Jump to content
PirateClub.hu

Ezt az üzenetet írja ki a gép miután bekacsolom:reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key


Martini94
 Share

Recommended Posts

Hello mindenkinek!

Tegnap, miután bekapcsoltam a gépet ezt az üzenetet írta ki:reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Nem tudom mitévő legyek. Légyszives, ha tudtok olyan megoldást mondani, amivel el tudnám indítani a gépet normálisan úgy, hogy ne kelljen újratenni a gépet!Ez önmagába nem lenne baj, csak nincs particionálva a gép és az alap vinyón nagyon sok fontos dolgom van, amire nagy szükségem van. Vagy, ha mégis újra kéne tenni a gépet, akkor meg lehet oldani, hogy ne vesszenek el a vinyóról az adatok?

 

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

Üdv: Martin

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Azt jelenti az üzenet, hogy nincs olyan meghajtó, amelyről bootolhatna a gép, azaz nem látja a vinyódat. Lehet, hogy esetleg a biosban történt babrálás alkalmával véletlenül elállított indítási opció nem a merevlemezre lett visszaállítva. A bios elfelejtette a beállításokat (gombelem hibája), bár ez elég ritka. A merevlemez vezetékeinek érintkezése nem megfelelő. A vinyó tápellátás vezetékének problémája is lehet gond. De a legrosszabb, hogy spontán merevlemezhalál történt. Hirtelen ennyi dologra tudok gyanakodni.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

A BIOS-ban én nem szoktam nyúlkálni, mert nem is értek hozzá. Viszont nem tudom, hogy fontos-e, de azért megemlítem, hogy mielőtt kiírta volna ezt az üzit a gép épp írtam és azt vettem észre, hogy egyes billentyűk nem arra reagálnak, amire kellene. Pl. ha á-t nyomtam, akkor egy ilyen jelet írt: '. Ezután újraindítottam a gépet, de kidobta ezt az üzit. Amúgy kösz az infokat. Ha van valami ötlet, hogy be tudjam indítani a gépet normálisan, akkor azt légyszi írjátok le.

Link to comment
Share on other sites

Csá!

 

szerintem, vagy behalt a merevlemezed, szerencsésebb esetben érintkezési probléma van.

 

A billentyűzet megzavarodásaannyit tesz csupán, hogy átállta vsz. angolra és ez okozta az ékezetes betűk eltünését.

Nem tartom kizártnak hogy valami fincsi boot vírus összegányolta a merevlemezt.

 

esetleg egy másik merevlemezről bootolj, vagy tedd át másik gépbe a merevlemezt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...