Jump to content
PirateClub.hu

Sportközvetítésekkel kapcsolatos hírek, információk


Niet
 Share

Recommended Posts

A UPC-re és a T-Home-ra sem igen fog mostanában felkerülni a DigiSport csatorna, ha egyáltalán valaha odakerülne egyáltalán. Mi előfizettünk a Digi-re is a T-Home mellett, így az alap csomagban benne van DigiSport, de elsősorban a Bundes miatt vettük meg, amit most meg átraktak a Eurosport 2-re, ami eddig is volt nekünk, de attól még a BL-t a Digi adja, tehát nem marad felesleges. Miért olyan fontos, hogy a Digi-n legyen IPTV? Előbb annak örülnék, ha lenne egyáltalán Digi antennám :D Persze nem utolsó dolog ez az IPTV téma, ezen a környéken most válik elérhetővé a T-Home-s változat, remélem be is tudjuk köttetni, csak egy 1000-sel lenne több, mint jelenleg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem tudom, hogy a neten azért kérdezted-e, mert jelen esetben csak ott tudod nézni, de ha tv-n is alkalmas, akkor a Sport2-n lesz 03:45-től, tehát szűk 4 óra múlva.

 

Egyébként hallottam, hogy be akarják vezetni, hogy a BL meccseket olyan csatorna adja (talán európai szintű és nem csak magyarországi), amit szolgáltatótól függetlenül mindenki tudjon nézni, tehát nem lenne ez a rohadt helyzet, hogy az ország 3/4-e csak alkalmanként 1 meccset tud megnézni a TV2-n, mert ugye nincs Digi-je, az más kérdés lenne, hogy miután minden szolgáltatónál elérhetővé válna, beletennék extra csomagba, hogy azért ne ússza meg olcsón a vásárló, de leglalább már ott lenne a lehetőség mindenki előtt. Sztem létrehozhatnának egy csatornát, ahol csak foci lenne, avagy a BL-hez hasonló bajnokságok, pl Ázsia kupa, stb, hogy azért hasonló műsorok lennének rajta, nem mintha érdekelne más a BL-en kívül, de csak ezért egy csatornát létrehozni mondjuk hülyeség volna, viszont ez független lenne a szolgáltatóktól és így mindenkinek a műsorai között ott lehetne.

 

Csak ennyit szerettem volna megosztani az érdeklődőkkel, remélem tényleg lesz belőle vmi és akkor lemondhatjuk a Digi-t... ;)

Link to comment
Share on other sites

Szép álmok... De ugyan ki kötelezhetné a Digi Tv-t, hogy a közvetítési jogokat, amiket adott összegért megvásárolt és amikre szerződés alapján bizonyos ideig jogosult, eladjon?

 

Ez a "közérdekű" sportcsatorna pedig képtelenség, de látom ez neked is lejött... :)

Link to comment
Share on other sites

Mindenképp érdekes lenne a dolog, de inkább bízok benne, minthogy lemondanék róla, egyébként itt van a médiatörvénnyel foglalkozó cikk azon részlete, ami pont a focira vonatkozik:

 

Foci mindenkinek

 

A törvényben az uniós irányelveknek megfelelően benne lesz a kiemelt műsorok kizárólagos közvetítési jogának szabályozása is. Ezentúl nem fordulhat elő, hogy például csak egyetlen csatornán, a Digisporton láthatók a Bajnokok Ligája meccsei, és a csatorna csak szolgáltatóváltással, új kábeles-műholdas előfizetéssel nézhető az ország nagy részén. A strasbourgi jegyzőkönyvnek megfelelően a médiatanács évente meghatározhatja azoknak a kiemelt eseményeknek a körét, amelyeket nem lehet úgy sugározni, hogy azt a magyar lakosság legalább tíz százaléka ne érhesse el.

 

A csatornáknak ezeket a műsorokat minden műsorterjesztési módon elérhetővé kell tenniük legalább a lakosság kilencven százalékának, vagyis fel kell ajánlaniuk műsoraikat minden szolgáltatónak. Ha az árban nem sikerül megegyezniük, akkor az NMHH médiatanácsa határozatban dönthet a szerződésről, akár az árról is.

 

A többi részét itt el lehet olvasni:

http://index.hu/kultur/media/2010/11/09/unalmasabb_musort_kel_adniuk_a_tul_jo_teveknek

 

Ha már olyan sok mindent megtehetnek manapság itthon mindennel és mindenkivel, akkor ezen miért ne tudnának változtatni ;)

Ha nem is eladja, de kiadja, azzal vmilyen szinten neki is jó lesz, mert akkor amellett, hogy a már meglévő digi-sek náluk nézik, és a többi szolgáltatónál lévő nézők is lényegébe vmennyit nekik fizetnek azzal, hogy pl a T-Home-nál nézik a csatornájukat...szerintem... Lehet ez így túl egyszerű?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://atdhenet.tv/index.html

Le kell hozzá tölteni egy kiegészítést (pár KB az egész), de azt majd úgyis felajánlja, ha megpróbálsz elindítani egy streamet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Március 14-én megkezdi a sugárzást a magyar DigiSport Plus.

 

Teszt jelleggel most is fogható a DigiTV budapesti digitális kábelrendszerén egy DigiSport Plus csatorna, de ez még nem az, a normál DigiSport adása látható rajta. A DTH platformon is várható a csatorna megjelenése, bár azt jelenleg még nem tudni, melyik csomagban.

 

A sportrajongók régóta várták már az új csatorna megjelenését, mivel a társaság annyi, és olyan nívójú közvetítési joggal rendelkezik, amit egy csatorna képtelen kiszolgálni.

 

Meghatározó új műsortartalom a férfi és női kézilabda Bajnokok Ligája sorozat közvetítési jogainak megszerzése, melyet további meglepetések követnek a tavasz és a nyár során.

 

DigiSport Plus a Digi csomagban

 

A 2800 Ft előfizetési díjú Digi csomagban, a Digi kábelhálózatán kezdi meg a sugárzást a DigiSport Plus és a DigiSport Plus HD március 14-én, hétfőn. Természetesen a magasabb, Digi+, csomag előfizetői is hozzáférnek majd a csatorná(k)hoz. Azon városokban, ahol van Digi Mini csomag is, ott már abban, mindössze 1200 Ft előfizetési díjért elérhető lesz a csatorna.

 

A műholdas platformon később indul meg a terjesztés, pontos időpont még nem ismert, mint ahogy az sem, hogy ott mely csomagba kerül a DigiSport Plus.

 

A DigiSport Plus HD csatorna vételéhez integrált televíziós készülék(DVB-C), vagy set top box szükséges. Ez a csatorna természetesen csak a digitális kábelhálózaton lesz elérhető, a DigiSport Plus megtalálható lesz egyaránt az analóg és a digitális kínálatban is. A két csatorna simulcast rendszerben sugároz, tehát műsoruk teljes mértékben megegyezik.

 

2878_537x350.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Visszatér a magyar labdarúgó-válogatott a közszolgálati televízió képernyőjére

 

Élőben közvetíti a pénteki Magyarország-Hollandia labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőt a Magyar Televízió 1-es csatornája, párhuzamosan a Sport Televízióval. Rádióban az MR6-on lesz követhető a találkozó. Arról is megállapodás született, hogy az MTV és az MR6 ezentúl mindegyik Eb-selejtezőről élőben közvetít majd a Sport Televízióval együtt.

 

A köztelevízió is élőben közvetíti a FIFA világranglistáján jelenleg 36. helyen álló magyar válogatott Hollandia elleni Eb-selejtező mérkőzéseit, párhuzamosan a Sport TV adásával. A tétmeccseket március 25-én, pénteken és március 29-én, kedden sugározzák. Az m1 20 órától stúdióműsorral vezeti fel a mérkőzést, amelynek kommentátora a vb döntőről is tudósító Gundel Takács Gábor lesz.

 

Nyolc év után tér vissza a magyar labdarúgó-válogatott a közszolgálati televízió képernyőjére, oda, ahová közel fél évszázadig tartozott, oda, ahol a helye van - hangsúlyozta Szabó László, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) kommunikációs igazgatója az MLSZ telki edzőcentrumában tartott sajtótájékoztatón. Az MTVA igazgatója elmondta: valamennyi közmédium kiemelt figyelemmel foglalkozik a következő egy hétben a válogatottal, az MTV mellett a Duna Televízió és a Magyar Rádió műsoraiban is rendszeresen beszámolnak a felkészülésről. A Magyar Távirati Iroda mindkét mérkőzésről helyszíni tudósítást ad. A tétmérkőzéseket a Magyar Rádió ugyancsak élőben közvetíti az mr6-on 21 órától, és az este folyamán többször kapcsolja a közvetítést az mr1 Kossuth Rádió.

 

A magyar válogatott-mérkőzések közvetítési jogaival rendelkező Chello Central Europe mint a Sport TV hazai csatornáinak tulajdonosa több héten át tartó tárgyalássorozat után biztosítja a Magyar Televízió számára, hogy párhuzamos élőben közvetítse a rég nem látott érdeklődéssel kísért 2011-es Eb-selejtező mérkőzéseit. A Sport1 19.30-as kezdettel közvetíti a pénteki hollandok elleni találkozót - mondta Máté Pál, a Sport TV főszerkesztője.

 

Az MTV-ben a pénteki, hazai meccs kommentátora Gundel Takács Gábor lesz, míg a hollandiai találkozót Somos Zoltán tolmácsolja. A Sport Tv-ben pénteken Fülöp László, kedden Faragó Richárd kommentálja a találkozót, míg a rádióban Novotny Zoltán (első meccs), valamint Hajdú B. István (visszavágó) közvetít majd.

 

Az egységes közmédia-rendszer és a legnagyobb magyar sportcsatorna a magyar-holland mérkőzések párhuzamos közvetítésére vonatkozó megállapodáson túl hosszú távú stratégiai együttműködés kialakításán is dolgozik a magyar labdarúgás érdekében - jelentette be Szabó László és Máté Pál.

 

A Magyar Televízió története összefonódott a focival: az ötvenes évek vége óta több mint háromszáz válogatott mérkőzést közvetítettünk egészen 2003-ig, a Magyarország-Lengyelország Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésig - tette hozzá Schulek Csaba, a TeleSport főszerkesztője. Ezt követően a jogokat kereskedelmi televíziók vásárolták meg, azóta egyedül a 2008. szeptember 10-i Svédország-Magyarország vb-selejtezőt adta a Magyar Televízió.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Idén nem lesz a foci elitjét érintő változás; a BL, az EL, a Premier League, a Primera Division, a Serie A, és a Bundesliga is marad úgy, ahogy ebben a szezonban volt. Gondolom a francia és a portugál bajnokság is marad a Digisporton, hisz csak ebben az idényben vették meg a közvetítési jogokat, valamint nyilván továbbra is a Sport TV fogja közvetíteni a holland élvonal meccseit. Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy Dzsudzsák Oroszországba igazolásán felbuzdulva a Digisport megveszi a Premjer Liga közvetítési jogait a Sportklubtól. A nemzeti kupák helyzete lehet még érdekes, itt gyakorlatilag bármikor jöhet módosítás; a Sportklub FA-kupás jogai talán éppen most járnak le, bár ebben nem vagyok biztos.

Link to comment
Share on other sites

És ha a SportKlub-nál van az orosz bajnokság közvetítési joga akkor miért nem adnak egyetlen orosz bajnokit sem?Amúgy szerintem a SportTV-nek lenne érdemes lecsapni az orosz pontvadászatra így,hogy ott van Dzsudzsák,aki miatt a hollandot kezdték el,a Digi-n már annyi van,hogy nem fér,de remélem nem fogják átpakolni a PL-t a DS+-ra.

Link to comment
Share on other sites

Az F1 közvetítési joga is idén jár le, így kérdéses hogy jövőre lesz-e változás.(Én személy szerint nagyon örülnék ha visszakerülne az MTV-re mert akkor megkapnánk 1080i-ben, nem pedig 4:3-ban ahogy most az RTL adja)

Link to comment
Share on other sites

na nekem ilyen képminőség alapján aztán teljesen mindegy hogy ki adja. (55cm tévén nézem a sportot és már minimum 6 éves szóval még csak hd-tv mellet se volt) a digihez ne kerüljön mert az nincs amúgy felőlem még a tv2 is adhatja... m1hez szerintem nem fog visszakerülni mivel pénzük nem sok. orosz bajnokság az továbbra se érdekl, hollandot se néztem csak azért mert ott játszott dzsudzsák. mondjuk tvbe amit megnézek meccset az csak bl vagy el ritkán spanyol bajnoki meg egy kis angol.

Link to comment
Share on other sites

A digi nem viheti el az f1-et, mert ha jól tudom akkor az olyan eseményeket, mint pl:F1,Olimpia,Foci VB-EB, csak országos lefedettségű csatorna adhatja. és ez nálunk 3 van:RTL Klub,TV2,MTV.

Szerintem a TV2-őt nem érdekli az F1, mert nekik ott van a BL, szóval marad az RTL és az M1.(remélem utóbbi :) )

Link to comment
Share on other sites

Az F1 is beletartozik ebbe a csoportba? Én abban sem vagyok biztos, hogy ez a törvény érvényben van; legutóbb ugye a VB körüli mizéria miatt került szóba, de azt nem tudom, végülis mi lett vele... De a TV2 ilyenben nem utazik, az MTV-nek pedig nincs rá pénze, szóval szerintem borítékolható, hogy maradni fog az RTL-en.

Link to comment
Share on other sites

A Forma1 szerintem is marad az RTL-nél, és az úgy is van jól. A többi közvetítések néha idegesítőek, mert nálam nincs DigiTv, így angol, német, olasz meccseket nem tudok nézni pedig szeretném. Marad a magyar, spanyol és a holland, bár Dzsudzsák távozása óta már a holland sem érdekel annyira.

Személy szerint annak örülnék a legjobban, ha a Sport Tv-n lenne az összes sportesemény ( kivéve EB, VB, Olimpia )

és azok közül lehetne csemegézni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Szerencsére megint olyan változás történt a BL meccsek közvetítése terén, aminek mindenki felhőtlenül örülni tud ;) A TV2 már nem adja azt az egy meccset sem, amit legalább eddig adott, mert állítólag nem éri meg neki vagy mi, persze helyére rögtön betettek vmi fantasztikus műsort, amiből sok pénzt lehet csinálni, helyette majd a Pro4-en lesz látható keddenként a BL, persze továbbra is csak 1 meccs erejéig alkalmanként. Gondolom TV2-t azért az ország nagy része, még analóg módon is tudta fogni, ők örültek, hogy esetleg DigiSport hiányában legalább 1 BL meccset megnézhettek, erre most még azt is megszüntetik és átteszik egy olyan csatornára, amit tudomásom szerint vmilyen digitális vétel esetén lehet fogni, bár talán úgy ingyen, nekünk T-Home 3as csomagban benne van. Tehát akik eddig szídták a magyar médiát, azok most, hát nem is tudok belegondolni, hogy mit fognak tenni :S Én a román határ mentén lakok, ahol fogható a TVR1, a román csatorna, ahol adnak kedden-szerdán meccseket, tehát legalább ilyen téren ki van segítve a város, bár gondolom más országok határain is akadnak hasonló lehetőségek, de azért ez még is pofátlanság. Az embernek Magyarországon külföldi csatornát kell néznie, ha BL meccseket akar látni, egy olyan sporteseményt, amit kb 140-150 ország közvetít, a különbség annyi, hogy ott az igényeket kiszolgálják, itt meg azt nézik, hogyan tudnak meggazdagodni és aztán talán figyelembe veszik az embereket. Ragyogó ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

A Sportklub visszakerült a T-re, a spanyol kupával pedig annyi csak a gáz, hogy megosztva adja a meccseket a Digisport Plusszal, így akinke alap csomagja van, az csak a sima Digisport-ot tudja nézni, ahogyan mi is. Konkrétan engem nem nagyon izgat, de faterom igencsak bosszús volt, amikor nem tudta nézni a Barcelona mecssét. Még így sem vagyunk teljesen kiszolgálva, hogy két szolgáltatónál van előfizetésünk, elég szomorú, hogy kedvük szerint ide-oda osztogatják a jogokat na meg a csatornákat, holott az emberek nem ezért fizetnek nekik.... Na mind1.... Sokszor neten nézek én is meccset, de az csak azért van, mert a Bundesliga nem a Bayern meccsét adja élőben, akkor utánakeresek neten és ha van jó adás, akkor ott nézzük ;):D

Link to comment
Share on other sites

Hát én is előfizettem,hogy nézni tudjam az összes angol bajnokit amit adnak,remélem mostmár nem lesz variálás.Nem ide tartozik,de a T-Home,hogy merte kivenni a CartoonNetwork-öt és betenni a helyére a Megamax-ot,nem mintha mindennapos program lenne,de néha jó nosztalgiázni,mindegy legalább a Digi-n ott van.

Link to comment
Share on other sites

azt nem értem ezért még hogy nem lettek megsexuálva a szolgáltatok. csatornákat csesztetik a karika meg minden egyéb miatt. ezek meg pakolgatnak ide oda. én meg azért nem fizetek elő egy nagyobb csomagra mert lenne benne egy adó ami érdekel másik 8 meg hidegen hagy. ez a mostani is ami megvan van benne 42 csatorna ebből kb nézek 10-12-öt. ilyen cnn meg zone romatica, fem3 hol érdekel engem? régen volt a zone rality meg valami zone wild vagy mi a lényeg hogy természetfilmes azokat kiszedték vagy volt a doq meg a travel channel azokat is kilőtték jöttek helyette az ilyen senkit nem érdeklő csatornák... komolyan mondom egyszer lépné meg az egy szolgáltató hogy az ilyeneket kilövi helyér meg nézhető csatornákat rak be nem sokat gondolkoznának az emberek hogy melyiket válasszák.

 

vagy érdeklődési kör szerint alakítanák ki a program csomagokat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...