Jump to content
PirateClub.hu

A nagy futball átigazolások téma


vassadi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mourinho: Ibra marad az Interben!

Megérzései mondatják azt José Mourinhóval, hogy egyik kedvence, Zlatan Ibrahimovic marad az Internazionaléban. A portugál mester azt szeretné, ha a svéd futballista nem menne Barcelonába, hanem a megerősített olasz bajnoknál töltené el a következő idényt is. Eközben Ibra és menedzsere folyamatosan a katalán gigász illetékeseivel tárgyal.

 

0_5.jpg

 

„Az nyugtalanít, hogy a futballban dolgozók nyugodtak. Túl nyugodtak - kezdte Mourinho az Inter TV-nek adott minapi nyilatkozatát. - Látom, pontosan tudom, mi zajlik mostanság a játékospiacon, és az is kristálytiszta, hogy a Real Madrid eddig mindenkit felülmúlt. Ők a nyár királyai, de azt szeretném, ha az Inter is ütőképes együttes lenne.”

 

„Kaká és Cristiano Ronaldo megszerzése óriási fegyvertény volt a részükről, ám hozzánk is érkeztek remek labdarúgók. Thiago Motta és Diego Milito nagyszerű játékosok, akikkel sokra vihetjük a következő idényben. Természetesen ehhez kellenek a már itt játszók is, mint például Ibrahimovic.”

 

Mourinho nem akarja levetkőzni a tőle megszokott pikírt és flegma habitusát, továbbra is köti az ebet a karóhoz, hiszen ő biztos abban, hogy a svéd az olasz bajnoknál marad.

 

„Mindegy, kivel tárgyal, úgy érzem, a következő szezont is nálunk tölti majd - folytatta a portugál. - Senki semmit nem mondott vele kapcsolatban, fogalmam sincs, hogy állnak most a dolgai, de szerintem Zlatan marad Milánóban.”

 

Miközben az Inter egy-két játékost szeretne még magához csábítani, Ibra és menedzsere folyamatosan a Bajnokok Ligája-győztes Barcelonával tárgyal. A skandináv támadó állítólag már tudja, hol folytatja, tervei között azonban nemigen szerepel a napfényes Itália.

 

 

JÁTÉKOSSORS. Az Ágyúsok csapatkapitánya Észak-Londonban akar maradni, és trófeákat szeretne nyerni

Fabregas szerelmet vallott az Arsenalnak

Létrehozva: 2009. június 12.

 

 

0_5.jpg

Fotó: Reuters

 

Nem, nem és nem! Nem megy Cesc Fabregas a Real Madridba! Ezt maga a katalán futballista - még jó, hogy nem megy a spanyol fővárosba... - erősítette meg, s ezzel minden bizonnyal örökre belopta magát az Arsenal-szurkolók szívébe. A 22 esztendős középpályásnak amúgy meg hányingere van Cristiano Ronaldótól.

 

Minden jel arra utal, Cesc Fabregas nem akar futballk**va lenni. Úgy, mint Cristiano Ronaldo. Az Arsenal labdarúgója hivatalosan is bejelentette, az Ágyúsoknál marad és nem adja el a lelkét csupán a pénzért.

 

„A jövőmet az Arsenalban képzelem el - tudatta a nagyérdeművel Fabregas. - Az angolokkal hosszú távú szerződést írtam alá (2003 júliusától nyolc szezonra - a szerk.), ám ha ezt egy pillanatra sem gondoltam volna komolyan, nem írtam volna alá ennyi időre.”

 

„Arsene Wenger tudja, tiszta szívemből szeretnék itt játszani. Az viszont rossz, hogy össze-vissza pletykálnak rólam mindent. Pedig még mindig az Arsenalnál vagyok. Látják?!”

 

Fabregas 16 évesen került a Barcelonától Londonba, s ő volt a brit klub első csapatának legfiatalabb debütánsa is.

 

„Csak azt mondom, amit érzek - folytatta a spanyol válogatottal tavaly nyáron Európa-bajnokságot nyert futballista az Arsenal TV-nek adott interjújában. - Hiszem, remélem, hogy még sokáig lehetek Ágyús, és sokmindent nyerhetek majd a csapattal. Bajnokok Ligája, angol bajnoki cím, FA Kupa. Csodás lenne...”

Paris Hilton karjaiban ünnepelt Cristiano Ronaldo - képekkel és videóval

 

Cristiano Ronaldo összejött Paris Hiltonnal. A Real Madrid horribilis átigazolási ajánlata miatt a nemzetközi figyelem középpontjában lévő focista órákig csókolózott a dúsgazdag örökösnővel egy Los Angeles-i klubban.

 

0611_paris_cristiano_ex_tmz_star_01.jpg

 

Paris szerdán szakított a barátjával, és 24 órával később már Cristiano Ronaldo karjaiban vigasztalódott - derült ki a hírességekkel foglalkozó TZM internetes oldalra feltett videóból.

http://www.tmz.com/tmztv/?mediaKey=0b69aa74-000d-4380-a0c4-0f65aa99a8bb&autoplay=true

 

Szemtanúk szerint a páros órákig csókolózott a Los Angeles-i MyHouse klubban. Állítólag az összes pincérnő körülöttük ugrált, a társaság olyan mennyiségű alkoholt fogyasztott - a számla húszezer dollárra rúgott.

http://www.tmz.com/2009/06/11/paris-shows-ronaldo-her-best-side/

 

A Hilton lányok - Paris és Nicky - egy divatos étteremben kezdték az estét, onnan mentek át a klubba éjjel fél 12 felé. Paris állítólag nagyon boldogtalannak látszott, akkor még úgy tűnt, megviselte a szakítás, de egy perc alatt felvillanyozódott, amikor meglátta a klubban a focistát.

 

A pár éjjel háromkor már együtt hagyta el a szórakozóhelyet, és Ronaldo egészen a szobájáig kísérte Parist.

 

Egy elég sajátos hangvételű körkép:

http://nst.blog.hu/2009/06/11/ketfeju_barany_madridban_meztelen_nok_liverpoolban

 

 

Tuttosport

A Roma vinné Pavljucsenkót

 

Róma, június 12., Hatmilliót bukhat az ügyön a Spurs.

 

20090612-1010pavlju.jpg

 

Az AS Roma egy 10 millió eurós ajánlatot készül tenni Roman Pavljucsenkóért, és a Spursnál vélhetően nyitott fülekre talál, mivel Harry Redknapp már kijelentette: nem igazán ragaszkodik az oroszhoz.

Tény, hogy első angliai szezonjában nem játszott túlságosan meggyőzően a csatár, 28 bajnokiján ugyanis mindössze 5 alkalommal talált a hálóba. A Tottenhamnél egyébként annak a lehetősége is felmerült, hogy az oroszt elcserélik a Real hollandjával Ruud van Nistelroyy-jal.

Pavljucsenkót annak idején 16 millió euróért vette meg a Spurs.

 

 

Gattusót is vinné Ancelotti, elégedetlenkedik Valdes, klubot válthat Luca Toni. Lapszemle.

 

Spanyolország

Eltérő hírek érkeznek Spanyolországból David Villa és a Real Madrid románcáról. Az AS és a Marca is tényként közli, hogy Villa hamarosan a királyi klubé lesz, az AS szerint ez a következő órákban eldőlhet, a Marca szerint csak a jövő héten jelentik be a válogatott csatár érkezését. A Marca szerint, ha Villát nem tudja megszerezni a klub, akkor Forlanért is ajánlatot tesz Perez. A csatárért ugyanúgy 36 milliót ajánlanának a blancók. A katalán Sport szerint Victor Valdes ügynöke úgy nyilatkozott: kétséges a kapus jövője Barcelonában, ugyanis a játékos szerződése jövő nyáron lejár, a klub hosszabbítási ajánlata pedig nem tetszik Valdesnek.

 

Anglia

A Daily Mail értesülései szerint a Manchester United három játékost venne a Ronaldóért kapott pénzen, Riberyt, Benzemát és Antonio Valenciát. A The Sun hírei szerint Cristiano Ronaldo egy night klubban ünnepelte a rekordösszegű madridi ajánlatot. A portugált Paris Hilton ölelésében látták az este, a szemtanúk szerint Ronaldo elképesztő összeget, közel 15 ezer fontot szórt el az ünneplés során. Alex Ferguson a hírek szerint azzal zárta le az átigazolási történetet, hogy közölte a játékossal: elmehet a klubtól, ha tud.

 

Pato után Gattusót is hírbe hozták a Chelsea-vel. A Daily Mirror hírei szerint a londoniak új trénere az olasz középpályást Angliába csábítja. A The Sun szerint Beckham kijelentése, miszerint akár Angliába is visszatérhet felforgatta a hazai klubokat, a hírek szerint többen is ajánlatot tennének a játékosnak.

 

Olaszország

Versenyképes lesz a Milan – nyilatkozta Adriano Galliani. A klub alelnöke szerint a távozók helyére minőségi játékosok érkeznek a rossonerikhez. - Már tudom, hol folytatom – nyilatkozta Ibrahimovic. A svéd támadót többször is összeadták már a Barcelonával. A csatár azonban nem árulta el, hogy továbbra is az Interben játszik-e, vagy eligazol. A Tuttosportnak nyilatkozó Mourinho szavai mindenesetre beszédesek, a portugál kijelentette: Ibra nem megy sehova. A brazil kapitány Dunga azt tanácsolja a Milan vezetőinek, hogy a Kakáért kapott összegből áldozzanak Hernanesre, a Sao Paolo csillagára.

 

Németország

A Bild értesülései szerint a Fenerbahce szívesen leigazolná Luca Tonit. Cristoph Daum, a csapat jelenlegi edzője szeretné kihasználni, hogy a Bayern Gomez megvásárlásával már négy támadóval rendelkezik. Zvonimir Soldo lett a Köln mestere, a horvát tréner négy éves szerződést kötött a kecskésekkel.

 

 

Lüke Tóni illene a Fener'-be... :lol:

 

Valdes távozhat Barcelonából

 

img_news_46266_n.jpg

 

Victor Valdes ügynöke szerint a kapus elhagyhatja a Barcelonát. Gines Carvajal kijelentette: távol állnak egymástól a katalán klub és a portás elképzelései.

 

Valdes szerződése a nyáron lejár Barcelonában, és eddig nem sikerült a feleknek megállapodniuk az új kontraktusról. A kapus ügynöke szerint Valdes a katalánoknál szeretne maradni, ám nem azokkal a feltételekkel, amit a klub kínál neki.

 

- Volt egy baráti megbeszélés a játékos és a klubvezetők között, ám egyelőre nagyon messze állunk a megegyezéstől. Megértjük a klub érdekeit, de nekik sem ártana észrevenni, hogy Victor korábban sosem kért fizetésemelést. Most azonban ezt szeretnénk – mondta Gines Carvajal a Marcának.

 

Az ügynök hozzátette, más csapatok egyelőre nem keresték meg a kapust, de szerinte az sem lenne a világ vége, ha végül eligazolna Valdes.

 

- Victor fizetése még az emelés után sem vetekedhet Iker Casillaséval, de jogosnak éreznénk a plusz pénzt, hiszen idén három címhez segítette a Barcelonát.

 

Kaká ugrált örömében Ronaldo miatt

Létrehozva: 2009. június 12.

 

 

Egy barátja már biztosan lesz a Real Madridban Cristiano Ronaldónak. A királyi gárda másik - már aláírt szerződéssel rendelkező - szerzeménye ugyanis nagyon örült a hírnek, miszerint a portugál futballista biztosan Spanyolországban folytatja pályafutását. A Kaká úgy véli, CR7 nagy segítségére lehet a blancóknak a bajnoki cím visszahódításában.

 

Kaká, Cristiano Ronaldo. A jelen labdarúgásának két talán legmeghatározóbb játékosa. Ráadásul szinte biztosra vehető, hogy a következő idényben egy csapatban, azonos célokért küzdenek majd. Elképzelni is nehéz, hogy a Real Madrid velük és a már korábban is ott játszó sztárokkal ne nyerjen semmit a 2009-2010-es idényben.

 

Ezt maga a brazil klasszis is elképzelhetetlennek tartja. Főként, miután meghallotta a hírt, hogy a Manchester United klasszisa is Madridba teszi át a székhelyét.

 

"Rettenetesen örülök Ronaldo érkezésének - mondta mosolyogva az újságíróknak, mikor a brazil válogatottal leszálltak Johannesburgban, a Konföderációs Kupa helyszínén. - Kétségtelen, hogy ő az egyik legjobb futballista a világon, és sokat segíthet nekünk abban, hogy minden trófeáért harcban legyünk a ránk váró szezonban."

 

Azért Kaká sem hazudtolta meg magát, és szerényen folytatta: "Nem tudok ennél többet az ügyről, de jelen pillanatban a Konföderációs Kupára koncentrálok, amelyet szeretnénk megnyerni a válogatottal."

 

A dél-amerikai aranylabdást a múlt hétvégén igazolta le a Real Madrid 67,2 millió euróért az AC Milantól. Cristiano Ronaldo pedig várhatóan rekordot jelentő 94 millió euróért költözhet az Ibériai-félszigetre a hűvös Manchesterből, ha sikerül megegyeznie a madridi vezetőkkel. Nincs kétségünk afelől, hogy a felek nyélbe ütik az üzletet...

 

Link to comment
Share on other sites

Sztem az ilyen origos átigazolási pletykarovatot felesleges belinkelni, mert ezek csak feltételezések és minden egyes pletykát komolyan vesznek a szerkesztésekor.

Ennyi erővel olvassátok a goal.com-ot meg a pepsifocit átigazolásokért.

 

Ronaldos hírt is ott olvastam elsőnek...

Link to comment
Share on other sites

A Daily Mail értesülései szerint a Manchester United három játékost venne a Ronaldóért kapott pénzen, Riberyt, Benzemát és Antonio Valenciát.

Hát remélem, hogy így lesz! ;) Bár ha Ribéry is érkezik, akkor Valencia szerződtetése egy kissé feleslegesnek tűnik számomra, de Ferguson tudja...

Link to comment
Share on other sites

Hát igen. Most nagyjából valahogy így foglalható össze a Manchester helyzete átigazolásokkal kapcsolatban:

Átigazolási helyzetjelentés Manchesterből: A Daily Mail információi szerint a Cristiano Ronaldo-ért kapott 92 millió eurót a United három játékos, Ribéry, Benzema, és Valencia átigazolására költené. Ribéry-vel kapcsolatban rendszeresen szóba hozzák, hogy a nyáron szinte biztosan távozik a Bayerntől, de Ferguson nem tett konkrét célzásokat arra, hogy szerződtetné a francia játékost. Nem úgy Valencia esetében, aki az utóbbi időben a skót mester "elsőszámú célpontjává" vált. Úgy tűnik azonban, hogy a három játékos közül Benzema esetleges megszerzése lesz a legnehezebb feladat a Manchester számára, a Lyon francia támadójának ugyanis a MU mellett olyan kérői vannak, mint a Real Madrid, a Barcelona, vagy az Inter. Szóba hozták továbbá a csapattal Gennaro Gattuso-t, a Milan védekező középpályását, akivel adott esetben a hosszú idő óta sérült Hargreaves-t pótolhatná Ferguson.

Én már inkább azt várom, hogy Ferguson ne Valenciára fenje a fogát, hanem tegyenek konkrét lépéseket Ribéry és Benzema megszerzése érdekében is. Amint Ronaldo aláír a Real-hoz, megtörténik a hivatalos bejelentés, és az a 92 millió szépen átvándorol a Manchester számlájára, minden bizonnyal beindul az "átigazolási gépezet" nálunk is ;)

Link to comment
Share on other sites

az a baj hogy valahol azt olvastam hogy Ribéryt 50 millió alatt nem adják oda és még azt is keveslik (kérdés mennyire igaz ez). ha pedig ez valóban így van akkor a másik két játékora viszonylag szűk keret marad... bár nem tudom hogy valenciaért és benzemaért mennyit kérnek. nem ártana még berbatovot is eladni, teljesen haszontalan szerintem és csak az érte kapott összeg lenne jó.

Link to comment
Share on other sites

A Chelsea tett ajánlatot azt hiszem és, ha minden igaz, valami 60-70 milliót utasítottak el. Lehet nagy kamu, de a Bayernnek is kell a pénz.... egyetlen, a piacon elismert játékosuk Ribéry.

Link to comment
Share on other sites

60-70 millió :blink: ? Ez Kamu (volt).. ;)

 

A Vörös Ördögök hamarosan ajánlatot tehetnek Alexis Sánchez-ért.

 

A Datasport.it értesülései szerint a Manchester United a Cristiano Ronaldo eladásából befolyó összeg (bár még nem adta el a portugál szélsőt, de a Real Madrid 80 millió fontos ajánlatát elfogadta, és engedélyezte, hogy a királyiak tárgyaljanak a játékossal) egy részét Alexis Sánchez megszerzésére fordítaná.

 

A chilei támadó egy éve igazolt a River Plate-től az Udineséhez, ahol remek teljesítményt nyújtott a szezonban, és már az FC Bayern München-nel, illetve a Real Madrid-dal is szóbahozták. Sőt, előbbi 25 millió eurót kínált érte, az olasz klub azonban nemet mondott, azaz ennél többet kéne fizetnie a Manchester-nek.

 

A United komoly szándékai azt is sejtethetik, hogy Carlos Tévez szerződtetését már nem igazán tervezik (az argentin ék jelenleg csak kölcsönben szerepel a csapatnál, és a játékjogát birtokló MSI cég 25 millió fontot kér a labdarúgóért, amit az angolok sokallnak).

Link to comment
Share on other sites

az a baj hogy valahol azt olvastam hogy Ribéryt 50 millió alatt nem adják oda és még azt is keveslik (kérdés mennyire igaz ez). ha pedig ez valóban így van akkor a másik két játékora viszonylag szűk keret marad... bár nem tudom hogy valenciaért és benzemaért mennyit kérnek. nem ártana még berbatovot is eladni, teljesen haszontalan szerintem és csak az érte kapott összeg lenne jó.

Igen, a Bayern tényleg 'nagyban játszik', én 65 millió eurós alapról is olvastam, de szerintem azért lejjebb tudják majd valamennyivel alkudni ezt a drasztikusnak is nevezhető összeget, ha valóban kivetik a hálójukat Ribéry-re. A hivatalos oldalon van egy cikk, ahol azt írják, hogy Ferguson-nak összesen 100 millió font(!) áll a rendelkezésére átigazolások terén (a Ronaldo-ért kapott összeg plusz amivel még a vezetőség kiegészítette a klub jelenlegi költségvetéséből - és mindez fontban, ami euróban valamivel még több is), igaz ez a Daily Mail írásából van, úgyhogy ki tudja mennyire igaz ez :huh:Valenciát egyébként 20, Benzema-t pedig 25 millió fontra becsülik. Majd meglátjuk közülük kik jönnek, de én remélem, hogy mindhárman Manchester-játékosok lesznek ;) (igaz ha Ribéry jön, akkor Valenciára nincs feltétlenül szükség, de szerintem őt Ferguson biztosan le fogja igazolni)

 

Berbatov eladásával szerintem is jobban járnánk, de szinte biztosra vehető, hogy marad nálunk, mivel sem a vezetőségnek, sem Ferguson-nak nincsenek ilyen szándékai, és a játékos ügynöke is kijelentette, hogy a bolgár jövőre is biztosan a Manchester-nél fog játszani :huh:

 

Alexis Sánchez szerződtetését én kizárt dolognak tartom, nem hiszem, hogy Ferguson egy ilyen "ismeretlen" támadót hozna a csapathoz; nem hinném, hogy Manchester-szintű játékos.

Link to comment
Share on other sites

vassadi ne is haragudj de néha hog ymondjam, olyan magabiztosan mondasz olyan "furcsa" dolgokat.

Alexis Sánchez egy Ronaldo stílusú, nagyon tehetséges játékos, azt pedig hogy úgy végzi-e mint Nani vagy úg ymint Ronaldo azt nem tudhatod. Nézz utána annak hogy 30 millió font fölött kit vettünk eddig (senkit). Nem hiszem el hogy Riberyért képes lenne Ferguson beáldozni 60 millákat, maximum Benzamat hoznánk el szerintem olyan 35 millió font körül. Alexis Sánchezért amúgy közben már ajánlatot tettünk -a menedzsere szerint - ami 20 millió fontról szól.

 

amúgy meg Ribery számomra semleges, tehát egyáltálán nem vagyok ellene a leigazolásának, vagy a nem leigazolásának, de 65 milliókat adjon ki a Real egy játékosért, mi nem az a csapat vagyunk; ha nem jön/nem engedik (nagyon maximum) 40-ért akkor maradjon ahol van

Link to comment
Share on other sites

Uli Hoeness, a Bayern München menedzsere szerint klubja elengedi Franck Ribéryt - de csak "őrült dologért" cserébe.

 

Hónapok óta közszájon forog a német rekordbajnok legértékesebb játékosa, Franck Ribéry távozása. Az átigazolási szezonban viszont már konkrétumok is vannak: Hoeness a héten kikosarazta a Real Madridot, mondván, nem eladó a 26 éves játékos.

 

Angol lapértesülések szerint a francia válogatott irányítóért hamarosan bejelentkezik a Manchester United, s ez megváltoztathatja a bajorok álláspontját.

 

A ManUnited a héten elfogadta a Real Madrid Cristiano Ronaldóra tett 94 millió eurós ajánlatát, így - noha a Premier League bajnokának jelentős adóssága halmozódott fel - nagyobb összeget fizethet Ribéryért is.

 

A Bayern menedzsere már kevésbé fogalmaz kategórikusan, mint korábban: "Kizárólag szigorú feltételek mellett beszélhetünk Ribéry eladásáról, amennyiben a vevők őrült dolgokra is hajlandóak."

 

Hoeness a napokban úgy nyilatkozott, hogy 50 millió euróért még a francia egy lábát sem adná el, németországi bennfentesek szerint azonban 75 millió körüli összegért minden porcikáját elengedné.

 

A Valencia szombat délután bejelentette, hogy három évre szóló szerződést kötött a 25 éves Jeremy Mathieu-vel. // A francia védővel az elmúlt napokban folyamatosan tárgyalt a spanyol klub, majd miután a játékos ma reggel sikerrel átesett az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatokon, a felek aláírták a szerződést.

 

Mathieu az elmúlt négy évben a Toulouse csapatában játszott, és a 2008–2009-es szezonban a France Football a Ligue 1 legjobb balhátvédjének választotta. A futballistát hivatalosan júliusban mutatják be új együttesénél.

 

Spanyol sajtóértesülés szerint az FC Valencia és a Real Madrid megegyezett David Villa átigazolásáról, így a válogatott labdarúgó hamarosan a fővárosba költözhet

 

A Marca című lap úgy értesült, hogy a klubváltásért csaknem 40 millió eurót fizet majd a Real Madrid, de egyik egyesület sem siet a hivatalos bejelentéssel, néhány részletet illetően ugyanis még további egyeztetés szükséges

 

Amennyiben ténylegesen létrejön az üzlet, Villa, a tavalyi Európa-bajnokság gólkirálya a harmadik nagy igazolása lesz a Florentino Pérez elnökölte madridi klubnak. Kedden a brazil Kaká megszerzése vált ténnyé, csütörtökön pedig a Manchester United jelentette be, hogy elfogadta a Real rekordösszegű ajánlatát Cristiano Ronaldóért, s egyben engedélyezte a portugál támadónak, hogy tárgyaljon a spanyolokkal.

 

A három futballista megszerzésére 200 millió euró körüli összeget költ a Real Madrid.

 

A 27 éves David Villa a legutóbbi bajnokságban 28 gólt szerzett, az FC Valencia azonban új stadion épít, így kénytelen megválni legjobbjaitól.

Link to comment
Share on other sites

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Chelsea középpályása, Deco mindenképpen távozni szeretne Londonból, és most úgy tűnik, az olasz bajnok Internazionale szívesen leigazolná a portugál játékost.

 

„Szerződés köt a Chelsea-hez, de több más csapattól is vannak ajánlataim. Jól akarom magam érezni, ám ez nem történhet meg velem a Chelsea-nél. Szeretnék találni egy olyan együttest, amely ismét visszaadja nekem a futball élvezetét. Nem akarok itt maradni” – mondta Deco.

 

Az Internazionale vezetőedzője, José Mourinho (aki korábban a Portónál már dolgozott együtt a középpályással) erre reagálva úgy nyilatkozott, örülne, ha Deco a fekete-kék milánói klubnál folytatná pályafutását.

 

„Sokat segítettem neki, hogy érett játékos legyen, de a hozzá hasonló labdarúgók is segítettek nekem abban, hogy azzá válhassak, aki ma vagyok – emlékezett vissza Mourinho a közös évekre. – Nagyszerű lenne, ha az Interbe igazolna és újra együtt dolgozhatnánk.”

 

Szintén az olasz bajnokhoz kapcsolódó hír, hogy a klub svéd válogatott csatára, Zlatan Ibrahimovic engedélyt kapott a távozásra – feltéve, hogy a milánóiak sem járnak rosszul az üzlettel.

 

„Ha Zlatan arról álmodik, hogy máshová igazoljon, akkor szabad előtte az út, de természetesen megfelelő ajánlatot kell kapnunk érte” – mondta Ernesto Paolillo, az Internazionale sportigazgatója, aki még egy nyílt célzást is intézett az egyik esetleges vevő, az FC Barcelona felé: „Az ajtó nyitva áll mindenki, tehát Joan Laporta előtt is.”

 

Ibrahimovic mellett Ricardo Quaresma is távozhat Milánóból: olasz sajtóértesülések szerint a portugál szélsőt Mourinho „hazaküldené”, így könnyen elképzelhető, hogy az Olaszországban eddig nem sokat mutató játékos a következő szezonban a Sportingnál szerepel majd kölcsönben.

Deco esetleges Inter-be igazolása némileg a Manchester malmára hajtaná a vizet a Benzemáért folytatott versenyfutásban (mert ezt ugyan még egyetlen lap sem mondta, de szerintem lassan azért már lehet annak nevezni), bár más kérdés, hogy ha Ibrahimovic-ért rendesen fizetnek (és ha még netán Maicon is távozik a Real-hoz), akkor azért a milánóiaknak még bőven marad pénzük arra, hogy komoly ajánlatot tegyenek a francia támadóért (bár ki tudja Moratti mennyit akar költeni drágalátos csapatára) Hogy akkor már a Quaresma-dologról is szót ejtsek, én nem csodálkoznék, ha ismét elküldenék kölcsönbe, de szerintem jobban járna, ha nem Portugáliában, hanem valamelyik európai topbajnokság egyik nevesebb, de nem elit csapatában játszana (pl.: az Atlético Madrid-ban, szerintem még feküdne is neki a spanyol stílus)

Link to comment
Share on other sites

Sevcsenko a nyáron kölcsönbe érkezett vissza a milánóiakhoz a Chelsea-től, azonban nem tudta visszanyerni egykori formáját, és csak elvétve lépett pályára a Serie A-ban. Csupán kilenc bajnokin vetette őt be Carlo Ancelotti, és az ukrán csillag szégyenszemre rúgott gól nélkül fejezte be a szezont. Nem csoda tehát, hogy a Milannál nem tartóztatják, ugyanakkor a londoniaknál várhatóan továbbra sem játszana túl sokat - elvégre ott éppen az az Ancelotti lett az edző, aki ebben a szezonban mellőzte őt.

 

Mindezek alapján valószínűnek tűnik, hogy Sevcsenko új klubot kereshet magának, ami a Chelsea-nek is érdeke, hiszen szerződése még egy évig érvényes a Stamford Bridge-en, vagyis idén nyáron az angolok még kaphatnának valamennyi pénzt érte. A Corriere dello Sport értesülései szerint az ukrán támadó maradhat Olaszországban, hiszen az AS Roma érdeklődik iránta.

 

A Farkasokat már tavaly nyáron is kapcsolatba hozták a csatárral, azonban Seva akkor a milánóiakhoz került kölcsönbe. A rómaiak ezúttal is csatárt keresnek a játékospiacon, és a hírek szerint érdeklődnek Sevcsenko iránt, aki fizetése csökkentésére is hajlandó lenne annak érdekében, hogy leigazolják.

 

BBC forrás szerint Paolo Maldini nem sokáig marad munka nélkül: a 25 évet az AC Milan szolgálatában eltöltő, hét olasz bajnoki arannyal és öt Bajnokok Ligája-diadallal büszkélkedő védő visszavonulása után pár héttel elfogadja a Chelsea ajánlatát.

 

A londoni klub korábban már megegyezett a milánóiak szakvezetőjével, Carlo Ancelottival, Maldini az ő szakmai stábjának lenne a tagja. Hogy Ray Wilkinshez hasonlóan másodedzőként, esetleg klubigazgatóként, arról nem született döntés.

 

Maldini pályafutása során több mint 900 alkalommal öltötte magára a Milan mezét, az olasz válogatottban 126 alkalommal szerepelt, ezzel nemzeti csúcstartó.

 

Az AS Saint-Etienne középpályása, Geoffrey Dernis a francia élvonalba frissen feljutott Montpellier-be szerződött.

 

A Werder Bremen érdeklődik a Partizan Beograd védője, Ivan Obradovic iránt. A Hertha csatárát, Marko Pantelicet az Everton szemelte ki.

 

A Napoli szeretné leigazolni az AC Milan középpályását, Massimo Ambrosinit. A Manchester City bejelentkezett a Portsmouth jobbhátvédjéért, Glen Johnsonért.

 

Az Aston Villa kiszemeltje a Middlesbrough védője, David Wheater. A PSV Eindhoven francia védője, Jérémie Bréchet hazatérhet a Sochaux-ba.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

HIVATALOS: CISSOKHO A MILAN JÁTÉKOSA

 

A Milan hivatalosan bejelentette: leigazolta a francia Aly Cissokho-t a Porto együttesétől. A hírek szerint az olaszok 15 millió eurót fizetnek a játékosért, valamint újabb egy millió euró illeti őket minden trófea után, amit Cissokho a Milan színeiben szerez.

 

A vörös-feketék legfőbb vetélytársa a játékos aláírásáért a francia Lyon volt, de Adriano Gallianinak tegnap este sikerült megegyezésre jutnia a portugálokkal.

 

"Az éjjeli tárgyalások intenzívek voltak. Szerintünk Cissokho nagyon erős játékos, amit az is bizonyít, hogy több európai nagycsapat is bejelentkezett érte, még a mindent eldöntő órában is. De végül a Portóval ápolt remek kapcsolatunknak köszönhetően jól kerültünk ki belőle. Thiago Silva 25 éves, Cissokho még nincs 23, ezek az igazolások jelzik, milyen projectben gondolkodunk: fiatal, friss és versenyképes csapatot akarunk építeni, miközben a mérlegünk egyensúlyban van" - fejezte be Galliani.

 

acmilan.hu

Link to comment
Share on other sites

A Marca információi szerint a Valencia felrúgta a Real Madriddal kötött megállapodását, és nem engedi el 42 millió euróért David Villát, hanem 50 millió eurót követel, vagy 30 millió eurót plusz Álvaro Negredót.

 

A spanyol lap értesülései szerint a Real Madrid emiatt lemondhat a spanyol támadóról, és inkább az Atlético Madrid idén Aranycipőt nyerő csatárát, Diego Forlánt veheti meg, akinek a kivásárlási ára 36 millió euró.

Ha mindez igaz, akkor azt kell, hogy mondjam, nem értem a Real-t és Pérez-t :huh: Lehet, hogy kicsit 'érdekesen' hangzik, de ha már egyszer 42 milliót hajlandóak lettek volna kiadni Villa-ért, akkor miért ne tudnának hozzácsapni még 8 milliót, ha már úgyis olyan irdatlan összegekből gazdálkodnak (mármint hogy rengeteget költenek ill. fognak költeni játékosokra). De a másik lehetőség szerintem még elfogadhatóbb; Negredo lehet, hogy jónéhány gólt lőtt ebben a bajnokságban és kiemelkedő formában játszott, mégis, szerintem Villáért simán be lehetne áldozni főleg úgy, hogy "csak" 30 milliót kellene még mellé adniuk. Ha mást nem, meg kellene próbálniuk úgy megegyezni, hogy Negredo csak kölcsönbe menne át a Valenciához (és még köthetnének egy záradékot is akár, hogy ha egy év után úgy döntenek, akkor megvehetik - kis szerencsével a játékos olyan formában lenne, hogy a Valencia vezetősége inkább elzárkózna a leigazolásától :) ) Forlán szerintem hiába lett Aranycipős, összességében nem lehet kérdéses a két játékos közti minőségbeli (stb.) különbség.

 

És még egy hír a Real-al kapcslatban:

A Gazzetta dello Sport információi szerint a Real Madrid 20 millió eurót, valamint Wesley Sneijdert kínálja az olasz Internazionalénak Maiconért.

Ehhez különösebben nem tudok mit hozzáfűzni, de azért annyit megjegyeznék, hogy kicsit pofátlan dolognak érzem, hogy csak úgy felajánlgatnak játékosokat más csapatoknak, holott lehet, hogy ők nem is akarnak távozni, stb.; mintha csak valami játékszerek lennének <_< Nem mintha annyira dühítene (Sneijder-t különösebben nem is sajnálom <_< ), csak úgy megjegyeztem.

 

Egy hasonló hír:

A katalánok nagy riválisa, a Real Madrid is próbálkozik Zlatan Ibrahimovic megszerzésével, és Gonzalo Higuaín-t plusz pénzt (azt nem tudni, mennyit) adná érte - legalábbis a Marca szerint.

Lehet, hogy ez csak egy pletyka, de ez is egy példa arra, amit az előbb írtam. Higuaín-t mondjuk szerintem biztosan meg fogja tartani a Real, nagy tehetség a gyerek, már most is elég jó (kb. olyan mint pl. a Milan-nál Pato), és egyike volt azon kevés Real-játékosnak, akik az elmúlt szezonban a tőlük -jogosan- elvárható teljesítményt nyújtották.

Link to comment
Share on other sites

ÁTIGAZOLÁS. 48 millió eurós árcédula Villa hátán

David Villa: Csak a Real!

 

0_5.jpg

 

Megy a kötélhúzás David Villa-ügyben! A Valencia meggondolta magát, és most már közel ötvenmillió eurót kér a spanyol válogatott állócsillagáért. Villa csak egyetlen klubért hagyná el a Mestallát, a Real Madridért, de a fordulat után alaposan fel van adva a lecke Florentino Péreznek, a fővárosiak elnökének.

 

A Marca madridi napilap már a hét elején kirobbantotta a Villa-lázat, és a hétvégén arról számolt be, csak az aláírás hiányzik a csatárfenomén új szerződéséről.

 

A Real Madrid huszonöt millió eurót és Alvaro Negredót kínálja a támadóért, aki mellesleg egy félidő alatt mesterhármast lőtt Azerbajdzsánnak legutóbbi meccsén a válogatottban.

 

A Valencia új elnöke, Manuel Llorente azonban 48 millió eurós árcédulát biggyesztett a gólgyárosra, nem kis fejtörést okozva ezzel a galaktikus csapat építésébe kezdő Florentino Péreznek.

 

Annyi biztos, meg kell találnia a kompromisszumot a Reallal Turia-partiaknak, ha enyhíteni akarnak anyagi gondjaikon, ugyanis más kérő szóba sem jöhet.

 

David Villa ügynökének megparancsolta, csak a királyi gárda képviselőivel üljön asztalhoz.

 

 

Real Madrid: David Villa ára bizonytalan, érkezése már kevésbé

 

Amennyiben komoly fordulat nem következik be David Villa ügyében, abban az esetben a Valencia asztúriai támadója lesz Florentino Pérez harmadik nyári igazolás.

 

Az üzlet akár a mai nap folyamán realizálódhat, miután a két klub vezetősége hamarosan ismét asztalhoz ül, hogy az utolsó részleteket is tisztázzák a játékos átigazolása előtt.

 

A vételárral kapcsolatban egyelőre fennáll némi kérdőjel, de mivel a Real Madrid rugalmas az ügyben, nagy valószínűség szerint nem fog majd komoly problémát okozni, ha a Valencia néhány millió euróval többet kér a játékosért. A fővárosiak utolsó ajánlata a hírek szerint 25 millió eurót plusz a kölcsönből visszahívott Alvaro Negredót foglalja magában, a mai nap folyamán pedig a Turia-partiak vezérkarának meg kell adnia a választ, hogy elfogadják-e az ajánlatot vagy sem.

 

Néhány nappal korábban kiderült, hogy a Chelsea érdeklődése a továbbiakban már nem fenyegeti a Real Madridot, Villa ugyanis mindenképp Spanyolországban szeretne maradni, a Real Madridba szerződésben pedig jó lehetőségeket lát. Ezt maga a Chelsea spanyolországi képviselője, Juan Cruz Sol is megerősítette az egyik rádióban, aki elmondta, hogy "a Chelsea jelentős ajánlatot tett, a játékos azonban a Real Madridba szeretne menni. Nem kaptunk választ a Valenciától, mivel a tárgyalások előrehaladott állapotba jutottak a spanyolokkal."

 

A Real Madrid elé a Valencia régi-új elnöke, Manuel Llorente sem gördít különösebb akadályokat, s ellentétben mondjuk Silvával, megfelelő összegért cserébe szívesen megválna a támadótól, tekintve, hogy ez részben orvosolná a klub gazdasági problémáit. A tegnapi nap folyamán Villa személyesen is találkozott ügynökével, José Luis Tamargóval, aki a Cadena Serben már előrevetítette, hogy jó eséllyel még a héten egyezség születik a felek között. A tárgyaláson egyébként jelen volt Jorge Valdano, a Real Madrid általános igazgatója is.

 

Eredetileg a Valencia szeretette volna, ha Alvaro Negredo játékjogán túl még 35 millió eurót kap játékosáért cserébe, ezt azonban Madridban túlzónak gondolták, figyelembe véve, hogy ebben az esetben piacilag olyan 53 millióba lett volna az üzlet, ami még talán két játékosért is sok, nem hogy egyért. A saját nevelésű Negredót a Real Madrid 18 millió euróra taksálja, azokból a véleményekből és érdeklődésekből, amelyek a minap befutottak a Fehér Házba: a Villarreal 14 milliót is adott volna érte, két ismeretlen spanyol csapat 15 milliót lett volna kész fizetni, míg egy angol együttestől 18 millió eurós ajánlatot kapott Florentino Pérez.

 

Ezért a Madrid szándéka, hogy Negredót mindenképp helyén kezelje a Valencia sportvezetése, és ha ő is belekerül az üzletbe, akkor mellé csak 25 millió euró jár reálisan, ami a robosztus gólgyár piaci értékét alapul véve 43 millió eurós kiadás Pérez részéről. Fentebb már említettük, hogy a Real Madrid eddig rugalmas volt az ügyben, és az lesz a továbbiakban is, ezért a klub elsődleges szándékai ellenére mégis elképzelhető, hogy a transzfer majd nem 25 millió euró plusz Negredóért cserébe fog lebonyolódni, hanem valamivel drágábban.

 

Pérez úgy számol, hogy a Valencia legrosszabb esetben is 5-6 millió eurót hajlandó lesz majd engedni a 35 millióból, tízet azonban már talán nem. Ebben az esetben Villa átigazolása még semmiképp nem fut zátonyra, a Madrid ugyanis még ezt az ajánlatot is hajlandó elfogadni, és ha szükséges, akkor a 25 mellé még 4-5 millió eurót is megad az EB-gólkirályért, s természetesen átengedi Alvaro Negredo játékjogát is. Emiatt a vételár egyelőre bizonytalan, az ajánlat 25 millió euróról plusz Negredóról szól, de ha a Valencia nem mond azonnal igent, akkor még további egyeztetésekre van kilátás. Az átigazolás létrejöttét a spanyolok az elkövetkezendő órákra várják, mindaddig az érintett Dél-Afrikában várja a fejleményeket.

 

 

Real Madrid: Zidane már Ribéryvel tárgyal

 

 

Tovább folytatódik a Real Madrid-roham az átigazolási piacon: a Blancók tanácsadója Franck Ribéryvel tárgyal.

 

Zinedine Zidane a francia Le Dauphine Libere című lapban elismerte, hogy tárgyalásban áll a Bayern München francia sztárjával. "Ribéry egy fantasztikus futballista, a Real Madridban a helye. Nagy lehetőség lenne számára, ha Madridban játszhatna. Rajtunk múlik, hogy ezt megkapja-e" - fogalmazott honfitársáról a háromszoros aranylabdás.

 

A Real Madrid ezen a héten már megszerezte Kakát (65 millió euró), és Cristiano Ronaldo érkezése is biztosnak tűnik (94 millió euró). A csapat várhatóan megszerzi David Villát is, így a francia szélső lehetne a Királyi Gárda negyedik top-igazolása Floréntino Pérez újbóli uralkodása alatt.

 

A francia játékostól a Bayern München csak horribilis összegért válna meg, Uli Hoeness egy héttel ezelőtt még úgy fogalmazott, hogy 50 millió euróért maximum Ribéry egyik lábát adná el. Német lapok szerint a Bayern 75 millió euróért válna meg támadójától.

 

"Nyilvánvalóan költséges dolog a világ legjobb játékosait közel hozni egymáshoz" - kommentálta a repkedő eurómilliókat a 2001 és 2006 között a Real Madridban futballozó, és jelenleg Floréntino Pérez tanácsadójaként feltűnő Zidane.

 

 

Óriási adósságot halmozott fel a ManUnited

 

 

650 millió font tartozása van a Manchester Unitednek, a tulajdonosok azonban biztosították Alex Fergusont: nyugodtan igazolhat.

 

A Manchester United átigazolási politikáját nem befolyásolja a klub tetemes adóssága. A Vörös Ördögök 650 millió font hátralékot halmoztak fel, ennek ellenére a tulajdonos Glazer család biztosította Alex Fergusont: megpróbálkozhat Antonio Valencia és Franck Ribéry megszerzésével.

 

"Semmi olyasmi nem történt az elmúlt négy évben, ami alapján azt kellene gondolni, a tulajdonosok nem invesztálnak többé a csapatba. Több világklasszis játékos érkezett, és a továbbiakban is így marad" - közölte a Glazer család szóvivője.

 

Az egyesült államokbeli Glazer család 2005-ben vásárolta meg a ManUnitedet, az üzletet számos szurkoló ellenezte. A szóvivő külön hangsúlyozta, hogy az új tulajdonosok sosem gördítettek akadályt Ferguson tervezett igazolásai elé.

 

"A Manchester Unitedet nem az adósság befolyásolja. Cristiano Ronaldo hat év után úgy döntött, ideje tovább állni, a menedzser pedig elfogadta ezt - mindössze ennyi történt. Ferguson bármely döntését elfogadjuk, teljes mértékig a kezében van az irányítás" - tette hozzá.

 

A MU-nak Ronaldo eladása mellett más jelentős bevétele is lesz a közeljövőben: 2010-től az amerikai Aon nevű pénzügyi tanácsadó cég logója kerül majd a mezekre.

 

A friss átigazolásokkal kapcsolatban egyelőre annyi biztos, hogy a Manchester ajánlatot tett a Wigan ecuadori szélsőjére, Antonio Valenciára.

 

 

A Juventus tovább erősít, és nem fél a Realtól

2009.06.13.

 

Diegót és Cannavarót már megszerezte a Juventus. A klub sportigazgatója szerint Pandev nem jön, Trezeguet nem megy, de azért van újabb kiszemeltje a Zebráknak.

 

A Juventus az átigazolási piac egyik legaktívabb olasz szereplője idén nyáron. Egyelőre a Werder Bremen brazil irányítóját, Diegót, valamint a Real Madrid és az olasz válogatott középhátvédjét, Fabio Cannavarót szerezte meg a klub.

 

"Cannavaro és Diego megszerzése máris komoly előrelépés. Van még néhány teendőnk, de ezekre csak akkor kerül majd sor, amikor logikus lesz" - nyilatkozta Alessio Secco egy olasz rádiónak.

 

A sportigazgató ugyanakkor cáfolta Goran Pandev, a Lazio csatárának érkezését, noha a macedón kijelentette, hogy elhagyja az Égszínkékeket, mert új kihívásra van szüksége.

 

David Trezeguet távozását szintén tagadta a vezető: "Kaptunk ajánlatokat, de nem túl jókat. David aligha megy máshová, része a klub történetének." A francia csatár egész szezonban sérüléssel és formahanyatlással küzdött, idei 12 Juve-meccsén mindössze egyetlen gólt vállalt.

 

A Tuttosport nevű torinói lap szerint a Bianconeri harmadik nagy fogása az Udinese játékmestere, D'Agostino lehet.

 

Ciro Ferrara, a Zebrák új vezetőedzője a Real Madridról beszélt a lapnak. A spanyol gigász rövid idő alatt megszerezte Kakát és Ronaldót - a torinóiak azonban nem reszketnek majd, ha összekerülnek a Reallal a Bajnokok Ligájában.

 

"Kétségtelen, két fenomenális játékossal erősödött a Madrid. És bár minden ellenfelet tisztelünk, senkitől sem félünk. Nagyszerű csapatunk van, amit igyekszünk tovább erősíteni" - mondta a Tuttosportnak Ferrara.

 

Az edző még játékosként részese volt annak a Juventusnak, amely 2003-ban 2-1-es hátrányból ejtette ki a Real Madridot a BL elődöntőjében. A spanyolok olyan nevekkel vonultak ki a Stadio delle Alpi gyepére, mint Zinedine Zidane, Ronaldo, Luis Figo vagy Raúl.

 

 

Maldini: Kaká nélkül a BL-győzelem csak utópia

2009.06.10.

 

Az AC Milan visszavonuló kapitánya szerint a klub súlytalanná vált Kaká távozásával.

 

Kaká a héten 65 millió euróért a Real Madridhoz szerződött. A brazil középpályással szezononként átlagban 16 gól távozott Milánóból. Paolo Maldini szerint azonban nagyobb a baj, a Milan az aranylabdás elvesztésével esélytelenné vált a BL-győzelemre is.

 

"A Milannál Kaká távozásával lezárult egy korszak. Az, hogy megnyerjük a Bajnokok Ligáját, már csak utópia. Kaká a világ öt legjobb játékosa közé tartozik, és ő az egyetlen, akit a klubja eladott. A másik négy maradt a csapatánál."

 

A milánói legenda azért lát némi reményt arra, hogy a trénerét, csapatkapitányát és legmeghatározóbb játékosát elveszítő klub talpra álljon. Maldini a brazilokban bízik:

 

"Ronaldinho igazi vezérré válhat, ez csak rajta múlik. Nagyobb felelősséget kell vállalnia. Remélem Pato is marad, ő még sokáig a csapat szolgálatára lehet. Még csak 19 éves, de már bebizonyította mekkora tehetség."

 

Az aggodó Maldini a szezon végén csaknem 25 év után, 902 mérkőzéssel a háta mögött jelentette be visszavonulását. A klubnál egyelőre nem kapott munkát

 

Real Madrid: Maicon a következő?

2009.06.14.

 

A Blancók 20 millió euró mellett Wesley Sneijdert is adnák az Internek Maiconért.

 

A Real Madrid tovább erősítené keretét, az újabb kiszemelt Maicon, az Inter brazil védője. A La Gazzetta dello Sport szerint a madridi klub 20 millió euró mellett Wesley Sneijdert is odaadná az Internek a 27 éves jobbhátvédért.

 

Maicon az elmúlt időszakban többször kifejtette, hogy "alulértékeltnek" érzi magát a Nerazzurriknál, és akár el is hagyná a klubot. A brazil futballista az elmúlt szezonban csapata egyik legjobbja volt, de tavasszal sérülést szenvedett.

 

A sportlap szerint a transzfer mellett szólhat az is, hogy José Mourinho régóta tisztelője Sneijder játékának. A 25 éves holland 2007 óta 51 bajnokin 11 gólt szerzett a madridiaknál.

 

Az Inter menedzsere, Ernesto Paolillo eközben kijelentette, hogy a klub (a Milannal ellentétben) nem kíván eladni egyetlen játékost sem gazdasági okok miatt.

 

 

Megállt az élet egy pillanatra a spanyol edzőtáborban

2009.06.13.

 

Cristiano Ronaldo Real Madridba szerződésének híre egy pillanatra felfüggesztette a spanyolok edzését. A játékosok nyilatkoztak, kivéve Xabi Alonsót és David Villát - a Blancók újabb kiszemeltjeit.

 

Csütörtök reggel a Manchester United elfogadta a Real Madrid világrekordot jelentő, 94 millió eurós ajánlatát a portugál szélsőért. A Konföderációs-kupára készülő spanyol válogatott tagjait sem hagyta hidegen a hír. Santi Cazorla kijelentette: ennyi pénzt ő csak Andres Iniestáért fizetne, Dani Guiza pedig egyszerűen "őrültségnek" nevezte a tranzakciót.

 

Két játékos más véleményen volt. "Ő a világ egyik legjobbja, a Real pedig a legjobbakat igazolja le" - közölt egy egyszerű megoldást Juan Mata.

 

CR7 leendő csapattársa, Iker Casillas egy korábbi korszakkal vont párhuzamot: "Ha 94 milliót kellett érte fizetni, bizonyára megérte - ő már bizonyított. Ugyanezt kérdezték tőlem Zinedine Zidane érkezésekor és akkor is ezt válaszoltam. Az eredményeket pedig mindenki látta."

 

Néhányan cukkolták a realosokat az edzésen, ketten viszont kimaradtak a játékból. A liverpoolos Xabi Alonso és a valenciai David Villa nem szólt semmit: a spanyol sajtó szerint az egyikük szinte biztosan Madridba költözik hamarosan, mivel Florentino Perez elnök erősítené csapatában a spanyol vonalat.

 

Perez akár az utánpótlásra is gondolhatna: a Real a héten megnyerte az U18-as klub-világbajnokságot, a döntőben 2-1-re verve a Barcelonát. A tornán többek közt olyan együttesek vettek részt, mint az Atlético Madrid, a Corinthians, a Werder Bremen, a Dinamo Kijev, a Boca Juniors vagy a Sao Paulo.

 

 

Maicon lehet a Real Madrid következő nagy igazolása

2009-06-14

Kaká és Ronaldo után Maicont is leigazolná Florentino Perez, a Real Madrid régi-új elnöke.

 

Casillas – Maicon, Ramos, Pepe, Marcelo – L.Diarra, Xabi Alonso, Cristiano Ronaldo, Kaká, Ribery – David Villa – a spanyol sajtó szerint így nézne ki Perez elnök csapata, a Floren team. A fenti kezdőből Maicon, Alonso, Ribery és Villa még nem a Madrid mezében futkos a gyepen, így van tennivalója bőven a csábítás nagymesterének. Az olasz lapok szerint Maicon úgy érzi, elhanyagolja őt az Inter, így a távozáson gondolkozik.

 

A brazilért 40 millió eurót kérne a milánói csapat, a Real 17 milliót és Sneijdert adná cserébe. Az ajánlat gálásnak tűnik, hiszen a holland vételára 25 millió euró a nemzetközi szaklapok szerint. A királyi gárda képviselői Milánóba utaztak, hogy Maicon megszerzéséről egyeztessenek. (samsungsport.hu)

 

Martins maradni szeretne a Newcastle-ben

2009-06-14

Obafemi Martins kijelentette, hogy a kiesés ellenére szeretne maradni a csapatnál, hogy azonnali visszajutáshoz segítse a klubot. Ezzel csatlakozott Steven Taylorhoz, Habib Beyéhez, Steve Harperhez, Nicky Butthoz és Alan Smith-hez, akik már korábban kijelentették szándékukat.

 

"Remélem nem adnak el. Ha mégis így lesz, akkor mennem kell. De a célom, hogy itt maradjak és segítsek, hogy a Newcastle a következő szezonban feljusson. Tudom, hogy a klub eladó, és ez a helyzet, meg a kiesés nehéz a szurkolóknak. De úgy hallom, azért van fény az alagút végén. Olaszországban voltam kezelésen, ahol sokakkal beszéltem a Juventus évéről a Serie B-ben. Ők olyan játékosokat tartottak meg, mint Pavel Nedved, Alessandro Del Piero és Gianluigi Buffon. Így jutottak vissza, ebből meríthetek én is erőt." (nufc.hu)

 

Az AS Roma csatára, Mirko Vucsinics biztosan nem lesz a manchesteriek futballistája

„Köszönöm United, de maradok Rómában!”

2009. június 13.

0_5.jpg

 

Mirko Vucsinicsnek nagyon jól esett a Manchester United közeledése, de az AS Roma montenegrói támadója jelenlegi csapata mellett tette le a voksát.

 

„Természetesen roppant megtisztelő, hogy Manchesterben rám gondoltak - nyilatkozta a Corriere Dello Sportnak a válogatott játékos. - Még akkor is, ha az United megkereséséről csupán az újságokból értesültem.”

 

„A vörösöknek fantasztikus csapata van, kiváltság náluk játszani. Mégegyszer köszönöm, de én mégis maradnék inkább Rómában, mert boldoggá tesz, hogy itt bíznak bennem. Ráadásul biztos vagyok benne, hogy a következő szezonban versenyképes csapatunk lesz.”

 

 

Az olasz bajnok Internazionale elengedi svéd csatárászát - Eto'o érkezhet helyette

Szenzáció! Ibrahimovic mehet, amerre lát

 

0_5.jpg

 

Mehetsz! Zöld utat adott az olasz labdarúgó-bajnok Internazionale egyik legféltettebb kincsének, Zlatan Ibrahimovicnak. Mindezt szombat délelőtt Ernesto Paolillo, a fekete-kékek igazgatója közölte a világsajtóval. José Mourinho kedvence előtt ezzel megnyílt az út a Bajnokok Ligája-győztes Barcelona felé. Feltéve persze, ha olyan ajánlat fut be érte. Állítólag Samuel Eto'o érkezhet helyette Milánóba...

 

Zlatan Ibrahimovic végre érvényesítheti akaratát, vagy ha úgy tetszik, megvalósíthatja régen dédelgetett álmát: miután hivatalosan is bejelentették, busás haszon fejében szabadon távozhat, a svéd számára megnyílt az út Barcelona felé.

 

Korábban már többször hangoztatta a csatár, hogy tárgyalásban áll a katalán megaklubbal, miközben edzője, José Mourinho váltig hajtogatta, kedvence bizony a következő szezonban is az Internél marad.

 

Nos, a szombat délelőtti események arculcsapásként érhetik a portugál trénert, ugyanis Ernesto Paolillo igazgató kijelentette, Ibra mehet, amerre lát.

 

0_14.jpg

Mourinho (balra) mester nagyon szereti Ibrahimovicot

 

„Amennyiben a játékos valóban más csapatról álmodik, elengedjük őt - lepte meg a világsajtót az elöljáró. - Persze, ha olyan, nekünk is tetsző ajánlatot kapunk érte. Ő csapatunk kincse, egy szimbólum, de mint már említettem, csak akkor válthat, ha neki is és nekünk is megfelelnek majd a megkeresés feltételei. Ezeket kiértékeljük, de nem láncoljuk magunkhoz Ibrahimovicot. Az ajtó nyitva áll Joan Laporta (a Barcelona elnöke - a szerk.) és más egyesületek vezetői előtt is. Kíváncsian várjuk a fejleményeket.”

 

Úgy hírlik, a Barca szinte biztosan lecsap a skandinávra és a Manchester United elleni Bajnokok Ligája fináléban gólt szerző kameruni Samuel Eto'ót ajánlja fel érte cserébe.

 

Paolillo egyébként nem erősítette meg azt a pletykát, miszerint a Lyon francia válogatott támadója, Karim Benzema fél lábbal már Milánóban lenne.

Link to comment
Share on other sites

Mourinho: Csodálatos lenne Deco érkezése!

2009-06-14

José Mourinho szívesen látná az Internazionaléban a Chelsea-ből elvágyódó portugál-brazil középpályást.

 

A Chelsea középpályása, Deco az Internazionaléhoz igazolhat, miután a milánói kék-feketék vezetőedzője, José Mourinho kijelentette, hogy szívesen szerződtetné a brazíliai születésű portugált.

 

Deco nemrég úgy nyilatkozott, hogy boldogtalan a Kékeknél, ezért a nyáron távozna a Stamford Bridge-ről. Mourinho "hívó szavai" most reális alternatívát kínálhatnak a portugál válogatott játékosnak, aki a Portónál már dolgozott együtt Mourinhóval. Az a közös munka gyümölcsözőnek bizonyult, 2004-ben Bajnokok Ligáját nyert a Porto, és a portugál szakember szerint erre képesek lehetnek az Interrel is.

 

- Deco segített nekem, hogy felérjek Európa tetejére, én pedig segítettem neki az Év Európai Futballistája-díj elnyerésében - mondta Mourinho. - Ha lehetősége van az Interhez jönni és ismét együtt dolgozhatnánk, az valami csodálatos lenne mindkettőnk számára.

 

Deco tavaly nyáron igazolt a Barcelonától a Chelsea-hez, de miután a hozzá ragaszkodó Luiz Felipe Scolarit februárban kirúgták, ő is kegyvesztetté vált. (sportforum.hu)

 

Alves: Robinhót a Barcába!

2009-06-14

Daniel Alves szerint a Barcelona nagyon jól járna, ha leigazolná a Manchester City brazil sztárját, Robinhót.

 

A korábbi Sevilla-hátvéd a Real Madrid költekezéséről is beszélt, szerinte senkinek nincs oka aggodalomra a Nou Campban azért, mert a fővárosiak zsákszámra költik a pénzt.

 

A Barca az előző szezonban mindent megnyert, amit csak lehetett. A Real új játékosok, például Kaká és Cristiano Ronaldo leigazolásával szeretne ismét méltó ellenfelévé válni a katalánoknak.

 

Alves biztos benne, hogy csapata így is erősebb riválisánál, de van egy játékos, akinek leigazolásával még ütőképesebbé válhatnának, ő pedig nem más, mint Robinho.

 

“Ha annyi pénzük van, hogy megengedhetik maguknak ezeket az igazolásokat, hát tegyék. Ez az ő dolguk” – kezdte a brazil bekk. “A Barcánál senki nem aggódik emiatt, hiszen mindenben mi vagyunk a címvédők. Természetes, hogy a riválisok próbálnak erősíteni. Ha ajánlhatnék játékosokat a csapatomnak, azt mondanám, igazolják le az egész brazil válogatottat. Mivel ez nem lehetséges, egyetlen nevet mondanék, akit szívesen látnék itt: Robinho. Szerintem ő tökéletesen illene a csapatba. Mint már mondtam, nincs okunk félni a Realtól, kiváló játékosaink vannak és mi vagyunk Európa királyai.” (angol-foci.hu)

 

Figo szerint szégyen, amit a Real csinál

 

A szezon végén visszavonult Luis Figo szerint szégyenletes, amit korábbi klubja, a Real Madrid csinál a nyári átigazolási időszakban. A királyi gárda régi-új elnöke, Florentino Pérez júniusban 65 millió eurót fizetett az AC Milannak Kakáért, majd néhány nappal később 94 millió euróért megszerezte a Manchester Unitedtól Cristiano Ronaldót.

 

Figo szerint - aki 2000-ben a világ legdrágább játékosa lett, amikor a Real 37 millió fontért leigazolta őt az ősi rivális Barcelonától - Pérez felháborító üzletpolitikát folytat, különösen így, a gazdasági válság kellős közepén. "Szégyen, hogy a világgazdasági válság kellős közepén ilyen összegeket fizet a Madrid egy-egy játékosért" - dohogott a portugál klasszis a goal.com internetes oldalnak. "Kaká és Ronaldo is remek játékos, de túl sokat fizetett értük a csapat" - vélekedett Figo.

 

Ezután a középpályás beszélt korábbi csapattársáról, az Internazionaléban játszó Zlatan Ibrahimovicsról is, aki a hírek szerint Barcelonába igazolhat, de vasárnapi sajtóértesülések szerint a Real is bejelentkezett érte. "Amíg az Interben játszottam, láttam, mennyit fejlődött Zlatan. Most el kell döntenie, hogy melyik megoldás lenne számára a legmegfelelőbb" - jelentette ki a portugál középpályás.

 

Forrás: fh

 

 

Élesen kritizálta Figo a Reált

 

2009. június 14.

 

Kemény kritikával illette Luís Figo egykori csapatát, a Real Madridot. A visszavonult, 127-szeres portugál válogatott labdarúgó szerint szégyen az, ahogy a királyi gárda bődületes összegeket költ átigazolásokra a gazdasági világválság kellős közepén. Az Inter együttesében profi pályafutását a hetekben befejező szélső hozzátette, nagyon jó játékosnak tartja Kakát és Cristiano Ronaldót, de nem érzi arányosnak az értük kifizetett, vagyont érő összeget.

 

Sokan nem nézik jó szemmel, hogy úgy gyűjti össze a világ legjobb játékosait a Real Madrid, hogy a pénz csak másodlagos szereplőnek bizonyul. Legutóbb a klubbot 2000 és 2005 között erősítő Luís Figo fakadt ki csapatára és a régi-új elnökre, Florentino Pérezre. A goal.com információi szerint a portugál játékost leginkább a nehéz financiális helyzetben repkedő tíz- sőt százmillió eurók zavarják. „Akkor, amikor a gazdasági világválság még bőven érezteti a hatását, a Real Madrid által kidobott összegek egyszerűen szégyenteljesek" – fogalmazott Figo.

 

A világ leggazdagabb együttese az elmúlt egy hétben 67,2 millió euróért szerezte meg Kakát, majd 94 milliót költött Cristiano Ronaldóra és úgy tűnik ezzel messze nincs vége, mivel állítólag Pérez 255 milliós kasszából erősítheti meg csapatát a nyár folyamán. „Kaká és Cristiano egyaránt fantasztikus játékosok, de ennyit azért nem érnek” – fortyogott a 36 esztendős veterán.

 

Érdekesség, hogy annak idején nem más tetszelgett a blancók két friss szerzeményének helyében, mint Figo. 2000-ben ugyanis világrekordnak számító 37 millió fontért tette át székhelyét Barcelonából Madridba. A május végén visszavonult játékos néhány jó tanáccsal látta el az Interből egy új, még ismeretlen csapathoz készülődő Zlatan Ibrahimovicot, akit kapcsolatba hozták már a Barcelonával, de a Real Madriddal is.

 

„Az Interben eltöltött éveim során sokat fejlődött és egy valódi világklasszis vált belőle. Ezek után többször mérlegelnie kell, mi számára a legmegfelelőbb” – zárta mondandóját Figo.

 

(sporthirado.hu)

 

A Pool sztárja jöhet Ronaldo helyett

Létrehozva: 2009. június 14.

 

 

Angol sajtóértesülések szerint a Liverpool spanyol futballistája, Fernando Torres a Manchester Unitedhez igazolhat. Az Európa-bajnok támadóért ugyanis bejelentkezett a Cristiano Ronaldót rekordösszegért eladó 2008-as Bajnokok Ligája-győztes. Sir Alex Ferguson, a Vörös Ördögök menedzsere kész felajánlani negyvenmillió fontot - vagyis kétszer akkora summát, mint amennyiért Angliába szerződött - az ibériai klasszisért.

 

Elkezdhetetnek Istenhez fohászkodni a Liverpool drukkerei. A Vörösök híres szurkolói csoportjának, a Kopnak a tagjai bizonyosan tüntetéseket fognak szervezni a klubház elé, ha ez az egyezség valóra válik.

 

A Sunday Express információi szerint a Mersey-parti együttes leggólerősebb játékosáért, az utóbbi két évben a rajongók kedvencévé váló Fernando Torresért ugyanis bejelentkezett a hirtelen meggazdagodó Manchester United. Sir Alex Ferguson, a Vörös Ördögök menedzsere pedig ezúttal nem fukarkodna: közel negyvenmillió fontot is hajlandó lenne feláldozni a spanyol csatárért.

 

Érdemes megemlíteni, hogy Torres 2007-ben húszmillióért igazolt az Atlético Madridból Liverpoolba, tehát az előbb említett össze a duplája az akkori pénznek. Kérdéses, hogy az adóságokkal küzdő amerikai tulajdonospár, Tom Hicks és George Gillett ellent tud-e állni egy ekkorra summának.

 

A Liverpool színeiben eddig 57 mérkőzésen 38-szor gólt szerző klasszis mindenesetre kedvező hatással lehetne a Manchester-drukkerek lelki világára. Az észak-angliai gyárváros erősebbik csapatából ugyanis a Real Madrid által megvásárolt Cristiano Ronaldo után könnyen lehet, hogy az argentin Carlos Tévez is távozik majd.

 

 

 

Ronaldo: Szeretem látni a gyűlöletet a szemekben

 

Cristiano Ronaldo egyáltalán nem foglalkozik azzal, hogy a szurkolók többsége finoman szólva sem kedveli. A Manchester Unitedtől a Real Madridhoz igazoló portugál labdarúgó kiemelte: újra akarja írni a futball történelmét - adta hírül az InfoRádió.

 

"Imádom, ha kifütyülnek. Szeretem látni a gyűlöletet a szemekben, hallani a sértéseket. Mindez nem zavar engem" - mondta a francia So foot című magazinnak Cristiano Ronaldo. A portugál klasszis szerint igaz ugyan, hogy sokan utálják, de úgy véli, többen vannak, akik szeretik és támogatják.

 

A Real Madridhoz szerződő beszélt arról is, hogy hosszú és reményei szerint eredményes pályafutás vár még rá. "Sok minden előttem van még, és újra akarom írni a labdarúgás történelmét."

 

A 24 éves sztár hangsúlyozta: képesnek érzi magát, hogy a legjobb legyen, jobb mint a Barcelona támadója, Lionel Messi. "Nem irigylek semmit Lioneltől. Nem mérem magam másokhoz, és Cristiano Ronaldo vagyok, és képes leszek bárkinél több trófeát szerezni. A szurkolók egy nagyszerű Cristiano Ronaldót akarnak látni, így nem akarok csalódást okozni."

 

Ronaldóért 80 millió fontot fizetni a Real Madrid, de a spanyol klub még nem állapodott meg a játékossal szerződéséről.

 

Link to comment
Share on other sites

Vassadi: Higuaín úgy sem fog elmenni. Negredo most lett visszavásárolva, szerintem ő is tudja, hogy milyen szándékból. Sneijder pedig meg is érdemli, hogy elcserélje a vezetőség. Ha nem őt, hanem Vaartot erőltették volna kezdőnek, akkor talán játék is lett volna. A kettő holland közül szerintem Sneijderért lehet többet kapni.

Villaért azt hiszem, 35 volt a legmagasabb ajánlat, volt már 18+Negredo is. Előbb-utóbb muszáj elfogadnia a Valencianak, nincsenek abban a helyzetben, hogy elutasíthassanak egy ajánlatot, amikor Villa csak a Realba akar menni.

Link to comment
Share on other sites

Eto'ót a Manchester United is kiszemelte

2009. 06. 14.,

 

20090526bajnokokl4.jpg

 

Azok után, hogy a Manchester United elfogadta a Real Madrid ajánlatát a portugál világsztárért, Cristiano Ronaldóért, az egyik fő kérdés a Vörös Ördögök híveinek körében, hogy mire költik az aranylabdásért kapott csillagászati összeget.

 

A Real ugyanis világrekordnak számító 96 millió eurót adna a portugálért (még ha a hírek szerint a királyi gárda ezt négy részletben fizetné is ki), ami azt jelenti, hogy Sir Alex Fergusonnak lesz miből pótolnia játékosát. Az angol források szinte biztosra veszik, hogy az egyik érkező a Wigan Athletic ecuadori szélsője, Antonio Valencia, akiért a manchesteriek 17 millió fontot ajánlottak, és a hírek szerint Ferguson még egy középcsatárt is szeretne igazolni.

 

A The Times pedig úgy tudja, hogy erre a posztra az első számú kiszemelt az FC Barcelona kameruni játékosa, Samuel Eto'o. Vele kapcsolatban tulajdonképpen egy éve tartják magukat azok a pletykák, hogy távozik a Barcától: tavaly nyáron Josep Guardiola átadólistára tette, de Eto'o visszaverekedte magát a kezdő tizenegybe, és fantasztikus idényt produkált.

 

Szerződése azonban 2010 nyarán lejár, és egyelőre nem tudott megegyezni a hosszabbításról, ami valószínűsíti, hogy a Barcelona eladja őt. Eto'ót kapcsolatba hozták már az Internazionaléval és a Manchester Cityvel is, a Times értesülései szerint azonban a Manchester United is bejelentkezett érte, és hajlandó lenne 25 millió eurónak megfelelő összeget fizetni.

 

The Sun

Decemberben térhet vissza Beckham

 

 

Milánó, június 14., Szívesen kölcsönvenné őt a Spurs is.

 

20090613-beckham.jpg

 

David Beckham elárulta, hogy egyre gyakrabban gondol a világbajnokságra, és erre minden oka megvan, az Andorra elleni győzelemmel (6-0) gyakorlatilag már biztos résztvevőnek mondhatják magukat.

Éppen ezért alighogy visszament a Los Angeles Galaxy csapatához, máris azon töri a fejét, hogy mikor "pattanhatna" vissza a leghamarabb a Milanba.

- Kétség nem fér hozzá, hogy erre legkésőbb decemberben sor kerülhet - árulta el Beckham. - Tíz vagy tizenegy meccset kell játszanom Los Angelesben, és aztán jöhetek vissza, és attól kezdve már Capellón múlik minden. Igaz, ő mindig azt mondja nekem, hogy mindegy, hol játszom éppen, csak a legjobb formámat mutassam, és nem lesz gond. Az persze neki sem mindegy, hogy a Galaxyban, vagy a Milanba játszom-e jól... Számomra Európa lesz a lényeg, akár Anglia is, tudom, hogy a Tottenhamet érdekelné egy 6 hónapos kölcsön lehetősége.

Arról nem is beszélve, hogy korábbi mestere, Ancelotti is Angliában dolgozik már...

 

La Reppublica

Nedved: még nincs vége!

 

Párma, június 14., Könny szökött az elnök szemébe a neve hallatán.

 

20090613-nedved.jpg

 

A jelek szerint elnyűhetetlen a cseh Pavel Nedved: az egykori aranylabdás ugyanis bejelentette, hogy egy évre vélhetően a Parmához igazol.

A 36 éves játékos ugyan tavaly azt "ígérte", hogy a most kifutott szezon lesz számára az utolsó, de mivel ügynöke, Mino Raiola és a feljutott klub elnöke között barátinak mondható a kapcsolat, és sikerült rávenniük Nedvedet a "luxus-levezetésre".

- Még semmi sem biztos - így az elnök, Tommaso Ghirardi -, de ha rá gondolok, könny szökik a szemembe: Nedved egy igazi bajnok, aki nagyon sokat segíthetne a csapatunknak.

 

Telemadrid

Butragueno: Ribéry is jöhet

 

Madrid, július 14., Az egykori válogatott valószínűsítette David Villa érkezését is.

 

Emilio Butragueno megerősítette annak valószínűségét, hogy David Villa, az FC Valencia válogatott csatára a Real Madrid színeiben folytatja futballpályafutását.

A spanyol királyi klub egykori labdarúgója, aki jelenleg az intézményi kapcsolatok felelőse a blancóknál, a Telemadrid tévécsatornának nyilatkozott szombat este. Dicsérte a régi-új elnököt, Florentino Pérezt, s annak játékospolitikáját, így azt is, hogy a Real már megvette az olasz AC Milantól a brazil Kakát, a dél-amerikai ország válogatottjának karmesterét, akit úgy minősített, hogy „maga az elegancia”, a Manchester Unitedtől érkező portugál klasszis futballistáról, Cristiano Ronaldóról pedig azt mondta, hogy „hiánytalan a tudása, és nagyon meghatározó ember lesz számunkra”.

Arra a riporteri felvetésre, hogy miképpen fér meg majd két dudás egy csárdában, vagyis adott esetben Villa, az Európa-bajnok csatár és Raúl, a Real emblematikus csapatkapitánya, aki szintén támadó, Butragueno így felelt:

„Raúl nagyon intelligens, és tudni fogja, hogyan kell segítenie klubját és csapatát.”

Egy másik volt Real Madrid-játékos, Zinedine Zidane – aki momentán Pérez elnök főtanácsadója – további világsztár Madridba érkezésének eshetőségéről beszélt. A francia ex-futballcsillag honfitársa, a jelenleg a német Bayern Münchenben játszó Franck Ribéry klubváltását szorgalmazta a Marca című madridi sportnapilap információja szerint, mondván, Ribérynek végleg a blancók együtteséhez kéne aláírnia, ami „nagyszerű lenne” mind a labdarúgó, mind a Real szempontjából.

„Valóban reménykedem benne, hogy hozzánk jön, nagy örömmel fogadnám őt” – nyilatkozta Zidane szombat este a francia RMC rádiónak.

 

(MTI)

 

David Silva nem eladó

 

 

Valencia, június 13., Szeptemberig kiderül, kinek van igaza.

 

 

Ha nem a futballról lenne szó, még el is hinnénk a Valencia vezetőinek a címben idézett mondatát, de éppen a mögöttünk álló hét bizonyította be két esetben is, hogy "van az a pénz..."

Nos a száraz tények: a Marca napilap állítja, hogy a két klub már meg is egyezett Villa klubcseréjéről, a - nehéz anyagi helyzetben lévő - Valencia elnöke, Manuel Llorente ugyanakkor kijelentette, hogy a csatár nem eladó.

Türelem, legkésőbb szeptemberig kiderül, hogy kinek volt igaza...

 

 

Agüerót figyeli a Chelsea

 

 

London, június 13., 45 A Premier League legdrágább légiósa lehet.

 

20090612-aguero.jpg

 

Spanyol lapinformációk szerint a Chelsea 51 millió eurót ajánlott fel Sergio "Kun" Agüeróért az Atletico Madridnak. Peter Kenyon, a klub sportigazgatója még nem ismerte be ezt a tényt, igaz, nem is cáfolta azt. Ha a tranzakció mégis létrejön, Maradona veje lesz minden idők legdrágább légiósa a Premier League-ben, az eddigi rekordot Robinho tartja, aki tavaly 39 millióért igazolt a Man Cityhez.

Az argentin játékosnak ugyanakkor más klub is megfordult a fejében, nemrégiben térfásan megjegyezte: örülne neki, ha Messi magával vinné őt a Barcelonához.

 

 

 

Arsavin a legjobb, Sevcsenko a legrosszabb

 

* Index

 

2009. június 13.,

 

A 2008/09-es futballszezon legjobb igazolása a Zenitből az Arsenalhoz szerződött Andrej Arsavin volt, aki szoros csatában győzte le a barcelonai jobbhátvédet, Dani Alvest. A legrosszabbak között tarolt Andrij Sevcsenko, a Milan gól nélküli csatára majdnem kétszer annyi szavazatot kapott olvasóinktól, mint a 2. Ronaldinho.

A két legnagyobb név tarolt a legjobb igazolások listáján [1]. A leginkább szem előtt levő csapatok játékosai - Andrej Arsavin és Dani Alves - szoros küzdelmet vívtak az első helyért, végül az orosz nyert. A brazil jobbhátvéd mintegy 150 szavazattal maradt le, őt harmadannyi szavazattal a Bordeaux-t francia bajnoki címig vezető Y. Gourcuff követte a harmadik helyen.

 

Az európai topligák gólkirályát, Misimovicot néhány szavazattal előzte a Genoa argentin csatára, Milito, aki ha hasonló szezont produkál, talán jobban szerepel majd jövőre, hiszen az Interben figyelni fognak rá, mint a genovaiaknál. Gilardino erőfeszítéseit nem méltányolták szavazóink, a Fiorentinánál újjászületett center az egyetlen a listán, aki 100 szavazatot sem kapott.

 

Arsavin sikerét minden bizonnyal leglátványosabb tettének, a Liverpoolnak vágott négyesnek [2] köszönheti, hiszen egyrészt keveset játszott (csak 12 bajnokin lépett pályára), másrészt az Arsenalnak sem volt különösebben jó éve. Miközben Dani Alves triplázott a Barcelonával, mindent megnyert, eltiltások miatt mindössze négy bajnokiról hiányzott, és – annak ellenére, hogy Maicon személyében komoly vetélytársa van – közben állandó kezdő a brazil válogatottban is.

 

A legrosszabb igazolások közül [3] is magasan a legrosszabbnak Andrij Sevcsenkót látták olvasóink, az aranylabdás ukrán csatár csaknem kétszer annyit kapott, mint a második Ronaldinho. Mindkettőjüktől többet vártak a Milannál (ahogy a listáról épphogy lemaradó Flaminitől is), ennek ellenére meglepetés, hogy az Olaszországban Arany Szemetessel díjazott Quaresmára mindketten komolyat vertek.

 

A portugál mögött a 4. helyre volt jó az egyik leglátványosabban megbukott mutatvány, amit Robbie Keane vezetett elő Liverpoolban töltött fél éve alatt. Az ír csatár két barcelonait előzött meg simán, a katalánoktól távozó Deco kevéssel kapott többet a hozzájuk érkező Hlebnél.

 

Udinei bekkel erősítene a Juventus

 

Fabio Cannavaro visszavásárlása után újabb olasz hátvédet igazolna a Juventus. A Zebrák kiszemeltje az Udinese - jelenleg a Romában, kölcsönben szereplő - Marco Motta. A 23 éves védő remek fogás lenne a torinói sztárklub részéről.

 

Mottát már a felnőtt válogatott keretében is számításba veszik és nagy tehetségnek tartják Olaszországban. Az elmúlt szezonban tizennégy meccsen viselte az Udinese mezét és tizenhármon a Farkasok között lépett pályára.

 

Mélyülő egyenlőtlenségek az európai fociligák között

 

Egyre komolyabb és egyre jövedelmezőbb iparág a futball Európában. A 2007–2008-as bajnoki szezonban az európai focipiac 1 milliárd euróval, 14,6 milliárdra hízott. A Deloitte tanácsadó cég összesítése alapján a bevételnövekedés több mint kétharmadát az öt elitliga – az angol Premier League, a német Bundesliga, a spanyol Primera División, az olasz Serie A és a francia Ligue 1 – adta, és hozzájárult a tavaly nyári osztrák–svájci Európa-bajnokság anyagi sikere is.

 

aa_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A rangsorban ismét a leggazdagabb csapatokat és a legjobban fizetett sztárokat felvonultató angol bajnokság végzett az élen 2,4 milliárd eurós bevétellel. Ezzel már egymilliárd euró az előnye az üldöző német– spanyol–olasz hármassal szemben. A londoni lapok kiemelik, hogy a tavalyi szezon bevétele megközelítette a 2 milliárd fontos határt (amelyet a nemrég zárult idei bajnokságé már át is lépett). A játékosok fizetésére költött összeg pedig először múlta felül az egymilliárd fontot. Az angol ligában a futballisták máshol elképzelhetetlen összeget keresnek. A listavezető a Manchester City feneketlen kasszájú arab tulajdonosai által megvett brazil Robinho (heti 160 ezer font), a második és harmadik pedig az orosz Roman Abramovics milliárdos tulajdonában lévő Chelsea két sztárja, Frank Lampard és John Terry (140, illetve 135 ezer font).

 

A szigetországi bajnokság pénzbősége a televíziós jogdíjaknak, a stadionokat átlagosan több mint 90 százalékban megtöltő nézőknek, valamint az Európában legmagasabb kereskedelmi és szponzori bevételeknek köszönhető. Ennek ellenére a húsz klubból csak 11 ért el üzemi nyereséget, a liga adósságállománya pedig 3,1 milliárd fontra nőtt. A tartozások kétharmadát négy klub, az ismét bajnok Manchester United (MU), valamint a Liverpool, a Chelsea és az Arsenal halmozta fel. Az MU és a Liverpool azt nyögi, hogy amerikai tulajdonosai hitelből vásárolták fel, a Chelsea-t viszont Abramovics kamatmentes tulajdonosi hitellel finanszírozza.

 

Az európai futballt a látványos pénzügyi eredmények mögött egyre mélyülő egyenlőtlenségek szabdalják. A legjövedelmezőbb kontinentális kupasorozatnak, a Bajnokok Ligájának (BL) csoportküzdelmeiben szinte csak epizódszerep jut a kisebb súlyú európai bajnokságok csapatainak, a végjátékot pedig rendre az öt elitliga klubjai uralják. Az angol bajnokság erejét mutatja, hogy a BL-elődöntőbe az idén – az egymást követő harmadik évben – három szigetországi klub is bejutott, igaz, a trófeát Rómában végül a spanyol Barcelona hódította el.

 

Az angol csapatok túlsúlya és növekvő pénzügyi ereje Michel Platinit, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) francia elnökét is zavarja, ám keveset tud tenni ellene. Az angol futball BL-képviselői ráadásul általában a négy nagy közül kerülnek ki, és egyeduralmukat odahaza is mind több bírálat éri. Szakadék tátong az angol első és másodosztály között is. A Ferencváros-tulajdonos Kevin McCabe birtokában lévő Sheffield United a május végi osztályozó elvesztésével legalább 60 millió font bevételtől esett el.

 

A többi európai elitligát is az élcsapatok és a mögöttük állók közti egyenlőtlenség jellemzi, még ha Németországban most a kiscsapat Wolfsburg az utolsó pillanatban megszerezte is az első helyet a sokszoros bajnok Bayern München előtt. Franciaországban az Olympique Lyonnais hét elsősége után az ugyancsak elitklub Girondins Bordeaux diadalmaskodott. Spanyolországban az ezredforduló óta csak a Valencia tudott beleszólni a Barcelona és a Real Madrid párviadalába, és a két utóbbi csapathoz folyik be a bajnokság bevételeinek 47 százaléka. Olaszországban az Inter Milan a negyedik egymást követő elsőségét ünnepelhette, és a 2007–2008-as szezonban nagyrészt azért nőtt meg harmadával a bajnokság bevétele, mert visszakerült az első osztályba az előző évben bundázás miatt kizárt torinói Juventus.

 

Az európai elit diktálja az átigazolásokat is. A játékosok átcsábításáért kifizetett összeg az idén nyáron akár rekordot is dönthet. Visszatért ugyanis a Real Madrid elnöki posztjára az évtized első felében a királyi csapat galaktikusait leszerződtető Florentino Pérez, aki az AC Milanban játszó brazil Kaká 65 millió eurós leigazolásával meg is adta a jelet. A Real vinné a Bayerntől a francia Franck Ribéryt, a Valenciától David Villát, az MU-tól a szerb Nemanja Vidicset, és nem utolsósorban a portugál Cristiano Ronaldót. A Barcelona a bosnyák származású svéd Zlatan Ibrahimovicsra vetett szemet, a Manchester City tulajdonosai pedig semmi pénzt nem sajnálnának arra, hogy az idei bajnokságot tizedikként záró csapat végre megszerezze a BL-indulást érő első négy hely valamelyikét.

 

Torinóba mehet a felesleges Real-csatár

2009. június 13.

 

A nyári szuperigazolások után feleslegessé vált a Real Madridnál a holland labdarúgó-válogatott csatára, így Klaas-Jan Huntelaar napokon belül új csapatba kerülhet. A télen az Ajax Amsterdamtól megszerzett klasszis válogathat a kérőkben, olasz lapértesülés szerint a Juventus pályázik a legjobb esélyekkel a szerződtetésére.

David Trezeguet minden bizonnyal távozik Torinóból, ezért lenne szükség ej új, klasszis támadóra. Korábban a Laziót erősító Goran Pandev került a célkeresztbe, de a macedón klasszis helyett most a 12 millió eurórért megszerezhető Huntelaar megszerzésére fektetik a fő hangsúlyt az illetékesek.

 

A 25 éves holland csillag húsz találkozón nyolc góllal segítette a Realt, de nem vívta ki a vezetők és a szurkolók elismerését.

 

Ronaldo 261-szer ér többet Cruyffnál

 

 

 

Amikor 1973-ban a Barcelona ma 360000 eurónak megfelelő összeget fizetett (fontban) a holland Johann Cruyff ért, egyesek már sejtették, hogy a labdarúgás nemsokára óriási üzlet lesz. Két évvel később a Napoli már 865000 eurót fizetett Giuseppe Savoldi ért, s utána már nem volt megállás, a világ legjobb játékosai klubokat cseréltek, egyre nagyobb összegek vándoroltak egyik zsebből a másikba. A rekordösszeg 1997 és 2001 között változott a legtöbbször, pontosan hatszor, és ez alatt az idő alatt a 27 millió eurós rekord 71,6 millióra nőtt, ugyanis 1997-ben az Inter még „csak” nem egész 30 millió eurót fizetett a Barcelonának, hogy a brazil Ronaldo kék-feketében játszhasson, míg 2001-ben a Juventus ütötte nyélbe az év üzletét, hiszen több mint 70 millió euróért adta el a francia Zinedine Zidane -t a Real Madridnak.

 

 

ron1.jpg

Cristiano Ronaldo, a világ legdrágább játékosa 2009-ben, 261-szer drágább, mint Cruyff 1973-ban...

 

ron2.jpg

… és Johann Cruyff, akiért a Barcelona 1973-ban 360000 eurót fizetett

 

 

Ami a rekordot illeti, nyolc ínséges, jobban mondva eseménytelen év következett, ami azért is volt meglepő, mivel előtte a leghosszabb rekord nélküli időszak hét év volt (1975–1982). A héten azonban robbant a bomba, mikor a Real Madrid bejelentette, hogy hajlandó 80 millió fontot, vagyis 94 millió eurót fizetni a Manchester Unitednek, csak hogy a világ egyik legjobb labdarúgója, a portugál Cristiano Ronaldo a 2009/2010-es idényben a királyi fehérek mezében szerepeljen. Gazdasági válság idején mindenki elképedve vette tudomásul az összeget, amely pontosan 261-szer nagyobb, mint amit 1973-ban a Barcelona fizetett az Ajaxnak Cruyffért, és 13-szor nagyobb, mint amennyiért az argentin válogatott jelenlegi szövetségi kapitánya, Diego Maradona 1982-ben a Boca Juniorsból a Barcelonába szerződött.

 

Ha az angol fontot vesszük alapul, amely az elmúlt egy évben történt árfolyamgyengülés miatt 1,5 helyett már csak 1,17 eurót ér, akkor már a hét eleji igazolás is, amikor a Real Madrid Kakáért 65 millió eurót fizetett, megdöntötte Zidane átigazolásának értékét. Ezt figyelembe véve a Ronaldóért kifizetett összeg még hihetetlenebbé válik.

 

Ha az elmúlt 11 év rekord-átigazolásait nézzük, akkor jól látható, hogy a spanyol csapatok járnak az élen. A Real Madrid sorozatban háromszor döntötte meg a rekordot, amivel utolérte az Intert és a Napolit, azzal, hogy mind a három együttes egy rekorddöntéssel a Juventus és a Milan mögött van.

 

Az átigazolási rekordok:

 

1973. Johann Cruyff (Ajax–Barcelona): 360000 euró

1975. Giuseppe Savoldi (Bologna–Napoli): 865000

1982. Diego Maradona (Boca Juniors–Barcelona): 7,2 millió euró

1984. Diego Maradona (Barcelona–Napoli): 7,32

1987. Ruud Guulit (PSV–Milan): 10,9

1990. Roberto Baggio (Fiorentina–Juventus): 13,1

1992. Jean-Pierre Papen (Marseille–Milan): 16,8

1992. Gianluca Vialli (Sampdoria–Juventus): 20,1

1993. Alan Shearer (Blackburn–Newcstle): 25,3

1997. Ronaldo (Barcelona–Inter): 27

1998. Denilson (Sao Paulo–Betis): 30

1999. Christian Vieri (Lazio–Inter): 46,5

2000. Hernan Crespo (Parma–Lazio): 56,2

2000. Luis Figo (Barcelona–Real Madrid): 61,4

2001. Zinedine Zidane (Juventus–Real Madrid): 71,6

2009. Cristiano Ronaldo (Manchester United–Real Madrid): 94

 

ron.jpg

 

forrás:marca.com

Link to comment
Share on other sites

Micsoda? Védőt vásárol a Real Madrid?

2009. június 13.

 

Miután a támadósort - finoman fogalmazva is - megerősítette Florentino Perez, szeretne minőségi védőket is igazolni. A Real Madrid régi-új elnöke Kaká megvásárlásával és Cristiano Ronaldo megszerzésével a nyár nagy fogásait hajtotta végre, ám a védősor így is hiányos. Főként az aranylabdás Fabio Cannavaro távozása után.

 

A királyi gárda vezetősége szeretné visszacsábítani Spanyolországba a Liverpool Európa-bajnok hátvédjét, Alvaro Arbeolát. Nem lesz könnyű feladat, hiszen a Vörösök menedzsere, Rafa Benítez ragaszkodik játékosához. Ám a madridiak által felkínált nyolcmillió euró várhatóan őt is elgondolkodtatja majd.

 

 

Mégsem tartja meg argentin ászát az idei BL-ezüstérmese

Szentségtörés: Tévez a Cityé lesz

2009. június 14.

 

0_5.jpg

 

Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere a Daily Mail napilap vasárnapi számában megerősítette, hogy Carlos Tévez a városi rivális Cityhez szerződik. Ronaldo után tehát újabb ékkövét veszíti el a híres neves klub, amely várhatóan elképesztő költekezésbe kezd a közeljövőben.

 

A Manchester United most már szeretné magához láncolni Carlos Tévezt, és 25,5 millió fontot is áldozna rá, de úgy tűnik, az ősi rivális City keresztülhúzza a számításait.

 

Nem csoda, ha sietős lett a világoskékeknek, akik Robinhóéhoz hasonló szerződéssel lepték meg a sztárt. Az MU és Sir Alex minden bizonnyal ez "győzte meg" arról, fel kell adniuk a harcot a csatárért.

 

Százhatvanezer fonttal csábítják az Eastlandsre a Boca Junior egykori zsenijét, aki azonban még nem írta alá szerződését, és a szövetségi kapitány Diego Maradona véleményét is kikérte a kérdésben.

 

Megéri a Realnak leigazolni Ronaldót!

2009. június 13.

 

0_5.jpg

 

A Real Madridnak igenis megéri leigazolni Kakát és Cristiano Ronaldót. Ezt a spanyol gazdasági lap, a Cinco Dias állítja. Az újság szerint a két szuperklasszis megszerzése olyan mértékben növelheti majd meg a különböző, velük kapcsolatos bevételeket, hogy a befektetett mintegy 164 millió euró csaknem egy esztendőn belül megtérülhet.

 

Kaká 70 millió euróba került az átigazolási piacon „robbantó” spanyol hatalmasságnak, a Real Madridnak. Ha minden úgy alakul, akkor Cristiano Ronaldo további 94 milliót kóstál majd, ez pedig összesen 164 millió euró.

 

Ennyi pénz nincs is, ez így csak gazdasági csődhöz vezethet - ám mégis, az egyik spanyol szaklap állítja, jól teszi a Real, hogy ilyen „őrült” módon fektet be. Merthogy ez az összeg bő egy év alatt megtérül...

 

„Már korábban is bebizonyosodott, hogy remek kombinációt alkotnak a csillagok és a Real Madrid - kezdi cikkében a Cinco Dias. - Vegyük például David Beckham megszerzését: az a tranzakció akkor 137 százalékkal megnövelte a klub értékesítési forgalmát.

 

Gerard Costa marketing-szakember szerint a rendszer működőképes, ezért jól teszik a királyiak, ha leigazolják Ronaldót - amúgy már csak a játékos szignója hiányzik az üzlet megkötéséhez.

 

„Lehet, hogy sokba kerül a játékos, de ekkora sztár esetében ehhez folyamatosan növekvő bevételek - mezeladás, marketing, közvetítési jogok - párosulnak - véli Costa. - De a már Madridban játszó hírességek, Raúl vagy Casillas is ugyanolyan fontos láncszemek ebben a gazdasági történetben.”

 

Összegezve: az előrejelzések szerint az előttünk álló évben Kaká és Ronaldo együttesen csaknem 124 millió eurót termelhet a Realnak, ez pedig „csupán” 40 millióval kevesebb, mint az értük kiadott valuta. A kerék azonban forog tovább, így hamarosan busásan megtérülhet az a rakat pénz...

 

És akkor még a növekvő szurkoló-számról világszerte nem is beszéltünk.... :)

 

Carlos Quieroz, a portugálok kapitánya szerint játékosa megállja majd a helyét

„Ronaldo minden álma megvalósulhat"

2009. június 13.

 

0_5.jpg

 

A portugál válogatott szövetségi kapitánya szerint Cristiano Ronaldo sikeres évek előtt áll a Real Madriddal. Carlos Quieroz tudja, hogy mit beszél, hiszen évekig dolgozott a szélsővel a Manchester United pályaedzőjeként. A korábban a királyi gárdát is irányító - ám onnan egy év múlva elbocsátott - szakember a Sky Sportsnak adott nyilatkozatában elmondta, szerinte Ronaldo nem fog az ő sorsára jutni és akár minden álma megvalósulhat.

 

Ha valaki, akkor Carlos Quieroz ismeri Cristiano Ronaldót. A luzitán válogatott vezetője nem csak a nemzeti csapatnál, de a Manchester Unitedban is közvetlen közelről láthatta a pályafutását a Real Madridban folytató szélsőt.

 

A szakember szerint az angol média által csak CR7-nek becézett középpályás virágozni fog a spanyol fővárosban.

 

„Szeretnék gratulálni Ronaldónak. Tudom jól, régóta ez volt az álma" - mondta Quieroz a Sky Sportsnak.

 

A tréner egyből össze is hasonlította játékosát a korábbi portugál sztárokkal, Luis Figóval és Rui Costával. Mindketten megállták a helyüket a spanyol bajnokságban, és várhatóan Ronaldónak se lesznek beilleszkedési problémái.

 

„Hozzájuk hasonlóan Cristiano is egy roppant tehetséges játékos és ha ez komoly munkával fog párosulni Madridban is, akkor valóra válhatnak az álmai."

 

A rekordösszegért megszerzett klasszis várhatóan a hónap végéig aláírja szerződését a királyi gárdával.

 

Link to comment
Share on other sites

Az már sejthető volt, hogy elkerülhetetlen lesz Tévez eladása, tudtuk azt is, hogy a City az egyik fő kérője, de ez a 'szentségtörés' szó némileg valóban illik erre az átigazolásra :huh: Mindenesetre én nem fogom utálni Tévez-t emiatt (és gondolom a legtöbb Manchester-szurkoló így lesz ezzel), örülök, hogy ebben a két évben nálunk játszott és hogy hozzásegített minket többek között két bajnoki címhez és egy BL-győzelemre. Ő is egész biztosan elégedett az itteni trófeatermésével, a mostani szezonban kapott kevés játéklehetőséggel viszont biztosan nem, így azt kell hogy mondjam teljesen érthető a távozása, mégha szíve szerint ő is biztosan maradna (ha alapember lenne, akkor tuti), és én magam is annak örülnék a leginkább (persze így is igazolnunk kellene egy csatárt(?), úgyhogy vélhetően megintcsak nem lenne stabil helye a kezdőben az argentinnak)

 

Szerk.: Közben újabb fejlemények David Villával kapcsolatban:

Az El Mundo Deportivo értesülései szerint a Barcelona tárgyal a Valenciával David Villa átigazolásáról.

 

Mint ismeretes, a Real Madrid közel állt hozzá, hogy megszerezze a spanyol támadót, de a Valencia többet kért érte, mint amennyiben előzetesen megállapodtak.

Link to comment
Share on other sites

Nagy fordulat(?):

A hírek szerint az Inter és a Barcelona elnökei újra együtt vacsoráztak, és a megbeszélés után egyre valószínűbbnek tűnik, hogy nem valósul meg az Eto?o, Ibrahimovic csere. Egyrészt Massimo Moratti nem szeretne megválni a svéd csatártól, másrészt maga Ibrahimovic is maradni akar, mivel családja már megszokta az olaszországi életet.

 

Már nem először ült le személyesen tárgyalni Massimo Moratti és Joan Laporta, hetek óta az átigazolási pletykák központi témája az esetleges Ibrahimovic, Eto?o csere. Úgy tűnik, ebből nem lesz semmi.

 

A svéd Sportbladet értesülési szerint Ibrahimovic úgy döntött, hogy marad az Interben, mivel családja nem akar Spanyolországba költözni. Felesége, Helena és két gyermeke már megszokta az olasz életvitelt, megtanulta a nyelvet, ráadásul most vettek egy új házat Milánó közelében, ahol az eddigieknél nyugodtabb körülmények között élhetnek.

 

A svéd családja mellett Moratti sem szeretné, ha távozna tőlük gólzsákjuk: "Eto'o egy nagy bajnok, de Ibrával nagyon sikeresek voltunk az elmúlt években, és sokkal tartozunk neki"-nyilatkozta a fekete-kékek elnöke a Corriere dello Sportnak. "Nem akarunk egy ilyen formátumú játékost feláldozni valakiért, aki nem biztos, hogy alkalmazkodni tudna az olasz bajnoksághoz."

Ha Ibrahimovics valóban marad, akkor valószínűleg a Villa - Forlán kettős egyik tagja a Real-é, a másik a Barcáé lesz, és így Benzema, aki eddig elég közel állt a szóban forgó három csapathoz is, úgy tűnik a negyedik nagy kérőé, a Manchesteré lehet. Persze mindezt nem lehet készpénznek venni, ki tudja, igaz-e egyáltalán ez a hír (bár nagyon annak tűnik), és ha igaz is, akkor sem biztos, hogy az említett csatárok sorsa úgy alakul majd, ahogy én azt felvázoltam. Mindenesetre én -azt hiszem( :) )- örülnék, ha így jönne össze a dolog ;)

 

Amúgy Moratti Benzemával kapcsolatban is nyilatkozott, és az általa elmondottak szintén a Manchester-nek kezdvez(het)nek:

"Benzema? A vele kapcsolatos pletykákat a média gyártja. Mindazonáltal egy nagyszerű játékosról van szó, aki valószínűleg nagy hasznunkra lenne."

Illetve még azzal a híreszteléssel kapcsolatban is mondott néhány szót, miszerint Maicon a Real-hoz tart:

"Nem kívánjuk eladni a történelem egyik legjobb szélsőhátvédjét. Augusztusban is velünk lesz."

Szerk.: Mégegy fordulat!:

Az Internazionale elnöke Massimo Moratti bejelentette, hogy csapata hajlandó megválni svéd csatár zsenijétől, amennyiben a kérő klub kifizeti a kilencven millió eurós vételárat.

Egyre kuszább lesz a dolog, Moratti még mindig tartja, hogy örülnének Ibra maradásának, de most meg, hogy hajlandó elengedni megfelelő ajánlat esetén (főleg most, hogy a svéd már maradni szándékozik)? :huh: Inkább nem mondok semmit...

Az olasz Mediaset információi szerint az Inter Mancinit is Patrick Vieirát is odaadná a Lyonnak Karim Benzemáért cserébe. Az internetes oldal értesülései szerint a milánói klub a két játékos mellett 15-20 millió euró készpénzt is adna a francia támadóért.

Egy az, hogy ez megbízható forrásnak korántsem nevezhető (most hallok róla talán először :huh: - már nem mintha ez lenne a mértékadó, de mindegy), a másik meg, hogy ha Ibrahimovic marad, akkor kizárt dolognak tartom, hogy leigazolják Benzemát, hogyha már egyszer Milito-t is megvették csatárposztra. Bár Moratti elég érdekes figura hogy így fogalmazzak, lehet, hogy ő kamuzik, hogy nem mutatnak semmiféle érdeklődést a francia iránt :huh: Mert ha most meg Ibrahimovic-ot mégiscsak eladják...

Link to comment
Share on other sites

"Az Inter egy szinten lesz a Reallal"

Moratti Ibráról, Maiconról, Eto'óról, Drogbáról, Benzemáról, Decóról és Carvalhóról

 

0_5.jpg

Massimo Moratti elnök üdvözli a mester José Mourinhót az "Appiano Gentile"-i edzőtáborban

 

Ismét vérmes reményekkel indulna neki a következő európai szezonnak Massimo Moratti, az olasz bajnoki címvédő Internazionale elnöke, aki szerint nem lesz félnivalójuk még egy galaktikus Real Madriddal szemben sem. Ibrahimovic és Maicon egyelőre úgy tűnik marad, Deco és Carvalho pedig bizonyosan jön a Nerazzurókhoz.

 

Az elnök terjedelmes interjút adott a La Gazzetta dello Sport sportnapilapban, amelyben elárult néhány titkot a fekete-kékek játékospolitikájáról is.

 

"Ibrahimovic többször is jelezte felénk - olykor a médián keresztül -, hogy szívesen kipróbálná magát egy másik neves sztárklubban, a Barcelonában. Természetes, hogy felmerül, van-e emögött komoly érdeklődés, vagy csak egy fellángolásról van szó. Egyelőre nem kaptunk ajánlatot."

 

Moratti néhány potenciális helyettesről is ejtett néhány szót, elmondta, Drogba, Eto'o és Benzema is olyan csatárcsillag, akit már régóta figyel és csodál.

 

"Az edzőnk (José Mourinho, a szerk.) Deco és Carvalho leigazolását kérte, és mi mindent elkövetünk azért, hogy teljesüljön a kívánsága. Örömmel konstatáltuk, hogy mindketten szívesen jönnének, de ehhez meg kell egyeznünk a Chelseavel."

 

"Hogy felvesszük-e a versenyt majd a Reallal? Azt hiszem igen, bízom a fiúkban, bízom Mourinho szakértelmében. Maicon? Szerintem marad. Na és ott van Santon, aki még Cristiano Ronaldót is semlegesítette!" - zárta a sportvezető.

Link to comment
Share on other sites

Ribéry döntött, Real-Bayern csúcs

 

0_5.jpg

 

Egyre közelebb a Real Madrid Franck Ribéryhez, a Bayern München francia válogatott klasszisához. A Süddeutsche Zeitung értesüléseit, miszerint folynak a két klub között az egyeztetések, a francia Radio Montecarlo legújabb hírei is megerősíteni látszanak, a játékos már menedzsmentjét is értesítette döntéséről! Állítólag Zinedine Zidane, a Real újdonsült elnöki főtanácsadója győzte meg a cselkirályt, akivel a 2006-os vb-n együtt meneteltek a vb-döntőig.

 

Ribéry jelenleg éppen Spanyolországban vakációzik, de jutott ideje egy kis csevelyre Zinedine Zidane-nal, Floréntino Pérez legfőbb bizalmasával. A régi játszótársak arra jutottak, a sztár jövőbeli sikereinek záloga, hogy a Real Madrid játékosaként kergesse a nyártól a labdát.

 

A 26 éves támadó középpályás jelezte menedzsmentje felé döntését, tulajdonképpen már "csak" a két klubnak kell egyezségre jutnia. A vételárról csak annyit, Uli Hoeness menedzser korábban azt mondta, 50 millió euróért még Ribéry fél lába sem eladó, nemhogy a játékos! A Barcelona, a Manchester United és a Chelsea is érdeklődött, de most komoly lépéshátrányba került.

 

Mindazonáltal az üzlet lezárása korántsem lesz egyszerű. Alain Migliaccio, Ribéry ügynöke egyelőre cáfol:

 

"Nos, Franck Ribéry játékjoga a Bayern München tulajdonában van, és ha a klubon múlik, övé is marad. Semmi sem dőlt el."

Link to comment
Share on other sites

Engem különösebben nem zavarna, ha Ribéry a Real-hoz szerződne (a Manchester-nél már nem igazán nevezhető ő komoly célpontnak azok után, hogy Valencia érkezik), de kétlem, hogy ott fog kikötni, nekem kissé 'feleslegesnek' tűnik az ő leigazolása Kaká és Ronaldo megvétele után. A Real-nak most már inkább támadó(ka)t és védő(ke)t kellene igazolnia, mintsem még egy klasszis szélsőt (bár ha Robben-t eladják... :huh: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...