Jump to content
PirateClub.hu

SMC WBR14T-G vezetéknélküli router


Recommended Posts

Helosztok

 

Adott egy SMC WBR14T-G vezetéknélküli router, egy asztali számítógép és egy laptop egy usb wifivel

A net ADSL felhasználó és jelszó kérős

Tudnátok adni egy segítséget hogyan lehet ezt beüzemelni hogy mindkét gépen legyen net, mert kiválóan látja a smc routert a gép de netet nem kap, sztem a beállításokba rontottam el vmit

Semelyik két gépen usb wifivel nincs net, most úgy megoldottam, hogy utp kábelel kap az asztali számitógép netet, de ekkor is számítógépen kell fellépni felhasználó névvel és jelszóval

Homenál már minden zöld vagyis minden Enablere van állitva, de hiába connectelem ott mindig azt írja ki nem lehet fellépni, csatlakozni

 

Előre is köszönöm a segítségeket, és aki tud kérem rakjon be részletes leírást róla, mert már állitottam minden x*rt

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szia motorka !

 

Ilyen esetben úgy célszerű eljárni, hogy a vezetéknélküli routert az asztali gép mellé kell rakni, és kábellel összekötni azzal. Nekem is SMC routerem van, csak éppen vezetékes, annál ha belépek, akkor az Advanced Setup-ba kell belépni, ott a WAN almenübe, azon belül a PPPoE-be, itt kell beírni az Internet szolgáltatód által megadott User nevet és jelszót. A LAN menüben pedig DHCP-t kell beállítani. Az asztali gépen az Internetet úgy kell bekonfigurálni, hogy az Login nélkül állandóan szélessávúan kapcsolódjon a hálózatra. A Laptop-nál szintén, de ott még meg kell kerestetned a saját routeredet, és oda konnektálni. Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Részletesebben letudnád, mert én ehhez sík hülye vagyok, amúgy megvannak sztem a beállitások csak router nem akar felconnectelni, és kábelel összevan kötve a pc és ott feltudok connectálni :S

Link to comment
Share on other sites

Szia motorka !

 

Szerintem először is nyomj egy Reset-et a routeren /a router hátulján találod a Reset gombhoz a nyílást, pl. egy fogpiszkálóval vagy hasonló eszközzel megoldhatod/ . Tartsd benyomva 6 másodpercig, hogy a gyári /Default/ beállításokkal álljon fel a router.

 

Miután beléptél a router-be, kattints a Home Network Settings-re, majd az alatt a WAN Settings-re, itt válaszd ki a PPPoE-t, és nyomd meg a More Configuration gombot alul. Az előugró ablakban írd be az Internet szolgáltatódtól kapott adatokat, azaz User Name > Felhasználó név, Password > jelszó, Please retype your password > ide írd be mégegyszer a jelszót, ezután nyomd meg a SAVE SETTINGS gombot. Ha ezt megcsinálod, akkor valószínűleg fog működni, de a többi dolgot nem írom le mert mindekinek saját magának kell hogy belőjje a szükséges dolgokat / tűzfal, titkosítás,stb./, ui. ez nagyon hosszú lenne taglalni.

 

Amennyiben ezután is gond van, akkor a PC illetve a Laptop beállítása nem megfelelő. Ebben is segíthetek, ha Windows XP-d van.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...