Jump to content
PirateClub.hu

Filmajánló


joey1988
 Share

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sziasztok!

 

Nagyon sok jó film van, és én is rengeteg tudnék sorolni ,amit feltétlen mindenkinek látnia kell, de ide most egy olyat írnék, ami kevésbé népszerű. Aki szeretne egy aranyos, érzelmes ( nem romantikus! :D )filmet látni, az mindenképp nézze meg a The Fall -t.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aki szereti, a valódi black comedy-k stílusát, azok számára szvsz kihagyhatatlan a Six Shooter című 2005-ös alkotás.27 perces mestermunka, ami 2005-ben elvitte a legjobb rövidfilmnek járó Oscart is.A Rendező nem mellesleg Martin McDonagh akinek az In Bruges(Erőszakik) cimű filmet is köszönhetjük.Btw, megtalálható a movies részlegen.Saját feltöltésem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Millió film van, amit tudnék ajánlani, úgyhogy napestig sorolhatnám. A legújabbak közül is van sok, de én most egy, talán kevésbé ismert alkotást ajánlanék, a Max Manus című norvég háborús filmet. A híres norvég ellenállóról, Max Manusról szól, és úgy tudom, hogy Norvégia legnagyobb költségvetésű filmje, amelyet az Oscarért is indítanak. Én már láttam, mivel itt pirate-n egy ideje már elérhető, a magyar mozikban most megy. Nagyon jó film, akit érdekel a II.vh., főképp olyan helyszíneken, amelyről azért kevesebbet tudunk, annak ajánlom, mert tényleg nagyon jó film. És jó kritikát is kapott.

Link to comment
Share on other sites

Tudok ajánlani egy filmet:

Az élet szép (1997)

Talán a valaha készült legzseniálisabb olasz film.

Műfaját tekintve tragikomédia és a holokauszt témával foglalkozik, de nem a megszokott módon.

Szerintem kihagyhatatlan, zseniális, gyönyörű... látni kell!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fura egy Topic ez!:) bár kinek mit tetszett és mit akar másokkal megnézetni... A La vita è bella(Az élet szép) valóban az a film amit illik látni!

Na de a G.I. Joe meg a Pite 7 :unsure: bár nem mondom, hogy rosszak mert nem, de én itt a mi 20 körüli és fiatalabb korosztályunk által alig látott filmeket vártam. Mint pl.:

Keresztapa Trilógia

Ponyvaregény

Blöff

A jó a rossz és a csúf

Amerikai história X

A nagy Lebowski

A remény rabja

És persza a Casablanca

 

és mondjuk aki ezeket a filmeket és hamár Pite akkor az 1 nem 4,5,6...∞ és akkor lesz összehasonlítási alapja a mai filmekkel

Link to comment
Share on other sites

"Na de a G.I. Joe meg a Pite 7. bár nem mondom, hogy rosszak"

de igen, rosszak :)

a Max Manus-ra én is kíváncsi vagyok, a skandinávok mindig is remek filmeket csináltak és úgy hallottam, hogy ez végre nem a tipikus sablon háborús film.

 

és ha már ajánlás: Tesó c. 2003-as magyar alkotást ajánlanám mindenki figyelmébe.

senki ne számítson hatalmas izgalomra, mert a film tulajdonképpen egy korkép, a lényeg a környezeten és a karaktereken van (külön kiemelném az Elek Ferenc alakította Sziszit).

a zene részemről kifogástalan, sőt, 5 percenként becsúszik valami zenei utalás, afféle intellektuális humorként jellemezném ezt.

a történet a végére kicsit ellaposodik a főszereplő csajnak hála, de ez része a film romantikus oldalának, ettől még teljesen élvezhető másfél órát kap a néző.

 

kicsit félrevezető módon ír a műről a portponthu, de jobbat nem találtam róla.

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=54904&i_city_id=3372&i_county_id=-1

kis kostoló azoknak, akik nem akarják letölteni, amúgy az egész film megtekinthető youtube-on.

http://www.youtube.com/watch?v=1xsd7W1eUqQ

Link to comment
Share on other sites

3 filmet láttam az utóbbi időben amiket tudok ajánlani:

 

Ítélet Nürnbergben (Judgment at Nuremberg): Stanley Kramer remekműve, főszerepben olyan legendás színészek, mint Spencer Tracy és Burt Lancaster. Érdekes és ugyanakkor elgondolkodtató problémákat vet fel. Egyébként egy tárgyalótermi film, olyasmi, mint a 12 dühös ember vagy a Dicsőség ösvényei.

 

A halál és a lányka (Death and the Maiden): egy érdekes thriller/pszichodráma. Mindössze 3 ember játszik a filmben (Sigourney Weaver, Ben Kingsley és Stuart Wilson) és szinte végig egy szobában játszódik az egész. Roman Polanskinak ez bőven elegendő egy jó film elkészítéséhez. ;)

 

Tortúra (Misery): thriller Stephen King regénye alapján. Kathy Bates nagyszerűen alakította a fanatikus ápolónőt, de azért James Caan-ra sem lehet panasz. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...