Jump to content
PirateClub.hu

Fizetös a data.hu


hatanbalta
 Share

Mit gondolsz a data.hu új arculatáról  

186 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Data.hu

    • Teljesen egyetértek vele, jó a 64 kb/sec
      11
    • Fogok még töltenin róla
      62
    • Hát, talán néha kénytelen leszek
      43
    • HAHA, akkor inkább rapid
      56
    • Maradok egyéb ingyenes tárhelyeknél
      46


Recommended Posts

Üdv!

Engem melbevágott, mert teljesen ártatlanul készültem tölteni róla. A magam részéről nem örülök neki, sőt elszomorít. A véleményem az erröl, hogy aki pénzért akar tölteni, az rapidra fizet majd, aki pedig nem, az is onnan szedi inkább. Én angliában élek, nem tudom otthon mennyi a slot, mennyire terhelt, de én 200 kb/s el szedegetek róla. Inkább kivárom a 15 percet, mert talán még gyorsabb, ezt leszámítva több nem fizetös oldalt preferáltam együtt, ezzel terhelve a 8 mb sávszéleségem (kb 800 kb/s el szedek), de a data alapja volt ennek. Igy a magam részéről kénytelen leszek előfizetni, viszont sajnos a data.hu messze nem olyan népszerű feltöltőhely, igy ha már pénzt áldozok, rapidra esik majd a választás.

 

 

U.I.: A "szivatás" szót senki ne fogja fel káromkodásnak, nem találtam kifejezőbbet, thx

Link to comment
Share on other sites

Én azt mondom azért azt a 2000 ft-ot egy évre még ki lehet fizetni... és többen fizetnének data.hu-ra mert(mint ahogy én sem) nem mindenkinek van Playpal-a vagy Visa vagy Mastercard kártyája.

Link to comment
Share on other sites

Én azt mondom azért azt a 2000 ft-ot egy évre még ki lehet fizetni... és többen fizetnének data.hu-ra mert(mint ahogy én sem) nem mindenkinek van Playpal-a vagy Visa vagy Mastercard kártyája.

 

Nem tom, sztem maestro elég sok helyen akad, és nem is a 2000 ft a sok, nah csak az, hogy már az is profitra megy, nem csak reklámokból szednek be vmit, hanem rólad is akarnak, ami nem baj, csak olyan jó volt amig volt...

2. meg az a baj, hogy a rapid se sokkal drágább, és a legtöbb ember oda tesz fel, nézz körbe. Rengeteg téma volt, ami datára kért át vmit, de azok is meg fognak szünni nagy részt, mert aki nem akar, nem tud, vagy elvei miatt nem fizet, lényegtelen az ok, az már nem bajlodik vele, hogy 3 napot várjon a datés linkre, mikor még lassab is, aki meg fizet az nem fog, inkább vesz rapidra belépőt és minden megvan... (folyomány: még kevesebbet tudsz majd szedni majd datáról).

Link to comment
Share on other sites

Szntem nagyon gáz. Ez elott is nagyon rosszul ment a data, ezek után meg már nem is fogom használni. Nem is a gyorsasággal volt a baj hanem inkább h néha nem akart elindulni a huzás vagy perceket kellett rá várni. Vélemenzem szerint nem lesz valami sikeres az oldal.

Link to comment
Share on other sites

Írtam nekik levelet, válaszoltak is:

 

Levelem:

 

Hali!

 

Csak annyit szeretnék mondani , hogy most megástátok a sírotokat... Oké hogy prémium, oké, hogy olcsó, de hogy nem fog senki feltölteni az hótziher, mert nem fogják 60 kilóval szedni őket annyi bizonyos... Ez nem fog működni, hogy a feltöltőket úgymond leszarjátok, és a free emberkéket is szívatjátok.. Én sokat töltöttem ide, de nem fogok többet, egyrészt mert belőlem (is) gazdagodtok, másrészt a kutya nem fogja szedni őket, pár premium kivételével...Ráadásul 30 nap múlva nagyjából így a feltöltött adatok jórésze simán elveszik, mert a fent említett okok miatt nem fogják letölteni azokat.

3 tanácsot tudok adni, ha érdekel benneteket, ha nem, mindegy:

 

-Több sebességet a free usereknek. minimum 128-256 kilót, vagy többet.

-A feltöltőknek reputation rendszert, amit pl mint a rapidnál premiumra válthatnának.

-legalább 60 napig maradjon fent a cucc letöltés nélkül.

 

Levelemet a jószándék vezérelte, nem a kötekedés.

 

üdv,

 

thecore

 

Válasz:

 

Kedves blacksystemcore,

 

 

Köszönjük az észrevételt. Vannak benne megfontolandó ötletek, továbbítottuk a vezetőség felé.

 

Szép napot!

 

 

--

 

Üdvözlettel,

 

Data.hu

 

Lehet hogy ez egy sablon válasz, de talán egy kicsit jó útra tereli őket.

Link to comment
Share on other sites

Nagyjából egyetértek az előttem szólókkal. Tényleg nem a 2000 a sok hanem, hogy ezzel jelenleg zsákbamacskát árulnak. Mi van ha ennek a lépésnek köszönhetően befuccsol az egész? Akkor viszlát pénz. Marad a düh amit nyelhetek. Amúgy nekem 64kb ide vagy oda 5kb/sec fölé nem megy. Bár van egy olyan érzésem, hogy hamarosan pénzes külföldi befektető kezébe kerül a data. Mint a vatera. Ők is így kezdték. Emelünk itt egy kicsit, ott egy kicsit azután eladjuk jó pénzért. Miért akar minden magyar hirtelen meggazdagodni. Adj Istenem de 'MÁN.....

Link to comment
Share on other sites

http://data.hu/gyik.php

 

Lehet majd prémium hozzáférést szerezni pontgyűjtéssel?

Igen, hamarosan bevezetésre kerül egy pontrendszer, aminek keretében megkezdődhet a pontgyűjtés (pontot a feltöltött fájljaid letöltési mutatói alapján fogtok kapni), a pontokat pedig majd prémium előfizetéssé lehet váltani.

 

 

Egy jó hír :)

Link to comment
Share on other sites

Teljesen jogos a Data húzása, stabilitás a lényeg és ezzel a húzással sikerül, Rapidról is max 100-zal töltesz ingyen ....

1 hónap és beáll minden és tökéletesen fog működni. Pénz az meg szinte ingyen van. Lassan én is befizetem.

Népszerűsége meg tuti nem csökken, mert lehet, hogy van pár ingyenes tárhely, ami gyors, de az ilyenek nem sokáig húzzák, lásd Data.

Az, hogy 30 nap után törlik, az meg teljesen jogos, ami nem kell senkinek töröljék, ha kell majd valaki felteszik újra .... legalább nem lesz tele sok felesleges dologgal ;)

Mindent egybevetve jó húzás volt és jogos! Nekem megfelel, akinek nem annak van más lehetősége is ;)

Link to comment
Share on other sites

Sajna tudomásul kell vennünk, hogy lassan mindenhol ez lesz, hogy fizetni kell a letöltésért. Annyiban egyetértek a fizetőssé válásban, azóta stabilabb a data és nem találkoztam azóta olyan idegesítő hibákkal, mint korábban, hogy nem lehetett letölteni, stb... ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát én próbaképpen előfizettem 1 hetes premiumra mert hogy amit le szerettem volna tölteni nem engedte ingyenesen, illetve gondoltam hogy kipróbálom a sebességet. Nos hogy megosszam tapasztalataimat, először is a sebesség valóban sokkal jobb lesz már utána mert olyan kb. 600kb/s-al jött nekem a cucc, viszont azzal kapcsolatban hogy több szálon is lehet letölteni, nos ez egy idiótaság. Ugyanis én 3 szálon töltöttem le 1 órán keresztül majd egyszercsak a "kedves datásokoktól" eme üzenetet kaptam:

"Túl rövid időn belül túl sok helyről léptél be prémium felhasználóneveddel, ezért 2óra tiltásban részesülsz! Valószínűleg megadtad másoknak a hozzáférésed, vagy feltörték azt. Írj az info@data.hu-ra, ha nem érzed jogosnak a tiltást. A következő ilyen alkalommal ugyanis elvesztheted a prémium kredited! "

 

Nos először is leszögezném hogy nem léptem be 80szor, hanem 1szer beléptem s onnantól kezdve többet nem volt szükség rá, másodsorban pedig senki sem tudja a felhasználónevem, jelszóm...

Nos kérdem én, akkor miért is van ez a premium előfizetés?? Mert hogy az oldalon nagy betűkkel ki van írva hogy ha előfizetek akkor több szálon is tölthetek és nem csak nagy sebességet kapok. Állati dühös vagyok most, többször nem fogok előfizetni tuti, én személy szerint nem ajánlom az oldalt... :angry2::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Hát, nem tudom.. Én már előfizettem 3 hónapra és tökéletesen működik! Egy szál panaszom nincs rá! Igaz egyszerre maximum 3 letöltési szálat futtathatok, de ez nekem tökéletesen megfelel. Az internetem tulajdonságaihoz mérten maximális sebességgel töltök. Szerintem megéri előfizetni. Abszolút nem drága! Csak összehasonlításként:

3 hónapra:

data.hu:

800 Ft+ÁFA

rapidshare.com

16.99€ = 4500-5500 Ft (attól függ milyen az értéke az €-nak)

 

ui: Azt hiszem ez szemmel látható különbség! Bár az igaz a Rapidshare nemzetközileg is elismert és használt tárhely, és sokan is használják, de ennyit azért nem költök rá az tuti.. :)

Link to comment
Share on other sites

Nem örülök annak, hogy fizetés lett és 64 kbps a sebességlimit, de szerintem a prémiumdíjak egyáltalán nem drágák, szóval szerintem idővel előfizetek majd rá. Csak ugye az meg megint egy más kérdés, hogy -kis túlzással- lesz-e mit tölteni, mert 30 nap letöltésmentes idő után törlésre kerül egy adott fájl...

Link to comment
Share on other sites

Sajnálom én is, hogy most már az is prémiumos, de meXx16-al én is annyiban egyetértek, hogy nem rég kezdtem el letölteni valamit a DataGet 2.10-el, és az elején elkezdett 30-40 kB/s-al, de most nézem, és kemény 200-500 kB/s között mozog. Valószínüleg, még nem elég megbízható ez a free/prémium szakasz. Vagyis aki teheti az most töltse le a dolgokat, és ne akkor amikor már "olyan lesz mint a rapid" :)

Link to comment
Share on other sites

Ez elég cink!

 

Én nyár óta nem használtam a Data-t, most kattintottam csak ide is véletlenül, és mit látok! :D

 

Mind1!

 

De én maradok a torrentnél, mert az igaz, hogy ott vissza kell oszatni, amit lehúztam, de még mindig jobb, mint fizetni még pluszba a nethez... a fórum pedig megmarad eszmecserére!

 

Üdv mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mit kell háborogni, akinek nem tetszik, az menjen be a boltba és vegyek meg 4000-5000 Ft-ért a premier filmeket. A mai világban semmi sincs ingyen. thecore sztem a leveled nem nagyon hatotta meg őket, nem kötelező rá előfizetni, meg letölteni se tőlük. De mos tényleg, nem fognak senkinek a fejéhez fegyvert, hogy már pedig te mindenképpen a data.hu-ról tölts.

Link to comment
Share on other sites

Sajnálom én is, hogy most már az is prémiumos, de meXx16-al én is annyiban egyetértek, hogy nem rég kezdtem el letölteni valamit a DataGet 2.10-el, és az elején elkezdett 30-40 kB/s-al, de most nézem, és kemény 200-500 kB/s között mozog. Valószínüleg, még nem elég megbízható ez a free/prémium szakasz. Vagyis aki teheti az most töltse le a dolgokat, és ne akkor amikor már "olyan lesz mint a rapid" :)

 

Aki azt hiszi hogy ilyen sebességgel tölt az nagyot téved, mert sajnos a program méri tévesen az adatforgalmat. Ha nem csak ránéznél két pillanatra, hanem el is gondolkoznál azon hogy a 100 megát hány perc alatt szedi le, akkor egyből rájönnél te is erre, és nem irkálnátok ide hülyeségeket. <_<

Amúgy meg engem hidegen hagy a dolog, ahogy Robinho11 is mondta, a privát torrentnél nincs jobb és gyorsabb.

Link to comment
Share on other sites

Ha pedig kicsit is beleképzeli valaki a helyzetükbe magát rájön, hogy van értelme, a prémiumnak. Nagy szervert üzemeltetnek, domain, kockázat... ingyen senkinek sem éri meg. Te talán vállalnád tök ingyen ezeket?

Link to comment
Share on other sites

sziasztok! én a héten próbaképpen befizettem egynaposra és láss csodát minden frankón működött! 7 szálon szedtem egyidejüleg! több is lehetett volna csak kicsit belassult a net... :)

sztem nem nagy összeg egyáltalán , csak egy kicsit attól tartok - remélem tévesen -, hogy ha befizetek pl 1 évre akkor nehogy az legyen, hogy 2 hónap mulva senki nem tölt datára, aztán... na mindegy

ja meg külön jó dolog, hogy telóval el tudod intézni az előfizetést 1-2 percen belül!

persze alapvetően nemjó hogy így alakult, de ez van és ne higgye senki hogy ami most ingyenes az mindig az lesz

 

üdv!

Link to comment
Share on other sites

Aki azt hiszi hogy ilyen sebességgel tölt az nagyot téved, mert sajnos a program méri tévesen az adatforgalmat. Ha nem csak ránéznél két pillanatra, hanem el is gondolkoznál azon hogy a 100 megát hány perc alatt szedi le, akkor egyből rájönnél te is erre, és nem irkálnátok ide hülyeségeket. <_<

Amúgy meg engem hidegen hagy a dolog, ahogy Robinho11 is mondta, a privát torrentnél nincs jobb és gyorsabb.

 

Szerintem nem nagy hülyeséget írtam, mivel az amit töltöttem, az 700 MB volt, és kb. 30 perc alatt lejött + egy külön sebességmérő, is be volt kapcsolva...

Link to comment
Share on other sites

Előre tudtam, viszont elég kitartóak voltak.

 

Voltak kisebb bökkenők, de ennyi idő alatt sikerült bebiztosítaniuk a helyüket és felfuttatni az új magyar warezbázist.

Az időt azzal magyaráznám, hogy elég nagy cég áll mögötte így megtehette, hogy eddig bevétel nélkül üzemeltette, bár lehet hogy voltak reklámbevételek.

 

Ez egyszerű üzlet, amikor megjelent azt hittem nagyon hamar be lesz vezetve a premium hát tévedtem, mert szerintem egész szép időt futott.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...