Jump to content
PirateClub.hu

8,2 másodperc kell a férfinak a szerelembe eséshez


Belami18
 Share

Recommended Posts

Brit kutatók az Archives of Sexual Behavior szakfolyóiratban nagyszabású kísérletsorozatuk eredményét közölték: a férfiaknak átlagosan 8,2 másodpercnyi szemkontaktus kell ahhoz, hogy első látásra beleszeressenek egy nőbe.

 

A tesztalanyoknak (115 egyetemista, akik nem tudták, milyen kísérletben vesznek részt) modellekkel kellett beszélgetni, miközben a szemmozgásukat nagy pontosságú rejtett kamerákkal követték a tudósok. A rövid beszélgetések után osztályozni kellett a partner külsejét. Az eredmények elemzése azt mutatta, hogy átlagosan 8,2 másodpercig néztek a férfiak azoknak a nőknek a szemébe, akiket gyönyörűnek tartottak, míg a kevésbé vonzóaknál 4,5 másodperc volt az átlag.

 

Ezt a nyolc másodperces időt tartják a „szerelem első látásra" határának a kutatók, ám ez csak a férfiakra érvényes. A női tesztalanyoknál egyelőre nem sikerült hasonló összefüggésekre bukkanni; ők ugyanannyi ideig néztek a vonzónak tartott férfiakra, mint a csúnyákra. Náluk más, bonyolultabb folyamatok mutathatják ki a vonzalmat, mint a férfiaknál.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

szerintem nem létezik szerelem első látásra :S

 

De van. Én már átéltem. Kb olyan, hogy amikor meglátod, öt percen át bámulod, rajta kívül semmit se látsz, és utána egy órán át nem tudsz egy épkézláb mondatot összehozni. Király érzés, és még királyabb lenne, ha viszonoznák :S

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy szerelem első látásra nem létezik, vagy lehet, hogy létezik, de az inkább erős testi vonzalom, bár én már ezt jópárszor átéltem főleg igy fősuli elején, napi ötször is akár, persze mindig másba, de ezt idővel megszokja az ember , és elmarad ez az első benyomás okozta érzés

Link to comment
Share on other sites

8,2 másodperc kell ahhoz, hogy eldöntse, ágyba vinné-e vagy sem. Ennek semmi köze a szerelemhez szvsz.

pontosan! lol, nehogymár a szerelmet tudománnyal akarják megmagyarázni, meg törvényekhez kötni :D

ez a 8.2 mp max annyira szerelem, mint amikor a kis tizenéves csajok "beleszeretnek" egy sztárba :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bírom ezeket az angol teszteket de komolyan :D sokmindenre van idejük :) biztos nem unatkoztak

 

Ja hát az angolokról meg a tesztjeikről, inkább ne. :D

 

Aki képes 8,2 mp alatt szerelembe esni, :huh: inkább megállapította, hogy tetszik neki az a lány,

 

Az eredmények elemzése azt mutatta, hogy átlagosan 8,2 másodpercig néztek a férfiak azoknak a nőknek a szemébe, akiket gyönyörűnek tartottak

 

(és aztán csekkolta tovább :D ), de hogy szerelembe is essen vele, ahhoz több idő kell szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ezek a "pasik" homoszexuálisak voltak... Én 8,2 mp-t sose bírnék ki anélkül, hogy a mellére tévedne a szemem :D És nem azért, de a reakcióidő elég egy átlag embernek ahhoz, hogy megmondja,

meg..(bocs a csúnya szóért)..-e. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Az említett újság feltette a brit kutatóknak a kérdést: "Lehetséges az, hogy egy férfi 8,2 sec alatt szerelembe essen?" Erre a brit kutatók: "Mennyit ér ez meg az újságnak?" A válasz: "Százezres példányszámnál k..va sokat, de csak ha igen a válasz." És lőn csoda. A brit kutatók pedig Malibun szürcsölgetik a szürcsölni valót.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...