Jump to content
PirateClub.hu

A szerelem definíciója, jellege és célja


Szipi
 Share

Recommended Posts

A szerelem definíciója, jellege, és célja

 

Alapfogalmak

 

Talán minden ember vágyakozik rá, hogy átélje, és megtapasztalja a szerelmet. Némely ember, aki már megélte egyszer, újra részesedni kíván belőle?

De nem csak sóvárgói vannak. Sokan csalódottan fordulnak el a szerelemtől, keserű emlékeik miatt.

 

Tegyük fel a kérdést: mi a szerelem? Hogyan határozhatnánk meg?

 

Egyesek úgy gondolják, hogy ez egy érzés, egy maga körül mindent felperzselő lobogás.

Mások szerint, hosszú, parázsló izzás; megint mások úgy hiszik, a szerelem csak "ideig-óráig tartó röpke élmény. De ezek nem definíciók.

 

Röviden talán a következőképpen határozhatjuk meg a szerelmet:

 

A szerelem egy összetett érzés, a másik ember egész lényére irányuló komplex vonzalom.

A másik ember egész lénye alatt értem a szellemi, lelki, és testi területek vonzalmát, mely a külső megjelenéstől, a lelki közösség harmóniáján át, a nemi vágyakozásig bezárólag, - mindent magába foglal.

A szerelem, jellegénél fogva sóvárog "szerelme tárgyára", a másik emberre, és ezért szinte fáj jelenlétének hiánya!

Ennél fogva a szerelem a legboldogítóbb érzés lehet, ha beteljesedik, és a legkínzóbb, ha viszonzás nélkül marad.

Ez lehet talán a definíció, és a rövid jellemzés.

 

Ezek után leszögezhetjük: a szerelemnek csak úgy, és akkor van értelme, ha beteljesedett vágyakozásról, kölcsönös vonzalomról van szó. Amennyiben a szerelem nem ilyen, úgy értelmetlen, és ennél fogva egyetlen ember sem érdemli meg, hogy ilyen megalázó helyzetben, tartósan megmaradjon!

Ezért - ha ilyen helyzetben vagyunk -, leghasznosabb, ha mindezt tudjuk, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ne olyan embert tüntessünk ki szerelmünkkel, aki nem méltó rá. A szerelmünkre való méltóság első jele pedig, - a viszonzás!

 

Röviden fogalmazva: aki nem viszonozza szerelmünket, az nem is érdemes rá, így az egyoldalú szerelem nem csak értelmetlen, de jellegénél fogva arra is méltatlan, hogy megkínozza áldozatát.

Ezért a jövőben én mindig az igazi, a beteljesült, a kölcsönösen viszonzott szerelemről szólok majd.

 

A szerelem célja tehát a beteljesülés, és amennyiben beteljesül, úgy két embert elválaszthatatlanul össze is köt.

Más szóval a szerelem két ember kapcsolatát összekötő gazdag érzelem, mely a feleket minden területen összekapcsolja. Ez, a szerelem ideális állapota.

 

Szíve mélyén mindenki erre az ideális állapotra kívánkozik. Senki sem arra vágyik, hogy ne viszonozzák szerelmét, és mindenki azt kívánja, hogy ne csak "választom azt, aki jut nekem" alapon találja meg partnerét, hanem a "Nagy Ő"-re akadjon rá, akivel boldogságban élhet majd minden területen, egymást betöltő kapcsolatban.

Ez tehát az ideális állapot, és ha elvben kívánjuk megfogalmazni a szerelmet, úgy ne elégedjünk meg silány, szerelemnek mondott másolatokkal! Tegyük magasra a mércét, oda, ahova az való!

 

Összefoglalva tehát azt mondhatjuk:

- A szerelem célja a boldogság.

- E boldogság megvalósulásának útja, ha megtaláljuk szerelmünk tárgyát, azt az embert, akiben egész lényünk minden területén (test, lélek és szellem) igazi társra lelünk.

Ha ez meg van, ezt a társat mindenki előtt vállaljuk, és őt hűségesen szeretni fogjuk!

 

Ezzel elérkeztünk a hűséghez, ami már morális fogalom, ezért itt megállok.

Mielőtt mélyen belemennénk a morális kérdésekbe, fontos kicsit elidőznünk a személyiség területén, hogy mit jelent az, hogy:

- összeillő felek

- párválasztás

- és jó alap, amire a kölcsönös szerelem felépülhet.

 

Ennek részletei következnek legközelebb...........

Link to comment
Share on other sites

szerintem azért jó ha kapunk róla egy képet, vagyis elképzelést. az már más kérdés, ki hogyan éli meg a gyakorlatban. szipi

Link to comment
Share on other sites

elnézést piero! de ezt el kell magyaráznod, mert egy szót sem értek belőle, azaz nem tudom értelmezni a mondatodat. ilyen még nem volt velem :unsure: szipi

Link to comment
Share on other sites

Ez a harmadik személy szisztéma.. Sajnos tapasztalhattam régebben, hogy hiába érzem én hogy szeretem, imádom, hiába érzi Ő is hogy mennyi mindent megtenne értem, megjelenik egy jöttment, és 2 nap alatt romba dönt közel 9 hónap felhőtlen boldogságot. Nem megoldás az erőszak, de annyit adnék neki amennyi fájdalmas órát okozott nekem. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

Sokan próbálták behatárolni, de nehéz egy olyan érzést ami határtalan... meg fölösleges is.

 

Keblemre barátom! :happy: A tudósok is próbálták az agyi működést, meg a kémiai folyamatokat vizsgálni... de minek, nincs mindenre magyarázat!!!

 

Kinek mi a szerelem, a szerelme. Lehet persze egy új autó is főleg a férfiaknál, nőknél új ruha/cipő stb.

Lehet, hogy úgy érezzük, de szerelmesek vagyunk a kiválasztott személybe, de valójában csak magába a szerelembe mint fogalomba vagyunk szerelmesek.

Van aki ha szerelmes se vallja be, mert az ciki, mert akkor sebezhetővé válik...de akkor csak ennyire szerelmes? :huh: Van aki csak mondja mennyire szerelmes a másikba, de éreztetni nem tudja a másikkal, pedig egy-két mozdulat többet ér minden szónál.

A szerelmes ember pedig vak, nem gondolkodik józan ésszel, nem látja át a dolgokat, rajta van az a bizonyos rózsaszín köd a szemén, a szeme előtt.

És még folytathatnám estig...

 

A szerelem olyan, mint ha bepisiltél volna. Mindenki látja rajtad, de csak te érzed a melegét! :D Na ebben van valami. :D

Link to comment
Share on other sites

az, hogy kinek mi a szerelme, az egy fura dolog. szokták a pasik mondani, h totál beleestem a mocimba vagy a verdámba. a csajok pedig a ruhatárba szoktak beleesni, vagyis némelyek. de ugye itt csak és kizárólagosan közhelyről beszélhetünk. nem emberi dolgokról, és semmi köze a valóságos szerelemhez.

a valóságos szerelem érzelmeken alapul, amiket ezektől a tárgyaktól nem élhetünk át. azaz te simogathatod a kocsid, nem fogsz vele szexelni, se megértést kapni tőle, és nem tudsz vele csókolózni stb........ szipi

Link to comment
Share on other sites

még mindig nem hiszek ezekben a "maszlagokban"

 

sztem egy érzés pont azért összetett és komplikált mert nem lehet igazán szavakba leírni.

 

főleg a szerelmet nem... amit mindenki máshogy él meg / máshogy él át

 

főleg azzal nem értek egyet, hogy "mikor van értelme a szerelemnek" - csak és kizárólag akkor? sztem nem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...