Jump to content
PirateClub.hu
Sign in to follow this  
a_grave_man

Hogyan hívnak a barátaid?

Barátaid hogyan hívnak  

69 members have voted

1. 1. Hogyan hívnak a barátaid

• keresztnév (becézve vagy nem becézve)
      47
    • vezetéknév
      6
    • valamilyen beceneven, ami esetleg nem is kapcsolódik a nevemhez (írd le)
      15
    • egyéb (fejtsd ki)
      1
  2. 2. Hogyan hívod barátaid

• keresztnév (becézve vagy nem becézve)
      47
    • vezetéknév
      6
    • valamilyen beceneven, ami esetleg nem is kapcsolódik a nevéhez (írd le)
      11
    • egyéb (fejtsd ki)
      5
  3. 3. Te szereted ha a vezetékneveden szólítanak meg? (barátaid, vagy akárki)

• Igen
      11
    • Nem
      52
    • (nem tudok igennel vagy nemmel válaszolni ezért itt most kifejtem)
      6

Recommended Posts

Kérdés adott. Szeretném ha nem csak szavazatok születnének, hanem a szavazók fel is vállalnák a szavazatukat. ;)

Általában Becenév de Vezetéknéven is amit én nem szeretek :D xD :rolleyes:

Engem a barátaim minden hogy, keresztnév becenév vezeték név meg ez ugyanígy van én is őket a keresztnevükön vezeték becenevükön am én nem szeretem ha a vezeték nevemen szólítanak :D

Engem általában mindenki Klausznak hív. Anyumék szoktak csak a teljes nevelem szólítani. Én a barátaimat ismerőseimet mindig a kereszt nevükön szólítom, de vannak olyanok akinek teljesen eltér a beceneve a keresztnevétől.

És nem szeretem azt, ha a vezetéknevemen szólítanak.

Mindenek előtt én útálom, ha vezetéknevemen szólítanak. Annál bunkóbb dolog nem létezik.

Még az óvodában rámragadt a Márkó. Nem tudom, hogyan, mindenki akkoriban Márknak szólított :D Aztán a haverok között ugye sokan Márkónak hívnak. Van, aki a netes nicknevemet (Marky, szinte mindenhol ez) mondja, de van akinek szimplán Márk vagyok. Ennek örülök... :) A barátaim többsége pedig természetesen Márknak hív.

Én általában a keresztnevükön, néha becézve szoktam szólítani őket. Persze van olyan, akire ráragadt egy becenév és úgy hívom - Sunyi, Gyökér, Szőrösi, stb. :D

Igazából embertől függ hogy ki hogyan szólít és kit hogy szólítok. Van aki a vezetéknevemen, van aki a keresztnevemen...és ez igy van forditva is

Angol nevemen az ismerősöket meg egyéb valahonnan szerzett becenevükön. :)

hát engem kétféleképpen hívnak... valaki a keresztnevemen, valaki a becenevemen ami a vezetéknevemből adódik. :D

barátaimat pedig a keresztnevükön hívom

lehet hogy csak én vagyok ilyen de engem mind1 hogy hogyan szólítanak csak tudjam hogy rólam van szó :D engem nem zavar ha vezetéknevemen szólítanak

Átalában keresztnév, de a Pankit is használják páran, hogy én ki hogy hívok, az személyfüggő, és nem nagyon rajongok ha a vezetéknevemen szólítanak, egy-két embert kivéve..

Én kifejezetten utálom ha a vezetéknevemen szólítanak. Akivel már beszélgettem legalább egyszer, annak Gyuszi, de ismeretlenektől elvárom a Gyulát.

Nekem néha Mani-znak(a Manfred miatt de nem szeretem) a vezetéknevemen szólítást meg kinem állhatom!

Engem keresztnevemen szólítanak, illetve annak minden változatában (Tamás, Tomi, Tomika, Tom ... stb ...), de beceneveimen is rengetegen szólítanak ;) Abból is van 1-2 :D

Haverjaimat meg úgy szintén így szólítom, de van akit a vezetéknevén, mivel rengeteg az azonos nevű haver ;) Na meg valakinek ez áll jól :D

Inkább csak keresztnév

Attól függ kinél mi hangzik jobban engem pl. a keresztnevemen szólítanak (Oli), de padtársamat a vezetéknevén (Mezi). Nem is tetszene ha a vezetéknevemet használnák (Gál). :lol:

Engem a barátaim Lilcsinek vagy Lillusnak hívnak és megvagyaok elégedve vele..^^:)

A harmadikra a nemtudomot válaszoltam, mert sohasem szólítottak még a vezetéknevemen(igen ritka keresztnevem van, plusz lány is vagyok.).

Keresztnevemen becézve utoljára totyis koromban hívak, és akkor is hülyén hangzott.

Ha beszélek a bizonyossal, akkor néhány kivételtől eltekintve, mindenkit a keresztnevén szólítok, ha emlegetni kell valakit, akkor kell csak variálni.

Pl körülöttem Tibiből és Gabiból van a legtöbb, akkor jön a "Molnártibi", "Zsófitibije", "Ágigabija", "pincértibi", "mérnökúrgabi" "Gabigabi" stb...

Nem igazi becenév, a lényeg, hogy akihez beszélek, tudja kiről beszélek.

Osztársak Dancsá-nak szólítanak.... :lol:

másoknak Demo vagyok(fogalmam sincs honnan jött...)

és utálom ha a vezetéknevemen szólítanak...

Engem Ghost-nak hív mindenki,mert az a hívójelem.

Engem általába a keresztnevemen szülitanak, barátaimat is a keresztnevükön, És nem mindig szeretem, ha a vezetéknevemen szólítanak.

A barátaimmal mindig a keresztnevünkön hívjuk egymást.

Nem tudom, hogy reagálnám le, ha a vezetéknevemen szólítanának, mert még nem történt ilyen.

Engem hol vezetéknév hol keresztnév és én is így vagyok vele :D

Sokan vezeték nevemen =/ de haverok hocyka vezeték névből adódóan meg még mostanában sok mindenek szólítanak pl sittes tegnapi munkás ruha végett xD meg ilyenek rap zenék végett meg fekának szólítanak..

chewbacca, vagy csuvi

utálom ha a vezetéknevemen szólitanak, haveromkat mindig a keresztnevükön szólítom, engem meg becenévvel aminek köze nincs a nevemhez:)

Mörfi

Hömbö-Lömböc

Gömböc

Na úgy nagyjából így :D :D De néha még a Gábor-t is használják. :)

A keresztnevemen szólítanak, és én is őket. Nem szeretem, ha a vezetéknevemen szólítanak!

Lexy-nek szólítanak, mert Alexandra a nevem.

Nem szeretem, ha a vezetéknevemen szólít bárki is.

Don Benga a becenevem leginkább méreteimből és viselkedésemből adódóan. Barátaimra gúnyos beceneveket mondok amit elfogadnak :)