Jump to content
PirateClub.hu

Sony Ericsson Satio


T.Sz.v2
 Share

Recommended Posts

A Sony Ericsson Satio, mely első prototípusa a Mobile World Congress alkalmával Idou néven látta meg a napvilágot ezúttal végleges formájában is testet öltött.

 

1243545083_1.jpg

 

A Satio nem csak azért érdekes, mert Európa első 12,1 megapixeles kamerával és xenon villanóval szerelt mobilja, hanem azért is, mert egyben az első Symbian Foundation operációs rendszere köré épített eszköz is, mely készenléti kijelzőjén 5 egyedi panel könnyíti meg a navigációt. valamint számos webes albumhoz kínál kényelmes hozzáférést.

 

1243545083_2.jpg

 

A készülék a korábbi bejelentésnek megfelelően 3,5 hüvelykes, 640x360 képpontos értőkijelzőt, gravitációs szenzort, 640x480 képpontos videók rögzítésére is képes, arcfelismeréssel, mosolyfotózással és érintésre aktiválódó fókuszálással is kecsegtető 12,1 megapixeles, xenon villanós autofókuszos kamerát, sztereó Bluetooth, GPS és WLAN modult, HSDPA és HSUPA átviteli képességet, tévékimenetet, sztereó RDS FM rádiót és microSD kártyával bővíthető 128 MB belső memóriát kapott.

 

1243545083_3.jpg

 

Az alapcsomagjában 8 GB kapacitású microSD kártyát, USB kábelt és sztereó fülhallgatót is felvonultató, 112x55x13,3 milliméteres és 126 grammos Sony Ericsson Satio fekete, ezüst és bordó színekben az év utolsó negyedében lesz elérhető.

 

1243545083_4.jpg

 

forrás:nokiaprogramok/mobilarena

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Belső winyót nem hinném, hogy tennének bele. meg sztem más gyártó se tenne bele. Gondolj csak bele, mozgó alkatrész mobilban. leejted és oda a winyó! ;)

Amúgy lehet, hogy van benne nagy memória, de sztem egyáltalán nem szégyen, ha memkártya van benne. Kisebb az a kártya, mint a körmöd!

 

Szerintem eszméletlen ütős mobil lett ez!

Link to comment
Share on other sites

256 Mb a beépített tárolóhelye

 

Specifikáció:

http://www.windowsceportal.hu/index.php?tartalom=hardver&id=1870

 

Videó:

 

http://www.youtube.com/watch?v=o4G6xKGplEs

 

Jó telefon lesz ez ha majd az ára is jó lesz...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Belső winyót nem hinném, hogy tennének bele. meg sztem más gyártó se tenne bele. Gondolj csak bele, mozgó alkatrész mobilban. leejted és oda a winyó! ;)

Amúgy lehet, hogy van benne nagy memória, de sztem egyáltalán nem szégyen, ha memkártya van benne. Kisebb az a kártya, mint a körmöd!

 

Szerintem eszméletlen ütős mobil lett ez!

 

Akkor inkább úgy mondom, hogy belső memória. Nokia N95 8gb... ;) kicsit vicces hogy valamit mindig kihagynak!!! ;)

 

W995-ről olvastam... nem valami nagy szám, elég foscsi a kamerája...

 

"A képek viszont egyáltalán nem jók. Mint az alant látható, jellemzően tökéletes fényviszonyok között, szikrázó napsütésben készültek a fotók. Ez már a sokadik Sony Ericsson, ahol az automatikának fogalma sincs róla, hogy mennyire van világos, s hogy mennyi kontraszt kéne, az ég sokszor beég, a felvételekre mintha egy láthatatlan ködfelhő telepedne rá, 100%-os méretben pedig látszik, hogy iszonyat sok a zaj, s legalább ugyanennyire el is mossa a részleteket a képfeldolgozó algoritmus. Persze még így wow, hogy egy Walkman telefonban ilyesmit találunk, de ha már lúd, akkor legyen kövér, ugye, márpedig ez a lúd inkább egy anorexiás csirke."

 

forrás: mobilarena.hu

Link to comment
Share on other sites

256 mega belső memória van benne. És sztem az bőven elég bele, sőt egyszerübb a mem.kártyára tenni cuccokat, mint mobilra. mobilt rákötni a gépre, bla bla bla, míg a kártyát beteszed a kártyaolvasóba, ráhúzod a dolgokat, és kész!

Amúgy télleg kár, hogy kihagyták belőle a jack csatit! :huh: bár, én eddig egyik SE készülékben sem láttam jack csatit! De az tetszik benne, hogy van tévékimenete!

 

Amúgy userek, miért akar mindenki elvárni egy mobiltelefon fényképezőjétől csúcsminőségű, tükörreflex szintű képeket? :o Daniels betett egy cikket a W995 kamerájáról (am. offolásnak számít, mert nem a Satio-ról szól a cikk, hanem másról) és azt írják benne h nem csinál jó képet! De könyörgöm ezek csak mobiltelefonok, mit várjunk el ezektől? Nem lehet ezekbe a készülékekbe betenni akkora lencsét, mit ami van egy normál kompakt fényképezőbe! Persze próbálnak a fejlesztők mindenféle hókuszpókuszt beletenni: autófókusz, xenon vaku, fehéregyensúlyszint, motívumprogramok, pixel szám stb stb. de ezek semmit nem érnek, hisz olyan kicsi a lencse, h nem lehet olyan képeket csinálni, mint egy nomrális fényképező! Mutasson valaki olyan mobilt, ami télleg olyan képet csinál, amitől leesik mindenki álla. (am. Daniels, még múlthéten ugyanezen a véleményen voltál, mint én)

 

Bocsánat az off-ért, de úgyérzem ez kis részben azért kapcsolódik az eredeti témához!

Link to comment
Share on other sites

256 mega belső memória van benne. És sztem az bőven elég bele, sőt egyszerübb a mem.kártyára tenni cuccokat, mint mobilra. mobilt rákötni a gépre, bla bla bla, míg a kártyát beteszed a kártyaolvasóba, ráhúzod a dolgokat, és kész!

 

(am. Daniels, még múlthéten ugyanezen a véleményen voltál, mint én)

 

persze aztán a kártyát elhagyod stb... egy "belső memória" nemhiszem hogy elromlik, mig egy kártya vagy a telefonban lévő olvasója egy idő után bármikor. ;):)

 

hát ez nagyszerű, akkor minek irtál rá? :lol:

 

off: "Ez már a sokadik Sony Ericsson, ahol az automatikának fogalma sincs róla, hogy mennyire van világos, s hogy mennyi kontraszt kéne, az ég sokszor beég, a felvételekre mintha egy láthatatlan ködfelhő telepedne rá"

jéé nem azt írta hogy Nokia vagy Samsung vagy hogy sokadik olyan telefon... itt a sanyiról van szó nem a többi telefonról :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

persze aztán a kártyát elhagyod stb... egy "belső memória" nemhiszem hogy elromlik, mig egy kártya vagy a telefonban lévő olvasója egy idő után bármikor. ;):)

 

Igazad van, bár én a mem.kártyát részesítem előnyben! De sztem ezzel nem csak én vagyok így!

De ez, hogy hány gigás belső memóriája van, ez már eléggé presztízs kérdés!

És akkor ilyenekbe kötnek bele az emberek, amikor már nem tudnak mibe: ennél a Satio-nál az a probléma, hogy kicsi a belsőmemóriája, és bővíteni kell, míg a Iphone-nál az a gond, hogy nem lehet bővíteni mem.kártyával, holott 8/16 gigás belső memóriája van! A kritikusok, meg az újságírok márcsak ilyenek! Mondjuk szívesen lennék a 2-ből vmelyik! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
230 ezer, ne viccelj már... 150-180 között lesz kb az ára mint anno az X1-nek.

Amúgy énis tervezek egy ilyen telót beszerezni ameddigre lesz rá pénzem addigra ideje lesz leváltani a W960i-met :)

 

YouTube-s hsz-nél olvastam, hogy 1300dollár... de nem tudom, neked legyen igazad! Minél olcsóbb annál jobb! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Itt a mobilarénás teszt, menyjetek majd vissza az elejére.

http://mobilarena.hu/teszt/sony_ericsson_satio_hol_a_sebesseg/hardver_operacios_rendszer_sebesseg.html

 

Érdekes telefon, 600mhz-es proci gyorsítóchipes, 128mb ram...kb mint az iphone 3gs. :)

Mégis lassú a telefon...pedig nekem bejön a kütyü! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...