Jump to content
PirateClub.hu

Windows vs. Linux


kiwijani
 Share

Recommended Posts

------------------------------------------------

Gabi89:

Na gondoltam nyitok egy ilyen témát mivel az utóbbi pár napban nem egy embert láttam aki vitatkozott.

Szóval ez a topik azért jött létre,hogy normális módon érvekkel alátámasztva persze elmondjuk miért jobb a Linux netán a Windows :P

------------------------------------------------

 

:rolleyes: windows 7?

hmmm.... nem tudom.... szerintem nagyobb a füstje mint a lángja.

leszedtem torrenten, virtual box-ban kipróbáltam, szerintem béna kacsa az egész.

a netre nem talált ki egyálltalán. (jelzem még a legvadabb linux is azonnal minden gond nélkül kezeli a hálókártyám)

ez nem más mint egy átfésült vista xp alapokon.

gondolom a malware bootnet backdoor trojai és más hasonló falovak ugyanúgy eljátszanak vele mint az elődökkel.

no persze hogy el!

hiszen ez az üzletplitika része! :D hiszen el kell adni továbbra is a vírusirtó meg hasonló vackokat :D

azt hiszem én pénzt nem adok érte majd, felesleges.

a linux ma olyan léptekben fejlődik hogy nekem nem alternatíva a windows.

persze majd sokan leszólják majd a hozzászólásom, de álltalában azok szokták ezt tenni akik még soha életükben nem próbáltak ki és használtak linuxot.

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Nem kellene feszegetni ,hogy a Linux nem tud annyit mint a Windows mert ezen így elsőre besírtam :D

Játékok terén meg néhány hardver támogatás téren nem tud amúgy viszont kinézetre,biztonságra sokkal meghaladja a windowst. Nem utolsó sorban sokkal jobban egyénre szabhatóbb mint a windows és még sorolhatnám ,hogy miért jó a linux és miért rossz. Mindkettő op.-nak megvannak az előnye stb....

Link to comment
Share on other sites

Az egyetlen dolog ami a Windows mellett szól, az az, hogy egyszerűbb a kezelése.

Minden más a Linux mellett.

 

Egyszerű usereknek Win, akik szeretnék kicsit jobban belelátni a dolgokba annak Linux. Ilyen egyszerű.

Link to comment
Share on other sites

Linux téren a hardver támogatás van nagyban elszúrva.pl: ATI DRIVER

Emiatt játékra sajna alkalmatlan.

 

Sajnos még most sem jutottak el oda nagy neves játék készítő és hardver gyártók,hogy a LINUX már sokkal dinamikusabban tud fejlődni. De azért őket is meg lehet érteni, hisz ne felejtsük el a linux nyílt forráskóddal rendelkezik (sztem emiatt nem is akarnak a gyártók linux-ra tervezni,habár a saját szoftverüket zárt forráskód-já tehetik.)

 

Viszont a nyílt forráskód sokkal gyorsabban fejlődik,ez nem kétséges,hisz bárki hozzányúlhat ha ért hozzá.

Tehát nem vitás. A linux-é a jövő fejlődés terén,de ehez támogatás is szükséges a hárdver ill. szoftver gyártók-tól.

 

A Win Op. rendszerek-ről nem is írok. Minek...

Link to comment
Share on other sites

hát nekem soha nem volt gondom az nvidiával

az ATI meg szégyelheti magát hogy egy rendes meghajtót se tud írni azokhoz a tr..gya kártyáihoz.

 

de nem baj azon nem használod az effekteket nagy kaland aki pedig azt mondja hogy nem mennek a játékok az még csak halott a linuxról de sosem próbálta:

 

Egészen pontosan 3 emulátor van használatban linux alatt ami játék alá kellhet (winfo$ alá meg dx kell)

minden játék megszólal és az erőforrás kihasználtság se semmi

pl doom3 (3cd) sima Wine alatt elmegy egy 900-as gépen egy Gforce 2 vel úgy hogy a gépbe van 256 sd ram a kártyán meg 64

ezt csináld meg bill cuccán

Link to comment
Share on other sites

Nekem laptopon nem volt bajom Atival sem (KDE-s Mandriva alatt meg Kubuntu alatt sem - effektek is mentek)

Akinek meg VGA-val van baja a megoldás az,hogy google-zni kell picit mert mindig van megoldás. Ezek az effektek meg olyan

Ati kártyái meg mióta is verik az Nvidiát ? Egy éve már tuti szóval nem olyan szar az :D de ez megint másik téma.

Ez meg tény,hogy rengeteg játék fut linuxon és néha még jobban mint windowson ami azért elég vicces :D - és nem csak régi játékok..

Ami meg nem hát lehet rá várni esetleg beletörődni netán alternatívát keresni. (Alternatívákat mondjuk nem szeretem én sem játék esetében mondjuk tény,hogy Linuxon nem is játszom igazán)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Amúgy érdekes, hogy a kezdő usereknek pont hogy Linux kéne, mivel arra nem csinálnak vírusokat(nem olyan sokat), lehet hogy a kezelése picit nehezebb, de ha elolvasgatja a fórumokat akkor már nem lesz gond.

A Windows azért haladó felhasználóknak lenne érdemes, mivel arra sok vírust csinálnak, és a kezdő user nem tudna kezdeni vele semmit.

Egy vírusirtó szoftver meg egy tűzfal nem elég.

Amúgy én már próbáltam Linuxot nevezetesen az Ubuntut nekem bejött, jobban tetszik az asztala, kicsit OS X szerű.

A driverekkel nekem nem volt gondom. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nekem van Ubuntum és szerintem sokkal jobb mint a Winfos.Azok szoktál leszarozni a Linuxot akik amúgy sem értenek a PC-hez és csak a következő dolgokra használják a számítógépet: Internet,MSN,játékok,zenehallgatás,videónézés,email.Ennyi.

A Driver gond már megoldódott ráadásul az újabb Linux disztribúciókban integrált driverek vannak.

Egyedül a játékok terén van lemaradásban a Pingvines rendszer.De aki multizni akar az talál UT-t,Quake-t,RTCW: Enemy Territory-t és a Counter Strike akármelyik verzióját.

Aki komolyabban játszani akar: Xbox360,PS3.

Azt szoktam mondani az Ubuntura, hogy annyira jó, hogy pénzt is kérhetnének érte. :D (Szerencsére teljesen ingyenes ami egy óriási előny!)

Link to comment
Share on other sites

Nekem volt már fenn Ubuntu, tetszett is, de az ATI driverrel nem voltam megelégedve. Lassú volt és sokszor kinyírta a grafikus felületet :( Egyébként érdekes, amit Razy ír. Tényleg a kezdőknek azt kellene használni. Megnyitja a Kopetet, vagy a Pindgint, MSN-ezget, böngészget, közben megy a zene.

Aki a gépet csak játszásra és a fennt említettekre használja, az okos, de tényleg. Aztán csodálkozik, hogy fejleszteni kell.

 

Egyébként a játékfejlesztők ráfordulhatnának a Linuxra. Szerintem jól járnának. Ha oda is fejlesztenének, szerintem 3-4 éven belül kiszorulna a Microsoft. Ami nagy gát, az a Direct X. Ez olyan sok dolgot megenged a fejlesztőknek, amit amúgy nehezen tudnának kivitelezni. Sajnos egy ideig nem lesznek Linux játékok. Addig marad a Wine állítgatás, próbálkozások.

 

Arról mit tudni, hogy a komolyabb programok Windowson (videószerkesztők, Flash, Dreamweaver, stb.) hogy futnak Linux alatt?

Link to comment
Share on other sites

Amik annyira nem profik sajna. Jók -jók otthonra de cégeknek néha kevés ezért is van cégeknél is inkább Windows v. OSX.

Photoshop helyett viszont otthonra jó lehet a Gimp de fut a Photoshop CS2 is Linux alatt nyilván emulálva.

Flash és a Dreamweaver ebből kiindulva talán azokat nem probáltam én sem.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A Windows az arra van kifejlesztve hogy mondjuk játsz rajta, zenézz, filmezz, stb stb..

A Linux szinte maga egy SZERVER azt inkább cégeknél alkalmazzák mert egyszerűbb minden amikor megosztás és stb ilyenekről van szó, szóval szerintem ott a játékok és minden amit XP-n egy könnyen megtudsz csinálni az LINUXON :) felejtős :)

BYE BYE

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Hmm hogy a Windows milyen? és a Linux disztrokkal akarják összehasonlítani. Sok helyen láttam már vitákat. Én 1 éve használok Ubuntu linuxot. Mivel nem játszom sokat de stabil oprenszer kellett és mellesleg vírusoktól mentes. ezért álltam át Ubuntura. A tudásuk közötti különbségről csak annyit , hogy nincs olyan dolog Windowson, amit ne tudnék Ubuntun megcsinálni. Csak a tisztelt urak egy valamit elfelejtenek. Anno az XP megjelenése után rengeteg időt szántak annak megismerésére,használatára,a programok beszerzésére. Viszont a Linuxtól azt várják, hogy 10 perc alatt menni fog minden!!!!! Türelem kell mindkét oprendszerhez!!!!!! És még egy dolog. Az én Ubuntum legális, ingyenes, az enyém,a mienk!!. Nem tudom a hozzászóló Winesek közül hányan mondhatják el ugyanezt. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Sziasztok! Hmm hogy a Windows milyen? és a Linux disztrokkal akarják összehasonlítani. Sok helyen láttam már vitákat. Én 1 éve használok Ubuntu linuxot. Mivel nem játszom sokat de stabil oprenszer kellett és mellesleg vírusoktól mentes. ezért álltam át Ubuntura. A tudásuk közötti különbségről csak annyit , hogy nincs olyan dolog Windowson, amit ne tudnék Ubuntun megcsinálni. Csak a tisztelt urak egy valamit elfelejtenek. Anno az XP megjelenése után rengeteg időt szántak annak megismerésére,használatára,a programok beszerzésére. Viszont a Linuxtól azt várják, hogy 10 perc alatt menni fog minden!!!!! Türelem kell mindkét oprendszerhez!!!!!! És még egy dolog. Az én Ubuntum legális, ingyenes, az enyém,a mienk!!. Nem tudom a hozzászóló Winesek közül hányan mondhatják el ugyanezt. :)

 

 

Ez legyen a végszó,és a legnagyobb igazság!

 

Én használtam sokáig Linuxot,és nagyon ott van! Sajna az asszony miatt tértem át winfosra! Azóta fél évente újrakell húzni ,és rendszeresen irtani kell a vírusokat! De készülök valamikor venni nekam is külön gépet,amin valami jó kis diszpo lesz! Nem kell a winfos akkor! Én egyébként nem játszom már vagy 8 éve ,úgyhogy nincs korlát!

Link to comment
Share on other sites

Is-is. Winre van pár progi, aminek vagy nincs linuxos alternatívája, vagy van, de eléggé kezdetleges, ezen kívül korrekt rendszer. De amúgy most jön majd az új ubuntu, fűzök hozzá némi reményt, hogy ez most végre jobb lesz, mint a többi... Amúgy meg én a 3.-at választom inkább, tehát Mac.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Nos én próbáltam a Linuxot (ubuntu/lucid), eléggé kezdő vagyok hozzá, de nagyon tetszik. Ennek ellenére maradok Windowsnál, mert én főleg játékra és Ventrilo-s beszélgetésre használom a gépet, és a Ventrilo 2.1.4 wine alatt csak úgy futott hogy nem tudtam beszélni :S. Lehet hogy csak én voltam béna hozzá, de a 3D gyorsítás is elég gyenge a beépített open-source driver által az ati radeon X1300as kártyámra sajnos, az effektek mentek, de a WoW elég alacson FPSen és sok lagból adódó hibával ment csak. Ezért maradtam windowsnál, de szívesen linuxoznék, mert érdekes rendszer ha érdekel a téma. Összegezve:

- Lehet játszani linuxon, csak ati kártyával és wine-vel nehezen kivitelezhető.

- Online beszélgetni is lehet, csak nem Ventriloval, hanem mondjuk TeamSpeak-kel.

- Valószínűleg mindenre lehet használni, ha másképp nem akkor wine.

- De meg kell tanulni használni, megérteni a logikáját és venni a fáradtságot, hogy egy dolgot amit windowson 30 sec alatt elintéztél akkor linuxon tovább foglalkozni vele.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Nemtom mennyire látogatott még ez a topic, de azért beírok!:)

 

Én világéletemben Windowst használtam. 98, 2000, XP és most 7! A szomszédom honlapokat szerkeszt. Ő linux fanatikus. Tőle kaptam egy cd-ről bootoló Linuxot (lövésem sincs melyik verziót). Ez még akkor volt, mikor Win2000-et használtam. Külsőleg a Linux már akkor is vetekedett a mostani Win7 külsejével. Nem mélyültem különösebben bele, de tetszett.

 

VISZONT, nem láttam értelmét, hogy átálljak Linuxra, hiszen nem csinálok olyasmit a számítógépen, ami egyszerűbb lehetne az átállás által. Modellezés Solid Edge-ben, Internet, néha játék. Nekem olyan volt egy Linux mint egy állatkertbe zárt oroszlán. Érdekesség. Most lehet, hogy azt gondoljátok, hogy besült vagyok, de szerintem egy hétköznapi felhasználónak (mint pl én) butaság lenne Linux-szal vesződni, mikor az elterjedtsége miatt sokkal egyszerűbb a Windows használata.

 

Emellett nagyon sok olyan érvet hallottam (nem elsősorban itt), hogy munkára sokkal jobb, meg stabilabb, stb. Én kb 9 hónapja használom a laposomon a 7-est és olyan stabil, hogy ennél stabilabb nehezen lehet AKÁRMILYEN op-rendszer! Néha vírustírtok, meg ilyen-olyan csiszolások, de amúgy semmi gond nincs vele. Sok hozzászólást olvastam itt, de egy olyat se, ami miatt "Én, egyszerű felhasználó" értelmét lássam a Linux használatának!

 

Ráadásul az én Win7-esem is teljesen legális és teljesen ingyenes!!! Szóval ez sem érv!

 

Amíg a Microsoft olyan erős cég lesz, mint amilyen, addig nem lesz kiszorítva a piacról sem a Linux sem a Mac által, és erre elég komoly összegben mernék fogadni!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Elég kihaltnak tűnik a topic, ám úgy gondolom egy év elteltével újra leírom a véleményemet, mert sokat változott, és lehet hogy valakinek felkelti az érdeklődését.

Az előző hozzászólásomban írtam is hogy problémákba ütköztem. Ám azóta sokat bújtam a fórumokat (meg Wikipédiát is :D ) és végülis szinte minden problémám megoldódott. Már kb. háromnegyed éve linuxozok, az utóbbi pár hónapban pedig már nagyon hozzászoktam. Még mindig van Dual Bootban egy Windows XP, mert ha jönnek a haverok LANozni akkor ott a játék kényelmesebb, egyszerűbb.

Az előző problémáim megoldódtak nagyjából, és még sok más is, tehát szinte mindenre van megoldás. (Ha kell leírok pár dolgot PMben) Már áttértem Ubunturól Archra, és szerintem izgalmasabb az egész rendszer mint egy Windows. Igazából bármi megoldható egy Linuxszal, sok olyan dolog is ami Windowszal nem. (pl. mpd, pulseaudio) Ha nagyon játszani akarsz vele, akkor is találsz izgalmas játékokat bőven, tehát abból nincs hiány. Kezdő usereknek is adható Linux, szerintem sokkal gyorsabban tanulható mint a Windows. Én kb. 3 évig használtam Windows-t és majdnem 1 évig GNU/Linuxot, és sokkal könnyebben kiismertem az utóbbit. Persze ez nem azt jelenti hogy egy hónap után minden menni fog, csak hogy sokminden :) .

A piaci kiszorításról annyi a véleményem, hogy ha a Microsoft a Windows 8ban alkalmazkodni tud a manapság egyre elterjedtebb ARM processzorok teljesítményéhez és sikerül egy olyan rendszert létrehoznia ami ezeken is gyorsan fut és könnyen használható akkor van esélye. Ha nem akkor vagy az Apple veszi át a helyét vagy a szabad szoftverek kerülnek előtérbe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...