszerűen rossz. pedig ittam már jack danielst, johnny walkert és jim beamet is.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
én Fényt iszom veszprémi specialitás. vodka szódásszifonból+málnaszörp
egy kis pezsgő még hozzá és hold fény koktél... én legalábbis így ismerem. debreceni vagyok és már pár éve ismerem...

 

régen én is kevertem whiskyt pezsgőt vodkát energiaitallal meg porto őszilével stb stb. mostmár tisztán tolom a dolgokat... olyan alkoholt iszom aminek az ízét is szeretem és nem kell kevernem valamivel hogy nekem jó legyen...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hát, a "könnyűek2 közül: Sör, Soproni és Dreher a preferált.Azonkívül a Bacardi Breezer, az jóféle.Az ilyen citroms sörök közül mindegy milyen, az csak limonádé :D

A borkat színtén szeretem, vörös elleteve a kedvenc a rosé (nem mindegy milyen :) )

Pezsgőt nem annyira, de jöhet :Dű

Campari <3

Tömények: Hubertus, no az fain!, Jäger (okés), Unicum (Király!)

Vodka, Whiskey: magában nem annyira bírom, min gyümölcslével keverve ... persze ha van jég, meg szénsav, akkor az igazi.

Koktélok: Pina Colada (kókuszos-tejszínes), Pink Cadillac, New York Margharita (utóbbi 3-at a Morrison's-ban iszom, majd megnézem pontosan miből vannak. :D Az első rum, a másik kettő asszem vodka alapú)

No, most ennyi jutott eszembe.... (Nem szó szerint, akkor nem tudnék írni :D)

Link to comment
Share on other sites

Általában pálinka :D de tegnap Vodka+energaital estét tartottam :D de mivel nem volt elég mokás hígítottam sör+bor+whiskey 3assal :D

meg úgy általánsággba mindent megiszok, kivétel: kannás bor+kommersz szarok... gusztustalanok

fél OFF: aki ívott már Fényt :D annak mi a véleménye rolla? ütös? mert én azt olvastam h 2-3 feles és az ember eléggé happy lesz tőlle :D

Link to comment
Share on other sites

simán megéri kipróbálni. ez az ütős dolog meg olyan hogy ki mennyit bír inni. láttam olyat aki megivott 6ot kb 1 óra alatt és semmi baja nem volt más meg kettő után keresztbe nézet. 3-4 körül én jól érzem magam pontosabban éreztem mostmár lehet kevesebb is elég pár hónapja nem igazán fogyasztok alkoholt...

Link to comment
Share on other sites

Nem csodálkozom, ha a post után lealkeszeztek, de mi is tudjuk keverni a piát, ütnek is mint a rosszbaj! :)

 

A bemelegítés általában sörrel történik, én speciel a citromos / bodzás sört preferálom, mert alapból nem szeretem a sört. Ráhangolódásra köreinkben a legnépszerűbb a Vödör elnevezésű, nagymennyiségű ital. Egy vödörben keverünk össze némi jeget, fél liter royal vodkát, egy üveg pezsgőt és 4-5 doboz Hell energiaitalt. A szeszesital mennyisége szabadon variálható, hangulattól és társaságtól függ. :D Szívószállal fogyasztjuk.

A másik, ami igen furcsa párosítás, az a Jägermeister tejjel. Együtt nagyon fura íze van, a tej inkább kísérőnek ajánlott. Amikor már kellő állapotban vagyunk, akkor a kísérők szépen lassan eltűnnek az "itallapról", helyette kevergetünk, én a legjobban a kisüsti szilva & fanta párosítást kedvelem, bár a fényt sem vetem meg. Előbbi első hallásra nagyon furcsa, viszont az íze finom. Amit viszont nem szabad keverni, az az Unicum és a Hell. Nem elég, hogy rossz íze van, még fejbe is vág. Másnap úgy érzed majd magad, mint aki romlott dolgokat fogyasztott. :D

 

Egészségünkre!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...