Jump to content
PirateClub.hu

Ki a legkultikusabb filmes alak?


Shyllard
 Share


Recommended Posts

Huh,hát ez nehéz volt..Már éreztem magamban az erőt,és majdnem Darth Vader-re szavaztam,de ott van ugyanakkor Rocky aki a legkitartóbb bunyós,és a kicsit együgyű,de rendkívül becsületes és jólelkű Forest Gamp is.... Aztán döntöttem.Doctor Hause-ra adtam le a voksom,egy arrogáns, ám briliáns intelligenciával megáldott orvosra, akit a legjobb diagnosztának tartanak. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Rozsomák inkább képregényes körökben viszi a pálmát, ilyen jogon Batman, Superman és Pókember is mehet a listára (az én értékrendemben Joker is csak Heath Ledger miatt maradhatna a többi között). Sylar-t és Bauer-t nem tartom olyan kultikus filmalakoknak, Leonidas-t végképp nem értem.

Ezek mellett szinte felháborító az alábbiak hiánya: John Mclane, Rambo, Hannibal Lecter(!), Zorro, James Bond, Mr. Bean, Kevin Smith, Al Bundy, Simpsonék és biztosan eszembe fog még jutni néhány.

Kissé félrevezetőnek találom a téma címét, szerintem kultikus filmalak lehet (többek között) egy jó rendező - persze szóljatok, ha valamit félreértettem - vagy - Chuck Norris-t nézve - színész, mondjuk Clint Eastwood. Így a "legnagyobbak" tábora igen csak foghíjas.

Emellett próbáltam női filmikonokat felidézni (színésznők közül most csak Marilyn Monroe és Audrey Hepburn jutott eszembe), női körökben kultikusnak számító alakok pedig szintén kell hogy legyenek (Bridget Jones?).

De betudom az egészet annak, hogy a téma több, mint fél éve hanyagolva van.

És csak hogy egy magyar példát is említsek: Grabowski a Macskafogóból :) Tudtommal a film jelentős hírnévre tett szert külföldön, így a szavazásban van létjogosúltsága.

 

Egyébként a listából Darth Vader-t jelöltem meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na igen.. a kultikusság... nekem ez a jó öreg békebeli filmes hőst jelenti. Olyat, mint MACGYVER ..én neki adtam volna a voksom, ha fel lett volna tüntetve a jelöltek között. De rengeteg régi sorozathőst lehetett volna még sorolni, pl. Colombo-t is. Ők olyanok, mint a fehér holló a mai világban, erőszak nélkül oldják meg a kialakult konfliktus helyzeteket, gyakran élnek a humor fegyverével... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...