Jump to content
PirateClub.hu

Videókazetta digitalizálása dvd lemezre!


motorka
 Share

Recommended Posts

Olyan gondom van, hogy ismerösök megkértek hogy pár videókazettát másoljam át dvd lemezre

Asztali dvd író meg az asztali videómagnó meg van hozzá, csak nem tudom mit hogyan mivel kell összekötni

Ma probálkoztam úgy hogy a videómagnót scart kábelel közvetlen az asztali dvd írót összekötöttem és elinditom majd felvétel, de csak olyat vett fel, mint amikor a csatornán nincs adás

Vki tudna segíteni hogy hozzam össze a jót a hasznossal :D

Link to comment
Share on other sites

Asaztali dvd íróba, ha minden igaz, koax kábel is tud csatlakozni.

A videómagnót koax kábellel kösd össze a dvd íróval, mintha csak a kábeltévét akarnád nézni, a dvd írón ugyanúgy keresd meg a sávok között a videómagnó csatornáját, mintha kábeltv lenne, és akkor tudod rögzíteni a felvételt.

 

Én legalábbis így szoktam csinálni, és mindig működik.

Link to comment
Share on other sites

De ma néztem, én a scart csatlakozót a dvd íróba az alsóba dúgtam és papírján aztírják az a kimeneti, és a felső a bemeneti, vagyis akkor felülre kell dugnóm és akkor elméletileg veszi is

Majd írok ha sikerül,

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Én az ilyen problémát a tv tuneremmel szoktam megoldani (Leadtek Palm Top USB) ! A videót összekötöm egy scart rca kábel segítségével meg a Leadtekhez adott kábellal a tvtunerrel s a winfast program mpeg2-be tudja rögzíteni a videókazetta tartalmát a számítógépre a bemeneti jelválasztó átállításával s azt a Uleead DVD Movie Factoryval csak átforgatom DVD-be !

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, én is gondoltam, hogy ajánlok egy tv-tunert. Otthoni használatra elfogadható minőségi cuccot már pár ezerért lehet kapni. Nekem is külső egység van. Három ezerért vettem tavaly, van rajta koax, s-video, composite csatlakozó. Meg vagyok vele elégedve.

Plussz ott van nagy előnye a dvd felvevőkkel szemben, hogy a számítógépre rögzített anyagot szerkeszteni lehet (reklámot, reklámfoszlányokat kivenni, logót eltüntetni, színeket állítani,s tb.)

Link to comment
Share on other sites

Hali !

 

Én most cseréltem le a belsőt egy külsőre és 12.200 froncsit fizettem a Leadtek Palm Top-ért , de nagyon behozza az árát , mert mindennap rögzítem vel a Star Trek Enterprise sorozatot ami nagy kedvencem ! Egy egy rész reklám mentesen 1,2 gigabyte , s így 3 rész felfér mozgó menüvel egy dvd-re !

Emellett videóról is fel lehet venni vele a már említett módon s olcsóbb mint egy merevlemezes dvd felvevő , amellett itt is van időre beállított felvétel készítése stb stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Szevasztok

 

Átolvastam az egész topicot. Jobban megkavartatok mint egy cunami.

A kérdés a következő:

Régi VHS kaziról (esküvő,gyerek stb) lehet-e egylépésben átrakni a gépre a filmet hogy az már Pl. divx-es legyen, vagyis ne teljes méret szerint menjen át mert akkor ugye iszonyatos helyet foglalna. És később szerkeszteném.

Vagy a minőség miatt muszáj lenne átmásolni akár darabokban is, szerkeszteni és azután konvertálni?

Ha lehet olyan programokat mondjatok ami esetleg tud magyarul.

Később milyen progival szerkeszthető.ami esetleg tud magyarul.

Köszönöm a figyelmet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hali !

 

Én teljes videokazettákat szoktam berögzíteni a TV Tuner kártyához (Leadtek) adott programmal ami a Winfast ! Összekötöm a videót a külső tunerrel mert az enyém az (Leadtek Palm Top) és aztán a Winfast programban kimenetet váltok s mintha a tv műsort rögzíteném , ugyanúgy rögzítem a videó kazetta tartalmát , mpeg2 formátumban , s azt utána a Corel DVD Movie Factory programban lehet szerkeszteni , menüsíteni egyebek !

 

Ez csak az én szisztémám , többféle megoldás létezik ! Biztos mások másképp csinálják !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...