Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Family Guy

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
28 válasz erre a témára

puffadt

puffadt

Zsebibaba

• Power User
  • PipaPipa
  • 0
  • 45 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Budapest
Nos a Family Guy: Comedy Central Elvileg mindennap 23:00-tól

A Family Guy egy amerikai rajzfilmsorozat Quahog kitalált városában (Rhode Island-en). Alkotója Seth MacFarlane, aki meglepően sok szereplő hangjaként is közreműködik. A FOX televízócsatorna kezdte sugározni 1999-ben, majd bár 2002-ben törölték a műsorból a sorozatot, a sikeres DVD-eladásoknak és az Adult Swim kábelcsatornán elért meglepő nézettségi arányoknak köszönhetően a FOX 2005-ben ismét műsorra tűzte. Magyarországon a Comedy Central kezdte vetíteni 2008. októberétől.

A Family Guy gyakran alkalmaz "cutaway" jeleneteket, melyek a történethez nem kapcsolódó vicces bejátszások. Ezek miatt sok kritikát is kapott a sorozat.

Az 1999-es Superbowl szünetében figyelt fel a Fox Boradcasting Company a Larry rövidfilmekre (a Family Guy elődjére), és a készítőt két évadra szerződtette. A második évad végével a társaság törölni szerette volna a sorozatot, azonban a cégen belüli hatalmi változás és a rajongók nyomására megrendeltek egy harmadik szezont is, ami után ismét megszakították. A Cartoon Network rajzfilmcsatorna Adult Swim blokkjában tűntek fel ismét az addigi epizódok ismétlései, melyek viszonylag nagy érdeklődést váltottak ki a tévénézőkből, illetve a DVD-kiadások is jól fogytak az üzletek polcairól (több, mint 2,2 millió darabszámmal), minek hatására a televíziócsatorna újra érdeklődni kezdett a sorozat iránt. A Family Guy 2004-ben ismét visszatért a képernyőkre, két további évaddal és egy DVD-filmmel (Stewie Griffin: The Untold Story). A hatodik szezon 2007 őszén került adásba, illetve a rajongók ígéretet kaptak egy hetedik évadra is, 2008 őszétől, aminek készítését már el is kezdték.

Peter Griffin (Kerekes József) ? Peter a negyvenes éveiben járó családfő, júliusban született. Rendkívül kövér és ostoba férfi, aki állandóan rossz helyzetekbe kerül, melyeket csak fokoz, ahogyan próbál kikerülni belőlük. Bár ez nem látszik rajta, éppen-hogy szellemi fogyatékos. Lois férje, Chris és Stewie apja, Brian gazdája. Apja utálja, anyjáról nem sokat tudni- vegasban szokott kártyázni.

Lois Griffin (Vándor Éva) ? Lois is a negyvenes éveiben jár. A módos Pewterschmidt családba született, de feladta gazdagságát, hogy hozzámehessen Peter-hez, bár azóta is nagy figyelmet fordít külső megjelenésének ápolására. Lois zongoraleckéket ad, de a legtöbb idejét a családdal való törődés teszi ki. Szomszédjuk, Glenn Quagmire folyamatosan zaklatja, és természetellenesen bálványozza őt.

Meg Griffin (Nemes Takách Kata) ? Lois 17 éves lánya (valószínűleg nem Peter-től származik). Meg idejének nagy részében próbál beilleszkedni a gimnáziumának közösségébe, ami (plasztikai műtét nélkül) nem is nagyon sikerül neki. Gyarkan célpontja a külsejét, különcségét és úgy általában a létezését bíráló vicceknek.

Chris Griffin (Hamvas Dániel) ? Peter és Lois 14 éves fia. Nem túl okos (bár tehetségesen rajzol), és az apjához hasonlóan túlsúlyos. Ő az egyetlen gyerek, akinek még nem kérdőjelezték meg a szüleinek kilétét (bár egy lyukas óvszernek köszönhetően született meg). Egyes nézők szerint Chris idősebb a nővérénél, mert egy kissé magasabb, de ez nem igaz

Stewie Griffin (Dolmány Attila) ? Peter és Lois 1 éves fia. Angol akcentussal beszél, hihetetlenül intelligens. A kormány számára ismeretlen veszélyt jelent a nemzetközi biztonságra, mert komoly terveket sző világuralomról és Lois megöléséről, ám tervei eddig meghiúsultak, mivel a körülötte lévők közül csak Brian (a kutya) érti meg és veszi komolyan. Sok vicc született a valószínűsíthető homoszexualitásáról, azonban sok epizódban heteroszexuális (a szexuális beállítottsága a készítők szerint a helyzet humorosságának megfelelően változik).

Brian Griffin (Schnell Ádám) ? A Griffin család beszélni képes talált kutyája, a család talán legintelligensebb tagja. Gyakran ironikusan beszél, Stewie-vel jó barátok, bár gyakran szekálják egymást.

Glenn Quagmire ? A középkorú, szexmániás agglegény pilóta, Griffinék szomszédja, Peter barátja.

Cleveland Brown ? Peter csendes, lassú beszédű barátja, szintén szomszéd. Elvált feleségétől, miután az megcsalta Quagmire-rel. Gyorsétterme van Quahogban.

Joe Swanson ? Feleségével, Bonnie-val az első évad ötödik epizódjában mutatkoztak be, mint új szomszédok. Rendőr, elfojtott agresszió jellemzi; egy üldözés során balesetet szenvedett és kerekesszékbe kényszerült.

kinek mi a véleménye, hogy tetszik? biggrin.gif

• 0

dean23

dean23

Vicces Fiú

• Power User
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 721 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Ha engem kérdeznek, ez a rajzfilm veri még a Simpsont és a South Parkot is! Nagyon LOL! laugh.gif
  • 0

bazoo1992

bazoo1992

Feltörekvő

• Power User
  • PipaPipa
  • 0
  • 58 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:The Capital of Hungary...
Szerintem South Park-ot nem veri, de Simpsonst mindenképp! biggrin.gif legalábbis nálam... xD
  • 0

TrueMaster

TrueMaster

Ninja

• Támogató
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 1
  • 1664 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Én nemrég kezdtem el nézni, de amikor megláttam hogy fent van PirateClubbon az összes része, legalábbis a régebbiek, leszedtem és megnéztem az összeset smile.gif

Nekem nagyon bejön, most jobban tetszik mint a SouthPark, de lehet azért mert abból is láttam az összes részt vagy 3× smile.gif Igazából ez más kategória is mint az SP, szóval nem hasonlítanám smile.gif
  • 0

Mr.T_

Mr.T_

Törzsvendég

• Power User
  • PipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 426 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Ózd
  • Érdeklődés:http://www.youtube.com/user/h4XXy
Nagyon bejön most ez smile.gif Mikor jön a 4. évad szinkronosan?
  • 0

TrueMaster

TrueMaster

Ninja

• Támogató
  • 1
  • 1664 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Már van smile.gif

Itt megtalálod a PirateClubbon tgx jóvoltából:

Kérlek Jelentkezz be vagy Regisztrálj hogy lásd a rejtett tartalmat.

• 0

Mr.T_

Mr.T_

Törzsvendég

• Power User
  • PipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 426 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Ózd
  • Érdeklődés:http://www.youtube.com/user/h4XXy
Jöhetne már a 6. évad dvdripbe smile.gif
  • 0

nickey

nickey

Törzsvendég

• Power User
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2
  • 462 Hozzászólás
  • 2 köszönet
  • Neme:
  • Lakhely:Hetényegyháza
ez egy akkora jó sorozat! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Meg van minden évada, néha ha unatkozok beteszem és nézem, és akkorákat röhögök biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

Manfred von Richthofen

Manfred von Richthofen

"Fordítva vetted be a gyógyszered?"

• Kitiltott
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 3084 Hozzászólás
  • 0 köszönet
kegyetene jó sokkal jobb mint a South Park nem csak agyatlan káromkodások!

a 2 legjobb szereplő Brian és Stewie! biggrin.gif
  • 0

vassadi

vassadi

• Power User
  • 8
  • 3172 Hozzászólás
  • 4 köszönet
  • Lakhely:Manchester
  • Érdeklődés:Foci, Filmek, Játékok, Pirateclub :)

Manchester United, AC Milan, Pittsburgh Steelers Fan
Osztálytársam nézi a sorozatot Comedy Central-on, ő mondta, hogy mennyire jó, így lehet, hogy teszek majd vele egy próbát és letöltök néhány részt. Nálam eddig a South Park volt a favorit, meglátjuk, ez mit tud. smile.gif
  • 0

badzsi25

badzsi25

Zsebibaba

• Veterán
  • PipaPipa
  • 0
  • 29 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Százhalombatta
A legjobb "mese" a világon... elver mindent

Láttam egy hasonló sorozatot Amerikai Fater címmel... a Family Guy koppintása sad.gif....de sokkal sokkal szarabb biggrin.gif:D:D:D
  • 0

Neldelors

Neldelors

Zsebibaba

• Power User
  • PipaPipa
  • 0
  • 26 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Croatia
  • Érdeklődés:Swimming
I really dont see the point of Family Guy on Blu-ray. Its not even animated in HD, iirc. Lossless audio? Why bother. Theyd probably crop the image to 16:9 too.

It would be great for storage. One season could fit on one Blu-ray most likely.
  • 0

vassadi

vassadi

• Power User
  • 8
  • 3172 Hozzászólás
  • 4 köszönet
  • Lakhely:Manchester
  • Érdeklődés:Foci, Filmek, Játékok, Pirateclub :)

Manchester United, AC Milan, Pittsburgh Steelers Fan
Megnéztem az első évad első négy részét, és ezek alapján csak annyit tudok mondani: óriási! cool.gif Nagyon jó a sorozat, nálam már most lepipálta a South Park-ot, elsősorban azért, mert míg ott folyamatosan megy az erőltetett káromkodás (ami szerintem jelentősen csökkenti a színvonalat) és vannak olyan részek, ahol kis túlzással egyáltalán nincs ami egy kicsit is meg tudna nevettetni, addig a Family Guy-ban folyamatosan jönnek a poénok (hol kisebb, hol egészen lehengerlők smile.gif ), és a nyelvezete is -ha lehet így fogalmazni- kulturált. Egyszóval az eddigi négy rész alapján, amiket láttam, nagyon nagy, remélem a színvonal a továbbiakban sem fog csökkenni. smile.gif
  • 0

Manfred von Richthofen

Manfred von Richthofen

• Kitiltott
  • 0
  • 3084 Hozzászólás
  • 0 köszönet
kedvenc sorozatom iszonyat jó a Simpson és a South Park együtt nincsen ien jó!
  • 0

Swarm

Swarm

Betűszaporító

• Power User
  • 2
  • 1218 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Érdeklődés:Elsősorban filmek!Másodsorban is filmek, aztán jöhet egy kis zene, hisz anélkül sincs élet!A végére pedig belefér egy kis sport, azon belül is foci!(Arsenal)
Lassan minden részt kimerítek.Nagyon bírom, a south park már nem csinál olyan nívós epizódokat mint régen.Ez viszont mindig bejön.Amúgy az Amerikai Fater azért ennek a koppintása mert ugyanazok a készítők!
Ja és Stewie a legnagyobb arc!
  • 0

Ray D.

Ray D.

Bambooocha

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 0
  • 560 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:The Hall of Fame
Hatalmas sorozat már 6 évadot láttam biggrin.gif South Park-ot nem biztos, hogy veri de egy szinten van vele az biztos. Én nagyon szeretem biggrin.gif
  • 0

spájz

spájz

Törzsvendég

• Power User
  • PipaPipaPipaPipa
  • 1
  • 413 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Stewe fan vagyok
  • 0

b.frenk

b.frenk

Betűszaporító

• Power User
  • 1
  • 1156 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Eger
Én meg Peter fan! biggrin.gif
A legnagyobb arc az egész sorozatban.
"Semmilyen betegségem nincs, de harminc éves koromig nem pukiztam!"
xD
  • 0

BlackLunar

BlackLunar

Ninja

• Power User
  • 14
  • 1584 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Op.rendszer:Windows 10
  • Lakhely:Tóalmás
Én Family Guy Fan vok csak biggrin.gif:D, nemrég kezdtem el nézni, egyszer csak belebotlottam, de azóta szeretm, atom nagyok biggrin.gif:D
  • 0

Gyapy

Gyapy

Lézengő

• Power User
  • PipaPipa
  • 0
  • 95 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Pest
ó nagyon imádom egyszerűen fantasztikus sorozat biggrin.gif
  • 0

Chains

Chains

Zsebibaba

• Power User
  • PipaPipa
  • 0
  • 44 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Szerintem oltári a magyar szinkron és igen jo meg minden. azt nem szeretem mikor olyan poént adnak be amik amerikaiakrol szol pl hogy amerikában x ember elütött x embert és hasonlo amiröl a b###s életben nem halottam szal azok nem viccesek,de ezt leszámitva pokolian jo.
  • 0

szogyenyi

szogyenyi

A fórum (k)réme

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8
  • 2708 Hozzászólás
  • 1 köszönet
  • Lakhely:Szamoskér
Imádom biggrin.gif egyik legjobb sorozat. aki nem látta volna még nézzen bele smile.gif
  • 0

baro130

baro130

Vicces Fiú

• Veterán
  • 1
  • 727 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Kedvenc sorozatom wink.gif A legjobbak ezek a cutaway jelenetek, azokon lehet a legnagyobbat röhögni biggrin.gif
  • 0

Sick Of It All

Sick Of It All

Bambooocha

• Power User
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 2
  • 532 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:.:Suzuran:.
nem rossz sorozat, bár a korábbi évadok sokkal jobbak voltak, mint a mostaniak.
számomra 1etlen negatívuma a sorozatnak Peter, a legidegesítőbb, leghülyébb (finoman szólva), és legparasztabb szereplője, nagyon utálom, szerintem rohadtul nem vicces, amit művel.
Stewie, meg 1szerűen zseniális karakter, már a leg1ső rész óta.
a 8. évadot még nem tudtam megnézni, annyira idegesített Peter, de majd csak "túlteszemmagamrajta".
  • 0

baro130

baro130

Vicces Fiú

• Veterán
  • 1
  • 727 Hozzászólás
  • 0 köszönet
Én elkezdtem előlről nézni a sorozatot online, most tartok úgy a 4. évad közepén, de eddig azt kell mondanom, hogy nekem veled ellentétben nagyon bejön Peter viselkedése smile.gif Igaz, hogy egy barom, de mégis rajta tudok a legnagyobbakat nevetni, főleg az ilyen visszaemlékezős részeken. (pl. Peter megtanulta használni a WC-t stb. biggrin.gif)
Mondjuk a szinkron is rohadt jó, ami még rátesz egy lapáttal. wink.gif
  • 0

beci92

beci92

Made in China

• Kitiltott
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 241
  • 682 Hozzászólás
  • 164 köszönet
  • Lakhely:Chicago
Kiírják a sorozatból a Family Guy egyik kulcsfiguráját

9673_300x225.png

A műsor producere Brian "tragikus halálát" azzal magyarázta, hogy fel akarják rázni a műsort.

Kiírják a sorozatból a Family Guy egyik főszereplőjét, a család "emberszerű" és intelligens házi kedvencét, Briant. Griffinék kutyáját tizenegy évad után egy autó gázolja halálra - írja a Daily Mail.
Briant azonnal pótolják és a készítők, új kutya költözika  házba, Vinny.
A Family Guy a FOX televízióban indult útjára 1999-ben, majd néhány évvel később - 2003-ban - törölték. Ám népszerűsége nem apadt, sőt, a DVD eladások igen szép számokat mutattak, ezért 2005-ben ismét adásba került.

A hazai közönség 2008 őszén ismerhette meg a Griffin családot, a sorozatot 2008-ban a Comedy Central kezdte vetíteni.
A Family Guyt eddig tizenegyszer jelölték Emmy és Golden Globe díjra különböző kategóriákban, és eddig mindkét fórumon háromszor nyert - olvasható Wikipédián.

• 0

SzegediXY

SzegediXY

Gumiszoba Szökevény

• ViP
  • 64
  • 4165 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Lakhely:Vajon?
Írták volna ki Meg-et :D Nem nagyon nézem, úgyhogy nekem mindig lesznek új részek, amikben benne van Brian, bár kár, mert ő és Stewei voltak a kedvenceim
  • 0

georg1111

georg1111

Wrestler

• ViP
  • 246
  • 958 Hozzászólás
  • 22 köszönet
  • Op.rendszer:Windows 8.1 Pro
  • Lakhely:Tejútrendszer

Én most olvastam, hogy lehet, hogy nem véglegesen írták ki. Itt olvastam:

Akinek nem esett volna le, hogy ki nincs a képeken, akkor az írjon, és akkor leírom.

• 0

hankock

hankock

Elérhetetlen

• ViP
  • 326
  • 9578 Hozzászólás
  • 107 köszönet
  • Lakhely:Erdély

Hetek óta tart a hisztéria a Family Guy nézők, rajongók körében, mikor is a Griffin család kutyáját, és oszlopos tagját Briant ki nem írták a sorozatból, egy balaeset következtében. Az eset valóságos hisztériahullámot indított be, számos komoly, és komolytalan próbálkozás, petíció, és aláírásgyűjtés szerveződött, hogy elérjék, hozzák vissza Briant a sorozatba. Nos, Seth MacFairlane igazán troll formájában van, ugyanis Twitter oldalára nemrég egy olyan bejegyzést tett ki, mely végre tiszta vizet önt a pohárba.

A Family Guy atyja a következő üzetetet tette ki twitterre: "I mean, you didn't really think we'd kill off Brian, did you? Jesus, we'd have to be fucking high." Lefordítva körülbelül annyit tesz: nem kell lemondanunk Brianről, és nem írják ki végleg őt, ahogyan a szituáció adná. A helyzet az, hogy az aktuális  karácsonyi különkiadásban véhetőleg Stewie visszafogja őt hozni, bármi áron. Egyébként voltak, akik már az elején megmondták, hogy lehet nem kellene komolyan venni a helyzetet, mert Stewienak megvannak az eszközei, hogy visszahozza cimboráját a halálból. Nos nekik lett igazuk. Nos, örülünk ennek a hírnek? Én mindenképp. MacFairlane pedig megint bebizonyította, hogy nem megy a szomszédba egy kis trollkodásért. :)

cinestar

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó