Jump to content
PirateClub.hu

Tanácsot szeretnék


turbos
 Share

Recommended Posts

Néhány hete szemezek ezzel az autóval, nem nagyon értek hozzá, szakértő ismim nincs, légyszi segítsetek, hogy megéri-e megvenni, meg stb :P

 

http://www.hasznaltauto.hu/2628479_peugeot_206_2001

 

Időm sajna nem nagyon engedi hogy utána olvasgassak, ezért kérlek meg titeket, lássatok el tanácsokkal, véleménnyel...

előre is köszi)))

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Nem vagyok autószerelő, sem eladó, de valamennyire értek az autókhoz.Tapasztalatokból próbálok írni.

 

Tehát 135ezer km van benne, ami az árhoz képest picikét sok, a motorja egy benzines kétezres, ami igencsak fogyaszt, bár kis autó.

Javaslom hogy ha személyesen tekinted meg figyelj arra hogy a kormányon mennyire van lekopva a bőr, vagy a sebességváltó mennyire használt, ezekből hamar rá lehet jönni, hogy tényleg 135-öt futott vagy csak vissza van pörgetve.

Ha jól látom nem gyári kipufogó van rajta, vagy lehet hogy ilyen csicsás a gyári?-nem tudom, de ha nem gyári(hangjából lehet hallani) akkor az még dob a fogyasztáson.Jah és a vizsgája júniusig érvényes, figyelned kell rá hogy minden rendben legyen:

-lehet azért adja el mert vizsga "előtt" áll és sok dolgot kell benne cserélni-

 

Én egyenlőre ennyit tudok segíteni! :)

Link to comment
Share on other sites

135 ezer Km kerekenként :)

Szerintem tuti nem ennyi van benne, nem hiszem hogy egy ilyen autóval 8 év alatt ennyit mentek.... bár sose lehet tudni, de nem árt óvatosnak lenni! Ha van vezetett szervízkönyv akkor könnyen leigazolható... De persze az is lehet hogy valami csajszié volt aki egy héten 3szor elment vele a plázába meg vissza :)

 

De szerintem ha már ennyiért veszel autót akkor tényleg érdemes egy olyan emberrel elmenni (ha Te nem értesz annyira hozzá), aki egy kicsit legalább ért hozzá hogy mit kell figyelni használt autó vásárláskor.

Link to comment
Share on other sites

Az előbb TrueMaster írta a szervízkönyvet.A kereskedőknek jó kapcsolataik vannak.Egy jó ismerős meg 10-50ezer ft és már megvan a vezetett szervízkönyv.Én azt tanácsolom,hogy vidd el az autót állapotfelmérésre.Ez kb 30ezer ft körül mozog de hidd el megéri az árát.Ott minden kiderül az autóról.

Link to comment
Share on other sites

Mire jó az ilyen 2 üléses autó?

Szállítható szem. száma: 4 fő

Ez van.

Neki ez tetszik!

 

hölgy tulajdonostól

Erre szoktam mondani: Ha megveszed váltócserés :)

(saját, baráti/ ismerösi tapasztalat)

Egyébként minden kocsit nem dohányzó hölgy tulajdonos vezet,nemtudtátok?

Hol vannak már a széthajtott autók... :lol:

 

Danieels jól leírta a beltér kopásait, azt érdemes mindenképp megnézni!

 

Én azt tanácsolom,hogy vidd el az autót állapotfelmérésre.Ez kb 30ezer ft körül mozog de hidd el megéri az árát.Ott minden kiderül az autóról.

 

És ha kiderül valami azon a teszten?

Akkor bukta a 30 ezret a vevö és otthagyja az autót :(

 

Amit a képekröl láttam:

 

Pozitívum:

- téligumik (talán volt az autóval foglalkozva)

- beltér képen jól fest

 

Negatívum :(

- hiányzik a PEUGEOT és a 206CC felirat ,ami vagy esztétikai okokból került le, vagy újra van festve az autó :(

bár a küszöb képen kicsit más színben pompázik, de lehet csak fénytörés.

- elöl matricarendszám (mindenképp kérd el a hivatalos papírját, mert a "közeg" felénk rá van szállva az ilyenekre

- nekem képen az egyik foncsor halványabb ,szal igencsak cserés volt, ez is a törés mellett szól :(

- pesti kocsi :( (valószínű-lámpától lámpáig használták)

- ár értékben tényleg magas...

 

Meg kell nézni, és egy kiadós (nem 5 perces) tesztúton KI KELL PRÓBÁLNI.

Figyeled az apróságokat:

 

Ha 100 felett nem hallasz "susogást" az ajtónál és az ablakoknál, akkor nem volt törve.

(ezért szokták városba teszteltetni az autókereskedök az eladni kívánt kocsit)

Ismerd a tipikus francia gyermekbetegséget: az elektronikát

(észrevettétek, ha jön az úton egy olyan kocsi ,aminek csak az egyik lámpája világít, az 100% hogy francia.

nem tudnak égőt/elektronikát gyártani)

 

Ha valami eszembe jut, még írok.

Link to comment
Share on other sites

....Egyébként minden kocsit nem dohányzó hölgy tulajdonos vezet,nemtudtátok?

Hol vannak már a széthajtott autók... :lol: .....

 

Igen ez így van :)

Ami a legviccesebb, múltkor mentem bent Pesten a körúton és a pirosnál állt mellettem egy autó, aminek az oldalára ki volt írva hogy "Eladó... hölgy tulajdonostól... nem dohányzó...." Na most ehhez képest ült benne egy dagadt csávó aki cigizett :lol:

 

Gondoltam hogy lefényképezem de addigra zöld lett és megindult a sor, ő meg lekanyarodott valahol, pedig biztos díjnyertes kép lett volna :D:lol:

 

 

De ha tényleg csajé volt az autó, akkor annyira nem kell félned, mert én úgy vettem észre hogy a nők inkább lassan mennek mint hogy rosszul váltsanak :)

Link to comment
Share on other sites

Meg kell nézni, és egy kiadós (nem 5 perces) tesztúton KI KELL PRÓBÁLNI.

Figyeled az apróságokat:

 

Ha 100 felett nem hallasz "susogást" az ajtónál és az ablakoknál, akkor nem volt törve.

(ezért szokták városba teszteltetni az autókereskedök az eladni kívánt kocsit)

Ismerd a tipikus francia gyermekbetegséget: az elektronikát

(észrevettétek, ha jön az úton egy olyan kocsi ,aminek csak az egyik lámpája világít, az 100% hogy francia.

nem tudnak égőt/elektronikát gyártani)

 

meg asszem olyanokat is szoktak csinálni hogy egy 100-ast vagy egy 50Ft-ost végighúznak a két ajtó között, ha megakad a százas vagy nehezen megy le akkor gyűrődve volt a kasztni, ha meg simán akkor semmi baja nem volt.

elektronikát nem, de Dízelt igen. :lol: ez már elég ahhoz hogy megvásárolják a buta népet...

fél lámpával közlekedek mindig, a váltó is pontatlan de Dízel Hádéí-M van úgyhogy neszójábe! :D

kb. ilyeneket szoktam hallani.

Link to comment
Share on other sites

...elektronikát nem, de Dízelt igen...

 

Ne haragudj, de a dieselröl ez az idézet jut eszembe:

"Dízelt vezetni olyan, mint melegnek lenni. Ma már sokkal elfogadottabb, de még mindig szar dolog."

 

Az idézet innen való :)

http://ssgti.uw.hu/index.html

 

Ezek a "mondvacsinált" dieselek nem érik meg a 10 -15 évet, ezeket már nem arra tervezték...

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: ez jó! Jót röhögtem!Tetszik! :D Amúgy nem vagyok dízelpárti! :) jah és Suzuki, meg Suzuki Gti párti sem... :)

 

Turbos: ennyi pénzért: Alfa Romeo 147-et, Golf IV-et, Jó állapotú Golf3-at, Ford Mondenot, és még sok másmilyen jobb autót kapsz!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...