Jump to content
PirateClub.hu

Lángoló betük


sonneillon
 Share

Recommended Posts

Ebben a tutorialban leírom, hogy hogyan is lehet könnyen, gyorsan szép és látványos lángoló betüket csinálni. Elsőre lehet kicsit csúnyán hangzik, de kb 10 perc alatt meg lehet vele lenni B)

De ettől függetlenül csak olyanok próbálkozzanak vele akik már láttak photoshopot működés közben... (azaz nem abszolút kezdők)

 

Ha minden jól csinálsz akkor nagyjábol vmi ilyesmit kell kapnod

 

flame_s.jpg

 

 

És akkor a lényeg ;)

 

1. Hozz létre 1 képet háttér nélkül, a mére annyira nem fontos, de a kényelem kedvéért legalább 1024x768 legyen.

capture_16032007_201814_s.jpg

2. Töltsd ki feketével, majd fehérrel írjál valamilyen szöveget, ez elhelyezésre ügyelj, az alsó harmad felső részén legyen olyan sacc/kb alapon, és csinálj erről a layerről egy másolatot, hogy menet közben ne zavarjon a szem segítségével ki tudod kapcsolni.

3. Miután ezekkel megvagy, olvaszd össze a két layer a CTRL+E billentyű kombinációval

capture_16032007_201844_s.jpg

4. Ez után forgasd el a képet, Image -> Rotate Canvas -> 90° CCW

capture_16032007_203125_s.jpg

5. Használd a Wind filtert 2-3 alaklommal, alapbeállításon jó. Filter -> Stylize -> Wind

Ha ezzel megvagy, akkor forgasd vissza a képet eredeti helyzetébe

capture_16032007_203650_s.jpg

 

6. Megint a filterek közül szedjük ki a következő eszközt, Filter -> Blur -> Gaussian Blur és a sugarat beállítjuk 5-6 közé.

capture_16032007_204658_s.jpg

 

 

7. Ezután jön a munk oroszlán része, a Liquify Filterrel való munka, gyorsan a CTRL+SHIFT+X kombinációval lehet előhozni amúgy meg Filter -> Liquify. Alapbeállításon használható, viszont ha részeletesebb lángokat akarsz csinálni akkor majd a méreten állítanod kell. (Ha a cs2-nél korábbi photoshopot használsz készülj fel arra, hogy lesznek hibák a lángokban, ezeket kézzel kell kijavítani, lehetőleg még a színezés elött)

capture_16032007_205245_s.jpg

 

 

8. Miután megrajzoltad a kívánt lángokat, látogasd meg a Hue/Saturation menüt, CTRL+U vagy Image -> Adjust -> Hue/Saturation, ha megatláltad pipáld ki a Colorize melletti kis dobozkát és a Saturation -t állítsd maximumra. Ne ijedj meg, hogy minden vörös lett... ez normális.

A láng 2 színből áll, most adod meg az alap színt a lángnak, miután megtaláltad a neked szimpatikus színt, nyomj egy OK-t

capture_16032007_205738_s.jpg

 

 

9. Most csinálj egy másolatot erröl a layerről, és a a layer választó menüben találsz 1 olyat, hogy Opacity, na ezt hagy békén, viszont mellett látsz 1 olyan feliratot, hogy Normal, katt rá és válaszd ki a Screen -t. Majd megint kezdj el jáccani a Hue/Saturation menüben a korábbi alapbeállításokkal.

capture_16032007_210558_s.jpg

 

10. A két színezett layer olvaszd 1be és másold le őket, majd a másolatot állítsd át Screenre. Ha ezzel megvagy akkor megint a Gaussian Blur-t kell használnod, csak most a sugarat állítsd be 30-40 közé.

capture_16032007_211428_s.jpg

 

 

11. Most már szép fényes, már csak a normális betük hiányoznak. Válaszd ki a korábban a betükről készített másolatot és kapcsold vissza őket, (és ha még nem tetted volna) állítsd a színüket feketére. Majd jobb katt a layer menüben a szöveg layerre és Rasterize Layer. Ez után a Gradient Tool segítségével el tudod tüntetni a betük 1 részét. Ha megvan a kívánt eredmény akkor megint a CTRL+E következik.

capture_16032007_211844_s.jpg

 

 

12. Opcionálisan itt abba lehet fejezni, de tovább is mehetsz, azzal, hogy csinálsz 1 tükörképet. Nagyon 1szerü, kiválasztod a Rectangular Marquee segítségével a lényegi részt (vigyázz, hogy a lángok alatt az áttűnés rendesen benne legyen, de ne hagyj sokat alatta), majd Copy/Paste mozdulat, hogy a kiválasztott rész 1 új layerként jelenjen meg. Ez után az új layert el kell fogatni Edit -> Transform -> Flip Vertical. Ha megvan, szépen a helyére huzigálod, majd megint Gaussian Blur, olyan 4,5 pixellel elégnek kell lennie.

flame_s.jpg

 

 

13. Lehet gyönyörködni :lol:

 

 

SAJNOS MEGSZŰNT A TÁRHELYEM, A FOLYAMAT KÉPEKET PÓTLOM AMINT VÉGZEK A VIZSGÁIMMAL!!!

Módosította sonneillon
Ne reklámoz
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Majd jobb katt a layer menüben a szöveg layerre és Rasterize Layer. Ez után a Gradient Tool segítségével el tudod tüntetni a betük 1 részét. Ha megvan a kívánt eredmény akkor megint a CTRL+E következik."

 

Ezt a Rasterize layert nem találom! És így az összeolvasztás is tök béna lesz.

Link to comment
Share on other sites

A Layer ablakban, jobb kattintás a fekete szöveget tartlamazó layerre, és ott kell lennie. Ezek után, CTRL+A, és kiválasztod a lasszó-t, majd a nyomsz egy balra nyilat majd 1 jobbrát, Gradient tool, vagy fekete-fehér átmenettel, vagy fehér-üres átmenettel. Majd összeolvasztás a többivel

Módosította Gabi89
Feleslegesen ne idézd az előtted szólót
Link to comment
Share on other sites

THX!

 

de a Rasterize layert akkor sem találom! Lehet azért mert Photoshop 4et használok.

 

A legkorábbi pshop amin megcsináltam ezt "műveletsort" az a 6os volt, és a CS 1-el nem lehetett megcsinálni.

Szóval 6, 7, és 9 (CS2) amiken meg tudtam csinálni. A 6os elöttieket nem próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Hát én csak a 9. lépésig jutottam, mer maagyar PS-em van és nem találtam meg már hogy a 9. után hol vannak a dolgok...

de itt van a félkész kép: mesterművem

 

18 éves fejjel kéne már annyi IQ-val rendelkezned, hogy ne kelljen Szótárhoz nyúlnod, de ha érdekel a 9ik lépésben (ha megnézed a screenshotot amit csináltam) a jobb alsó ablakról van szó. Át helyezve nincs semmi, minden ugyan ott van csak az a fölösleges magyar átírás bekavar.

 

 

ezt nem értem mindíg ezt írja ki:

20070519184237nevtelen.jpg

Ha írnák stb

 

protip: használj CS2 -t

 

Link to comment
Share on other sites

18 éves fejjel kéne már annyi IQ-val rendelkezned, hogy ne kelljen Szótárhoz nyúlnod, de ha érdekel a 9ik lépésben (ha megnézed a screenshotot amit csináltam) a jobb alsó ablakról van szó. Át helyezve nincs semmi, minden ugyan ott van csak az a fölösleges magyar átírás bekavar.

 

 

köszi az osztást! :D de amúgy miután írtam a hsz-t másnap nekiálltam, és azér összehoztam! ;)

van itt IQ nyugi, nem is kevés! ;) inkább a türelemmel van baj... :)

 

jah és köszi a tutort :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

lenne egy nagy kérésem. nekem is kellene egy ilyet csinálni, de sehogy nem akar összejönni. a 9. lépésnél elakadok. viszont ma még meg kellene hogy legyen. nem csinálná meg vki nekem?? vagy nem mondaná el, hogy hogyan kell csinálni ezt a részt? nagyon nagyon megköszönném.

 

a Tippverseny feliratot kellene megcsinálni, 1024*768-ban minél nagyobb betűtípussal. nagyon köszi, aki segítene....:)

Link to comment
Share on other sites

megin a magyar photoshop.... - a photoshop nyelve angol! -

Jobb alsó sarok? csúszka? csúszka melletti legördülő menü? próbáltad már?

 

megint egy ANGOL photoshop!!!!!!!!!! másrészt életemben 3x használok photoshoppot. gondolom neked sem elsőre sikerült minden....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...