Jump to content
PirateClub.hu

Hálózati kábel


Recommended Posts

Sziasztok.

 

Nagy nehezen rájöttem,hogy miért szakadozott a netem,és rátalátam egy olyan dologra,hogy a hálózati kábel okozhatja.

 

Ugyanis elvileg nem mindegy,hogy milyen jel erősségű a kábel,amit MHZ-ben mérnek.

 

Csak sajnos nem tom milyen jelerősségű kábel-re lenne szükségem legalább egy T-online 8mb-os nethez.

 

 

Ha netán fontos jelenleg egy D-LINK DSL360R Modemem,és egy D-link DIR-301 Routerem van.

 

 

Előre is köszönöm a segítséget.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Helló..

 

Belekontárkodnék...

 

CAT 5-E kábel az általános..ha nincs törés benne és tökéletes a végponti modul(tehát a plug v. aljzat) bekötés ,akkor 100m-ig aktív elem nélkül is jó..bár javasolt a 60-70m-er.

 

CAT 5-F ez az árnyékolt variáns ,kültérre ,áram v. egyéb kábelek mellett vezetve ezt a kábelt használjátok.

 

CAT 6 Ez 200mb -os kábel ,habár szokták használni G hálózatra is..

 

CAT 7 Ez tényleg gigás..ebbe erősebb hajtás is árt...

 

De az utsó kettővel otthon nem nagyon találkozni...nagyobb intézményi hálózatokhoz kellenek.

 

A modem teljesítménye 24-mb/s így a net-eden nem fog segíteni...kábel csere.

A 8mb-os netednek ,teljesen mindegy a legolcsóbb cat 5 is simán elviszi.

Szerintem csak halomra gyilkoltad a kábeled... :lol:

Ne törd meg a plug-oknál..és lehetőleg a kábelre ne rakd rá az asztal lábát...akkor a sima is menni fog.

 

üdv.Vlacy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Van benne igazság :lol:

 

De nemcsak a kábelek voltak megtörve,hanem a modem-ben a kondik is szépen felpúposodtak :wacko:

 

Tehát a T-online tól kapott modem-el vigyázzatok,mert ahogy nézegettem nagyon selejt,és erre mostmár én is rájöttem.

 

Viszont ajánlom a D-LINK DSL-321B modemet,ami nekem Február közepe óta megvan,és még azóta kb 3-szor volt kikapcsolva. :lol:

 

Eddig egy deka kondi-nak sem lett baja,remélem sokáig fogja ez már bírni,habár néha nem ártana nekem se teljesen áramtalanítani :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...