Jump to content
PirateClub.hu

Mondj véleményt!


nyugdíjas
 Share

Recommended Posts

Steven Erikson Torontói származású, régész antropológus végzettségű úr. A mai napig folyamatosan jelennek meg könyvei. Sajnos nem tudok róla többet. Amíg utána nem néztem nem is tudtam hogy Ő kicsoda. Ezáltal nem nagyon tudok róla sem negatív, sem pedig pozitív véleményt alkotni. A könyvei azonban biztosan érdekesek lehetnek. :)

 

Mi a véleményed az új Alkonyat és Újhold őrületről? :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Nagyvárosban fárasztó időszak,kibírhatatlan, hideg, lelassít mindent. Viszont vidéken szép a hóborította táj, órákig tudok nézni egy dombot, hegyet, erdőt havazásban. Szeretem a látványt, szinte megáll minden, de mégse, mert havazik. (nem vagyok bolond :D )

 

Mit gondolsz a mai "felsőokatatási rendszerről", (egyetemek, főiskolákra való bejutás, ne csak 1-2 szóban ha lehet)?

Link to comment
Share on other sites

Nos, ezt a kérdést mintha csak nekem címezték volna... :) Én személy szerint úgy gondolom, hogy bár nagyszerű dolog művelődni, de hatalmas nagy aránytalanság van a szakmunkások és diplomások között. Rengeteg a túlképzett ember, aki azt sem tudja, mit akar kezdeni az életével, de egy jobb állás reményében elvégez valami főiskolát, hogy kapjon diplomát.

Helyeslem azt, hogy a ponthatárokat szigorítják, illetve hogy 2 év múlva az érettségiben egy természettantárgynak is lennie kell majd választottként.

Egy jópár év múlva biztos vagyok benne, hogy valamiképpen megoldódik ez a probléma, de egyelőre szerintem nem valószínű... Maradnak a diplomás munkanélküliek... :unsure:

 

Mi a véleményed a holocaustról? ( Kérem, hogy csak az írjon aki pontosabban ki tudja fejteni véleményét az "igen" és "nem" válaszoknál )

Link to comment
Share on other sites

A sors fintora, h épp a Sorstalanság soundtrackjét hallgatom... :P

 

A holokauszt rendkívül vitatott történelmi esemény, amelynek dogmatizálásával nem értek egyet. A holokauszt is egy történelmi esemény, bármily sajnálatos, eképpen pedig erről a témáról is KELL vitázni. A holokauszt szó jelentése "tűzben elégő áldozat", azonban sokan már az elnevezést is pontatlannak tartják, mert megkérdőjelezik, hogy a zsidókat krematóriumban égették el ezerszámra. A holokauszt célja az volt a "hivatalos" történetírás szerint, hogy megsemmisítse a gegenmensch (ellenember)-nek tartott zsidóságot, a népcsoport minden tagját. Sokan azonban ezt is megkérdőjelezik, miszerint a nácik nem akarták kiirtani a teljes zsidóságot, inkább csak dolgoztatni akarták őket, majd Európán kívülre telepíteni őket (a háború előtt a náci kormány támogatta is a cionista mozgalmakat, hogy elősegítse a zsidók kivándorlását). Rengeteget lehetne még írni erről a témáról, csak egyfajta alapvetést vázoltam fel. Az én véleményem az, hogy nem elfogadhatatlan az az álláspont, miszerint nem 6 millió zsidót, hanem kevesebbet öltek meg a nácik. Erre -valljuk be- sok esetben nagyon erős bizonyítékok vannak. Azonban a népirtás ténye véleményem szerint megkérdőjelezhetetlen, hiszen már akkor megvalósul a népirtás körülménye, ha olyan életfeltételek közé kényszerítenek egy népcsoportot pusztán származásuk alapján, amely embertelen, és amelyek emberek halálát okozhatják. A holokauszt tárgyalásához hozzátartoznak azok a megkerülhetetlen tények, mint például a zsidóság jogfosztása, vagyonuktól való megfosztása, és megbélyegzése, majd gettókba kényszerítése. Ezen utóbbiak megkérdőjelezhetetlenek, és bűncselekménynek minősülnek. A holokausztnak nevezett népirtás áldozatainak száma vitatott, de véleményem szerint civilek származásuk alapján történő meggyilkolása, emberi jogaiktól való megfosztása háborús bűncselekmény, és ebből a szempontból tökéletesen mindegy, hogy 6 millió, vagy "csak" pár százezer. Persze történettudományi szempontból nem mellékes a kérdés, a baj csak az, hogy az áldozatok számának problematikáját a nácik felmentéséhez, rehabilitációjához akarnák felhasználni egyes csoportok. Márpedig szerintem ez nem lehetséges.

Annyit még, hogy -sok más ember véleményéhez hasonlóan- szerintem is felül van reprezentálva a holokauszt a népirtások tárgykörében, amely nem túl szerencsés, mert az egyes genocídiumok áldozatai, illetve hozzátartozói között feszültséget generál. Gondoljunk csak a Gulagról visszajött emberek közül sokak keserűségére, amikor a holokausztról minden nap hall (amely nem baj), de a saját pokláról, a szovjet kényszermunkatáborok embertelen történetéről már sokkal kevesebb szó esik(ami viszont nagy baj).

 

Röviden ennyi, bocs a hosszúságáért. :P

 

Mi a véleményed az A Day to Remember nevezetű zenekarról, illetve az általuk (is) képviselt stílusirányzatról? :)

Link to comment
Share on other sites

azt végülis nemtudom, hogy nekik mi a stílusirányzatuk, last.fmjúzerek ezekbe taggelték őket: post-hardcore, hardcore, pop punk, emocore, screamo... szerintem inkább post-hc popposabb punk témákkal. egy időben sokat hallgattam őket, de már egyre ritkábban jön rám, hogy ADTR-t hallgassak. ennyit a bandáról. jöjjön a stílus kicsit bővebben: nevezzük mondjuk poszthácénak, ez mostanság igen felkapott stílus (a deathcore mellett). gyakorlatilag ezt az elnevezést mindenre ráaggatják néha jogosan és legtöbbszor helytelenül. divatos elnevezés még laikusok által az emocore és a screamo, ezek a ragadványnevek sajnos már szinte egybeforrtak, pedig a posthcnak és a screamonak is vannak már-már "legendás" bandái, amelyeket itt nálunk viszonylag kevesen ismernek sajnos. összességében ez az irányzat közel áll hozzám, tudok velük azonosulni és engem rohadtul nemérdekel, hogy divatnak számít meghallgatni mondjuk egy Alexisonfire vagy Silverstein számot, ha nekem tetszik akkor az ellen nem lehet tenni semmit :lol: na szóval ADTR rlz :lol:

 

maradjunk a zene világánál:

 

mi a véleményed úgy általában a core címkével ellátott zenékről ? (nem az elektronikusgépivackokra vagyok kiváncsi :rolleyes: )lehet-e még estleg valami ujdonság bennük vagy nemsokára a feledés homályos leple terül rá az egészre?

Link to comment
Share on other sites

Metalcore nekem jöhet, azokat szeretem és meghallgatom őket ha olyan a kedvem. :D

 

Mi a véleményed az olyan emberekről, akik fenn vannak az msn partnerlistádon, de te nekik nem írsz, gondolván ha akar veled beszélgetni úgyis ír, ha meg te írsz rá elsőként úgyis egy-két szóval leráz. Te bánnád, ha ők törölnének először a listájukról? ;)

Link to comment
Share on other sites

Én mindhárom közösségi oldalon fönn vagyok. A MyVIP a szememben kezd egyre gagyibbá válni, viszont a facebook-ot és az iwiw-et szeretem. Pont ma találtam meg egy rokonom az iwiw-nek köszönhetően :P

 

 

Mi a vélemyényed az on-line filmnézésről? És az ilyen oldalakról? :)

Link to comment
Share on other sites

Szvsz sokkal egészségesebb annál hogy bogyókat tömköd magába az ember. Persze csak hozzáértő emberek mellett. :)

 

Mi a véleményed azokról az emberkékről, akik tényként kezelnek ízlésen alapuló dolgokat(Gondolok itt azokra akik 'nem tetszik' helyett azt mondják hogy 'sz*r' és lehurrogják azokat akiknek esetleg bejön az adott zene/stílus/film/anyámtyúkja. Na meg fordítva is.) ?

Link to comment
Share on other sites

ember függö :D mert ha egy vadidegen mondja akkor sz*rom telibe :D ha haver mondja akkor meg tudom h csak azt fejezte ki h neki nem tetszik max egy pöppet bunkón de ez vaaan :D meg ha most vkinek nem tetszik amit én szeretek akkor meg mivan? :D ilyen vagyok így kell szeretni :D (kivétel a nagyon elvont dolgok:) xD )

 

Mi a véleményed erröl a kula egy ídőjárásrol?

Link to comment
Share on other sites

Egy értelmetlen nagy sz@r.., a tanárok hülyék, az iskolai házirend értelmetlen, végképp azon akadok ki hogy miért kell felesleges, nem szakmához kapcsolódó tantárgyakat felvenni (ének.. biosz)

és hogy miért kell olyan magas szinten tanulni mindent mintha valami matematikus lennék..

 

 

 

Mi a véleményed a kiskorúak dohányzásáról?

Link to comment
Share on other sites

Elítélem őket...de az ilyen fiatalok szüleit még annál is jobban...igazán figyelhetnének jobban a gyerekeikre. A fiatalok alkoholizásáról meg aztán végképp meg van a véleményem... <_< Egy szóval szánalmas... :wacko:

 

 

Mi a véleményed az érintőképernyős csúcsmobilokról?

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy maradi vagyok, de engem nagyon nem érdekel, jobban szeretem az egyszerűbb, klasszikus mobilokat, szóval semmi esetre nem vennék .... ;)

Klasszikus alatt nem nagyon régieket értek, de ez az érintős képernyős mobil nagyon nem az én világom! ;)

 

Kicsit korábbi, mi a véleményed a torkos csütörtökről??

Link to comment
Share on other sites

Jók meg minden, de engem nem nagyon fognak meg. Az viszont már eléggé idegesít, hogy aki ilyet űz, az hirtelen mindenki szemében egy nagy jó arc....

 

Mi a véleményed a mai hajviseletekről?

Link to comment
Share on other sites

Örökzöld sorozat, soha nem lehet megunni. Még annak idején sablonosnak tűnt a történet, mégis volt valami, ami kihúzta, és népszerűvé tette. Nem egy barátok közt, van eleje, van vége(közte egy elnyuló, de mégsem hosszú, nem szájbarágós történet), és ez így pont jó.

 

Mi a véleményed a harcművészetekről, a krav magáról, és a többi, szerinted melyik a leghatékonyabb, pörgősebb?

Link to comment
Share on other sites

krav maga

 

Ez a sportág ha nem tévedek valami hadsereg önvédelme nem? azt hiszem erre jár haver is mutatott pár fogást meg átdobott meg is tetszett meg hihetetlen hatékony is nem kell nagy ,,erő" hozzá. Nekem tetszik : ) hatékonyságban mindegyik ilyen harcművészet hatékony a maga területén, legpőrgősebb nem tudom! :)

 

Mi a véleményed az Olimpiáról illetve a bankrációrol szerinted sport vagy szórakoztatás?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...