Jump to content
PirateClub.hu

Vista tarhely problema


tracid1987
 Share

Recommended Posts

hello mindenkinek.

Meg soha nem volt alkalmam Vistahoz, par hete vettem laptopot,amelyen Vista van, merevlemez 2x 320GB. a kovetkezokepp vannak felosztva: rendszerlemez 149GB, es tovabbi 2x149GB,es 1x139GB.

Nagyon furcsa dolgot vettem eszre,nem vagyok benne egeszen biztos,hogy folyamatosan csinalja e,de mikor masolok filmeket barmelyik lemezre,amelyik nem a Vista rendszerlemez, a Vista rendszerlemez szabad tarhelye is csokken,igaz nem egyforma mertekben. Minden nap masoltam filmet,es azt vettem eszre hogy rendszerlemezen is (C lemez) csokken a szabad hely. jelenleg 98,5GB szabad meg a 149GBbol, es csak egy-ket kisebb programot installaltam fel,szoval nonsense...

Mi lehet ez,tudna valaki segiteni? vmi backup feleseget csinalhat a Vista,vagy mia fene? ha igy folytassa egy honap mulva betelik a C lemezem, program meg sehol rajta,vagy barmi zene,film.

Elore is koszonom a segitseget

Link to comment
Share on other sites

Hi,

 

Vista specifikusan ugyan nemtudok válaszolni mivel XP-t használok, de multkor énis belefutottam hasonló problémába.

 

Első körben javasolnám a temp mappa ellenőrzését, nekem oda pakolta be a sok hülyeséget hasonlóan hozzád.

 

Xp-n a helye: C:\Documents and Settings\userneved\Local Settings\Temp

 

Mivel a mappa rejtett elöbb engedélyezni kell az ilyen mappák megjelenítését.

 

Remélem Vistán is hasonlóan működik :)

Link to comment
Share on other sites

ja igen,a Temp mappa... ismerem,onnet regebben is szoktam uriteni a dolgokat. de nem az a problema szerintem. Megneztem Windows konyvtar alatt is,nem veszes a tartalma,megneztem a user konyvtarat is,annak sem. Igazabol osszeadva az osszes mappa meretet,ami a fokonyvtarban talalhato( lathatova teve a rejtett mappakat is) sem adki meg messze sem olyan oriasi foglalt teruletet. Scandisk nem talalt hibat,szoval a lenyeg az,hogy a C lemeznel a szabad hely mutato valami miatt mindig csokken,es az iment is leugrott jopar 100megaval,pedig csak filmet neztem. WTF??????? PS: amugy koszi azert a tippet :)

Link to comment
Share on other sites

na az elobb keresgelodtem egy picit,talaltam vmi system restore points meg shadow copies fele hulyesegeket,kitoroltem es maris a 97GB szabad hely felugrott 117GBra. :))) azt hiszem kb megtalaltam. Fel tudnatok nekem sorolni,mi minden hasonlo dologra kell odafigyelnem Vistan? nagyon olyan vagyok hozza mint papam a mobiltelefonhoz :D:D

Link to comment
Share on other sites

Nincsmit, viszont végleges megoldásra ötletem sincs :D Szerencsére nekem egyszeri alakalom volt egy nagyobb file tömörítésénél, de azért az gáz ha pl naponta törölgetni kell a szemetet :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...