Jump to content
PirateClub.hu

Vista telepítő gond


sasa113
 Share

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

A problémám a következő: vista telepítés közben nem tudok továbbjutni egy ponton, ott ahol ki kell választani a meghajtót h melyikre telepítse a windowst. Azt írja ki h "a windows nem talál olyan rendszerkötetet, amely megfelel a telepítési követelményeknek". A kiválasztott meghajtón volt elég hely és le is formáztam, ám így sem engedett tovább:(

Ezen problémámra kérnék orvoslási javaslatot!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

NTFS fájrendszer volt eddig is és abban formáztam. Eddig egy sima xp volt a gépemen és most akartam feltenni egy vistát, amit innen a piraterol töttem le (Byte Vista 32Bit Home Premium - Magyar). Szerinted mi lehet még a gond? A merevlemezem Samsung 160 Gb 8mb S-ATA.

Link to comment
Share on other sites

Nem bíztos hogy a buheráltság a gond!

 

Sokkal inkább, az hogy a Vista nem ismeri fel a meghajtót:

Tedd a következőket:

Az egyszerűbb megoldás az, hogy belépünk Bios-ba és a natív módot (AHCI) Disable vagy IDE módra állítjuk. Ezt viszont sajnos nem mindegyik alaplapon lehet beállítani, tehát nem minden esetben nyújt megoldást.

 

A másik megoldás, hogy olyan opredszert keresel, miben van integrálva SATA driver!

 

Az már mellékes, hogy buherált operációs rendszer instabil rendszert is eredményezhet!

Link to comment
Share on other sites

Szia Chipi!

 

Sajnos nem találom AHCI-t , nekem ABIT IP35-E Intel P35 LGA775 DDR2-es alaplapom van, de ha elmondod h pontos hol találom vagy hol keressem ezt a negítv módot akkor azt nagyon megköszönném:)

 

Ezenkívül letöltöttem gyuszi02 által feltötött "Vista x64 integrált sp1, magyar" op.rendzser, de ennél is ugyan az volt a problémám. Egyszóval szeretném ha ti ajánlanátok nekem egy Vistát amiben tuti van integrálva SATA driver, nem tudom h 32 vagy 64 bites legyen-e , mert nem igazán tudom h miben külömböznek pontosan, én a gépemet játékra és netezésre szereteném használni.

 

Végül egy kérdés: azon partícion ahová szeretném telepíteni az op.rendszert ott csak 10GB hely van, szerintetek ajánlott egy nagyobb partíció kialakítása? Gondolom egy fullos Vista sok helyet elfoglal...

 

Jah és köszi h segítetek:)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...