Jump to content
PirateClub.hu

Jaj a Földnek?


naposcsibe
 Share

Recommended Posts

Több mint kétbillió tonna szárazföldi jég olvadt el az utóbbi öt évben Grönlandon, Alaszkában és az Antarktiszon az amerikai űrkutatási hivatal szerint.

 

A NASA műholdfelvételeken alapuló elemzése szerint a jégfogyatkozás a globális felmelegedés hatása. A hatalmas mennyiség több mint ötven százaléka Grönlandról olvadt el. Alaszkában a hóban gazdag tavalyi tél után némileg növekedett a jégállomány, de az ötéves veszteség így is 400 milliárd tonnára rúg.

 

A tengerben lebegő jéggel ellentétben a szárazföldi jég alig emeli a tengerszintet. A rendszeres adatfelvétel kezdete, 2003 óta a grönlandi, alaszkai és a déli sarkvidéki jégolvadék összesen nagyjából 5 milliméterrel növelte a világtengerek vízszintjét, amely a tengeri jéghegyek olvadása mellett a melegedés miatt beinduló víztérfogat-növekedés miatt is emelkedik - mondta Scott Luthcke, a NASA kutatója.

 

A GRACE műhold mérései alapján összeállított jelentést az amerikai geofizikai unió (AGU) csütörtökön kezdődő konferenciáján mutatják be San Franciscóban. A tanácskozáson a nemzeti hó- és jégkutató központ (NSIDC) kutatói a sarkvidéki önerősítő folyamat elnevezésű jelenségről számolnak be. Ez a tengeri jég olvadásával kapcsolatos: minél kevesebb a jég, annál erősebb a napsugárzás hatása, mert a sugarak nem verődnek vissza a jégről, hanem melegítik a levegőt és a tengervizet, így pedig még több jég tűnik el. A tengerben elnyelődött hő miatt idén rekordmeleg volt az ősz az Északi-sarkon - mondta Mark Serreze, az NSIDC vezető kutatója.

 

Serreze szerint a jelenség miatt a sarkvidéki éghajlat az előrejelzésekhez képest nagyobb tempóban melegszik, és a klímaváltozás folyamata sebesebben halad a sarki régiókban, mint bárhol máshol a világon. "A változás annyira gyors, hogy a tudomány már alig tudja tartani a lépést" - mondta a sarkkutató.

 

A konferencia két másik előadásában a sarkvidéki metánkibocsátásról végzett vizsgálatokról esik szó. Az egyik tanulmány szerint a tengeri jég olvadása melegíti a vizet, és emiatt még Alaszka partközeli fagyos vidéke is kezd felengedni, ahonnan így metán - a második legveszélyesebb üvegházhatású gáz - jut a légkörbe.

 

A másik előadást Igor Szemiletov, a fairbanksi Alaszkai Egyetem tudósa tartja. Kutatócsoportjának mérései szerint a Kelet-szibériai-tenger térségében idén nyáron tízszer magasabb volt a légköri metánkoncentráció, mint a kilencvenes évek közepén. Az előadásban Szemilov arra hívja fel a figyelmet, hogy a szibériai tavak és a térségbeli tengerek fenekén hatalmas mennyiségű metán van a jég fogságában, és ha kiszabadul, akkor drámai mértékben felerősödhet a globális felmelegedés.

 

forrás: MTI

Link to comment
Share on other sites

".de szerintem globális felmelegedés szerintem a következő jégkorszaktól kéne inkább tartanunk"

etz most nyelvtanilag gondold át.

 

egyébként mindegy hogy hány ilyen konferencia, meg előrejelzés meg miegymás lesz, addig úgyse lesz téve ellene globálisan semmi, amíg megnem történik a tényleges változás.

Link to comment
Share on other sites

A Globális felmelegedés következménye a Jégkorszak:)

 

olvadás,túl sok édes víz,Golf-áramlat megszűnik vagy átalakul!

 

Röviden ennyi az oka!És ez elég a Jégkorszakhoz!!

 

De remélem nem kapunk ízelítőt belőle!

Link to comment
Share on other sites

Off:

de szerintem globális felmelegedés szerintem a következő jégkorszaktól kéne inkább tartanunk

 

Mivan?

 

Amúgy ha meghalok akkor már ugyis mindegy,hogy mi lesz a Föld-del.

 

És az unokáiddal meg a gyerekeiddel mi lesz? :D

 

On : Úgy látom egyre több az ilyen hír, külföldi oldalakon is egyre többet beszélnek róla ahogy így elnézem. De tökmindegy mert úgyse tesznek ellene semmit...

 

Amúgy ha megjön a jégkorszak, (ami valszeeg be fog következni) akkor minden visszaáll a helyére nem? Mármint megint jégtakaró fogja borítani a sarkokat. Vagy ezt csak én gondolom így? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
A viszonyítás kedvéért: a honfoglalás idejében nem volt jég grönlandon. Vagyis melegebb volt az idő mint manapság.

55 millió évvel ezelőtt is melegebb volt mint ma. De azok más idők voltak, most sokkal több a vesztenivalónk. Most mi vagyunk az a tényező ami a gyors melegedést okozza. Az a sok francos fosszilis energiazabáló.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

1. hozzászólásom :)

 

Nah szóval nem akarok senkit elkeseríteni, de nem lesz világvége, maximum nehezebb idők.. Ugyanis a Földön folyton váltakozik az úgynevezett "felmelegedés" és a "jégkorszak" és ez normális, nem tudunk mit tenni ellene.. Aki nem hiszi olvasson utána, vagy kérdezzen meg egy földrajz professzort..

Link to comment
Share on other sites

ezer s egy oka lehet annak, hogy elpusztuljon/kipusztuljon a föld, vagy az emberiség.

 

-globáli felmelegedés

-jégkorszak

-háború szuperhatalmak között

-pusztító járvány

-becsapódó meteor

-pólusváltás

-elfogyó energiakészlet

-támadó idegenek

-túlnépesedés ...

 

és szerintem korántsem az összes lehetőséget soroltam fel, úgyhogy ...

 

sic transit gloria mundi - Így múlik el a világ dicsősége

 

hidden

Link to comment
Share on other sites

Zoltan 777-nek adom én is a pontot, am én csak az állatokat sajnálom amikre kifog hatni, az emberek meg maguknak csinálták, és ha nem veszik a lapot akkor már úgyis mind1, am meg úgyis kitalálnak majd vmit addigra ameddig nagyon kritikus lesz a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

 

1- Globális felmelegedés

2- Meteor becsapódás

3- Nap elpusztul-felrobban

Ezek amik földi élet megszűnésével járnak.

Emberi generáció mindenhez hozzá szokik.

Tenger emelkedése az még annyira nem nagy gond, mivel a jégtömbök eltűnnek leginkább 1.helyen

állatfaj 2. helyen növényvilág és utána mi következünk....de mire mi fogunk következni addigra vmit kitalálnak.

Golf áramlat ha leáll akkor meg gyakorlatilag mindegy mert ami utána jön az NAGY KÁOSZ.

Erről ennyit tudok mondani...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

én sokat töprengtem már ezen és arra jöttem rá , h mi vagyunk mindennek az okozói.

Ha nem lenne ember (a hierarchia csúcsa <kacc>) sokkal jobb lenne a most a kis bolygónk.

De hát ez van az emberek kapzsik és tudtalnaok és jó h idáig jutottunk, ahonnét már nincs visszaút.

Most meg csak magyarázkodunk mintha meglehetne állítani egy olyan folyamatot ami már az emberség megjelenésével indult.

 

 

Itt már csak az van hátra h várni kell azt ami elfog jönni!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

egyébként tévében láttam egy műsort ahol ezzel foglalkoztak. ott azt mondták hogy a golf áramlat kihűlése néhány fokos átlaghőmérséklet csökkenést okozna csak, nem lenne jégkorszak meg stb....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...