Jump to content
PirateClub.hu

c++ gond


szilard5
 Share

Recommended Posts

ha a könyvben szereplő kódokat bemásolva nem fut le normálisan a progi ,hanem itt-ott pofozgatni kell rajta ,az azért lehet mert millió féle C++ és fordító létezik ... ha nem pont azt használod amit a könyv előír ,akkor mindig szenvedni kell majd vele ...

 

másrészt szerintem Turbo Pascallal érdemesebb alapozni ,és utána rátérni a C++-ra ... TP megtanít a "gép nyelvén" beszélni és algoritmusokban gondolkodni , és habár sokban különbözik a C-től ,de szerintem utána jobban boldogulnál vele...

 

persze ez csak az én véleményem ,de bármilyen egyetemen ,főiskolán előbb Assembly és Pascal szokott lenni és csak aztán C ,Javascript és társai...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nem kötözködöm...

 

De nekem más a tapasztalatom :( nekem nagyon nehéz volt az egyetemen átszokni c-re pascalról :wacko::blink: !

 

Az egyik tanár azt mondta hogy: (idézem) "a középiskolától rohad a rendszer". és ezt a pascalra értette. :)

 

De az biztos hogy segít/megtanít gondolkodni.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

a könyvből elolvastam az első fejezetet. sőt! már a 2. at is. (és már többet is :o)

 

pascal, c++ os témához, hogy mivel kéne kezdeni: gőzöm sincs, ezt biztos jobban tudjátok.

 

enisz: szeretem az interaktív dolgokat.

az alapok fogalom mindenkinek mást jelent. nekem jelen pillanatban annyit hogy tudom hogy lehet megjegyzést beletenni, hol kezdődik a függvény, hol záródik a parancs, mi az a cout, mik a ">>" "<<" jelek, tudok fordítani,stb...

 

nem hiszem hogy valakit is zavar ez, sőt, szerintem örülnek hogy válaszolhatnak. (vagy nem) :)

Link to comment
Share on other sites

Nem bántani akarunk, és persze hogy örülnek ha válaszolhatnak vagy nem :lol: ...

 

Azért a main fgv után berakni ezt

main(){

}

 

{

...}

 

Sztem egy könyvben sem találnék...

vagy ez a kérdés:

az eddigieket értem, bár hogy oda miért kellett " ; " nem teljesen.

mert minden utasítást le kell zárni de legalább kikényszeríteni a balról jobbra haladást :

,

a könyvre tudok csak hivatkozni. először a javascriptről írt 1-2 dolgot,felépítése, ilyesmik, az ment,é s ezután jött ez a fejezet. a könyv maga teljesen tudatlanoknak készült,akik most hallottak először erről, gondoltam biztos tudja a szerző hogy s mint

c++? vagy javascript? sokban hasonlítanak de mégsem mindegy 'hogy idd' ki vagy 'vidd ki'.

 

Bocs de véleményem szerint láttál valahol egy forráskódot leszedtél valami gyorstalpalós hülyeséget és most itt tartunk :) !

 

Olvass el egy rendes "C" könyvet. Bocs ha a lelkedbe gázoltam.

Link to comment
Share on other sites

Nem gázoltál bele :D

 

EZ az a könyv amúgy:

 

http://konyvnet.hu/konyv.php?konyv_id=2779...NhxXTuiKfOVczjz

 

 

Azért a main fgv után berakni ezt

main(){

}

 

{

...}

 

Sztem egy könyvben sem találnék...

 

Nem, ez nincs a könyvben, ez csak magamtól jött :lol:

 

c++? vagy javascript?

 

A könyv az elején felhozta, mint lehetőség, mivel egy olyan aki elkezdi, nem sok fogalma van róla hogy miben is más, vagy mit csinál. Akármiről...

Annyi volt hogy megjelenített a képernyőn egy szöveget.(és 1-2 művelet ezekkel)

 

Thats all folks :)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sztem ez jobb lenne neked :)

http://www.computerbooks.hu/progc/

 

Ez elég okosan leírja mit miért és az egyész könyv a c-vel foglalkozik nem pedig plussz olyan dolgokkal amit 2 oldal megjegyzés után sem ért meg az ember. Bár a turbo c függvényekkel nem foglalkoztam. Az ANSI C-T megtanulni tökéletes, bár már nem egy mai könyv.

 

Annak meg nem szabad bedőlni, hogy "ettől a könyvtől a nasa legkeményebben védett szerverét is simán feltöröd". jó kis túlzással :lol: .

 

csoki

Link to comment
Share on other sites

Felejtsük már el 2009-ben ezeket a borland-os dolgokat!

Windows alatti programozáshoz használjunk Visual Studiot!

 

Amúgy:

#include <iostream>

using namespace std;

#define COUNT 4

void avg( void );

int main( void )
{
    double num1, num2;
    char op;

    cout << "Kerem adjon meg egy szamot: ";
    cin >> num1;
    cout << "Kerem adjon meg megegy szamot: ";
    cin >> num2;
    
    cout << "A ket szam osszeget az \'a\' billentyu lenyomasaval kapja meg." << endl;
    cout << "A ket szam kulonbseget az \'s\' billentyu lenyomasaval kapja meg." << endl;
    cout << "A ket szam szorzatat a \'m\' billentyu lenyomasaval kapja meg." << endl;
    cout << "A ket szam hanyadosat a \'d\' billentyu lenyomasaval kapja meg." << endl;
    cin >> op;

    cout << "Az eredmeny: ";

    switch( op )
    {
        case 'a' : 
            cout << num1 + num2;
            break;
        case 's' : 
            cout << num1 - num2;
            break;
        case 'm' : 
            cout << num1 * num2;
            break;
        case 'd' : 
            cout << num1 / num2;
            break;
        default : 
            cout << "Hibas opcio!";
    }
    
    cout << endl;

    avg();
}

void avg( void )
{
    int i;
    double nums[ COUNT ], ans = 0.0;
    char op;

    for( i = 0; i < COUNT; i++ )
    {
        cout << "Adj meg egy szamot (" << COUNT << "/" << i << "): ";
        cin >> nums[ i ];
        ans += nums[ i ];
    }

    cout << "A " << COUNT << " szam atlagahoz nyomd le a \'z\' billentyut." << endl;
    cin >> op;

    if( op == 'z' )
    {
        cout << "Az atlag: " << ans / i << endl;
    }
}

 

Vagy

std::cout

-ként tudsz hivatkozni rá, ha nem használod a

using namespace std;

-t

Link to comment
Share on other sites

oks, megfogadom, letöltöm azt.

 

csak azt nem értem, hogy az mitől jobb? fordít-fordít mindkettő. egyféleképp tud fordítani,nem?

 

amúgyképp köszi, lefordítottam és működik a program, csak egy getchar(); kellett a végére , hogy ne zárja be magát mielött látnám.

igaz, nem teljesen értem ezt most... ez milyen kód? (nem akarok nagy hülyeséget kérdezni)...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

Arra gondoltam elkezdek megtanulni valamilyen programozást. Le is szedtem pár könyvet C++ hoz, de nem tudok hol álljak neki, mert fordító programra lenne szükségem. Tudna valaki adni ilyesmit. Lehetőleg Win re szeretnék "egyszerűbb" számolásra használható programot készíteni, tudom ez nem mostanában lesz, de valahol el kell kezdeni. Mit javasolnátok, hogy kezdjem, és mivel? Ha sz számít valamit Vista x64-em van, ehhez kellene a program, ha nincs akkor megoldható xp-re is. Esetleg ha más nyelvet ajánlatok, akkor az is érdekel, az a lényeg legyen magyar leírás ami alapján lehet tanulni. Talán VB jobb lenne?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Arra gondoltam elkezdek megtanulni valamilyen programozást. Le is szedtem pár könyvet C++ hoz, de nem tudok hol álljak neki, mert fordító programra lenne szükségem. Tudna valaki adni ilyesmit. Lehetőleg Win re szeretnék "egyszerűbb" számolásra használható programot készíteni, tudom ez nem mostanában lesz, de valahol el kell kezdeni. Mit javasolnátok, hogy kezdjem, és mivel? Ha sz számít valamit Vista x64-em van, ehhez kellene a program, ha nincs akkor megoldható xp-re is. Esetleg ha más nyelvet ajánlatok, akkor az is érdekel, az a lényeg legyen magyar leírás ami alapján lehet tanulni. Talán VB jobb lenne?

 

 

Heló!

 

Javaslom, hogyha nagyon kezdő vagy, tehát ha még életetben soha nem láttál programkódokat, illetve nem algoritmizáltál, akkor ne C++ -szal kezdj! A C++ -nak egyrészt bonyolult szintaktikája van, másrészt sehol sem találsz olyan embert, aki ezt ajánlaná kezdő nyelvnek :D Kezdő nyelvnek ott van a Jó öreg Turbo Pascal esetleg Basic. (Assembly, ez alacsony szintű nyelv de megértése ennek sem könnyű, tehát ezt sem ANNYIRA ajánlom mert elavult etc.... DE GYORS :D Viszont ahogy írtad: " Számolásra használható programokat akarok írni" Nem tudom milyen "számolós" progikat akarsz írni, de ha nagy erőforrás igényűt, akkor tényleg javaslom assemblyt, de nem hinném, hogy ennyire beleakarsz merülni.....) :D

 

Ugye Van nekünk C-nk is :D Ez a "programozás angolja". Ezt második helyen tudom ajánlani :D "Könnyebb" mint a C++.

 

 

VB..... Ezt is második helyen tudom ajánlani.

 

 

Javaslom, hogy ne vistán programozz, hiszen itt "korlátozotabbak a lehetőségeid". Programozás szempontjából sokkal ergonomikusabb az XP. De a google a barátod, biztos találsz fordítót :D Mellesleg a Borland honlapján is találhatsz IDÉ-t Vistára. (Márha Borland buildert akarsz :D )

 

Link to comment
Share on other sites

Értem! Kösz a választ.

Amikor azt írtam hogy számoláshoz kellene akkor nem bonyolult számolásokra gondoltam, csak egyenletmegoldásokra, esetleg több ismeretlenesekre, vagy pl transzformációkat akarok számolni, esetleg trigonometriai függvények. És sokszor van, hogy ugyanazt kell ismételni, ezért gondoltam hogy nekiállok. Hát igen mondhatjuk hogy teljesen "tudatlan" vagyok ebben a témában. Pascal-t tanultam de nem említeném mert nagyon keveset. Vistát azért említettem, mert azt használom, de nem tudom mennyire befolyásolja ez az elkészítendő programot. Annyira nagy dolgokat tényleg nem akarok. Programot találtam is csak próba verziósat, és nem is tudtam nagyon milyen nyelvet lenne érdemes elkezdeni, fontos lenne, hogy legyen magyar leírás. Esetleg tudsz javasolni valami e-könyvet (leírást), és programot? (lehet hogy látok én is, csak nem tudom mi kell pontosan, tényleg 0- ról kezdeném)

Link to comment
Share on other sites

Szia. Ez nem olyan egyszerű, hogy te beírod pl "GetTrigonomterFuggveny" és lehozza neked. itt egy egyszerű összeadás, és szorzás képlet

 

3*x+1= szám

 

tehát neked a x-et kell megadni. Ha nem haragszol le is irnám a a kódot hozzá a legegyszerűbben. Persze ez a kód c++ hoz való.

 

elmagyarázom előtte a dolgokat:

 

#include <iostream>

using namespace std; // ez azt jelenti ha mi ki szeretnénk írni a "cout" parancsal egy szöveget pl: Szia, akkor alapjáraton így kéne kinéznie: std::cout<<"Szia"; nah most ez a sor ez automatikusan kiirja minden parancs elé, amit te nem látsz

 

int main() //a fordító ezt a függvényt keresi meg legelőször. Ha ez nincs meg nem jó a progi

{

int szam, eredmeny; // nah most itt hozzáadsz a progihoz egy "szam, és egy "eredmeny" nevű függvényt. De ennek meg kell határozni az értékét

 

/*Nah most építsük fel a proginkat*/

 

cout << "Addj meg egy szamot:"; // itt kiirja a 2 " között lévő szöveget.

cin >> szam; // ezt a gép, (ami számot beírtál ezt "megjegyzi")

 

/*most jön a képlet amit neked kell megírni*/

 

eredmeny = (3*szam)+1; // ugye azért rakjuk zárójelbe, mert a szorzás magasabb rendű mint az összeadás

 

cout << " Az eredmeny:" << eredmeny;

}

 

return 0;

 

 

ezzel a kis forrásrészlettel arra szerettem volna célozni, hogy neked kell megírnod, hogy a függvényed mit csináljon. Mind ezt a matematika nyelvén.

 

És akkor arról még nem is beszéltem, amikor x-re kell megoldani az egyenletet :) (minkét oldalhoz hozzáadok 1-et: /+1)

 

remélem segített ez a leírásom egy picikét :)

 

 

Sok sikert. én c++ ba kezdtem, és én elég jól megértem. Mindenbe a logikát keresd!

 

 

Üdv,

Batista

Link to comment
Share on other sites

Értem hogy ez nem lesz egyszerű, de tisztában vagyok ezzel. A matematikai hátér talán megvan. Pascalban tudtam pl számokat összeadni, meg egyéb hasonló alap dolgokat, de azt nem tartom ismeretnek, amit abban tudok. Valami olyat keresek amivel egy kis programot tudnék írni (persze sok tanulás után) ami win alatt elindítható,egy kis ablak pl, beviszek adatokat, és kiadja az eredményt mint amit te is írtál. Tudom hogy a háttérben mindent nekem kell összerakni. 8tudom hogy ha ugye nem lehet értelme akkor erre is kell vizsgálat, és valami válasz, de gondolom ez később jönne a tudáshoz, előbb ki akartam választani egy nyelvet amin elindulhatok. Csak nem találtam programot és leírást. Szóval erre a 2 dologra lenne szükségem!

Link to comment
Share on other sites

Gondolkoztam többfélében is, megnéztem a lehetőségeket.

Letöltöttem a Ms oldaláról a Visual c#-ot. ehhez találtam is elég jó anyagokat. De sajnos a program csak 30 napos verzió. Nem találtam mást az oldalon. Kódot keresem, azt sem, egy másik topicban valaki feltett serial-t hozzá, nem fogadta el. Tudtok valamit ajánlani?

 

 

 

Sikertelen próbálkozások után, próbálkoztam még a Dephi vel is. Ahhoz e leírás nem ugyan ahhoz a verzióhoz volt mint a program, szóval elég körülményesnek találtam. Azt a verziót használtam ami itt is fenn van az oldalon Borland Delphi 7.

 

 

Van valami ötletetek? Mindegy melyikre, mert még sok energiát nem fektettem bele egyikbe sem. A lényeg hogy fusson rendesen, (lehetőleg Vista alatt), és leírás is ahhoz a verzióhoz legyen.

Link to comment
Share on other sites

Delphi.... régebben tettem fel egy Delphi 7 könyvet, de letörölték. Megnézem majd torrenten, hátha fenn van.

 

Szerintem nem bonyolult a Delphi. Kirakod a komponenseket, lekezeled az eseményeket, kódolsz :) Nagyjából ez minden vizuális fejlesztés alapja.

 

Meg is van!

http://rapidshare.com/files/143532023/Programozzunk_Delphi_7_rendszerben.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...