Jump to content
PirateClub.hu

Melyik a legjobb mobil telefon márka?


fortress
 Share


Recommended Posts

Akkor nekem rajzoljátok már körbe h mire is jó az a sybmian! Pár nokiás haverommal összemértüka telefonomat és hát nagyrészben az lg volt jobb és akk előjön h de ebbe ám symbian is van..és kérdem az mire jó?azt mondják programokat lehet rátenni meg ilyenek...mondom mutass egyet...hát nincs rajta-ez a válasz...

szóval nem tudom h ki lehet e használni azt a symbiant de legtöbben ugy látszik nem is használják csak elmondani jó..

Az lg nek is lesznek ettöl az évtöl okostelefonjai 12 db.ezenkivül most jön a renoir 8gb és lg arena amely 3d-s touchscreent fog kapni 8gb al.és pár hónapon belül a viewty 2 amely 32 gb belső és ugyanenyivel bővithető.És ebbe az évbe tervezik a hd videofelvételt.Az én viewtym videófelvevője kb 1000x többet ér bármely symbiannál.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy énse nagyon értem, hogy mire jó egy oprendszer egy mobilba?(huu elég hülyén fogalmaztam meg) nah szal, egy üzletembernek értem, hogy kell az oprendszer, de egy ilyen 16-17 éves embernek, vagy fiataloknak mi szükségük van az oprendszerre? kihasználni úgyse nagyon tudják, max a felét (de ezzel is sokat mondtam)

 

Hmm...ígéretesnek hangzanak az új lehetséges LG készülékek. :)

Link to comment
Share on other sites

Lássuk csak: pdf, Quickoffice, winamp, egyedi variálhatóság, őőő vírusok elleni hatékony védelem, ha gondod van a rendszerrel, bármikor újrarakhatod, nem úgy mint a tiédnél.Valóban nagyon jó a videó módja, de ha videózni akarok akkor videó kamerát veszek, s ha fényképezni, fényképezőgépet! ;)

pár nokiás haverod? -erre inkább nem reagálnék. pár nokiás haverom nekem is van, de azok érdekes kihasználják rendesen a symbiant. :);)

LG oldalán keresgettem, semmilyen szoftverfrissitést vagy erre utaló nyomot nem találtam, de ha te megtaláltad akkor szólj léci.

És kérdezem én: Mire jó a sima szoftver? :o nekem volt, elromlott, szerviz.gari nélkül 5rugó.

Symbian: vmi gondod van vele, rákeresel a legújabb frissítésre, letöltöd, frissitesz, már is jó! ;)

 

Nekem semmi bajom nincs az LG-vel, nagyon jó telefonokat gyárt, de akkor sem érnek még fel se a HTC szintjére, se a Nokia szintjére, de valószínűleg ha így haladnak fél/egy éven belül megteszik.

 

De ha itt tartunk akkor megvan már régóta a te veiwty-d ellenfele: Nokia 5800.

modnjuk egy lényeges momentum van még:

 

Symbianos telefonokba sosem láttam még olyat, hogy egyik napról a másikra elfelejti a csengőhangot :o

Ellenben már tapasztaltam Sony-nál is, és LG-nél is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát nem mondtál sok érvet az oprendszer mellett. pl én is tudok az oprendszer nélküli telefonommal pdf, world, illetve excel dokumentumokat olvasni.

Jah és én úgygondolom, hogy se az LG, és se a Nokia nem hasonlítható össze a HTC-vel. Jó azér a Nokia igen, de csak az okostelefonjai, tehát az oprendszeres készülékei. a HTC inkább az ilyen pda kategóriában utazik.

Bár lehet, hogy kikéne próbálnom, és akkor megtudnám, hogy valójában milyen is az oprendszeres mobil, de úgy gondolom, hogy nem igazán használnám ki.

Link to comment
Share on other sites

Nekem a HTC-be annyi nem szimpatikus hogy windózos(ha jól tudom).

 

"Bár lehet, hogy ki kéne próbálnom, és akkor megtudnám, hogy valójában milyen is az oprendszeres mobil..." <- ott a pont! :sleep:

 

mondjuk egy pontot még nem mondtam, de ez igazából nem csak rendszerfüggő.

Hogy szoftveres telefonoknál pl. K850i meg Veiwty nem lehet sok mindent egyszerre csinálni, jó minimalizálhatod az mp3 lejátszót ennyi. De pl. ha nekem küldenek vmit blukutyán' akkor tudok közben játszani,zenét hallgatni, netezni, vagy esetleg a galériában nézelődni. Még ezt egy szoftveres telefonnál nem lehet, vagy ha igen akkor is szaggat.(bár a veiwty-t idáig egyszer fogtam a kezembe, annyira nem volt maradandó, pedig jó kis telefon)

Link to comment
Share on other sites

Nekem a HTC-be annyi nem szimpatikus hogy windózos(ha jól tudom).

 

"Bár lehet, hogy ki kéne próbálnom, és akkor megtudnám, hogy valójában milyen is az oprendszeres mobil..." :sleep:

 

mondjuk egy pontot még nem mondtam, de ez igazából nem csak rendszerfüggő.

Hogy szoftveres telefonoknál pl. K850i meg Veiwty nem lehet sok mindent egyszerre csinálni, jó minimalizálhatod az mp3 lejátszót ennyi. De pl. ha nekem küldenek vmit blukutyán' akkor tudok közben játszani,zenét hallgatni, netezni, vagy esetleg a galériában nézelődni. Még ezt egy szoftveres telefonnál nem lehet, vagy ha igen akkor is szaggat.(bár a veiwty-t idáig egyszer fogtam a kezembe, annyira nem volt maradandó, pedig jó kis telefon)

 

 

Jó-jó, de nehogy Te legyél megsértődve, hogy nem favorizálom az oprendszeres készülékeket. Mondjuk sztem nem fogom kipróbálni, felesleges nekem az op rendszer.

 

:D Elárulom neked, hogy az én telefonommal (K850i) zenét hallgatok a Médiában, közben meg játszok egy játékkal rajta. aztán kisméretbe tettem a játékot, "letettem a tálcára", és blútuszon fogadtam egy fájlt. A kocka osztársam meg nézett, hogy huuu milyen erős a procim. De ez csak egy példa volt.

Ezzel nem fényezni akarom a mobilomat, csak kiegészítem a hiányos tudásodat, hogy lám a sima, mezei szoftveres készülékkel is meg lehet csinálni azt, amit az oprendszeressel is. De persze nem minden esetbe van így.

 

Link to comment
Share on other sites

Esetleg felvilágosíthatnál arról, hogy mekkora processzor van a te telefonodba. ;)

Persze NEM MINDEN ESETBEN VAN ÍGY. Ahogy te is leírtad, de én ezt elfelejtettem a mondandóm végéről.

Szóval neked van egy K850i-d. nincs 1 éves?(najó inkább rád hagyom a kormeghatározást) ez egy csúcskészülék a Sony-tól, nem pedig 1 telefon a sok közül(mint jelen esetben az én Nokia N70)

Mellesleg az én telefonom 4 vagy 5 éves, ami 4 vagy 5 éves technikát foglal magában, ami még ma is helytáll.(úgy gondolom, de lehet hogy rosszul gondolom...)

Valóban, én ezt nem tudtam hogy a te telefonod képes ilyenre, mert a többi wókmenmobil meg amiket még eddig fogtam a kezembe, azok nem tudták ezt...

Egyenlőre ennyi, ha kifelejtettem valamit, akkor még pótlom.

 

Link to comment
Share on other sites

Állítólag gyengébb a K800i-nél, de én ezt nem érzem.

A mobilom már több mint 1 éves. Jól esik, hogy azt mondod, h ez egy csúcskészülék, de nem az. Ez csak egy jól fölszerelt Cyber-shotos készülék. rengetek olyanja van a SE-nak, ami tényleg jobb az enyémnél.

 

Persze NEM MINDEN ESETBEN VAN ÍGY. Ahogy te is leírtad, de én ezt elfelejtettem a mondandóm végéről.

Szóval neked van egy K850i-d. nincs 1 éves?(najó inkább rád hagyom a kormeghatározást) ez egy csúcskészülék a Sony-tól, nem pedig 1 telefon a sok közül(mint jelen esetben az én Nokia N70)

Mellesleg az én telefonom 4 vagy 5 éves, ami 4 vagy 5 éves technikát foglal magában, ami még ma is helytáll.(úgy gondolom, de lehet hogy rosszul gondolom...)

 

Ezt nem igazán tudom értelmezni. most ez mire írtad?

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson-t mondanám. Ha 4-5 éves telókról beszélünk, akkor az F500i-m megemlítem, 4 éves, már az ötödiket tapossa, csak az akkisjával van kisebb probléma, egyébként még mindig teljesen király kis telefon. Igaz nem bővíthető, de akkoriban ez nem is volt még annyira elterjedve, bár ,ár régrn volt, lehet tévedek .... ;)

Hiedelmekkel ellentétben a joystickra, ha vigyázunk hibátlan nálam így van tökéletesen működik még ma is.

Gyors, szinte hibátlan, bár ez utóbbi szerintem emberfüggő, ki mennyire éli le a telóját ... ;)

Nokia se rossz, mert van a családban, de én SE párti vagyok és értek hozzá, mielőtt bárki leszólna, nem divatot követem, csak az van, amit szeretek :)

Link to comment
Share on other sites

Állítólag gyengébb a K800i-nél, de én ezt nem érzem.

A mobilom már több mint 1 éves. Jól esik, hogy azt mondod, h ez egy csúcskészülék, de nem az. Ez csak egy jól fölszerelt Cyber-shotos készülék. rengetek olyanja van a SE-nak, ami tényleg jobb az enyémnél.

 

jah igen az a P sorozat. Hát újabb biztos, de jobb nem hiszem, egyébként én is szívesen elfogadnék egy K850i-t, meg van még egy W-s Sony asszem az is érintőképernyős, de nem tudom a nevét :( nah az még bejön, elfogadnám, de a többit nem.

 

szerk.: W960i de azt hiszem csak a zenelejátszás érintős...

Link to comment
Share on other sites

Különösebb érvet tényleg nem mondtál a symbian mellet,valahogy elhanyagolhatónak tartok egy winampot v egy virusirtót telefonba.A pdf-et meg ilyeneket simán olvassa az lg is.Egyedül a gps amit ki lehet emelni.

 

"Valóban nagyon jó a videó módja, de ha videózni akarok akkor videó kamerát veszek, s ha fényképezni, fényképezőgépet! "

Az mp4 lejátszót kihagytad! Az nincs neked?

Ha egy kis tárgyba mint egy telefon,belefér mindez,akkor minek hurcolásszak még egy videokamerát digi gépet v mp4 lejátszót.Nem hinném h te ezeket mindig magaddal viszed.És gyakran olyankor jön jól egy videokamera amikor legkevésbé számitunk rá.

Az tényleg hiba az lg részéről h nem ad ki szoftfrissitést,v csak ritkán,de részemről felesleges is ugyanis minden rendbe van a telefonnal.

A nokia 5800 at ne hasonlitsd, a viewtyhez.A viewty az egy 1,5 éve kiadott telefon amely a2. érintős lg.Az 5800 pedig egy pár hónapja lett kiadva.De hallottamn róla h kiforratlan az érintőképernyő meg recseg ropog.a hangszórójával is gond van.A viewtynél ilyenekről még nem is hallottam.Majd talán az Lg arenát kell hasonlitani az 5800 al.

Nekem sincs semmi bajom a nokiával csak marha drága.

Link to comment
Share on other sites

Én is a Nokia-ra szavazok, mert nekem mindegyik telom az volt és nem volt gond velük.

Látom feleslegesnek tartjátok pl a Symbiant, akkor én azt nem értem, hogy sok ember miért vesz pl Symbianos telot :rolleyes:

Lehet mondani, hogy az én telom megnyit pdf, word.. formátumot, meg mutitaskos, csak azt ne felejtsétek el, hogy az ilyen telok, az oprendszeres telok után, évekkel jelentek meg <_<

Én nem szídom az oprendszer nélküli telokat, mert tényleg vannak jók közöttük :happy:

Én nem írok érvet a Symbian mellett, akinek volt már ilyen teloja, az úgyis tudja milyen, akinek meg nem volt még, az próbálja ki ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Az mp4 lejátszót kihagytad! Az nincs neked?

Ha egy kis tárgyba mint egy telefon,belefér mindez,akkor minek hurcolásszak még egy videokamerát digi gépet v mp4 lejátszót.Nem hinném h te ezeket mindig magaddal viszed.És gyakran olyankor jön jól egy videokamera amikor legkevésbé számitunk rá.

 

jah bocsi, igen kihagytam :D hát azért szokás hordozni, persze nem mindenhova, mert jobb minőséget kapunk vele... ;)

 

egy dologra viszont rájöttem:

A symbian értelmét, lehetetlen makacs embereknek, vagy olyan embereknek elmagyarázni, akinek még soha a büdös életbe nem volt ilyen telefonja. ...és nem is akarnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Egyértelműen a Nokia-t tartom a világ legjobb mobiltelefon márkájának. Nekem rengeteg Nokia-m volt (1208, 1800, 3220, 3310, 3410, 6210, 6310). Jelenleg 1616-som van és megvagyok vele elégedve. Azt tudja, ami nekem a legfontosabb egy mobiltelefonon: hívni és üzeneteket küldeni. Az első telefonom egy Alcatel OT-302-es volt, de ezen kívül voltak még Siemens-ek (A50, C65, ME75), egy Panasonic GD30, és egy Sony Ericsson T105 is. Ha most újra választanom kellene első telefont, akkor az csakis Nokia lenne.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Az, hogy itt nagyon is számít, hogy hány magos a proci. Tehát az androidnál érdemesebb felsőkategóriás készülékeket venni. Jó persze, én mondom ezt aki tervez egy Xperia P-t venni. :) Meg a másik amit észrevettem, hogy amikor kipróbáltam egy Samsungot és egy HTC-t a belső kezelés szempontjából nem sok eltérést találtam, de egy Sony-nál igen. Mintha nem is Android lett volna, közbe mégis. Mondjuk elég nehéz ezt így laikusan megfoglamazni. Remélem érted. :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem csak a launcher tér el. A menüpontok egy két kivétellel ugyanazok mint a többi Androidon. Azért mondom mert először Samsung Galaxy S2 és Sony Xperia S között kellett dönteni. A Sony-nak egyáltalán nem tetszett a saját felülete ezért maradt a Samsung ami most elég jó.

 

Egyébként meg a 3.0-ás verzió felett működik a többmagos proci támogatás. Szóval hiába több magos a Sony ha még csak egy 2.3.7-es Android van rajta. Egy CPU magot fog használni.

Link to comment
Share on other sites

A Nokiára szavaztam.

 

Nekem csak Nokia telefonom volt és van. 7110-esem volt, ami még mindíg működik, most pedig egy N95 8GB-osom van, amivel maximálisan elégedett vagyok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...