Jump to content
PirateClub.hu

Sztereó vagy 5.1 -es hangrendszer?


Kr@sstheon1y
 Share

Szereó vagy 5.1 -es hangrendszer?  

51 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Szereó vagy 5.1 -es hangrendszer?

    • Sztereó hangrendszer
      19
    • 5.1-es hangrendszer
      31


Recommended Posts

Hát szerintem tök természetes az, h az 5,1-es hangrendszerrel jobb a zene, élvezetesebb, térben érzed magad. Ha becsukod a szemed, akkor olyan mintha élőben hallanád (persze csak akkor, ha nem egy helyen vannak a hangszórók). A 7,1-es meg már hülyeség.

Link to comment
Share on other sites

csak akkor ha adott minden körülmény, egyébként teljesen mind1. hiába van 20 ezer hangszóród gagyi kínaiból (csak példa) , az én 2.1es logitechem fényévekkel veri azt úgyis. ha zenéről van szó, inkább a hangszórók minősége számít, nem a mennyisége.

Link to comment
Share on other sites

gyuszi02, 20ezer hangszóró nem is kéne, még 7.1-es sem. Másik dolog az, h a Genius? SW-HF5.1 5005 nagyon is jó hangszóró és nem gagyi (igaz kínai, de napjainkban már a Logitech? is kínai, csakúgy mint minden más :( )! Igaz csak két fülünk van, de azt akkor is érzékeljük, h még pl.: a hátunk mögött is szólnak hangfalak. Am minden a szoba méretétől függ! Természetesen ezeknek is vannak hátrányaik. És én ezt nemigazán zenehallgatáshoz írnám, hanem inkább filmnézéshez és 5.1-es Dolby? filmekhez.

Sajnos muszáj megemlíteni a hátrányokat is, pl.: nehéz elhelyezés, SOK ROHADT KÁBEL "ELDUGÁSA" (ez a legidegesítőbb), stereo hangok nem jól szólnak rajtuk...stb.

Link to comment
Share on other sites

Sztereo elég nekem, meg nincs is pénz több.1-re :)

Link to comment
Share on other sites

Azok nem is jó lemezjátszók.Akkor jó ha teljesen analóg.

 

igen ez így van. csak rámutattam arra hogy nem lehetetlen :)

 

@csasa94: konkrétan nem akartam a te hangszóróidra célozgatni, van amilyen van, ha meg vagy elégedve velük akkor tökéletes. csupán némi arányt próbáltam szemléltetni az iránt, hogy a minőség zene esetében fontosabb a mennyiségnél. való igaz, a dolgok nagy részét készítik/szerelik össze kínában, de ettől függetlenül a minőség adott (szerintem).

Link to comment
Share on other sites

igen ez így van. csak rámutattam arra hogy nem lehetetlen :)

 

@csasa94: konkrétan nem akartam a te hangszóróidra, célozgatni, van amilyen van, ha meg vagy elégedve velük akkor tökéletes. csupán némi arányt próbáltam szemléltetni az iránt, hogy a minőség zene esetében fontosabb a mennyiségnél. való igaz, a dolgok nagy részét készítik/szerelik össze kínában, de ettől függetlenül a minőség adott (szerintem).

 

Persze-persze, nem is úgy gondoltam, teljesen igazad van, nincs ezzel semmi probléma. Tényleg a minőség fontosabb, mint a szám, de én meg vagyok vele elégedve, jobb nem is kell. Ha 5.1-en zenehallgatásnál rossz a minőség, akkor átváltok 2.0-ba és úgy szól. :) És a 7.1 (ahogy már írtam) nagyon rossz, tök felesleges az már. ;)

 

Üdv.: csasa94

Link to comment
Share on other sites

Stúdiófelvételeknél sztereó hangrendszerrel hallgatok zenét, csak koncert DVD esetében használok 5.1-es rendszert. Egy Eagles - Hell Freezes Over koncert dvd DTS-ben kényeztetés a fül számára.

Tudom, hogy kicsit off, de én a filmeket is sztereóban szeretem hallgatni, hiába van meg a technikai háttér, jobban kedvelem a sztereó hangzást.

Link to comment
Share on other sites

Stúdiófelvételeknél sztereó hangrendszerrel hallgatok zenét, csak koncert DVD esetében használok 5.1-es rendszert. Egy Eagles - Hell Freezes Over koncert dvd DTS-ben kényeztetés a fül számára.

Tudom, hogy kicsit off, de én a filmeket is sztereóban szeretem hallgatni, hiába van meg a technikai háttér, jobban kedvelem a sztereó hangzást.

 

Nos én is pont így vagyok, de én a DVD-t (ha 5.1-es a hang) is 5.1-en hallgatom. Kihasználom, ha már megtehetem. :)

Link to comment
Share on other sites

Szereo? (A címben)) Az mi valami új hangrendszer?

 

Egyébként sztereó. Tesómnak van 7.1 házimozija, de az összes hangszóró a tv mellé van berakva :wacko::D:P

 

Kössél bele nyugodtan.Gondolom te soha nem szoktál hibázni esetleg elgépelni dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...