Jump to content
PirateClub.hu

Régi winxp dokumentumok elérése


necrodaemon
 Share

Recommended Posts

Sziasztok.

 

Nekem a következő lenne a problémám:

Van egy új windows xp-m, új gépem vinyóval. Most pedig szeretném a régi Xp, régi vinyójáról leszedni a dokumentumokból az adataimat.

De felhasználót és jelszót kér. Már mindent próbáltam de semmi.

CSökentett módban mindenben.

Nem lehet valahogy kicselezni DOS-ban vagy valahogy?

Más gépbe is raktam ott is kérte.

Vagy nincs valami progi amivel ez a protokolt megkerülhetem?

 

Várom jótékony válaszaitokat:-)

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Van megoldás.

 

1. Indítsd el az új windowst.

2. Nyiss meg egy mappát, menj a menüsorban az "Eszközök" menüre és azon belül a "Mappa beállításai..." menüpontra.

3. Kattints át a "Nézet" fülre, és a lent található listában szedd ki a pipát az "Egyszerű fájlmegosztás használata (ajánlott)" mellől

4. Keresd meg a régi a mappát ahol a profil adatai vannak vannak, alapértelmezésben ez az X:\Documents and Settings\felhasználónév. Elvileg ide nem tudsz belépni ha jelszó van rajta.

5. Kattints rá a mappára jobb gombbal és utána a lista alján a "Tulajdonságokra". A megjelenő ablakban kattints a "Biztonság" nevű fülre.

6. Ott kattints a "Speciális" gombra. Előjön még egy ablak, ezen kattints a "Tulajdonos" fülre.

7. Válaszd ki a jelenlegi felhasználónevedet a listából és pipáld ki a lent látható szöveget is. Ha ez mind megvan akkor kattints az OK-ra. Aztán a még fennmaradt ablakon is OK-ra.

8. Ezzel lecserélted a könyvtárak és fájlok tulajdonosát a mostani felhasználódra és teljes hozzáférésed van!

 

Ez csak Windows XP Professional -lal működik, XP Home-al nem!

Legközelebb el tudod ezt kerülni ha amikor jelszót raksz a profilodra akkor nem teszed személyessé a fájljaidat.

 

Sok sikert

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...