Jump to content
PirateClub.hu

Windows vs. Linux vs. Mac


Thomas
 Share

Te melyiket használod és miért?  

391 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Melyik a jobb?

    • Windows
      283
    • Linux
      71
    • Mac
      37


Recommended Posts

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

én windows-t használok <_<

de az igazi oprendszer az a mac os x ,mivel arra nincsen semmi vírus írva semmi kártevő

maximális védelmet is biztosít,egy windowst átlagban kb fél évente kell ujra rakni

egy mac - ot kb 5-6 évente

jah és a legelterjedtebb sztem az sp 2 es xp

 

Link to comment
Share on other sites

windows... sokan írták hogy kék halált kaptak, én csak 2x, azt is azért mert sz@r a szerelőm, és hibás videó kari miatt kb 2 percenként fagyott le a gép (pár nap múlva már csak fél perc :D:( ) és a sok lefagyástól bejött 2 kékhalál, gondolom nem tesz jót a gépnek ha 100x fagy le a gép/nap...

amióta jó a videókarim már nincs kékhalál

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nekem a gépemen van Ubuntu linux és Win xp is.

Linux:KB 10 vírus van rá összesen,sokkal stabilabb,van grafikus felület mint a winnél és hasonló is :D

 

Win Xp:Játékok csak ezen futnak linuxon nem,sokkal ismertebb és megszokottabb mint a linux.

 

Szóval 1 gép 2vagy több op rendszer és megvan a megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Mindhárom rendszert próbáltam.

Igazándiból ezt a kérdést nem lehet pontosan megválaszolni ezért nem is fogok szavazni.Ha internetezni,levelezni,messengert használni akartok akkor mindhárom rendszer a maximumot nyújtja.A leggyorsabb és a legjobban kinéző rendszer ezek közül a Linux.Fényévekkel gyorsabban töltődik be mint a Win vagy a Mac és úgy vettem észre, hogy kevésbé terheli a gépet,jobban kezeli a memóriát ezáltal a 3D-s alkalmazások gyorsabban futnának rajta ha Linuxra is kiadnák a híres Windowsos játékokat.3D markot is megnéznék Linux alatt.Az sem elhanyagolható, hogy a Linux nyílt forráskódú ezáltal ingyenes és akármilyen programot fejleszthetünk rá.A kezelése macerásabb mint a Windowsé vagy a Macintoshé.A programok telepítése sokkal nehezebb mint a 2 rivális oprendszer esetében.A videokártya driverekr telepíthetőségéről ne is beszéljünk (számomra horror volt. :D ) de szerencsére az ATI és az Nvidia is fejleszt rá drivereket.

A Macintosh az egy komplett multimédiás központ.Minden szórakozáshoz és munkához fontos program előttünk van csak ki kell ismerni őket.Összességében egy nagyon jól használható rendszer.Nekem soha nem fagyott le.Ha nem lenne Windows akkor 1000X , hogy Macintosht használnánk.Amerikában népszerű és ott sok játék kapható hozzá.Ha egy egy .dmg fájllal találkoztok az egy az egy Macintosh alatt használatos képfájl.

Ha figyelmesek vagytok akkor az amerikai hangstúdiókban észrevehetitek, hogy CSAK Macintosht használnak hangfelvételekre a kiváló multimédiás képességei miatt.

A Windowst meg ismerjük. :D Szép is jó is csak néha lassú meg hajlamos lefagyásra.Viszont a Win támogatottsága mindennél nagyobb.A programok 75%-a Windowsra készül mert ez a rendszer a legelterjedtebb a világon. :)

Link to comment
Share on other sites

ez tök érdekes ! miért jobb a mac_osX,ha nyista hang és nem tudsz 100%osan élvezni egy filmet vagy mp3_at hallgatni ?! Így pont az 1ik fő funkcióját veszti el az os (-média lejátszás) !

win_re szavaztam ,nekem a microXP a legszimpibb 5-10mp boot,nagyon gyors,teljesen lecsupaszitott rendszer de kőstabil és amire nekem kell net,média,játék,minimális egyéb fh program arra tökéletesen elég , csak 4-5havonta kell újratenni (10-20perc alatt minden oké)

szerintem linux_ból a wubisok jók,telitalálat az a fajta telepítés ,de az os még közel sem fh barát

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Nekem van a gépemen Windows is és Gentoo linux is , és linuxra szavaztam, sokkal szebb mint a windows, és persze sokkal kisebb gépigénye van :) nézzük csak meg, mennyi is a windows 7 gépigénye? pl ram 1 gb hát könyörgöm :D a linuxot ezerszer szebbre meglehet csinálni :) látványos elemek, kocka stb... és mégis megelégszik 100 mega rammal :) igaz hogy a telepítése kicsit bonyolultabb, de megéri, ja és ezt nemkell 2 havonta ujrarakni :D Linux forever :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...