Jump to content
PirateClub.hu

SZAVAZÁS: A témák tartalma hogy alakuljon? Miből legyen több, s miből kevesebb?


t17t
 Share

A témák tartalma hogy alakuljon? (Több válasz is lehet!)  

89 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. A témák tartalma hogy alakuljon? (Több válasz is lehet!)

    • Több féle poszter is lehetne
      15
    • Részletesebb stáblista (készít?k, szerepl?k...) legyen kirakva
      7
    • Gazdagabb tartalmat olvasnék
      21
    • Minél több kép legyen a filmb?l
      32
    • Több infós oldalon is olvasnék a filmr?l (iMDB, PORT.HU...)
      20
    • Legyen több részlet (SAMPLE) a filmb?l
      18
    • Még több kritika legyen
      20
    • Trailerb?l is lehetne több
      13
    • Minél több letöltési lehet?ség legyen
      65
    • A felirathoz legyen több féle link
      20
    • Részletesebb/pontosabb technikai információ kellene
      21


Recommended Posts

A NYEREMÉNYJÁTÉK szabályai:


1, Előszöris szavazz fentebb - nem kötelező-, majd szólj hozzá a témához - amennyiben nyerni szeretnél...

2, Egy felhasználói névvel és ugyanazon IP-ről a 17 hozzászólás alatt legfeljebb 3 hozzászólás (hsz.) adható, de ezek egymás után nem következhetnek.

3, A nyereményjátékban csak az a PirateClub fórumtag vehet részt, aki jelen NYEREMÉNYJÁTÉK megjelenésekor már regisztrálva volt a fórumon.

4, A hsz-nek meg kell felelnie a fórum szabályzatának.

5, A hsz. csak a téma címéhez és a szavazáshoz kapcsolódhat!

6, A fentieknek nem megfelelő hsz-ek nem kerülnek törlésre - esetleg indokolt esetben (pl.: trágár beszéd, felesleges idézés stb.) szerkesztve lesznek -, de a hsz. írója nem lesz jogosult a nyereményre - még bizonyos esetben warn is járhat érte! Csak az ugyanazon fórumtagtól létrehozott harmadik hsz-en felüli hsz-ek kerülnek törlésre, illetve ha egymás után voltak a fórumtag hsz-ei, s persze a fórumtag nem lesz jogosult a nyereményre!

7, A PirateClub fórum a felhívás részleteinek változtatásának és visszavonásának jogát fenntartja!

8, A 17. hsz. létrehozójának nyereménye: a www.ndc.hu >>"Ha nem találtad meg amit keresel, nézd meg itt is szerverére egy FTP elérés: 20 GB, 2 hónap, max. sebesség


Mindenkinek jó játékot: bakfan & t17t ;)
Link to comment
Share on other sites

Szavaztam az alábbiakra kb. ez a reális sorrend szerény személyemnek:

 

1. Minél több letöltési lehetőség legyen

2. Még több kritika legyen

3. Minél több kép legyen a filmből

4. Legyen több részlet (SAMPLE) a filmből

 

Ami még lemaradt és számomra fontos: pontos video codec info pl. Xvid ISO Mpeg4. A hangnál fel lehetne tüntetni, hogy cbr v. vbr, mert a vbr-s hang sokszor csúszik az asztali lejátszón (nem minden esetben), de sokan jártak már így

Link to comment
Share on other sites

Én ezekre szavaztam:

- Több infós oldalon is olvasnék a filmről (iMDB, PORT.HU...)

- Még több kritika legyen

- Minél több letöltési lehetőség legyen

 

Mégpedig azért ezekre, mert rengeteg uploader, vagy linkelő hagy le információkat a filmekről és ez néha hasznos lehet az emberek számára.

A kritika azért lenne sztem fontos, mert ismeretlen film esetén egy 2/10-es kategóriába szánt filmet vagy egyáltalán nem, vagy csak később töltene le a felhasználó, hisz az nem élvez akkora fontosságot, mint egy sikerfilm.

A harmadik magáért beszél, mert gondolni kell másokra is (itt a fix ipsekre és a szűkebb pénztárcával megáldott rétegre gondolok).

 

Link to comment
Share on other sites

Én a következőkre:

1.Minél több letöltési lehetőség legyen

2.Legyen több részlet (SAMPLE) a filmből-mert sok helyen csak képek vannak,video nincs.

3.Részletesebb/pontosabb technikai információ kellene

4.Több féle poszter is lehetne-(dvd borító)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én a következőkre adtam a voksom:

 

- Minél több kép legyen a filmből

- Legyen több részlet (SAMPLE) a filmből

- Még több kritika legyen - szerintem a legtöbb ember mások véleményére alapozva határozza el magát, hogy kell-e neki az a film, avagy sem. Erre egy krkitika nem mindig elég, ugyanis ahány ember, annyi féle vélemény.

- Minél több letöltési lehetőség legyen - ez főleg olyankor fontos, ha sok részletből áll a film (DVDR), és pl. hogy ne keljen a tárhelyek miatt várni a letöltések között. Persze ehhez az is kell, hogy a tárhelyeken ugyanolyan darabolásban szerepeljenek a filmek.

- A felirathoz legyen több féle link - ez csak olyankor fontos, hogyha egy link valami miatt meghal, és akkor még marad más választási lehetőség. Vagy ha pl. több fordító más-más "szemszögből", stílusban fordította át a filmet.

Link to comment
Share on other sites

Szervusztok, köszönöm, hogy még jobbá szeretnétek tenni a topicot, bár teljesen rendben van.

A többféle letöltési helyet, és a részletesebb technikai információt jelöltem be, de némi kiegészítést

tennék hozzá. Ez utóbbinál nem pl. a PC Médiainfo adatait keveslem, az úgy jó ahogy van, csak a

lényeg nem derül ki belőle adott esetben: pl. hogy a hang mozis. Az R5-ös dvdrippeknél szokott

előfordulni, hogy a hang mozis, de ez nincs feltüntetve. Vagy nem elég feltüntetni, hogy screener,

oda kellene írni, hogy vhs, vagy dvd. (Tudom, vannak akik korrektül feltüntetik, köszönet nekik

érte.) Persze ezek egy része a letöltött részletből kiderül, de sokkal gyorsabb, ha ez külön szerepel.

Lehetne a feltöltésre adott válaszban minősítés nélkül, szigorúan csak az esetleges technikai

észrevételeket közölni, pl. egyes lejátszókkal csúszik a hang, nem stimmel az oldalarány, hiányzik

a stáblista, túlvezérelt, és ezért torzít a hang, stb. Ez a többi letöltőnek jelenthetne infót, nem

kritika lenne, ha szabályoznátok a módját. Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

Link to comment
Share on other sites

Averesnek teljesen igaza van, és erről teljesen el is felejtkeztem... Ezeknél az újabb filmeknél (Star Trek, Angyalok és démonok, stb.) rengeteg rossz minőségű verzió is keringett és kering is a neten, tehát a képek tényleg jól jönnének.

 

Másik észrevételem, hogy régebbről rengeteg "mozis film feltöltés" maradt ebben a témában és ki kellene szűrni a már feleslegeseket. Erre is kéne egy "verseny-féleség", hogy ezek is törlésre kerülhessenek. Bár lehet, ha unatkozni fogok, akkor elkezdem "jelentgetni" az ilyen topicokkat. ;) (Sry, ha ezutóbbi off itt.)

Link to comment
Share on other sites

Hogy minél több letöltési lehetőség legyen.

 

Nekem elég minimális infó is a filmről.

Nem kell sample, mivel rosszabb minőséget nem szedek le.

 

Általában új filmeket szedek, csak és kizárólag DVDRip-et.

 

Nekem elég:

 

- Film címe

- Szereplők

- Film műfaja

- Tartalom

- Minőség (DVDrip, R5...)

 

Ha bővebb infót akarok megtudni róla, akkor beírom a Google-be, ha képeket akkor szintén.

 

A legtöbb DVDRip film esetében, tudom ha 700 MB-os, akkor sima sztereó mp3, 100-128 kbps közötti minőséggel, ha 1,5 GB körüli, akkor 5.1 AC3, esetleg dual audio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A legtöbb DVDRip film esetében, tudom ha 700 MB-os, akkor sima sztereó mp3, 100-128 kbps közötti minőséggel, ha 1,5 GB körüli, akkor 5.1 AC3, esetleg dual audio.

 

Ez rendben is van, kb. így szoktam én is gondolni, de az mp3 hangnál ott a vbr, amit az asztali dvd lejátszok nem mindig kezelnek tökéletesen lásd csúszik a hang (nem mindig, de sokszor előfordult már)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem fontos lenne, hogy minden filmnél legyen filmposzter, kép a filmből, kritika és történet is.

Ezek inkább kényelmi okok számomra, mert így nem kell kutatnom a interneten a film után.

Viszont amiről a szavazás nem beszél, hogy gyakran felejtik el megjelölni a forrást a kritikák és a leírások esetében. Ami szerintem baj, sok szempontból. Én rapid prémiumos vagyok így nekem nem fontos hogy több szerveren is fent legyen, csak az, hogy rapidon mindenképpen. Ellenben megértem én azokat is akiknek nincsen sehol prémium acc-uk sehol, nekik tényleg jobb ha - és ez fontos - ugyanazok a fájlok több helyen is fent legyenek.

 

A másik probléma az, hogy túl sok topic nyílik egy-egy filmnek, szerintem ezt kellene egységesíteni, és az ilyen témákat összevonni. Átláthatóbb lenne a fórum.

Link to comment
Share on other sites

Ez rendben is van, kb. így szoktam én is gondolni, de az mp3 hangnál ott a vbr, amit az asztali dvd lejátszok nem mindig kezelnek tökéletesen lásd csúszik a hang (nem mindig, de sokszor előfordult már)

 

Nekem ilyen gondom nincs. Az én DVD lejátszómon a VBR hang is tökéletes. Nálam nem csúszik a hang, néha a kép akad, főleg a 1.5 GB-os filmeknél. Mondjuk 51 cm-es régi CRT TV-m van, lehet emiatt.

 

Link to comment
Share on other sites

Én töb technikai infot és képet kérnék a filmekből. Több letöltési lehetőség sem ártana. De a legjobban egy a sorozatokéhoz hasonló külön kis fórumrésznek örülnék, ahol külön lehetne a dvd-r, vagy hd minőségű filmek között válogatni. Elnézést a kicsit szakszerűtlen véleményért!

Link to comment
Share on other sites

Én a részletesebb tech infora és a több képre szavaztam, ezt szeretném kiegészíteni annyival, hogy a filmből való kép kötelező legyen, és az adott fájlból való legyen. Tehát a felbontásnál ellenőrízhető legyen a tech. info által, hogy ugyanabból a fájlból van a kép is amiről a tech info készült.

Sajnos találkoztam már olyannal, hogy egy teljesen másik release NFO-ját mellékelték a hozzászólásban, mint ami valójában a letöltésben volt, így más minőséget (gyengébbet) kaptam kézhez, mint ami a témában fel volt tüntetve.

Ha a kép felbontása megegyezne a tech infoban megadottal, akkor biztosabbak lehetnénk az adat valódiságában. Sorozatképek esetén pedig a képlopó programban beállítható, hogy bizonyos technikai adatokat feltüntessen a kép tetején, mint pl fájlnév, audio és video minőség, ami által szintén megbizonyosodhatnánk a fájl valódi minőségéről.

Link to comment
Share on other sites

Nekem nagyon fontos a technikai infó. Sajnos jártam már úgy, hogy szerettem volna egy filmet letölteni, de nagyon hiányos volt a technikai infója és emiatt nem szedtem le. Igaz írtam neki, amire elég későn válaszolt és a feltett kérdésekre nem tudott kielégítő választ adni.

Ha ismeretlen a film, akkor nagyon jó lenne ha megadná azokat a linkeket ahol esetleg utána lehet nézni. A stáblista néha egész jó támpontot ad arra, hogy mit várhatunk.

Egy megjegyzésem lenne a hanghoz. A GSpot nem mindig ad valós adatot. Sajnos jártam már úgy, hogy ennél a programnál CBR hangot jelölt be, viszont VirtualDub-nál egyből azt jelezte, hogy VBR.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...