Jump to content
PirateClub.hu

Windows mellé Linux


spawn28
 Share

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Ezt a topikot azért nyitottam, mert egy kis segítségre lenne szükségem a következőben. Windows xp van a gépemen és mellette szeretném a linuxot is használni. Tehát, valaki meg tudná mondani nekem, hogy hogyan tehetem ezt meg anélkül, hogy újra kellene telepítenem az op. rendszert.

Link to comment
Share on other sites

Ezzel kapcsolatban lenne nekem is kérdésem?

 

Mi nap ki akkartam próbálni a linux ubuntu-8.10-desktop-amd64-est,a c:\meghajtóra telepítettem a linuxot probléma nékül felment telepités vége ujra indul a gép elkezdte betölteni a linuxot hiba üzenet Still waiting for root device..A d:\meghajtón volt a winxp ami külön Hdd volt.

 

Tovább probálkoztam leszedtem winxp a linuxot gondoltam hogy az xp kavart valamit a c:\meghajtóra.

 

De nem mert csak a linuxot feltelepitetem megint telepités rendben lezajlot újra indul a gép és kb 10 perc fekete képernyö után meguntam a dolgot.

 

Maradt az xp egyenlöre!

 

A konfiguráció

 

Alaplap:MSI K9N6PGM-F

CPU:DualCore AMD Athlon 64 X2, 2500 MHz 4800+

Memoria: Kingmax 2x1GB DDR2-800 (400 MHz)

Videokártya:ATI Radeon X1650 512MB

Hang:Realtek ALC883 @ nVIDIA MCP61 PCI

HDD:SAMSUNG SP0612N (60 GB)ATA-100 Rack

HDD:SAMSUNG HD160JJ (160 GB)SATA-II

DVD MEG: PIONEER DVD-RW DVR-215D SATA

Link to comment
Share on other sites

Egy kis segítség, hogy kell linuxot windows mellé telepíteni.

Bootoltasd be a windowst, ha bejelentkeztél, akkor rakd be a linux telepítőjét. Megjelenik egy ablak, itt válaszd a windows mellé(vagy hasonló) gombot(ha jól emlékszem a második). Kiválasztod hogy melyik partícióra telepítsd, és szépen feltelepül magától. A gépet újra kell indítani. Bekapcsoláskor megjelenik egy képernyő, ahol ki tudod választani melyik operációs rendszer induljon el. Kb. 10 másodperc után a windows indul automatikusan.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...