Jump to content
PirateClub.hu

A vicces férfiakat intelligensnek és őszintének tartják a nők


Belami18
 Share

Recommended Posts

Northumbria University egyetem kísérletsorozatban arra keresték a választ a pszichológusok, hogy milyen tudat alatti összefüggések alapján tartják a nők a férfiakat vonzónak. Meglepő módon a legpozitívabb tulajdonságnak a humorérzék mutatkozott. A vicces férfiakat a nők okosnak tartják (holott más kutatások már bebizonyították, hogy nincs direkt összefüggés a humorérzék és az intelligencia között), és őszintének.

 

A kísérletben 45 heteroszexuális nő vett részt, akiknek férfiak önjellemzéseit kellett elolvasni, majd kiválasztani közülük, hogy kikkel ismerkednének meg szívesen, illetve pontozni őket többféle szempontból. A húsz rövid leírásból tíz hangsúlyozta, hogy viccesnek tartja magát a gazdájuk. Az értékeléseknél kiderült, hogy a nők a spamelo férfiakat intelligensebbnek, őszintébbnek és vonzóbbnak tartották, mint azokat, akik nem említettek semmit a humorról.

 

A férfiak könnyen az ágyba tudják nevettetni a nőket - foglalta össze a tesztek tanulságát a brit pszichológusok szövetségének brightoni konferenciáján a kísérleteket vezető professzor, Kristofor McCarty, aki szerint ezzel tudományos igazolást sikerült tenni a jelenség mögé, amit társkereső hirdetésekben látni: hogy a legtöbbször feltűnő pozitív tulajdonság a jó humorérzék.

 

Érdekes módon a jelenség fordítva nem működik, vagyis a férfiek nem vonzódnak különösebben a spamelo nőkhöz.

Link to comment
Share on other sites

Hüm, nekem elég jó humorérzékem van, de sokan azért nem kedvelnek, mert nagyon őszinte vagyok, megmondom mindig a magamét. Szóval látok ebben a kísérletben rációt!

Link to comment
Share on other sites

Csatlakozom Flórihoz! Valami hasonló a helyzet velem is.

 

Kitchengetneck: Az, hogy ezek illenek rád, még nem jelenti azt, hogy minden csaj a tiéd.

 

weedee: Valami hasonló fogalmazódott meg bennem is! :D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem sincs különösebb összefüggés, a humorosság és az intelligencia közt. De az tény, hogy a humorosabb srácok, pasik akik megtudják nevettetni a csajokat azok könnyebben össze jöhetnek vele.

 

 

Szerintem meg van, próbálj meg egy bunkó tudatlan embernek egy normálisabb viccet elmondani. nem fogja fel, el kell magyarázni a poént!

Egy komoly helyzetből lehet igazán komikumot kreálni, sok összefüggést kell keresni és kihasználni.

 

Én az őszinteséget nem igen tudom a humorhoz fűzni.

Max a spontán vicces beszólások terén, mert azok szívből jönnek.

 

Hogy a lányok hogy reagálnak a humorra.. az is attól függ az adott lány milyen intelligens.

Link to comment
Share on other sites

hát nemtom... itt aneten nyomoma hüyleséget de az életben nemtom eldönteni mi vicces mi nem van olyan amikor csak úgy mondok vmit és szakad rajta mindenki..mert h mekkora poén volt...Őszinte vagyok viszont nem agyalok azon h most szépítsek e a mondókámon mondom ami az eszembe jut és kész...namost a kérdés ágyba tudom vinni a csajokat? xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...