Jump to content
PirateClub.hu

Te hiszel a szellemekben?


Danner
 Share

Te hiszel a szellemekben???  

97 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. Te hiszel a szellemekben???

    • NEM
      48
    • igen
      49


Recommended Posts

Semmilyen tudományos bizonyítékot nem mutattak be, amivel bizonyíthatnák a létüket, és én, aki gimnáziumi 4 évem alatt emelt szinten tanultam kémiát (tehát tudományos beállítottságú vagyok), nem hiszek ilyen botorságokban.

 

 

 

Ami azt illeti, a "szellemi termék", "szellemi munka",...stb. szavak nem magára a szellemre vonatkoznak, hanem, hogy magát a folyamatot általában nem kézzel fogható eszközökkel végzik. Ezek a kifejezések arra utalnak, hogy az agyban lezajló biokémiai folyamatoknak intenzívebben kell folyniuk elvégzésükkor, mint a fizikai munkákhoz.

A tudomány nem dogmatikus, csak keveset ismernek az átlagemberek belőle, mert nem olvasnak szaklapokat, és nem akarnak akkor sem foglalkozni vele, amikor lehetőség nyílik rá, pl.:az iskolában (azt sem fogják fel sokan, amit ott tanítanak, pedig egyáltalán nem új felfedezéseket mutatnak be ott, hanem pl.:kémiából is a kb. 10-15 évvel ezelőtti kutatási eredményeket tanítják). Az ilyen emberek aztán a hit mögé bújnak, mert nem ismerik a körülöttük lévő világot...

Látom nem érted.Mondtam, hogy gondolkozzatok a jelentésén.Az agyhoz és a biokémiai folyamatokhoz hogy jön szerinted az a szó, hogy szellem?Sehogy.A mai tudomány mindent amit nem ért azzal magyaráz, hogy agy és biokémia.A szellem és a lélek nem biokémiai folyamat.Sajnos az igazi tudósokat, akik nem csőlátású materialisták, és nem tagadják, hogy más is van a fizikai világon kívűl, azokat direkt nevetségessé teszik, és elvágják a nyilvánosság elöl, amennyire csak lehet.

Kétlem, hogy a gimnáziumban tanultad volna a szellemet, mint biokémiai folyamatot :)

Az ilyen emberek aztán a hit mögé bújnak, mert nem ismerik a körülöttük lévő világot...

Vicces, a betondzsungelre gondolsz?Ha nem tűnt volna fel, el vagy vágva az igazi világtól.Az iskolapad mögött ülve pedig, nehezen ismered meg a körülötted lévő világot, emelt szintű kémia ide vagy oda. :) A régi egyszerű ember sokkal jobban ismerte a világot, és nem csak ismerte, értette is a működését.Pedig nem járt emelt szintű kémiára.Ezt már csak az is bizonyítja, hogy kevesebb természeti katasztrófa volt, mivel nem ártott a természetnek, mint a mai ember (aki szerinted sokkal többet tud).

És méghogy nem dogmatikus a tudomány?Bizony pont azok a szaklapok terjesztik a dogmát.El sem hinnéd, mennyire keveset ismersz.Mert elrejtik előled.Csak, hogy bizonyítsam mennyire dogmatikus:

http://www.kataklizma.info/2010/11/08/egely-gyorgy-turhetetlen-talalmanyok

Meg lehet nézni a linkelt oldalon lévő youtubera töltött filmet.Sőt, Egely találmánya cáfolja az összes buta biokémiás indokot ami az elmével, lélekkel, szellemmel kapcsolatos.

Mivel tudományos beállítottságú vagy, gondolom érdekes lesz számodra, főleg amikor majd azt látod megcáfolni, hogy nem létezik 100%nál nagyobb hatásfokú gép.Mert ugye az iskolában ezt is tanítják.

 

Szóval én nem bíznám a tudományra azt a kérdést, hogy létezik-e szellem.

(hozzáteszem nem vagyok semmilyen vallás követője)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Látom nem érted.Mondtam, hogy gondolkozzatok a jelentésén.Az agyhoz és a biokémiai folyamatokhoz hogy jön szerinted az a szó, hogy szellem?Sehogy.A mai tudomány mindent amit nem ért azzal magyaráz, hogy agy és biokémia.A szellem és a lélek nem biokémiai folyamat.Sajnos az igazi tudósokat, akik nem csőlátású materialisták, és nem tagadják, hogy más is van a fizikai világon kívűl, azokat direkt nevetségessé teszik, és elvágják a nyilvánosság elöl, amennyire csak lehet.

Kétlem, hogy a gimnáziumban tanultad volna a szellemet, mint biokémiai folyamatot :)

 

Vicces, a betondzsungelre gondolsz?Ha nem tűnt volna fel, el vagy vágva az igazi világtól.Az iskolapad mögött ülve pedig, nehezen ismered meg a körülötted lévő világot, emelt szintű kémia ide vagy oda. :) A régi egyszerű ember sokkal jobban ismerte a világot, és nem csak ismerte, értette is a működését.Pedig nem járt emelt szintű kémiára.Ezt már csak az is bizonyítja, hogy kevesebb természeti katasztrófa volt, mivel nem ártott a természetnek, mint a mai ember (aki szerinted sokkal többet tud).

És méghogy nem dogmatikus a tudomány?Bizony pont azok a szaklapok terjesztik a dogmát.El sem hinnéd, mennyire keveset ismersz.Mert elrejtik előled.Csak, hogy bizonyítsam mennyire dogmatikus:

http://www.kataklizma.info/2010/11/08/egely-gyorgy-turhetetlen-talalmanyok

Meg lehet nézni a linkelt oldalon lévő youtubera töltött filmet.Sőt, Egely találmánya cáfolja az összes buta biokémiás indokot ami az elmével, lélekkel, szellemmel kapcsolatos.

Mivel tudományos beállítottságú vagy, gondolom érdekes lesz számodra, főleg amikor majd azt látod megcáfolni, hogy nem létezik 100%nál nagyobb hatásfokú gép.Mert ugye az iskolában ezt is tanítják.

 

Szóval én nem bíznám a tudományra azt a kérdést, hogy létezik-e szellem.

(hozzáteszem nem vagyok semmilyen vallás követője)

 

Te egyszerű! Ha nem olvasol el egy választ úgy, hogy meg is értsd, inkább ne is válaszolj rá. (Egyébként meg ha már betondzsungelről van szó, igazad lehet, Ambrózfalva tényleg nagyobb még New Yorknál is (azzal a csekély 476 fővel) és biztosan tudod, merre található).

Link to comment
Share on other sites

Ha nem olvasol el egy választ úgy, hogy meg is értsd, inkább ne is válaszolj rá.

Látod, ebben egyetértünk :)

 

Azt hittem annyira csak nem vagy elvakult, hogy át sem gondolod, amit neked írok, és meg sem nézed a videot.Reménytelen.Bizonyítékot is nyomtam az orrod alá, de te csak elvakult arroganciával próbálsz oltogatni, mert ugye a szaklapok is megmondták, amit szépen visszamondtál, mint egy üzenetrögzítő.

 

Köszönöm bíró úr, nincs több kérdésem :)

Link to comment
Share on other sites

Látod, ebben egyetértünk :)

 

Azt hittem annyira csak nem vagy elvakult, hogy át sem gondolod, amit neked írok, és meg sem nézed a videot.Reménytelen.Bizonyítékot is nyomtam az orrod alá, de te csak elvakult arroganciával próbálsz oltogatni, mert ugye a szaklapok is megmondták, amit szépen visszamondtál, mint egy üzenetrögzítő.

 

Köszönöm bíró úr, nincs több kérdésem :)

 

Ami a vádat illeti, a 2-es számú bizonyítékot figyelmen kívül hagyta a mélyen tisztelt kolléga, mégpedig, hogy ügyfelem, vagyis az alperes nem egy "betondzsungellakó", aki csak a TV-n és a neten keresztül látja a valódi világot.

Ez alapján a vádak ejtését kérelmezzük eljárási hiba miatt, mindamellett kártérítést követelünk az alperes becsületének megsértéséért!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem van szerelem, csak hamar elszáll, és van akinél, később. Ugyan is nem vagyunk egyformák.

 

Évtizedekig fenn maradhat a szerelem, és az álomvilága, ezért találták ki a Brazil és Magyar szappanoperákat :)

 

Bocsi, ez a téma nem a szeremlemről, hanem a "szellemekről" szól.

Link to comment
Share on other sites

Hello. Szerintem Deirgderc te ismersz engem. A kolesztársad voltam. Az általad leírt szöveg alapján nem változtál. :)

Ezt jó értelemben értem. :)

Amúgy nemigazán hiszek az ilyesmiben.

 

Végre egy értelmes lény! (Nem mintha nem lett volna egy-kettő már az előttem szólók között ;) )

Köszi, de ami azt illeti, megváltoztam, régen nem lettem volna ilyen finom. Kegyetlenül már az első körben eltapostam volna az ellenfelet.

Link to comment
Share on other sites

esélytelen, az emberi agy szüleménye ;) szóval nem hiszek :D mint ahogy a rendező kitalálja a filmes karaktert úgy születtek ezek is, mindenki hozzá tett egy kicsit és van aki hisz benne van aki nem

 

aki hisz az a megmagyarázhatatlan különösségeket ilyeneknek tulajdonítja aki nem az meg keres rá valami magyarázatot, és szerintem legtöbb esetben meg is van a "tudományos" magyarázat :)

 

szerk.: persze nem ítélem el aki hisz bennük, barátnőm is hisz bennük, én nem így jobban megtudom nyugtatni mert nem kell félnem tőlük :):D

 

Deirgderc ne idézd a közvetlen előtte szólót!!!
Link to comment
Share on other sites

Végre egy értelmes lény! (Nem mintha nem lett volna egy-kettő már az előttem szólók között ;) )

Köszi, de ami azt illeti, megváltoztam, régen nem lettem volna ilyen finom. Kegyetlenül már az első körben eltapostam volna az ellenfelet.

:D :D :D

 

Az ignorancia nem egyenlő a győzelemmel :) "eltapostál" ? nem hiszem. Befogtad a füled, becsuktad a szemed, és tovább mondtad a magadét.

A téma szempontjából pedig teljesen lényegtelen, hogy merre laksz.Pláne, hogy még így sem értetted amit mondtam.

Nem azért nem válaszoltam eddig, mert nem tudtam már mit mondani.Egyszerűen rájöttem, hogy gyógyíthatatlan csőlátásban szenvedsz, és inkább rádhagytam.Ráadásul egyszer sem mutattál fel semmit, ami bizonyítaná az álláspontodat.Velem ellentétben.És ezek után úgy gondoltad, hogy hű de megmondtam neki.Furcsán működik a te tudományos felfogásod :)

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D

 

Az ignorancia nem egyenlő a győzelemmel :) "eltapostál" ? nem hiszem. Befogtad a füled, becsuktad a szemed, és tovább mondtad a magadét.

A téma szempontjából pedig teljesen lényegtelen, hogy merre laksz.Pláne, hogy még így sem értetted amit mondtam.

Nem azért nem válaszoltam eddig, mert nem tudtam már mit mondani.Egyszerűen rájöttem, hogy gyógyíthatatlan csőlátásban szenvedsz, és inkább rádhagytam.Ráadásul egyszer sem mutattál fel semmit, ami bizonyítaná az álláspontodat.Velem ellentétben.És ezek után úgy gondoltad, hogy hű de megmondtam neki.Furcsán működik a te tudományos felfogásod :)

 

Ami azt illeti, azzal, hogy folyamatosan mellé beszélsz, nem fogsz sokat elérni nálam. :D Valamit ismét benéztél nem azt írtam, hogy eltapostalak, hanem eltapostalak volna . "Befogtad a füled, becsuktad a szemed, és tovább mondtad a magadét."-Inkább rád jellemző. És te nem értettél meg egyetlen szót sem (mint egy gép, bááár...már a gépek is képesek néhány szót vagy kifejezést megérteni). Ki szenved csőlátásban? Bizonyára azt hiszed, hogy azok az események, amiket a Star Wars-ban vagy egyéb filmekben látsz, megtörténik, hiszen van rá képi bizonyíték...BADARSÁG! (Valaki itt bizonyára nem hallott még a filmes trükkökről.) Nos én a helyedben nem alkotnék véleményt az én személyemről, mert mint eddig, most is tévedsz. Méghogy 100%-nál nagyobb hatásfok? Kérlek, cáfold meg a termodinamikát! 100%-os hatásfok sincs.

Link to comment
Share on other sites

Szóval meg sem nézted.Megint nekem adtál igazat. :) Itt senki nem beszélt a Star Wars-ról.

Nincs 100%os hatásfok?Azért mert azt mondták, vagy azért mert még nem láttál olyat?Valószínűleg mind a kettő, de főleg az előző.Ha lenne alkalmad látni, akkor is elfordítanád a fejed.

Megint csak az üres beszéd.

Az Egely kereket bárki megveheti, kipróbálhatja, és tapasztalhatja, hogy mégiscsak létezik az, amit a tudomány nagy erőfeszítésekkel tagad.Félnek, hogy az emberek rádöbbennének mire képesek.Pillanatok alatt összeomlana meseország :)

És ez a nevetséges, hogy ilyen bizonyítékok mellett is, engem nézel hülyének.Pedig nyugodtan be lehet írni a youtube keresőjébe, hogy Egely wheel.Nem hiszem, hogy ilyen sok ember filmes trükkökkel szórakozna, hogy átverje a többit :) És persze mind ugyanazzal a trükkel.

 

Azt írtad, hogy a tudomány amit nem ért, az aggyal és biokémiával magyaráz. Nem tudok róla, hogy a világ keletkezését ezekkel próbálták volna magyarázni.

Nem, valóban nem.Azt egy másik ostobasággal magyarázták.Azzal hogy a SEMMI felrobbant, és így lett VALAMI. :D Hihetetlen.Színtiszta logika.

Link to comment
Share on other sites

Szóval meg sem nézted.Megint nekem adtál igazat. :) Itt senki nem beszélt a Star Wars-ról.

Nincs 100%os hatásfok?Azért mert azt mondták, vagy azért mert még nem láttál olyat?Valószínűleg mind a kettő, de főleg az előző.Ha lenne alkalmad látni, akkor is elfordítanád a fejed.

Megint csak az üres beszéd.

Az Egely kereket bárki megveheti, kipróbálhatja, és tapasztalhatja, hogy mégiscsak létezik az, amit a tudomány nagy erőfeszítésekkel tagad.Félnek, hogy az emberek rádöbbennének mire képesek.Pillanatok alatt összeomlana meseország :)

És ez a nevetséges, hogy ilyen bizonyítékok mellett is, engem nézel hülyének.Pedig nyugodtan be lehet írni a youtube keresőjébe, hogy Egely wheel.Nem hiszem, hogy ilyen sok ember filmes trükkökkel szórakozna, hogy átverje a többit :) És persze mind ugyanazzal a trükkel.

 

 

Nem, valóban nem.Azt egy másik ostobasággal magyarázták.Azzal hogy a SEMMI felrobbant, és így lett VALAMI. :D Hihetetlen.Színtiszta logika.

 

Nem néztem meg? Honnan veszel ismét ilyen sületlenségeket? Ja...megvan! Onnan, ahonnan a süket dumádat. Én egyáltalán nem adtam neked igazat semmiben és ha így haladsz a sötétség felé, soha nem is tudok neked igazat adni.

Tudod, ha mindennek hiszel, amit a világhálón látsz, akkor akár azt is elhiheted, ami a filmekben történik (kinézném a szövegeidből). Nos a Meseország az, amiben te élsz, csak sajnos nincs metszete a valós világgal. Mint mondtam, ezek nem megdönthetetlen bizonyítékok. Mutass be megdönthetetlen bizonyítékokat, különben nem érdemes a blabláidra választ adnom. A szellemekben hiszel, abban viszont nem, hogy az emberek képesek ugyanabban a témában trükköket bemutatni? Óóó...te biztos az a fajta ember vagy, aki mindent elhisz a Teleshop-osoknak és meg is veszi a termékeiket.

 

Egyáltalán nem volt olyan elmélet, amely azt feltételezte volna, hogy a SEMMI felrobbanásával keletkezett volna a VALAMI. Ezt megint egy áltudományos forrásból szedted, amivel ismét azt bizonyítottad csak be, hogy képtelen vagy a racionális gondolkodásra. :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Ok, akkor tehát miért forog az Egely kerék? (mostantól rövidre fogom, mert nem látom értelmét, hogy sok karaktert pocsékoljak rád :) )

Izgatottan várom a válaszod, ó nagy tudós ember :D

 

Hallottál már az ősrobbanás elméletéről?Amivel megpróbálták megmagyarázni a világ eredetét.És ez pedig pont arról szól.

Link to comment
Share on other sites

Mondd csak, hallaottál már az elektromototrokról, mozgásérzékelőkről, hőérzékelőkről? Vagy szerinted ezek sem léteznek, hanem csak a szelellem energiái mozgatják a vonatokat, működtetik a riasztó berendezéseket?

Mondd csak látsz te valamiben értelmet egyáltalán az irracionálisan működő központi idegrendszereddel? Jajj, várj csak, lehet, hogy neked nincs is, végül is ugyebár nincs is rá szükség, mindent elintéz a szellem.-Kész röhely vagy. :D :D :D Főként az, ahogyan félreértelmezted az ősrobbanás elméletét. Egyáltalán nem azt mondja, hogy a semmiből jött létre a világ, az kérlek szépen a Biblia. Az ősrobbanás elmélet leegyszerűsítve (hogy te is felfoghasd): Volt egy rendkívül sűrű anyag (meglehet, hogy még az előtt hasonlóan nézett ki az Univerzum, mint most, csak egyre több fekete lyuk keletkezett, aminek hatására összesűrűsödött az anyag), egy plazma, mely hatalmas energia mennyiséggel rendelkezett. Az energia csökkenés irányába megindult egy folyamat (gyors és nagymértékű tágulás). Majd, hogy a sürüség kellőképpen lecsökkent, a plazma állapotú anyag szépen átalakult elemekké és sugárzássá, majd vegyületekké. A vegyületek mérete nőtt=>a tömegük is nőtt=>a gravitációnak (tömegvonzás a gyengébbek kedvéért) köszönhetően újra egyre nagyobb halmazok állta össze=>napok, bolygók, aszteroidák, mellékbolygók. Tehát az ősrobbanás nem a SEMMIből való keletkezést jelenti. De még mindig csak ugyanazt hajtogatod. Mégis hogy hihetsz a szellemekben ilyen kis fantáziával? :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Igen, és az az anyag honnan volt? :D

 

Gratulálok, azt sem tudod, hogy miből épül fel az Egely kerék, de még csak azt sem tudod hogy néz ki.Erről beszélek.Hogyan várhatsz te bizonyítékot, amikor meg sem nézed?

 

http://www.youtube.com/watch?v=3Guy79d7Yoc

Tessék, talán ez nem haladja meg a felfogóképességed.Nyugodtan bárki kipróbálhatja, Egely kereket sem kell venni, amint láthatjuk.

Bár lehet neked pont nem működne, mert ahogy elnézem a szellemi képességeid igencsak alacsonyak.

De én kipróbáltam, nem a levegőbe beszélek.

Link to comment
Share on other sites

Hát az biztos, hogy nem az agyadból, mert anyag egy nem létező dologból nem jöhet létre.

Már megint alaptalan vádakat látok? Szánalmas. "I find your lack of faith disturbing."

A szellemi képességeket nem lehet mérni olyan szerkezettel, ami a légmozgásra forog.

Ismételten szánalmas érveket halmozol...akarom mondani érvet, mert folyton ugyanazt szajkózod.

Nálad még Elisa, a program is többféle válasszal van felszerelve. Tehát kinek milyen a felfogóképessége?

Ismét csak SZÁNALMAS. Mégis mibe beszélsz, ha nem a levegőbe? Talán vízbe?

Kipróbáltad, valóban? Ha jól működik azt kellett mutassa, hogy agyilag zokni vagy. Ez tény.

És még az papol itt nekem, aki nem tudja felfogni azokat a dolgokat sem, amiket az iskolában tanítanak.

Mi vagy te? Bölcsész?

Link to comment
Share on other sites

Nem is vártam mást tőled.Ha valaki itt szánalmas az te vagy.

A te szellemi képességeidet semmivel sem lehet mérni, mivel nincs.Semmit sem tudsz csak fikázni.Folyton ugyanazt mondom, de még azt sem tudod felfogni.Minek mondjak még több dolgot?

Semmit sem cáfoltál meg eddig.A vita-képességed nulla.Ha még csak egy érvet is mondtam, te akkor sem mondtál egyet sem.Ha ki sem próbálod, akkor meg minek okoskodsz?Fogalmad sincs miről van szó, miért próbálod rögtön cáfolni?

Képes vagy komoly válaszokat adni?Így sajnos nem tudlak komolyan venni.De erőlködj csak.

Link to comment
Share on other sites

Ami azt illeti valóban nem lehet mérni az én szellemi képességeimet, mert minden mércét magasan meghalad. Ez az oka annak, hogy nem tudod felfogni amit írok. Mellesleg nem is volt mit megcáfolni, mert a te vitaképességed nem több mint az enyém.

Én nem okoskodom, azt te teszed. Mert ahogy a modás tartja: Az okos mindig hülyéskedik, a hülye mindig okoskodik. Igen, jól gondolod te a második vagy. Te meg semmi mást nem tudsz. Gondolkodj el, melyik ér többet.

Ja bocs, de bolond voltam. Tudtam, hogy valamit elfelejtettem és emiatt megint mindent félreértesz. Azt, hogy érv idézőjelek közé akartam tenni, mert mást sem írsz, mint :Nem is olvastad el. Nem is nézted meg... Szóval amit írtál: "Semmit sem tudsz csak fikázni." igazából rád igaz. Már az első hozzászólásod is csak mások lenézéséből, "fikázásából" állt.

Link to comment
Share on other sites

A tökéletes példája vagy a tudatlan embernek, akivel elhitetik hogy okos.Mint pl ő:

get-a-brain-morans.jpg

 

Próbálnám kiszűrni a lényeget a mondandódból, csak éppen nincs benne olyan.

Szóval még mindig kíváncsi vagyok arra, hogy szerinted hogyan működik az Egely kerék.Segítek (mert úgy látom szükséged van rá): egy tűből és egy könnyű fém kerékből áll.Semmi több.Szélmentes helyen kell használni.A kéz hőjét mint mozgató erőt kizárhatjuk egész nyugodtan, mivel a kerék megáll, ha elvonják az ember figyelmét róla.(Ha megnézted volna a videot, akkor tudnád).Továbbá nincs benne mozgásérzékelő, vagy bármilyen elektromos cucc.

Hajrá :)

Link to comment
Share on other sites

Aki nem tudja mit jelent az, hogy lényeg, mégis mit keres? Mondd meg kérlek! Nagyon érdekel. B)

A kép inkább rád vonatkozhat (a tudatlan ember burkolózik a misztikumokba). A hozzád hasonlók vezették az inkvizíciót: semmit nem fog fel, helyette dogmatikus nézeteket vallva elítéli azt is, akit nem kéne. :angry:

Egy interneten található videó nem hiteles (és mint azt már hangsúlyoztam, megnéztem). Sajnálom, de én nem vagyok olyan befolyásolható idióta, mint akikkel körülveszed magad. <_<

Bizonyítsd be nekem fizikailag (ha megint félreértenéd: személyesen), mert esztelenségeket nem hiszek el.

Ezt pedig melegen ajánlom neked:

 http://www.cyberpsych.org/eliza/

Beszélgess el vele, mert a válaszaid minősége nagyjából ugyanezen a szinten van. B)

A te esetedben ez a mondás igaz: "Ignorange is bliss."="A tudatlanság áldás." B)

Amíg nem javítasz az értelmi szinteden, nincs mit tárgyalnom veled.

Link to comment
Share on other sites

Aki nem tudja mit jelent az, hogy lényeg, mégis mit keres? Mondd meg kérlek! Nagyon érdekel. B)

A kép inkább rád vonatkozhat (a tudatlan ember burkolózik a misztikumokba). A hozzád hasonlók vezették az inkvizíciót: semmit nem fog fel, helyette dogmatikus nézeteket vallva elítéli azt is, akit nem kéne. :angry:

Egy interneten található videó nem hiteles (és mint azt már hangsúlyoztam, megnéztem). Sajnálom, de én nem vagyok olyan befolyásolható idióta, mint akikkel körülveszed magad. <_<

Bizonyítsd be nekem fizikailag (ha megint félreértenéd: személyesen), mert esztelenségeket nem hiszek el.

Ezt pedig melegen ajánlom neked:

 http://www.cyberpsych.org/eliza/

Beszélgess el vele, mert a válaszaid minősége nagyjából ugyanezen a szinten van. B)

A te esetedben ez a mondás igaz: "Ignorange is bliss."="A tudatlanság áldás." B)

Amíg nem javítasz az értelmi szinteden, nincs mit tárgyalnom veled.

Az az "ignorange" inkább "ignorance" szerintem.

 

Tudod ma a tudomány védelmének a nevében ugyanúgy eltesznek embereket láb alól, mint anno az inkvizíció, ha eddig nem tűnt volna fel, volt már rá pár példa.Csak ma csendben csinálják.Nézd meg Bóday Árpád min dolgozott.Miután kiderült, egy-két hétre rá meg is halt.Elég érdekes.Ő nem magyarázott szellemekről, csak egy zseni volt, és ha még élne, akkor ma nem kéne fizetni az áramért.És még sok ilyen dolog történt az elmúlt évszázadban.Csak annak nem tűnik fel akit nem érdekel, vagy aki homokba dugja a fejét.

Nekem semmi bajom a tudománnyal, nagyon jó dolog, nekem azzal van bajom, hogy visszafogják.Messze nem itt tartanánk ma, ha nem a pénz dominálna.Ha ezt nem veszed észre, az a te bajod, egy nap úgyis rájössz.

 

Visszatérve a szellemre:

Bizonyítsd be nekem fizikailag

Hogy bizonyítsak be neked fizikailag valamit, amit tagad a fizika?Mondtam hogy mindenki kipróbálhatja, mert semmi különleges képesség nem szükséges hozzá, mindenki meg tudja csinálni, hogy a szellemi erejével megforgasson egy olyan vackot.Fogsz valami hegyeset, pl egy csavart, leteszed az asztalra, hajtogatsz vmi vékony papírból egy olyasmit mint amit a youtube-os videoban mutattam (négyzet alakú papír, az átlói mentén behajtva), ráteszed a csavarra, úgy hogy forgatni lehessen, megoldod hogy ne legyen huzat a szobában, leülsz, úgy hogy a lélegzeteddel ne fújd meg a cuccot, leteszed mellé a kezed, és rákoncentrálsz a papírra.Semmi másra csak a papírra.Ha rá tudsz koncentrálni, akkor a papír el fog kezdeni forogni, valamelyik irányba.Ha elveszíted a koncentrációt, vagy valami elvonja a figyelmed, akkor megáll a forgás.Ja és nem kell már az első perc után feladni.És az sem jó, ha fáradtan próbálod meg.Ennyi.Ha becsületes vagy, és nem akarod saját magad átverni, akkor megpróbálod rendesen, és nem kezdesz el kapásból fikázni.

Mégegyszer mondom, ebben semmi természetfeletti nincs.

Link to comment
Share on other sites

Bocsáss meg, ezekről nem tudtam. Köszönöm, hogy felnyitottad a szemem. ;)

 

Tudtam, hogy félre fogod érteni, amit írtam, ezért írtam így: "fizikailag (ha megint félreértenéd: személyesen)" . De nem gond, már megszoktuk... ;)

Köszi, hogy leírtad a működését. :)

(Na ebbe hogy kötsz bele?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...