Jump to content
PirateClub.hu

Használsz-e seed-szervert?


d-boy
 Share

SEED SZERVER  

34 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. A privát oldalakat használó torrentez?k körében egyre inkább elterjedt a seed szerverek használata, els?sorban az aránytartás és a nagy feltöltési sebesség miatt. Te próbáltad már?

    • Eddig még nem is hallottam ilyenr?l.
      9
    • Kipróbáltam, de nem gy?zött meg/nem akarok erre költeni.
      1
    • Alkalmanként bérelek arányjavítás céljából.
      4
    • Mindig van szerverem, esetleg feltölteni is szoktam róla.
      5
    • Több szerverem is van, feltölt? vagyok.
      0
    • Nem használok mert nem akarok/nincs rá szükségem
      15


Recommended Posts

Olyan opció miért nincs, hogy nincs és nem is akarok?

 

Nem tudom, hol vagy te, de nekem a két legnagyobb magyar torrent oldalon simán megy az aránytartás otthon ADSL-el is. Igaz, a 8 megás csomag, de anno az 1 megással is ment.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem mindegy hogy a heti néhány filmet xvid-ben szeded le vagy DVD-ben illetve HD-ben. Heti 50 - 100 Gigát a büdös életbe nem raksz vissza ADSL-el, még 512k-val (ami neked van) sem.

512 kbps / 8 = 64 kBps

64 kBps x 3 600 = 230 400 kB/óra

Ez osztva 1024-el: 225 MB/óra

Ez szorozva 24-el: 5400 MB/nap

Akkor ha non-stop megy a géped. Ha ennek a villanyszámlaköltségét kiszámolod...

De ez csak az én véleményem.

Link to comment
Share on other sites

Eddig egyszer béreltem, egy hónapra, azért mert ADSL-em van, 26 kb/sec feltöltési sebességgel, és ezzel lehetetlen arányt tartatni torrenten, és lehetetlen feltölteni is.

 

De szerintem a következő hónapban ismét rááldozom a pénzem, mert szeretnék továbbra is feltölteni, az arány már annyira nem érdekel, torrentről nem igazán töltök azóta, mióta a letöltőknek köszönhetően, mindig megvan az egy havi rapid accom. És a filmeket így rapidról töltöm.

 

Link to comment
Share on other sites

Persze d-boy, ebben igazad van. De én nem az a fajta emberke vagyok, aki terabájtokat tölt le meg föl, és erre veri. FIlmeket ráadásul nagyritkán töltök, mert nincs rá szükségem, én megelégszek a sorozatokkal is, de legfőképp diszkográfiákat töltök, azokat nagyszerűen vissza lehet osztani, ráadásul csak pár giga az egész hetente/havonta :)

Link to comment
Share on other sites

Nem volt és nem is valószínű, hogy lesz ;) Nem rossz dolog, de ilyenre nem szívesen áldozok pénzt. Rengeteg az ingyen torrent, ha meg kicsit romlik az arányom vannak ismerősök, akik bérelnek szervert, akkor szólok neki és besegít ;)

Link to comment
Share on other sites

Nem, és nem is fogok ilyenre költeni.Az ingyenes torrenttel nem foglalkozok a visszatöltésse(lehet hogy k***ögnek tartatok de minek ha nem ismertnek:)1 torrent oldalra vagyok regelve eddig kb. 560 mb-t szedtem le,ott vannak bónuszpontok beváltottam hopp 10 giga feltöltés seed-eltel kb 100 mb-t és igy az arányom 18,xxx,meghát ottvan unokatesóm haverja aki az oldalon moderátor,elintézné szerintem hogy ne vágjanak ki...

 

csecse

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...