Jump to content
PirateClub.hu

Visual Basic Kérdéseim [s0nt- nak ajánlott :)]


T.Sz.v2
 Share

Recommended Posts

Először is Sziasztok!

Az első kérdés az lenne hogy, hogyan írok registrybe.

A második kérdés pedig az hogy hogy tudom azt megoldani hogy legyen egy checkbox és ha checked akkor mutassa a Kis ikont az óra melett ha nem akkor ne.

És a harmadik olyat hogy tudok megoldani hogy valamibe mentse a beállításokat és legközelebb be is töltse.

 

Kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Hali. Segítettem volna, ha látom, hogy van ilyen topic. Mostanában nem vagyok túl sokat a fórumon. Melózok. Meg egyébként is ez vb.net. Én vb6 -ban ügyeskedem. Ha van kérdésed akkor írj PM-et és akkor tutira észre fogom venni lehet, hogy még az nap.

 

Na sorry az OFF-ért.

Link to comment
Share on other sites

Akkor következő kérdés egy kis registry-s!

Dim hatterszin As String
        hatterszin = My.Computer.Registry.GetValue("HKEY_CURRENT_USER\Ora", "CDhatter", Nothing)
        Me.BackColor = hatterszin

 

na most csak az a probléma hogy ugye sztringet nemtud belerakni színként. Azt már megcsináltam előzőleg hogy van értéke a kulcsnak. Beleírt egy RGB színkódot és nekem az kéne hogy ilyen legyen a háttere amit betölt. Megoldva. My.settingsel

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

a 60 000 az 1 perc, ezt beírod az interval-ba

 

vagyis akkor a timerbe írsz egy ilyen kódot

 

dim szamlalo as integer 'ezzel számolunk majd

dim finish as integer = 5 'ide megadod hogy hány perc után hajtódjon végre a kódod, ez most 5 perc

 

szamlalo=szamlalo+1

 

if szamlalo = finish then

'ide jön a végrehajtandó kód

 

 

szamlalo=0 'lenullázuk a számlálót, vagyis előről kezdi

end if

 

Magyarázat:

Amikor 1 percenként (60 000ms) lefut a kód, akkor a "szamlalo" nevű változóhoz hozzáad 1-et, vagyis számoljuk a perceket, és amikor a "szamlalo" egyenlő lesz a "finish" változóval akkor lefut a kód. Tehát, ebben az esetben 5 perc után hajtja végre a kódod.

 

Remélem, tudtam segíteni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ha azt szeretnéd csinálni hogy egy font-ot betöltesz és azt használod a program futása során, az szerintem nem fog menni, mert ahhoz, hogy tudj használni egy fontot ahhoz telepíteni kell(az más kérdés ha olyan programot akarsz írni ami feltelepíti a fontot). Javítsatok ki, ha tévednék. :)

Válasz: nemtudom :S

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nem akartam új topicot nyitni, ezért ide írom.

Most kezdtem tanulni a VB-t, de nem találtam meg azt, miként tudom vizsgálni egy textbox tartalmát. Konkrétan az érdekelne, ha üres a textbox , azt hogy vizsgáljam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...