Jump to content
PirateClub.hu

Windows vs. Linux vs. Mac


Thomas
 Share

Te melyiket használod és miért?  

391 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Melyik a jobb?

    • Windows
      283
    • Linux
      71
    • Mac
      37


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a kérdés adott! melyik a legjobb oprendszer??

 

Szerintem a Linux a legjobb, én azt is használok (Ubuntu Linuxot), és teljesen megbízható, semmi gond nincs vele, bár a Macintosh-t még nem próbáltam :D

Macintosh-t még nem láttam. Linuxon dolgoztam. Sokkal stabilabb mint a Windows, viszont annak aki arra használja, mint én + itt a többség, annak szerintem mindenképp a Windows a nyerő.

Link to comment
Share on other sites

pedig msotmár egy linuxot is annyira egyszerű használni mint egy windowst :P

Ubuntu volt kinn pl Hegyalján, csináltak internetsátrat ahol ubuntu linux votl a gépeken ,és az ebmerk gond nélkül neteztek rajta :P volt akihez odamentek és megkérdezték h használt-e már linuxot és mondta h még életében nem is látott, akkor közölték vele h most azon netezik :D

http://ubuntu.hu/cikk/hegyalja-fesztival

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Windows:

 

1.) Ehhez szoktam hozzá.

2.) A szerver programokat ( Apache, Serv-U, stb. ) windowson egyszerűbben betudom állítani, mint Linuxon.

3.) Sok program windowsra készült.

 

3érv a windows mellet. Egyébként ha az lenne a kérdés, hogy szerverre milyen op. rendszert tennék fel, akkor Linuxra szavaznék ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kényszerből winfos, sajna a tanórán is winfoson tanulunk....nehéz átültetni az officeról tanultakat openofficera....

De a linuxot pártolom, mert többet tud, minden benne van ami kell! Persze, aki játszani akar, vagy mindenféle kis programot feltelepíteni feleslegesen....annak nem tetszik. Na meg annak se tetszik, aki nem ért hozzá! Igaz valóban bonyolultabb, de a világért se adnám fel, hisz én gondolkodó lény vagyok, nem foghat ki rajtam!

 

Haverom fikázta a linuxot, mert ha full feltelepitek mindent, akkor mekkora helyet foglal....hehe most telepiti a vista ultimatet.

Link to comment
Share on other sites

A három közül melyik a jobb...? Nem tudnám megmondani, mindenki más miatt választotta az operációs rendszerét. Nekem volt már Linux, de sajnos nem mélyedtem bele a rejtelmeibe, úgy gondolom nem okozna gondot, ha ezt kellene megszoknom. Windows XP van a gépen, mert használok egy-két alkalmazást, ami csak ebben a környezetben fut.

Link to comment
Share on other sites

Már szavaztam, de van egy új ígéretes versenyző (nem lesz olyan elterjedt, mint ezek közül bármelyik, de sok jó tulajdonsága van): PC BSD

-Stabil, mint egy Linux (merthogy FreeBSD, azaz Unix alapú)

-Kompakt mint egy Mac (hasonlóan FreeBSD alapú, mint a Mac OS X)

-Programokat egy kattintás telepíteni, mint a Windowsban (PBI fájlok, igaz h más Linuxoknál is ott az rpm ill a deb vagy apt-get-tel sem nehéz, de akkoris jó tulajdonság :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...