Jump to content
PirateClub.hu

DSL és ADSL


Recommended Posts

Kezdetnek elmondom azt, amit én tudok erről:

 

Van maga a DSL technológia, ez a Digital Subscriber Line, vagyis a Digitális Előfizetői Vonal rövidítéséből ered. Ezt a digitális adatok telefonvonalon keresztüli továbbítására találták ki és ahogy fejlődött, ennek kialakultak különböző "alfajai". Ilyen pl. az ADSL is, ami az Asymmetric Digital Subscriber Line, vagyis Asszimetrikus DSL. Azért asszimetrikus, mert a letöltési és feltöltési sebesség sosem egyforma. Egy másik DSL technológia az SDSL, ez a Szimmetrikus DSL, mert a feltöltés és letöltés ugyanolyan sebességű, pl 1mbit fel/1 mbit le. Számos DSL technológia létezik ezeken kívül is (IDSL, RADSL, VDSL).

Szóval annyi a különbség, hogy az ADSL az a DSL egyik fajtája.

 

Ennyit tudtam segíteni, ha valamit rosszul mondtam, majd valaki kijavít.

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

sziasztok!

 

Nemtudná esetleg nekem valaki megmondani, hogy telefonvonalon keresztűl, magyarországon, helyileg Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, van-e olyan szolgáltató, aki DSL technológiával minimum 2Mbites feltöltést tud biztosítani?

Jelenelg T-online-os netem van, a D-Linkes ADSL modemes ( amikor megláttam ezt a fehér lomot, majdnem behaltam először, aztán nem nyerte el a tetszésem a Setup-ja sem..... :) ). 8M/512K a jelenlegim, a 8Mbitből 6 - 6,5 Mbit jön el hozzám, messze vagyok a "központtól".

Amikor a beszerelőktől kérdeztem, hogy mivel van vagy volt, nem tudom pontosan most mi van, 25Mbites ADSL a T-online-nál, abból mennyi jönne nekem el, és a válasz ez volt: Felejtsem el :)

Fiatal srácok voltak, megmondták legalább a frankót, aminek örültem is, mert én azt akartam bekötni.

 

Köszi előre is a válaszokat!

 

Üdv.: Csaszykj

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...