Jump to content
PirateClub.hu

Vérfarkas vagy Vámpír


gery11111
 Share

Vérfarkas vagy Vámpír?  

176 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Vérfarkas vagy Vámpír?

    • Vérfarkas
      68
    • Vámpír
      92
    • Egyéb mítikus lény(félember)
      16


Recommended Posts

Szavazz és írd le miért és mi áll hozzád legközelebb illetve, ha választhatnál hogy éld tovább az életed.

Írd le miért? :mellow:

 

Félreértések elkerülése érdekében: tudom, hogy nem léteznek; tudom, hogy soha nem is léteztek; és tudom, hogy ez egy hülye kérdés, de sokat elárul az emberek természetéről, gondolkodásáról és engem elsősorban ez érdekel. ;)

 

Én: Vérfarkas

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bagoly kolléga: Az a farkasember, csak más néven.

 

Egyébként szívesebben lennék Farkasember, mint vámpír, de inkább a Hegylakó egyik halhatatlanja szeretnék lenni :)

Link to comment
Share on other sites

Bagoly kolléga: Az a farkasember, csak más néven.

 

Ja, így már oké. De mi köze a vérhez? Ezen az alapon a vámpír is lehetne vérvámpít. Vagy vámpírember, mert tudtommal a vérszopó denevért (is) hívják vámpírnak.

 

Amúgy nekem a vámpír és a vérfarkas közül az egyik olyan mint a másik.

Link to comment
Share on other sites

Azért lett várfarkas, mert angolul Werewolf a neve, és a magyar fordító tudta, mi az a wolf, de a were-t nem tudta, ezért összerakta azzal a magyar szóval, ami úgy hangzott, mint az eredeti, ígylett a were-ből vér.

Link to comment
Share on other sites

A Vérfarkasok szerintem sokkal karakteresebbek és erősebbek is a vámpíroknál, csak mivel számuk sokkal elenyészőbb, így háttérbe szorulnak, mindezek mellett erejük is meghaladhatja egy vámpír erejét. Hátránya, hogy a gyengébb egyedek csak teliholdkor változnak át, a fejlettebb és régebbi példányok ezt már bármikor megtehetik. Akár még nappal is, ezért voltak ők a tiszta vérű Vámpírok nappali védelmezői. Nekem 6db ilyen témával foglalkozó film van, az Üvöltés, valami csodálatos, 1981-es, de az átváltozások akár 1percig is tartanak és a maszkok is nagyon durvák!

Link to comment
Share on other sites

hozzám én álok legközelebb én elég mitikus vagyok :D (egyszerre tudok négy emberel beszélni, úgy hogy nem értem miről beszélünk :D ) (ja és látom a jelent :D ) (és nem tudok jól helyesírni ha akarok :D ) (de még sok mindent tudok, de nem árulom el a többi kulonleges (Hiro tályszólás) képeségem... most :huh: )

Link to comment
Share on other sites

Azért lett várfarkas, mert angolul Werewolf a neve, és a magyar fordító tudta, mi az a wolf, de a were-t nem tudta, ezért összerakta azzal a magyar szóval, ami úgy hangzott, mint az eredeti, ígylett a were-ből vér.

 

Az ilyenektől tudok falnak menni! Ha már nem tudott az illető angolul, mért nem vett elő egy szótárat?! Elhiszem, hogy akkor még nem volt webforditas.hu, de papír alapú biztos volt. pffff :blink:

Link to comment
Share on other sites

Én mind a kettő karaktert bírom.

 

Én egy olyan lény lennék ami mind a kettőnek a tulajdonságait magában hordozza (nem underworld stílusban). Persze azokat nem amik sebezhetővé tesznek, vagy bármire kényszerítenek. Pl.: A vámpír vérszívás, vagy a napfényérzékenység stb. A vérfarkasnál pedig : a kényszeres átalakulás teliholdkor ( mert akkor a szeretteimet is megtámadnám, és az nem jó).

 

Egyébként ha kinézet és erő szerint választanék, akkor mindenképpen a vérfarkas. Szerintem erősebbek a vámpíroknál. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Itt nem csak az erejükről van szó, hanem a "filozófiáról" a "stílusról" és az "érzésről" stb... Ezt figyelembe véve, elég sok dolog kiderül egy ember gondolkodásmódjáról, és ha megérted a kérdést és a választ, akkor az illető írási stílusával együtt, már kialakíthatsz magadban egy viszonylagosan pontos képet az ember jelleméről. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

vámpír.

 

vérfarkas : nyíltam megmondja a véleményét, amit el akar érni, azt szemtől szembeni harccal fogja elérni.

vámpír : inkább a háttérből irányítva, embereket manipulálva éri el a célját.

 

én így értelmeztem. de mondd már el, hogy ez neked miért fontos? :D vagy ebből te mit szűrsz le ? :huh:

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtop...hl=dog+soldiers

 

Ajánlom minden vérfarkas kedvelő figyelmébe...a csoportszellem és a mészárlás jegyében került fel a film...jah és holnap jön az Üvöltés 1., igaz szinkronosan...na abban azért van egy 1perces átváltozás...az valami csoda! :)

Link to comment
Share on other sites

Az igen :D

 

Malacka: az emberek személyiségéről elég sok minden elárul, de magában nem ér semmit. Ahhoz hogy bármi extrát le tudj vonni belőle, pl el kell olvasd, hogy és mit ír. Utóbbi kialakít egy képet, amihez ezek a válaszok hozzáadnak egy keveset. A lényeg itt az, hogy miért, és mit lát benne az illető. Ezt pedig az írásai nélkül nem tudod levonni, ha nem írja le, őszintén és oldalakban :P . Abban is van valami, amit te írtál, de az csak egy kis része a nagy egésznek. ;)

 

Az egész dolog azon alapul, hogy ha az ember gondol valamire, akkor nem csak azt gondolja amit kimond, hanem ha ismered egy kicsit a gondolkodását, abból amit pl. itt kimond legyen az akár egyetlen árva szó, elég sokmindent ki lehet következtetni. Az egészhez csak egy kis emberismeret, és egy kis empátia szükséges. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...